Олексій Братущак журналіст

Закрите метро. Що не так?

18 березня 2020, 18:38

- Доктор, я буду жить?

- Будете, но фигово.Тиждень тому рішенням Кабміну по всій Україні був введений карантин.

Цьому передувало рішення київської влади про обмежувальні заходи у столиці. Про них Кличко розповів у своєму зверненні.

Тоді ці рішення я назвав напівмірами.ЧИТАЙТЕ: Карантин у Києві. Що не так?"Окрім масок для працівників, що ще роблять у метро для того, щоб у ньому не розповсюджувалися хвороби? Дезінфекція якась проводиться? Як часто? Якісь обмеження в метро будуть вводитись? У метро збирається значно більше за 200 людей. Проїзд у метро – найбільш масовий захід у столиці", – це з попереднього мого блогу.

Наче у відповідь метро закрили.

Але це геть інша крайність, яку я так само не підтримую. Я все таки за часту дезінфекцію та обмежувальні заходи.Як ухвалили рішення закрити метро


Заборона на перевезення пасажирів у метрополітені Києва, Харкова та Дніпра введена постановою Кабміну від 16.03.2020.

Цією постановою уряд вніс зміни до свого ж попереднього рішення від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19".

Закрити метро Кабмін вирішив "відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16 березня 2020 р.".Цю комісію очолює сам прем'єр. Це по суті розширений Кабмін, до якого входять міністри та керівники центральних органів влади.

Положення про цю комісію передбачає, що рішення ухвалюється більшістю з числа присутніх. Але положенням також передбачається, що голова комісії (читай – прем'єр) має право сам приймати рішення в межах повноважень комісії "щодо реагування на надзвичайну ситуацію".

Найцікавіше: рішення Державної комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади. Тут питання до юристів, наскільки ця норма відповідає Конституції?

Але саме на рішення комісії послався Кабмін, коли вирішував зупиняти метро.

По суті, рішенням комісії уряд прикрився. А ініціатором закриття метро у трьох містах був Зеленський. Проте жодного відповідного документу він не видавав. Принаймні, в електронній базі ці документи не містяться.

Тобто Кабмін вирішив закрити метро на основі відеозвернення Зеленського, в якому він закликав (!) Кабмін "заборонити роботу метрополітену".

Чи міг уряд діяти інакше? Так. Та ж Верховна Рада проігнорувала бажання президента з відеозвернення, що парламент має продовжити працювати у пленарному режимі.

Але одного рішення Кабміну було замало. Бо воно суперечило рішенню київської влади. І цю суперечність потрібно було прибирати.Позиція Києва змінилося за добу


Кабмін засідав увечері 16 березня. А зранку у Києві зібралася місцева комісія з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Її очолює Кличко.

Одне з рішень комісії стосувалося метрополітену. А саме: збільшити кратність поточних дезінфекційних заходів (кожні три години) на зупинках громадського транспорту, у приміщеннях станцій метрополітену, рухомому складі громадського транспорту, вагонах поїздного складу, у вестибюлях та приміщеннях станцій метрополітену.

Простіше кажучи: у Києві місцева влада вирішила метро не зачиняти, обмеження на перевезення не вводити, лише збільшити дезінфекцію вагонів та станцій.

Після цього Кабмін вирішує – метро закрити.

І вже наступного дня – 17 березня знову збирається столична комісія і першим пунктом свого рішення забороняє перевезення пасажирів метрополітеном.Усе це я виписав для того, щоб можна було побачити увесь ланцюжок, за яким ухвалювали рішення закрити метро. І хто відповідальний за це рішення: Зеленський, прем'єр і Кабмін, Кличко.

Як на мене – абсурдне рішення. Яке не має аналогів в багатьох інших країнах, які значно більше потерпають від коронавірусу.Навіщо зупиняти економіку?


Нам завжди нагадують досвід Китаю (насправді, осередків поширення вірусу в Китаї). Нібито там були такі безпрецедентні заходи, які дозволили значно уповільнити поширення вірусу.

Але є і інші приклади. Ось цікаві історії з Британії та Південної Кореї.

Ці історії цікаві, бо там вивчають вплив рішень не лише на розповсюдження вірусу, а й на економіку. І якщо безпрецедентні обмеження не мають значного впливу на епідемію, натомість завалюють економіку, то ці обмеження вважають неприйнятними. Складне рішення, але необхідне.

Бо зупинити метро одним закликом у відеозверненні – це легко. Але реальне життя – не серіал. У реальному житті кожне рішення має наслідки. Як позитивні, так і негативні.

Запинка метрополітену, як і більш загальне – по суті зупинити економіку дійсно допоможе якійсь частині українців вижити (є розрахунки – скільком? покажіть!). Вони виживуть. Але життя буде фіговим. І не лише у тих, хто переживе ускладнення від коронавірусу. А у всіх українців...

powered by lun.ua
Коментарі — 18
_ABM_ _ 19.03.2020 12:07
IP: 77.222.153.---
Романов Денис – Семижопов из-под Воронежа🐐🇷🇺💩 💨:
...
Романов Денис, (он же Взадов, Запердоленко, Семижопов и еще +1001 ник)...
Семижопов🐐🇷🇺 говорит своей жене🐷🇷🇺:
🐐- Послушай, у меня проблема.
🐷- Коронавирус?
🐐- Нет, я забыл как меня зовут.
😀
_ABM_ _ 19.03.2020 11:48
IP: 77.222.153.---
Романов Денис – Семижопов из-под Воронежа🐐🇷🇺💩 💨:
...
Семижопов, ты неизлечимо больной ✂👅
_ABM_ _ 19.03.2020 10:31
IP: 77.222.153.---
Романов Денис- Семижопов из-под Воронежа🐐🇷🇺💩 💨:
Не понятно...
Семижопов, у вас на России лозунг "можем повторить" относится абсолютно ко всему – ремонту дорог, выпивке, выборам сцаря и т.д. А ты специализируешься на повторениях своих дебильных опусов, да?
Лучше повтори шмурдяка и меняй пластинку.
НаХ тебе Украина если на России уже 22178 человек находятся под наблюдением?
Закроют твою котельную, что делать будешь? 😀
Александр 1 _ 19.03.2020 08:46
IP: 188.163.12.---
"Не так страшний коронавірус, як боротьба з ним" – народна мудрість.
iip _ 18.03.2020 23:39
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
способного уничтожить от 1/20 до 1/10 населения
И, кстати, Андрюха – это вообще брехня, от которой смердит тупым тролем.
На сегодня пока в худшем случае 3,4% (1/30) и то от тяжело заболевших, что никак не учитывает тех, кто перенёс коронавирус легко и не обращался к врачам. Ведущие учёные-вирусологи сходятся на реальной цифре в 1%. Только один из ста. Плохо, что в основном, конечно, это пожилые люди.

Это тоже много – но не твои 10% от мокшанских тролей.
Log Log _ 18.03.2020 23:34
IP: 46.133.185.---
Бабицкий Андрей:
Я понимаю, что ваша задача использовать любой повод для гавканья на Зеленского
Неужели, с того времени, как Вы обозвали его глупым и необразованным,
он поумнел, и получил образование?
Его ролики последних двух дней подтверждают как раз Ваши предыдущие слова.
Затея с метро (а всё говорит, что она исходит от него, возможно его предупреждали)
попахивает несусветной глупостью.
Как всегда, Вы непоследовательны, и неразумны.
iip _ 18.03.2020 22:54
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
... рахговор с вами прекращаю. Для вас это темный лес.
Андрюха – больше похоже, что это для тебя это тёмный лес:::)))))
Как всегда – жду анекдот про голубя.
iip _ 18.03.2020 22:51
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
закрытия 13 охваченных вирусом городов провинции Хубэй с жесточайшим карантином внутри них
Начнём с конца – не 3,14*** про США. Там и близко ничего такого нет. Только границы закрыли и всё.
А теперь по-порядку. Китайцы ФИЗИЧЕСКИ закрыли города, и заставили там людей ФИЗИЧЕСКИ сидеть по-домам больше трёх месяцев. При этом было обеспечено централизованное БЕСПЛАТНОЕ снабжение людей по домам спецбригадами. Если бы мы так могли – то тогда таки да. Но мы этого НЕ можем. А то, что делается – это эффекта не даст.
И не 3,14*** про "многие страны" – метро нигде не закрыли, никто не останавливал междугородний транспорт и всё такое. И это при том, что любая медсестра во Франиции имеет авто.
А наши дебилы только того и добились, что в центре гемодиализа пациенты скидывались на такси медсёстрам, которые не смогли приехать из области.
Интересно, сколько пациентов реально врежет дуба от других болячек, если парализует киеские больницы?
Богдан Дівнич _ 18.03.2020 22:24
IP: 194.44.201.---
Досить доступно показав хаотичність владних рішень.
iip _ 18.03.2020 22:21
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
(в дополнение)
Немного поясню. Для того, чтобы карантин дал ощутимый эффект, необходимо снизить интенсивность контактов так, чтобы период между контактами был больше, чем латентный период болячки. Тогда больного можно выявить и изолировать быстрее, чем он заразит других. Карантин даёт эффект только для "быстрых" болячек, которые развиваются часы, максимум сутки. Латентный период коронавируса от двух недель до 45 суток. Нереально добится того, чтобы человек контактировал с человеком РЕЖЕ чем раз в 45 дней. А если "цепочки" не оборвать – карантин только замедляет распространеие вируса, но не останавливает и не уменьшает "пик".
iip _ 18.03.2020 21:56
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
А я не знаю являюсь ли я носителем или не являюсь. И вы не знаете являетесь ли вы. И никто о себе этого не знает. Именно поэтому карантин – безжалостный и беспощадный – считается наиважнейшим из противоэпидемических мероприятий.
Вот если ты, например, через месяц кого-то зарубиш топором – можно ли тебя СЕГОДНЯ за это посадить в тюрьму? Но главное даже не в этом. Это, конечно, софистика.

Распространение вируса – это довольно простая факторная моделька. Простым уменьшением числа контактов эпидемию не остановить и даже не уменьшить. Поэтому то, что затеяли сегодня в Украине, практически ничего не даст. Будет всё, как у всех, ну может на пару-тройку недель позже. Реальная факторная модель распространения вируса указывает на те действия, которые ДЕЙСТВИТЕЛЬНО могут улучшить ситуцию. И это совершенно НЕ то, что делают наши имитаторы.

Об этом уже заявили учёные-эпидемиологи Великобритании, Нидерландов, Германии и так далее.
iip _ 18.03.2020 21:19
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
вы имбецил...если человек является носителем смертельно опасного вируса...
Андрюха – тут же всй просто.
Тебя, как записного дебила, спрошу по-простому.
Вт ТЫ сейчас, сию минуту являешся НОСИТЕЛЕМ смертельно опасного вируса?
Надеюсь что нет.
Тогда обьясни народу почему тебя сегодня ограниили в праве перемещения, в экономических и других правах?
Nadya Bombushkar _ 18.03.2020 20:57
IP: 213.174.21.---
Зеленський нездатний приймати розумних рішень. Своіми діями він паралізує життя в Украіні. У Закарпатті зупинено весь громадський транспорт. Як із села людині доіхати в місто на роботу чи в аптеку? Повна дурня!
ViHo _ 18.03.2020 20:23
IP: 130.180.210.---
Те, що роблять з пацієнатми в наших лікарнях найчастіше описується дієсловом "пролікувати". От і те, що влада робить в ситуаціїї епідемії коронавірусу, набільш адекватно описується дієсловом "проборотися". Влада не переймається завданням приборкати епідемію. Влада хоче, щоб кожний українець відчув на своїй шкурі, що вона не сидить, склавши руки. А є якась користь від такої гіперактивності влади чи ліки віявляються гіршими за хворобу – то владу мало хвилює. Є спеціально навчені хлопці, вони з телевізора вам все правильно розкажуть.
Микола Тищенко _ 18.03.2020 19:41
IP: 178.216.188.---
коли ідіоти виконують завдання, поставлене ідіотом, то тут, на жаль, не спрацьовує правило арифметики "мінус на мінус дає плюс". Дає дуже багато мінусів. І все нам
Log Log _ 18.03.2020 19:12
IP: 46.133.165.---
Романов Денис – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
что бы
Безграмотный недоумок, когда ты напишешь хоть один коммент без ошибки?
Умственно отсталый, ты за полсотни лет не выучил родной РУССКИЙ.
Пошел вон, дегенгерат. ЧТОБЫ стать человеком тебе нужно лет 300.
iip _ 18.03.2020 19:10
IP: 31.40.110.---
Обмеження прав і свобод громадянина задля його здоров'я, у тому числі право на пересування та економічні свободи, – це взагалі дуже слизька тема.
Здоров'я людини – це її особиста справа.

Тому головний упор треба робити не на примусове уведення тюремно-лагерного режиму, а на три очевидні речі: (1) примусове лікування хворих; (2) широке застосування захисних заходів – дезінфекція, маски, профілактичні огляди, вимірювання температури тощо. (3) широку роз'яснювальну програму для того, щоби громадяни ДОБРОВІЛЬНО дотримувались певних правил.

Примусове знущання над громадянами, при тому, що провідні науковці світу вже достеменно заявили – це нічого не дасть, епідемія все одно буде поширюватися, тільки людям голову поморочать та економіку загонять у труну – це просто імітація киплячої діяльності.
Лекс Свифт _ 18.03.2020 19:00
IP: 178.151.10.---
Где же я уже видел этого Братущака...
А!
Это же тот "журналист", который брал интервью у Ольги Айвазовской, лица Сороса в Украине!
Где она там шутила неуместные и нелепые шуточки про шапочку из фольги. Показав, что у всей этой группировки нет никаких убедительных аргументов, почему они на самом деле не группировка.
Я целый текст этому посвятил.
ФБ.ком /COBECTb2020/photos/a.102414397953960/114847876710612/
И интервьюер ещё так искренне удивлялся "трешу про соросят".
Хороший журналист, авторитетный. Очень его мнение по вопросу о метро важно знать!
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter