Олексій Братущак журналіст

УБД. Закатаємо ворога в асфальт?

13 червня 2017, 16:51

Статус учасника бойових дій (УБД) мають під 300 тисяч українців, які пройшли АТО. Далеко не всі вони реальні учасники боїв.

Навіть серед військових трапляються розмови: чому однаковий статус мають ті, хто пройшов, наприклад, Донецький аеропорт, і ті, хто захищав Україну десь в районі готелю "Краматорськ".

Якщо статус УБД військового або бійця Нацгвардії навіть з другої-третії лінії оборони ще можна якось зрозуміти, то є група осіб наявність "корочки" УБД у яких викликає відверте обурення.

На початок червня 2017-го таких нараховувалося 246 осіб. Це працівники підприємств, установ та організацій, які "брали участь у проведені АТО". Ось список цих установ:Я не знаю, чи брали участь у бойових діях прокурори, благодійники та церковники. Я багато чого не знаю про АТО.

Але я точно знаю, що доріг в зоні проведення АТО немає. Те, що там є, дорогами назвати не можна. За роки АТО техніка вбила ці дороги, а нових не будували.

Тому у мене виникає запитання щодо статусу УБД для працівників облавтодорів. Може це якісь наші спецпризначенці, про який ми не знаємо? Може вони ворога в асфальт закатували?

У той час, коли у реальних учасників бойових дій 2014-го досі виникають проблеми з оформленням УБД (у ті часи далеко не завжди документували участь у боях), знаходяться цивільні, які без проблем оформлюють документи. По суті, їм потрібно довідка, що в зоні АТО вони провели більше 30 днів і виконували там важливе завдання. Усе.

Але з таким успіхом УБД можна дати, наприклад, усім жителям Авдіївки. Вони більш реальні учасники бойових дій, бо щодня місто під обстрілами.

І ще одне. Є група крутих "військових" журналістів (ті, що періодично працюють в АТО), які цікавляться статусом УБД для себе. Ну, не варто. Отримуйте краще мєдалькі від Верховного Головнокомандувача. На них ви точно заслужили...

Загрузка...
Україна та Європа904 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter