27 травня 2017, 12:52

На коліна перед регіоналами!?

У четвер 25 травня у Верховній Раді сталася цинічна, але показова для нинішнього парламенту ситуація. Ображені екс-регіонали з групи "Відродження" вирішили помститися і не голосувати за важливий законопроект. Навіть публічні вибачення урядовця-реформатора за своъ слова на їхню адресу не допомогли. У результаті коаліції не вистачило голосів для ухвалення документу.

Того дня Верховна Рада розглядала законопроект N2126а "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" у другому читанні.

- Це є необхідним кроком для початку побудови реальної системи кібербезпеки в державі, – переконував депутатів необхідність ухвалення Закону Голова Комітету інформатизації та зв'язку Олександр Данченко (фракція "Самопоміч").

- У час гібридної війни Російської Федерації проти України питання кібербезпеки є одне з ключових, бо на цьому фронті ідуть одні з найбільш дошкульних і небезпечних атак на Україну, – доповнював Андрій Парубій.

Коротше, закон потрібний був ще вчора. Руки дійшли лише зараз.

До другого читання до законопроекту були запропоновані поправки, які і зіграли злий жарт і з авторами, і з парламентом. 1-ий заступник Міністраеконом розвитку Максим Нефьодов публічно виступив проти поправок екс-регіонала Віктора Бондаря (нині – група "Відродження").



Позиція Нефьодова щодо поправок Бондаря підтримали і цілий ряд організацій.





Зранку четверга Нефьодов анонсував битву у Верховній Раді.



Битва розпочалася успішно для представників влади. Поправки Бондаря провалювали одну за одною. Але все було ще попереду.

- Шановні колеги, багато нісенітниці і бруду було сказано за останні декілька тижнів щодо правок до цього законодавства, які я вніс і надавав, – розпочав Віктор Бондар свій виступ у сесійній залі. – Якщо комусь привиділось, що хтось хоче закрити ProZorro чи зупинити, це абсолютний бред, я це відверто говорю... Але якщо хтось вважає, що їхні корупційні ризики набагато перевищують бажання захищати державні ресурси, давайте, пропускаємо, йдемо далі, але насправді все одно ми до цього питання колись повернемося.

Коли Парубій поставив на голосування законопроект у цілому, табло висвітило лише 186 голосів "за". Дві коаліційні фракції дали лише 133 голоси.

Максим Нефьодов спробував закликати депутатів проголосувати консолідовано "на підтримку нашої обороноздатності". У відповідь прямим текстом почув: проси пробачення.

- Шановні колеги, по-перше, враховуючи, скільки завміністр економіки вилив бруду за останній тиждень, я думаю, що він мав би вибачитися в першу чергу перед депутатами, що так некоректно себе поводить, – заявив екс-регіонал Віктор Бондар.

Після двох наступних провальних голосувань Нефьодов таки попросив вибачення перед екс-регіоналами:


- Я хотів би сказати, що якщо мої слова образили когось чи були сприйняті некоректно, то це точно не те, що я мав на увазі... звичайно, прошу вибачення, якщо я образив когось чи мої слова були сприйняті некоректно.

Публічного вибачення екс-регіоналам виявилося замало. Ще 8 раз Парубій намагався зібрати необхідні 226 голосів. Усе марно.

Протягом цього часу у секторі екс-регіоналів лунало: "Антон, он же попросил прощения".

Антон – це Антон Яценко, відомий тим, що раніше контролював державні тендери.

Головою групи "Відродження" є екс-регіонал Віталій Хомутиннік. Також до групи входять колишні регіонали Гєллєр, Клімов, Писаренко, Пресман, Святаш, Шкіря та інші.



"Відро" з залишками регіоналів



У результаті закон так і не ухвалили, відправили на повторне друге читання.

Трохи голосами допомогли колишні партнери по коаліції, трохи – окремі випадки кнопкодавства (зокрема, за фальсифікацією голосування помічений депутат БПП Куніцин).

Невідомо, коли тепер цей закон повернеться до сесійної зали.

Але ця історія показова в іншому. У ролі і статусі екс-регіоналів у парламенті. Тепер вони "оплот коаліції". Вони настільки важливі для влади партнери, що можуть відверто та зухвало качати права.

Це у перші дні, тижні і місяці після лютого 2014-го регіонали у Раді були власною тіню. Тоді вони готові були голосувати за що завгодно, аби тільки їх не люстрували прямо у парламенті. А тепер вони відігруються.

Цього тижня вони змусили публічно принижуватися Нефедьова: мої слова – це не те, що я мав на увазі. Завтра підвищуватимуть суму чеку та розширюватимуть перелік "хотєлок". Ну а після завтра можуть змусити вибачатися перед ними на колінах. За всі ті приниження, які їм довелося пережити у перші дні після зміни влади у 2014-му.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Харлан – легенда!

ЗО-ЛО-ТО! "Ми – олімпійські чемпіони!", – каже Харлан в камеру одразу після перемоги. І як же це неймовірно! Ми наздоганяли суперниць увесь поєдинок...

Fight!

Захоплююсь такими історіями! Коли все проти тебе. Коли не йде. Коли усе твоє спортивне життя та спортивна кар'єра стоять перед прірвою. Коли програєш 11-5...

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...