21 квітня 2020, 00:12

Протест у Росії проти карантину. Що не так?

У російському Владикавказі 1,5 тисячі осіб вийшли на протест проти карантину. Відбулося невеличке протистояння з Омоном. Ще невідомо, чим це все закінчиться, але деякі висновки варто вже зробити.

Радіти українцям протистоянням в Росії поки не варто...ЧИТАЙТЕ: У Росії противники карантину під час мітингу закидали камінням ОМОН

Отже, чому цей протест стався?

Можна виділити 5 причин:1) У людей через карантин та самоізоляцію почали закінчуватися гроші.


Це головна причина. Люди потрапили у безвихідну ситуацію. Усе інше лише посилювало протестні настрої.2) Нелогічні дії місцевої (це важливо – місцевої) влади:
то жорсткий карантин, то послаблення. Після нетривалих жорстких рішень місцева влада, наприклад, запустила громадський транспорт.3) Жорсткі заходи та дії поліцейських по всій країні.


У соцмережах масово поширювали негативний контент, як держава "перегибает". Багато відео про свавілля поліцейських. Які "брали" людей прямо на вулиці.

Тут варто зробити відступ. Росіяни тільки зараз зрозуміли, що живуть в поліцейській державі. Що пакувати в еРеФії поліція може не лише опозиційних "маргіналів", а й звичайних рассєян, які відійшли від свого дому на зайві 100 метрів.

Про жорсткі заходи держави є одна показова історія. Вона про церкву. РПЦ. Московські попи відкрито заявили: на Пасху можна в церкву не йти.ЧИТАЙТЕ: РПЦ из-за коронавируса рекомендует прихожанам на Пасху молиться домаОсь так. Однією рукою Кремль вписує Бога в Конституцію, а іншою нагинає своїх попів відмовитися від заробітку.

Так-так, від заробітку.

Ще один відступ. У нас вважають, що московська церква не заклИкала українців залишатися вдома на Великдень через позицію Москви. Я теж так думав. Але саме в цій історії зіграла менша залежність РПЦ в Україні від української держави. У Києві московських попів ніхто не нагинав.

У нас просто народ не пішов.

Цього року нарахували 150 тисяч людей, які прийшли в церкви на богослужіння. Минулого року було 7,5 млн.

А тепер давайте переведемо це в більш зрозумілі цифри для РПЦ. В бакси.

Припустимо, що минулого року третина з тих 7,5 млн ходили на Великдень не до російської церкви. А до РПЦ в Україні прийшли дві третини, тобто 5 млн осіб. Цього року вони не прийшли.

Підрахунки оціночні. Тому давайте вважати, що РПЦ не дорахувалася цього року ось ці 5 млн осіб. А ви ж знаєте, що слідом за батюшкою йдуть особи, які збирають "пожертви". "Пожертви" кожен дає скільки може. Давайте вважати, що в середньому дають 50 грн. Множимо цю суму на 5 млн, отримуємо 250 млн грн. Це трохи менше за 10 млн баксів.

Підсумок. Через карантин та самообмеження українців РПЦ в Україні за один день недорахувалася порядка $10 млн. Нічого собі сума, правда?

У Росії сума мала б бути ще більшою. І уявіть, як мав "попросити" Путін, щоб РПЦ відмовилася від "такие бабки! такие бабки!"

Кому ж таке сподобається?4) Протестувальники не вірять у коронавірус.


Хоча частина з них на протест прийшли в масках)

Коли у місті оголосили про перші випадки заражених, до лікарні прийшли ось ці "невіруючі". Намагалися прорватися всередину. Пояснювали, що хочуть зрозуміти, як уберегти свої родини. Так-так, саме з такими словами хотіли потрапити до відділення, де перебували інфіковані...ЧИТАЙТЕ: "Я считаю, что никакого коронавируса нет" – чтобы доказать это, во Владикавказе атаковали больницу5) Наявність лідера, який закликав людей "на барикади".


І ось тут ще раз варто зупинитися.

Лідером у цього протесту став колишній оперний співак Вадім Чєльдієв.

Давайте про нього здалеку)

Він вважає, що РФ – це фарс. Що його країна – окупована. І вимагає зміни влади.

Але не спішіть цього противника режиму Путіна записувати у лави наших друзів. Не кожен ворог Путіна союзник України. І Чєльдієв нам теж не друг.

Бо він – адепт СРСР. Там просто "совок" головного мозку.Вадім Чєльдієв. Адепт СРСР проти РФЯ послухав кілька його записів. Ось тези:

"РФ – фарс. Ми живемо в колонії. В окупації фашистів. Батьківщина окупована з 1993-го року. За 20+ років усі плани Гітлера, які стосувалися СРСР, практично здійснили. За що загинули наші діди? Під приводом коронавірусу, якого не існує, людей загнали в рабство, намагаються встановити тотальний контроль. Нас загнали в борги іноземним банкам та державам, і кажуть, що США – наш ворог. Хоча по факту вони є нашими тіньовими хазяїнами".

Як вам таке?)

Ах, да, ще про вакцину від коронавірусу. Насправді, то не вакцина. А наночіпи. Які вводять в людей, щоб повністю їх контролювати.

Ось така людина прагне повної зміни влади в РФ. І закликає усі народи та республіки (зрозуміло, що це про колишні братські-радянські) приєднатися до нього "у непокорі цій владі, щоб повернути правове поле Радянського Союзу".

І знайшлися люди, які відкликнулися на заклик Чєльдієва вийти 20 квітня на протест.

І от коли всі ці пазліки скласти, то протест у Владикавказі вже не виглядає як проблиск світла у Мордорі...

Ця історія таки важлива для України. З неї треба зробити висновки, щоб подібні протести не повторилися у нас. Бо кожен пункт причин протесту у Владикавказі у більшій чи меншій мірі проявляється і в нас. Хіба що поліція ще не перетнула межу. Та лідера протесту нема.

Але лідер може з'явитися дуже швидко. Чєльдієв таким став за місяць.

powered by lun.ua

Путін і "Іскандери". Головні загрози для України

Українська розвідка опублікувала мапу з розташуванням російських підрозділів на кордоні та можливими напрямками наступу. На цій мапі окупованою позначена майже уся лівобережна Україна, а також столиця – Київ...

Нова "людина Ахметова" у Зеленського. Що не так?

Чувак ліворуч від сьогодні працює на Зеленського. Це Ростислав Шурма. Він був одним із ключових менеджерів Ахметова. І цілий ряд фахівців написали, що це – людина Ахметова в команді Зеленського...

Путін готує війну. Усе найважливіше про це

Усе більше розмов та запитань щодо можливості масштабного вторгнення Росії в Україну. Ось тут можна знайти частину відповідей: Американці попереджають про загрозу масштабного наступу Росії на Україну...

"Гордони" майбутнього. Хто є лідерами "антиваксерів"

Хто є лідерами українських антиваксів? Я б їх назвав умовно "гордонами". Так-так, за аналогією з одним улюбленцем головного олігарха країни. Свого часу цей "улюбленець" починав з того, що рекламував та просував різних "віщунів" та "цілителів"...

"Велика цензура" країни мрій Зеленського

Зробів собі таку футболку минулого тижня. Саме готував матеріал hromadske.ua про те, як телеканали один за одним за вказівкою, ой, листом з Банкової видали в ефір піарний фільм про Єрмака і К...

Країна в сматфоні, Рада – "в заборе"

Спікер Разумков обіцяв відкрити для журналістів роботу у кулуарах Ради. А замість цього вигадава нові обмеження. Нагадаю. Під приводом коронавірусу журналістам заборонили працювати у кулуарах Ради...