Олексій Братущак журналіст

Провал "розвідника". Операції та куратори Семочка

24 жовтня 2018, 19:54

"Козел". Так колеги з кримського СБУ переказують привіт "легендарному розвіднику" Семочку. Кажуть, що вони дуже невдоволені, що в своєму інтерв'ю він вирішив прикритися ними...

Не на багато кращої думки про Семочка і в центральному управлінні СБУ.

Розповідають про гострий конфлікт, який виник приблизно рік тому між Грицаком та Семочком. Відомо, що саме в той час голова СБУ виписав догану керівнику київського управління Семочку. У відповідь Семочко пішов проти Грицака до суду. І приблизно у цей же час через Кіпр був зареєстрований сайт "Семочко.нет", на якому з'явилися копії російських паспортів близьких Семочка.

Коротше, не склалося у Грицака з Семочком.

Один з наслідків – погіршення стосунків з президентом. Кажуть, що Грицак не зустрічався з Порошенком тет-а-тет останні 5 місяців. А одна з останніх зустрічей закінчилася тим, що в кімнату забігли охоронці. Співрозмовники так голосно розмовляли, що охорона почала хвилюватись за Першого...

І тут раптом Порошенко покликав Грицака на Банкову. Чомусь це співпало з засіданням парламентського антикорупційного комітету, на якому депутати хотіли отримати вичерпні відповіді про діяльність Семочка. Грицак запевняв депутатів, що прийде. Але відмовити Порошенку не зміг. І якось так співпало, що на комітет не прийшли і депутати БПП...

Про ще одне співпадіння широко відомо. Що Порошенко за три тижні після виходу журналістського розслідування ані пари з вуст про Семочка. Може до Порошенка щось не дійшло? Та ні, дійшло. Тож радник президента підігнав йому блогера, через якого суспільство дізналося про "великі заслуги перед Україною". Ну і все, бо "заслуги" – секретний секрет.Мій сюжет тижневика "Деталі"Але дещо з "заслуг" Семочка відомі. Окрім історії з ліками для діалізу є ще 3 спецоперації, де наслідив екс-СБУшник.Операція перша. "Народна рада Бессарабії" (НРБ)


Квітень 2015-го. В Одесі відбуваються затримання сепаратистів. За версією слідства, в області мали підірвати два мости, чим відрізати кілька районів на півдні області. Після цього з Придністров'я мали зайти "зелені чоловічки". І все це під прапором "народної республіки".

Щоправда, СБУ прозвітувало лише про сепаратистів, які проводили установчі збори "народної ради". Це група, яка відповідала за картинку для російських ЗМІ. Про другу групу – диверсантів інформація обмежена.

Нещодавно в Одесі мав розмову з одним "сепаратистом", якого затримували у 2015-го в цій справі. Він переконував мене, що вся їхня діяльність була виключно для картинки. Ну і за гроші, без будь яких ідейних переконань. Усю спецоперацію СБУ ця особа також вважає картинкою для ЗМІ. Українських. І звертає увагу на хронологію, що після установчих зборів їх відпустили, і знову затримали через пару тижнів. Він пов'язує це з тим, що "Грицак хотів вислужитись, отримати посаду голови СБУ". От тільки одна деталь. Грицак став в.о. голови СБУ у червні, призначення на постійній основі – у липні. А Семочко був переведений до центрального управління СБУ у травні. До того він певний час працював в Одесі на посаді заступника начальника обласного управління. І, за інформацією джерел, долучився до операції СБУ проти "Народної ради Бесарабії".

І от нещодавно Грицак зробив малопомічену ЗМІ заяву. Виявляється, що особа, яка мала очолити цю "Народну раду Бессарабії" гуляє на волі. У раді. Ні, не так. У Верховній Раді. Це депутат групи "Відродження", чиє прізвище починається на Б, а закінчується на -арвиненко. Відомо, що напередодні створення НРБ він зі своєю помічницею літав до Москви. Є припущення, що за грошима. Помічницю, до речі, обміняли. Не з "ЛДНР", а з РФ.

Ну і ще один збіг. Цю заяву Грицак зробив через тиждень після оприлюднення журналістського розслідування про Семочка. Заяву голова СБУ зробив на брифінгу, який транслював телеканал "Прямий"...Операція друга. "Затримання Саакашвілі"


Зранку в квартиру Саакашвілі у центрі міста постукали. "Відкрийте, СБУ". Історія відома. Саме з вуст Саакашвілі українці вперше почули прізвище "Семочко". Останній так хотів вислужитись, і так поспішав, що операцію успішно завалив. Перше затримання провалилось, прихильники Саакашвілі не дали його вивезти до київського управління СБУ. Потім Семочко таки виправився, Саакашвілі затримали. Але плани Семочка (чи тих, хто за ним стоїть) з призначенням у керівництво СБУ не здійснились...Операція третя. "Таємниця від УП"


У середині вересня в редакцію Української правди зайшла невідома особа. Це був працівник СБУ. З листом вимогою/проханням прибрати з сайту статтю, яка "висіла" вже 8 місяців. Бо в ній – секретний документ.

Тоді ми різними шляхами намагалися дізнатися – wtf? Одна особа після розмови з Грицаком запевнила, що той взагалі не в курсі справи. Більше того, Грицак тоді призначив службову перевірку. Кого перевіряли? Київське СБУ, яке вело "справу УП". І яке на той час очолював Семочко.

Рік тому СБУ обіцяло повідомити про результати цієї службової перевірки. Досі чекаємо...ЧИТАЙТЕ: "Гастролі" СБУ. Чому спецслужба прийшла до УПОдне з питань, яке залишається не розкритим в історії Семочка: хто стоїть за "розвідником"?

Чувак після такого гучного скандалу залишається на посаді. Майже всі ЗМІ ігнорують тему провалу "розвідника" Семочка. За два пленарні тижні парламентські кореспонденти лише в одній гуртвій розмові з депутатом спитали – що з Семочком. Питали у нардепа БПП Івана Вінника. Питав журналіст телеканалу Еспресо...

То хто ж це настільки впливовий, що може так вправно гасити скандали?

Порошенко? Про нього говорять найчастіше.

Але називають ще два прізвища з оточення Порошенка.

Одне – з АП. Нібито один перший заступник голови АП пов'язаний з Семочком через знайомих та рідних.

Друге – з ВР. Нібито один перший заступник голови фракції пов'язаний з Семочком спільними справами на Київщині. Відомо, що БПП на Київщині очолює Кононенко...

* * *

Хочете дискусії? Запрошую до себе на ФБ-сторінку

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Алекс Алекс _ 28.10.2018 07:39
IP: 188.163.21.---
Vladimir Bondarenko:
ну и что? Что выгорело?
Evgen Afanasyevsky _ 25.10.2018 10:54
IP: 193.108.240.---
Силові структури України – СБУ, МВД,прокуратури, податкова, митниці – засновники коррупції і її основні стовпи.
Vladimir Bondarenko _ 25.10.2018 10:33
IP: 35.235.227.---
Сёмачка – это прослушка в кабинете замминистра МВД Чеботаря

а это рюкзаковое дело сына Авакова

рано или поздно Арсен Борисыч накажет всех причастных к этому делу
Олександр Гальченко _ 25.10.2018 08:38
IP: 35.235.227.---
А скільки таких семочків серед силовиків-тиловиків та в органах суду-слідства по країні...: (
Нажаль, поки що нема кому витягнути цей бур'ян зі всім його корінням ділків із АП, ВР: (– єдина надія що іноземні друзі – донори країни нарешті зрозумівють що без повного/комплексного викоріння цієї мафії вся їх підтримка марна, а головне – знесилюючи Україну такі корупційні семочки підсилюють РФ (причому, навіть другорядно чи мають ці семочки агентурні псевдо у гру чи фсб – процес автоматичний).
Ganna Stulska _ 25.10.2018 00:09
IP: 95.133.21.---
Порошенко зібрав навколо себе таких бариг, як він сам і керуючись круговою порукою вони разом відстоюють чинну злочинну систему...
Ірина Михайлишин _ 24.10.2018 22:02
IP: 178.95.47.---
Це жах, як люди Бога не бояться спекуулюючи на ліках для діалізних хворих- це страшний гріх,адже це приречені люди і не Семочку вирішувати жити їм чи ні. Але про що я., всі вони немают неічого святого, скільки зрази під час війни і на їх руках кров 20 пацанів.
anatvik _ 24.10.2018 21:43
IP: 46.211.68.---
Прочитав:Петр 5 нещодавно...Мені здається, що зараз все для усвідомлювання повинно читатися-освідомлюватися через цю книжку якнайменше.Порошенко – ворог українцям! Головний ворог... а різні семечки, пашинські тощо це вже потім
Татьяна Яблонская _ 24.10.2018 21:12
IP: 93.73.245.---
Театр абсурду!
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter