Олексій Братущак журналіст

Крах ціни на нафту. Не поспішайте "радіти" за Росію

09 березня 2020, 16:59

Не поспішайте "радіти" за Росію через падіння ціни на нафту. Уже завтра вона не розвалиться.

Треба розуміти, що цей процес був ініційований самою Росією і освячений Путіним. Рішення Саудівської Аравій збільшити видобуток нафти – це реакція на дії Росії.

Чому ж сама Росія пішла на крок (відмова в рамках ОПЕК+ зменшувати видобуток нафти), який має знищии її саму? Бо в Кремлі не вважають, що це призведе до краху нафтогазових кампаній РФ. Там думають (тільки не смійтесь, це серйозно) про крах цілої галузі в США. Йдеться про видобуток сланцевого газу.

От ми знаємо, що російська нафта має певну собівартість. І якщо ціна на світових ринках менша – Росія несе значні збитки.

Свою собівартість має і амерканський сланцевий газ. І так само: за умов низьких цін на нафту на світових ринках з певного моменту його видобуток стає нерентабельним.

Але є суттєва різниця. Ціна американського сланцю повністю рахується у доларах. Російської нафти – переважно у рублях. Якщо курс російського рубля обвалити, то собівартість у доларах російської нафти зменшується.

Умовно. Нехай у рублях собівартість російської нафти 2400 за барель. Нехай курс 60 рублів за долар. Отже, у доларах собівартість російської нафти складає $40 за барель. Нехай на світових ринках ціна нафти впала до $30 за барель. Щоб Росія отримувала ті самі 2400 рублів, потрібно опустити рубль до 80 рублів за долар. Все.

Щось подібне ми зараз і бачимо. Ціна на нафту впала, курс долара до рубля виріс. Плюс якісь додаткові втрати нафтових компаній в Росії можуть компенсувати за рахунок бюджету, податкових пільг, валютних запасів.

Так само і з держбюджетом РФ. Він порахований з певною ціною на нафту і певним курсом. І падіння ціни на нафту у доларах компенсується здорожченням цього долару по відношенню до рубля.

Отже, з точки зору Кремля – все у них добре.

Але ось це "все добре для Кремля" має зворотній бік. І називається він – "рассєянє". Бо забаганка російських керівнкиів боком вилізе саме для простих громадян. Вони знову за один десь стали значно біднішими.

І ось тут питання: яка буде реакція "рассєян"? Порадіють за те, як "Вєлікая Рассєя" показала "кузькіну мать" тому ОПЕКу та Штатам? Чи почнуть масово запитувати: якого фіга все це за наш рахунок?

Щось мені підказує, що другого зараз не станеться. Бо у них на носі значно важливіші справи: внести Бога в Конституцію та відсвяткувати 75-річчя великої перемоги...

powered by lun.ua
Коментарі — 22
Вячеслав Вакуліч _ 13.03.2020 17:28
IP: 93.183.216.---
iip:
Арабы вытурят Мокшу со всех рынков, амеры как всегда вывернутся, а Рашка, как обычноа – остнется в идиотах, как со своим "северным потоком".
Рассійа не тільки з "сєвєрним" потоком ідіотнулась. Там зарили десятки мільярдів доларів у "сілу сібірі" (по якій мокшанє на Китай вуглеводні планували продавати за цінами нижче ринкових), "турєцкій паток" теж збитковий. Таке враження, що усе, до чого торкається пуйло, розвалюється або несе величезні збитки.
В ОАЕ, Катарі араби на нафтодолари посеред пустелі райський сад збудували. В Расєї нафтодолари придурошне пуйло і його шістки крадуть безбожно. А що не розкрали – спускають на ракети, які вибухають, потоки, які несуть мільярдні збитки, і на інші цілковито дебільні проекти "імені пу".
Вячеслав Вакуліч _ 13.03.2020 17:20
IP: 93.183.216.---
Краху американської галузі по видобуванню сланцевого газу не буде. Там технологія видобування зовсім інша. Зупинять видобуток на якийсь час, або зменшать його і працюватимуть "напрозапас". Тому пуйло і його челядь – дурні.
А от щодо маячні расєйських ЗМІ про те, що "чєм хуже – тєм лучше" – посміявся. В рублях у них все може і красиво складеться, бюджет виконають. Але ж Расєя свого нічого не виробляє майже, там усі науково місткі галузі зав'язані на поставки з інших країн. Навіть горе-автопром Скрєпляндії на 60-80% залежить від імпорту. Інші виробники, які виробляють "чіста рассійскій тавар", теж залежні від імпорту (особливо – в галузі медицини, сільського господарства і т.п.). А платити доведеться по тих же цінах. У валюті. Тобто – за нафту отримуватимуть менше в рази. А платитимуть – стільки ж. Але то таке. Для скрєпоносних факти – то пусте місце.
Анатолий Зинченко _ 10.03.2020 12:51
IP: 185.200.61.---
За падением цены на нефть следует ожидать и падение цены на газ.
_ABM_ _ 10.03.2020 12:38
IP: 77.222.153.---
Падение рубля – это надолго.
Григорий Кузнецов _ 10.03.2020 11:43
IP: 82.117.237.---
А что, к 75 – летию доллар по 75, это супер! К 80- летию по 80 и т. д. Премены в стране это хорошо!
Борис Швец _ 10.03.2020 11:32
IP: 94.45.44.---
пане Братущак, ціна газу на біржевих котировках не у рублях, а у доларах та привязана до MBTU та цін на нафту. Подаж нафти на біржах не у рублях а у доларах, тому курс рубля на собівартість нафти для продажу не впливає. Головне, що рф має стабілізаційний фонд, який показан у рублях для внутрішнього споживання, а насправді врахован у доларах, так от коли стабілізація припиниться, тобто фон здохне, то не макє значення який буде курс рубля, продаж нафти все одно буде у доларах, тут буде грати роль собівартість видобутку нафти та дохідна частина від продажу.
Log Log _ 10.03.2020 08:53
IP: 46.133.77.---
Владимир Бураков:
что гражданам Украины до РФ
А что Израильские поцы не знают, что Россия напала на Украину?
Поклонник Путлера, а Вам неизвестна история Наамы Иссахар?
Breda _ 10.03.2020 08:22
IP: 46.201.28.---
Чому ж сама Росія пішла на крок (відмова в рамках ОПЕК+ зменшувати видобуток нафти), який має знищии її саму? Бо в Кремлі не вважають, що це призведе до краху нафтогазових кампаній РФ. Там думають (тільки не смійтесь, це серйозно) про крах цілої галузі в США. Йдеться про видобуток сланцевого газу. (с)

...что это? КГБсты переиграли сами себя? Или 75 летие великой победы в действии?
Denis Ivanov _ 10.03.2020 08:02
IP: 80.243.157.---
Романов Денис:
їсти люди менше не стануть.
hahava _ 09.03.2020 23:33
IP: 213.109.238.---
"про крах цілої галузі в США"
автор, в рф там не ідіоти сидять ніякого краху вони не очікують. Все дуже просто, росіянам сказали зменшити видуботок, а вони порахували що їх кинули. Моментального краху не буде, але ціна в 20 дол, це болючий фінансовий удар, тому що на газ ціни також впадуть та і на все решта.
Сергей Папков _ 09.03.2020 22:23
IP: 93.73.23.---
Можливо, щось спровокували і самі росіяни, шантажуючи ОПЕК. Але чи автор так впевнений, що "мудрий Пу" прорахував всі наслідки, в т.ч. і аж 30-відсоткове падіння цін і 12-відсоткову девальвацію рубля протягом ОДНОГО дня?
У 80-ті роки 20-го ст. США і саудити вже завалювали нафто-газові ціни, як відплату СРСР за Афган, і через 6-7 років Союзу не стало. Історія повторюється?
Сергей Папков _ 09.03.2020 22:17
IP: 93.73.23.---
"Але є суттєва різниця. Ціна американського сланцю повністю рахується у доларах. Російської нафти – переважно у рублях. Якщо курс російського рубля обвалити, то собівартість у доларах російської нафти зменшується" (Братущак).
Питання для РФ не лише в собівартості і не стільки в собівартості. Між РФ і США існує велика різниця: сланцевий газ є далеко не головним експортним ресурсом для США (на відміну від РФ з її газом та нафтою), а РФ на відміну від США не друкує долари. В кінцевому випадку за умови падіння світових цін на нафту і відповідно на газ США цілком можуть імпортувати ці дешеві енергетичні ресурси для своєї економіки (їм доларів вистачить. А ось РФ вимушена за рахунок енергоекспорту заробляти валюту майже на все інше, і не факт, що за умови падіння відповідних світових цін зароблених доларів РФ вистачить (навіть зі зменшенням собівартості РФ чисто технічно не зможе збільшувати об'єми видобутку безкінечно).
iip _ 09.03.2020 22:00
IP: 31.40.110.---
Владимир Дураков:
Во первых, РФ сама спровацировала данный обвал,во вторых, что гражданам Украины до РФ если они не зомби любящие тему: а шо там у рашка? И в третьих, не знаю как там в РФ, но обвал рубля стадильно приводит к росту курса доллара в Украине в Украине, кроме того импортеры украинских товаров в основном страны экспортеры нефти, а раз цена на нефть низкая то и спрос на украинские товары низкий...
Ещё один путинский зомбячёк вылупился. Заклацал последним зубиком.

Россия, конееечно, сама спровоцировала – мокшанцам гораздо лучше нефть продавать по 35 баксов, чем по 45. Даже если это гениальный план придурошного Пу – рашку загнать в гроб, только бы амерам написать в тапки – от мокшанцев всего можно ожидать.

Арабы вытурят Мокшу со всех рынков, амеры как всегда вывернутся, а Рашка, как обычноа – остнется в идиотах, как со своим "северным потоком".
Владимир Бураков _ 09.03.2020 21:48
IP: 89.139.116.---
Во первых, РФ сама спровацировала данный обвал,во вторых, что гражданам Украины до РФ если они не зомби любящие тему: а шо там у рашка? И в третьих, не знаю как там в РФ, но обвал рубля стадильно приводит к росту курса доллара в Украине в Украине, кроме того импортеры украинских товаров в основном страны экспортеры нефти, а раз цена на нефть низкая то и спрос на украинские товары низкий... но поцриотам это не довод
iip _ 09.03.2020 21:08
IP: 31.40.110.---
Денис Романов:

Рентабельность добычи нефти в США ни как не зависит от рентабельности добычи нефти в России
(продолжение) А в Роснефти – вообще жопа в квадрате.

Чистый долг "Роснефти" по состоянию на конец первого квартала 2019 года составлял $43,9 млрд, следует из презентации компании.

Рядовые нефтяники и газовики в России – рабы на нищенской зарплате.

Роснефть, Газпром и Россия вообще – в попе...:::)))))
Валерий Фабрикант _ 09.03.2020 21:03
IP: 109.197.221.---
Теперь понятно, почему дешевеет гривна. Топливо – дешевле, казалось бы, как для импортеров – гуд? А, нет, сталь и другие природные ресурсы дешевеют, а значит Ахметки. Поэтому за завтрашний день украинцы могут стать куда беднее, чтобы Ахметка не нес убытки. Так что же – терпим, или майдан? История подсказывает, что ни один майдан не ставил целью повышения /сохранения / уровня жизни. Честные выборы – да! Достоинство – да! Так что мы будем честными и гордыми, а они – богатыми!
iip _ 09.03.2020 20:58
IP: 31.40.110.---
Денис Романов:

Рентабельность добычи нефти в США ни как не зависит от рентабельности добычи нефти в России
Разумеется.
В России нефть из последних сил добывают рабы с нищенской зарплатой, работающие и живущие в страшных условиях, на допотопном оборудовании, купленном в кредит.

Газпром бьет рекорды по долгам. В 2018 году задолженность газового холдинга достигла беспрецедентных 3,8 трлн рублей. Долгосрочный долг "национального достояние" на 94% номинирован в иностранной валюте:15,8 млрд в долларах, 21 млрд в евро, а также $4,7 млрд в виде кредитов в швейцарских франках и других валютах.

И Газпром, и Россия вообще – в полной жопе...
Log Log _ 09.03.2020 20:57
IP: 128.124.102.---
Галя Новинська:
Денис Романов:
А, пардон, до чого тут до нафти – коронавірус? Вам ольгинським би ото насерти й зникнути...
Не дивуйтесь, це розумово відсталий з Воронезької області.
Воно читати не вміє, тим більше писати.
Не розуміє 90% слів, які вживає.
Галя Новинська _ 09.03.2020 19:54
IP: 193.0.221.---
таке міг написате виключно ідіот... бо обвал курсу власної валюти не є позитивною дією для жодного уряду... навіть такого дурного як мордорський (
Max Mykhaylenko _ 09.03.2020 18:10
IP: 176.37.101.---
Ну, треба менше читати підгебівні незигарі. Роснєфть-то банкрут і по суті вже керується китайськими кредиторами.
sensor+2 _ 09.03.2020 17:58
IP: 178.137.147.---
Mintai Buharin:
Не зважаючи на статтю, я РАДІЮ!! Росіяни самі винесуть тіло з Кремля на залитих кров"ю носилках
Вынесут. А потом выберут какого0нибудь прилепина-дугина-жириновского. Не в теле дело, а в самих "рассеянах".
Mintai Buharin _ 09.03.2020 17:41
IP: 148.253.16.---
Не зважаючи на статтю, я РАДІЮ!! Росіяни самі винесуть тіло з Кремля на залитих кров"ю носилках
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter