Олексій Братущак журналіст

Флешмоб парламентських фальсифікаторів на чолі з Парубієм

06 лютого 2019, 17:48

Такого в Раді я вже давно не бачив. Щонайменше 15 депутатів не ховаючись займалися фальсифікацією голосування у сесійній залі. Кнопкодавили.

Сталося це у вівторок 5 лютого.

Уже після перших голосувань стало зрозуміло, що голосів для ухвалення рішень в залі не вистачає. Кілька разів поспіль екран видавав результати голосування в районі 170-180 голосів. У цей час радикали-ляшківці блокували трибуну. Але навіть з урахуванням їхніх карток необхідних 226 голосів для ухвалення рішень не виходило.

І тоді парламентарі вдалися до старої справи – фальсифікація голосування.

Зазвичай, депутати пояснюють своє кнопкодавство необхідністю ухвалення вкрай важливих для країни рішень. Доленосних законів і все таке. Цього разу йшлося про постанови, якими нанадалися премії та іменні стипендії молодим вченим.

І тут почався справжній флешмоб парламентських фальсифікаторів. У ньому засвітилися одразу півтора десятка коаліціантів.

10 – з БПП, зокрема, Співаковський та Ричкова, 5 – з Народного фронту, зокрема, Пашинський та Іванчук. Останній вже традиційно бігав поміж рядами і "голосував" за п'ятьох.

І це все під заклики спікера Андрія Парубія: "Голосуйте! Голосуйте відповідально!".
"Дякую всім за підтримку, колеги. Освіта нас об'єднує", – підсумував сфальшоване голосування Парубій.

Проте об'єднала депутатів не освіта, а порушення закону та Конституції, а саме – фальсифікації голосування. Бо не помітити, як кнопкодавлять за 20 "мертвих душ", можуть лише спільники порушників закону. Такі само правопорушники.

6 років тому рядовий депутат Андрій Парубій радів ухваленню закону про обов'язкове особисте голосування (насправді, це вимога Конституції, яка діяла і раніше...). Запевняв, що те рішення буде мати вирішальний вплив на роботу парламенту. Що закон тоді ухвалили не через добру волю регіоналів, а завдяки суспільному тиску.ФБ-пост Парубія від 6.12.2012

І ось тепер Парубій не рядовий депутат-опозиціонер, а голова Верховної Ради. І чим далі, тим більше ми бачимо фактів фальсифікації голосування у парламенті.

То що ж то за стільці такі у президії Верховної Ради, що там втрачається добра воля боротися з кнопкодавством? І суспільний тиск з висоти парламентської президії вже не так відчувається?

Хоча справа ж не тільки у Парубію. Учора жоден депутат не обурився масовим кнопкодавством. Навіть "єврооптимісти", які ще кілька років тому блокували роботу Ради через зафіксоване кнопкодавство. Хіба не символічно було б відзначити 4-у річницю створення міжфракційного об'єднання не бокалом шампанського, а протестом щодо флешмобу кнопкодавів?

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Vladimir Torkonyak _ 07.02.2019 11:52
IP: 35.235.227.---
Точка сидения определяет точку зрения. Парубій не витримав випробовування владою, з борця за справеливість перетворився в безхребетного холопа ПОПа, який обслуговує владу бариг, чаво изволітє.
Max Mykhaylenko _ 07.02.2019 01:13
IP: 176.37.101.---
Давно треба скоротити кількість депутатів до реальних функцій фракцій – лідер, скарбник, охоронець і кнопкодав. І в них усі картки, за пропорцією. А витрати на раду пропорційно урізати. Це звісно, за умов повної списочної системи. А як інакше побороти кнопкодавство? Ну або голосування за ДНК. А так – кнопкодавлять, бо інакше нічого не приймуть.
Sergei Stoianov _ 06.02.2019 18:35
IP: 195.216.205.---
І що значить "фальсифікатори, клікушо? Що, хтось хоч раз заявив, що він був проти тієї чи іншої норми чи закону, за яку проголосували його карткою?
Sergei Stoianov _ 06.02.2019 18:32
IP: 195.216.205.---
Ну й ХЗ, нехай хоч якось приймають закони!
Viktor Luss _ 06.02.2019 18:06
IP: 91.221.64.---
Слов нет. Но мы в Европу. А может не туда.
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter