Олексій Братущак журналіст

Вони залякали українців коронавірусом (СПИСОК)

24 лютого 2020, 18:39

"Дехто сіяв паніку серед людей і за це понесуть відповідальність", – казав у зверненні щодо подій у Нових Санжарах Зеленський.

Хто ж сіяв паніку? Чому у Нових Санжарах люди опустилися до основного інстинкту – виживання. Виживання за будь яку ціну.

У медіа називають три причини:

• вплив російських медіа;

• провалена комунікація влади;

• низька медіаграмотність населення.

Частина правди у цьому є.

Медіаграмотність українців дійсно наближається до нуля.

Вплив російських медіа, думаю, перебільшений. Бо істерія була не лише в Нових Санжарах. На межі були і жителі Львівщини, до яких могли привезти евакуйованих з Китаю. Але ж там російські телеканали дивляться мізерна частина місцевих.

Провалена комунікація влади. Було. Але тут варто подивитись на інший бік медалі.

"Люди хотіли дізнатися, що відбувається... людям не пояснили", – каже розумна людина з телеекрану про події в Нових Санжарах.

"Люди ничего не знают, ни о чем не предупреждені... перепугаться может кто угодно, и запугать может кто угодно... Вопросов куча, а ответов нет... Прошу вас, дорогой Владимир Александрович, приложите все усилия, чтоб раз и навсегда показать стране лица манипуляторов. Тех, кто єту ситуацию создал, кто спровоцировал конфликті", – це вже Комаровський на шляху з Нових Санжар.

І ось тут запитання: а хіба не медіа мали б виконати функцію інформування населення?

Так, українська влада недокомунікувала. Брифінгів МОЗ (кажуть про щоденні) було недостатньо. Говорили не про то. Це точно може бути виправданням для медіа, що їхніх матеріалів не вистачило читачам-глядачам, щоб розуміти основи коронавірусу, перших симптомів, заходів безпеки від нього?

А що там з комунікаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я? Вони так само нічого нікому не пояснювали? Ну, добре, ВООЗ далеко, та ще й англійською або більш екзотичною мовою розповідає.

А що тоді українські експерти? Той же Комаровський, інші лікарі? Хіба вони теж недостатньо комунікували з медіа, щоб донести важливу інформацію до українців, дати відповіді хоча б на основні питання? Ховалися від журналістів?

Ні. Проблема геть в іншому. За відсутності достатньої інформації від МОЗ медійники зверталися до політологів, або й до політиків. Бо тема "гаряча", потрібно більше про неї говорити, збільшувати рейтинги та клікбейт. Коротше, щоб "вразити" українців.

І вражали.

Погугліть "смертельний коронавірус". Здивуєтесь. Бо майже усі основні українські медіа називали вірус "смертельним". Бо це народ вражає...

Саме українські медіа створили грунт для істерії. І потім на цей підготовлений грунт міг прийти хто завгодно. І росіяни, і політичні опоненти влади, і звичайні провокатори, і охочі отримати крісло у владних кабінетах (хтось – пересісти з одного в інше). В історії з Новими Санжарами, здається, прийшли усі. Кожен за своїм.

А ті медійники, які зростили істерію в українському суспільстві, дивилися на події в Нових Санжарах, і дивувалися/обурювалися, які дурні люди...

"Значну роль у підвищенні градусу напруги в суспільстві відіграли й медіа, що в матеріалах про захворювання використовували емоційно забарвлену лексику, а іноді відверто залякували власну аудиторію", – робить висновок моя колега з ІМІ Олена Голуб.

Там же вона вкотре нагадує рекомендації щодо висвітлення спалахів хвороб. Це б мали вивчити у кожній редакції. Але ні...

Історія в Нових Санжарах нічому не навчила українські медіа. Вони продовжують підсилювати істерію. Ось уже читаю в новинах як "коронавірус накрив Італію". І знову кивають на українську владу, що ті не знають, що робити з панікою українців.

Тут би згадати і трохи перефразувати відомий вислів: щоб не мати паніку – не читайте/дивіться українські медіа...

Ну а далі добірка медіа, які доклалися до формування панічних настроїв серед українців щодо "смертельного" коронавірусу.

По суті, це список тих, хто залякав українців коронавірусом. Список не повний...

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Юрій Бобровницький _ 25.02.2020 09:42
IP: 46.201.249.---
Я згоден з висновками автора. Як би влада та лікарі не інформували населення, масовий споживач не буде сприймати даний контент, поки є ЗМІ з сенсаційними заголовками. Вихід – обмеження "свободи змі" в частині поширення панікерської інформації.
Myhaylo Roll _ 25.02.2020 00:59
IP: 130.180.217.---
А корноавірус таки смертельний! ЗМІ говорили правду!... А очільниця МОЗу ходить без маски серед карантинників! Кмтайці, напевно, в шоці!
Leo Uxmal _ 24.02.2020 21:24
IP: 46.211.124.---
Вот порошенковские канал Кривой расспрашивает бабку в Санжарах, а потом корреспондентша ненавязчиво говорит – видите, а вы голосовали за Зеленского. Или опрос там же – согласны ли вы, что эвакуацию специально перенесли на 20-е, чтобы отвлечь от Небесной сотни. А началось все с порошенковского Синютки – вот он узнал, что эвакуированных будут везти во Львов, это Зеленский специально геноцидит патриотов
Віктор Совщак _ 24.02.2020 20:25
IP: 188.163.12.---
Юрій Дрозд:
Якщо Ви не розумієте, про що мова, то повчіться. Слава Богу інтернет дозволяє це зробити за короткий час. Якщо, я вже Вам писав, просто "подроздеть" то Ваше право... Але це додає честі...
Юрій Дрозд _ 24.02.2020 19:45
IP: 62.216.60.---
Віктор Совщак:

Хто про що, а совок – про Сталіна.

А "чиєсь" право – це право уряду не інформувати населення про свої дії? Чи ви вважаєте, шо такої інформації в Україні достатньо?
Віктор Совщак _ 24.02.2020 19:36
IP: 188.163.12.---
САНДРО:
Коли Зеленський сказав що ЗМІ треба к "ногтю" як вони заволали – як можна без свободи без демократії...Ця стаття якраз і показує про необхідність ДЕМОКРАТІЇ- це закінчення твого права, коли розпочинається чиєсь...Людина має право жити і хоче цього...Тоді для чого ляканням її (людину) позбавляти нормального життя... Це порушення чиїхось прав... У війну за панікерство просто розстрілювали на місці. Все елементарно просто – в давці гинуло значно більше людей чим міг нашкодити ворог. Памятаєте у Львові в кінотеатрі із-за паніки загинуло багато дітей... Можливість спастися була але паніка... Завершуючи- дякуйте, що не має Сталіна...
Влад Дорошенко _ 24.02.2020 19:35
IP: 93.72.24.---
Смертельний чи ні, а Скалецька зустрічалась у захисному костюмі зі "здоровими" (як заявлено) привезеними у Санжари – як пишуть ЗМІ.
А на вулиці на воротах телевізор показував усіх охоронників у масках.
Чого б ті маски не роздати хоча б санжарцям? Це дешевше, ніж нагнали сотні людей у чорному.
Хіба не пора уже зняти і крутити по ТВ і Ютубі відеоролики, які ліки купувати, до кого звертатись, що їсти, як захворієш тим грипом?
САНДРО _ 24.02.2020 19:26
IP: 91.224.24.---
А напомню-ка Автору и читателям, что у нас в стране ДЕМОКРАТИЯ.
И одно из определений- это непредсказуемая неопределённость. что и имеем, и не только в здравоохранении, а ещё во многих отраслях.
Давайте решать- отменять её и вводить диктатуру или оставить?

Никто ж не будет сомневаться. что пи Сталине и Брежневе заголовков про " смертельный вирус" не было бы даже в мыслях.
Но у нас свободные от цензуры СМИ- и каждый лепит, что хочет

А версии Автора звучат заумно и мудрёно-
-"• вплив російських медіа;

• провалена комунікація влади;

• низька медіаграмотність населення."

А всё гораздо проще (как любит говорить Михо на ток-шоу) - человеческая вульгарность.
И об этом более точно рассказал и М.Дубинянский здесь же на УП, и В. Портников, в статье " Украина квартала" на ЛБ.
Max Mykhaylenko _ 24.02.2020 18:57
IP: 176.37.101.---
Під військовий трибунал!
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter