Олексій Братущак журналіст

"Почує кожного". Чому Зеленський питає про довічне для корупціонерів (ВІДЕО)

15 жовтня 2020, 09:00

У Володимира Зеленського проблеми. Він – на межі провалу на виборах його "слуг". Тому Офіс президента запускає сценарій "почую кожного". Про це у відео:



5 запитань від Зеленського – взагалі не важливі. Це звичайна політтехнологія.

Рейтинг Зеленського розхитують зі всіх боків: з одного – Порошенко, з іншого – Медведчук, третій фронт – Коломойський зі своїм новим фаворитом Палицею. З різних сторін підносить патрони Юлія Тимошенко. І все це підприрають регіональні еліти.

У підсумку місцеві вибори перетворюються на такий собі референдум з довіри самому Зеленському. І тому він вступає в цей бій. Опитування – це технологія мобілізації своїх виборців, намагання збільшити результат партії на виборах.

Ще влітку Зеленському провели соціологічне дослідження: чи підете ви на вибори, якщо одночасно з ними буде проводитися опитування від президента? Результат – опитування може збільшити явку та підтримку президентської партії – додати аж до +10%.

Тому у Зеленського і вирішили вкинути у суспільство 5 запитань, провести "президентське опитування". І самому Зеленському це продали як оригінальний та нестандартний крок.

Відверта розмова, народовладдя, майже народний референдум. Усе це – стара заїжджена політтехнологія. Яку сьогоднішні критики Зеленського вже використовували.

Порошенко, Тимошенко, Медведчук у різні часи проголошували необхідність проведення референдуму, теж бажали дізнатися думку народу з важливих питань.

Найбільше запам'яталась ця технологія у виконані Януковича. На вибори 2010-го він йшов з гаслом "Почую кожного".




Ось і черга Зеленського дійшла до того, щоб "почути кожного". Усе заради того, щоб не програти вибори. Бо далі опозиційні до центральної влади більшості у місцевих радах продовжать хитати. Хто зна, що медведчуківці почнуть ухвалювати у радах на Сході країни...

На самому початку сценарію "президентське опитування" планувалося, що під це змінять законодавство. Щоб воно виглядало пристойно. Але ухвалити закон не встигнули. Турборежим монобільшості зламався.

І тепер "опитування" виглядає відверто непристойно. У суспільство вкидують 5 запитань, які нібито мають визначити якусь стратегію держави. На обговорення цих нібито важливих проблем відводять менше двох тижнів. Вибачте, але так званий "референдум у Криму" і то більше готували.

Перше запитання про довічне за корупцію в особливо великих розмірах красиво виглядає.

Проте мало хто знає, що "особливо великі розміри" – це не мільйони та мільярди. За українським законодавством хабар службовій особі в особливо великих розмірах – це менше за 20 тисяч баксів. В'язниць для "довічників" може не вистачити.

Але ж проблема не в тому, що корупціонери швидко виходять з в'язниці. У нас взагалі не саджають топ-корупціонерів. Тому красиве запитання від Зеленського звичайна пустишка.

Коли у Зеленського говорять про народовладдя, то забувають, що воно має дві форми. Демократія – зі всіма відповідними стандартами. За цією формою живуть у Європі та Америці.

"Опитування від Зеленського" – це інша форма народовладдя. Охлократія. Це вироджена форма демократії, коли популістична влада спирається на суспільні настрої. І, здається, у нас вагома заявка на головного охлократа країни.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Nadya Bombushkar _ 17.10.2020 20:30
IP: 213.174.21.---
Клоун! Ти вже остогид!
Oleksii Rudenko _ 16.10.2020 02:53
IP: 176.38.140.---
Авжеж це технологія, але чому ж це щось погане? Маніпуляції в цій технології набагато менше ніж у "армовірі" кацапа порошенка, чи у "міцних господарників" медведчука. Отже тут зеля начисто переграв всю ватну тусовку – тому і відкрилося все це так пізно, щоб ніхто не перехопив ініціативу.
Анатолий Герасименко _ 15.10.2020 15:36
IP: 195.191.58.---
Все йде до того, що країну просто розтягнуть по шматках, так звані місцеві еліти, бо а умовах повної іипотентності центральної влади нічого іншого не залишається. Тому й цінність майбутніх місцевих виборів цілком очевидна.
Grenader45 _ 15.10.2020 10:39
IP: 77.222.148.---
...таке враження, що доморощені "аналітики" на зразок Братущака і йому подібних, за деревами не бачать лісу. Чи принаймні не хочуть бачити.
У Зе не було шансів кардинально щось змінити у цій країні апріорі. І причиною цьому і виступають саме: "з одного – Порошенко, з іншого – Медведчук, третій фронт – Коломойський зі своїм новим фаворитом Палицею. З різних сторін підносить патрони Юлія Тимошенко. І все це підприрають регіональні еліти."
Совок рулитеме ще років зо двадцять і НІХТО не переламає цю систему, допоки вона не відімре самостійно, еволюційним шляхом.
Місія Зе, як на мене, була виключно у тому, аби посадити баригу Пороха на страх іншим, таким чином наблизивши трохи "еру милосердя".
Але не вистачило волі навіть на це. Отож Зе пожинає лаври Юща, місія якого була у посадці Яника.
Та й по всьому. The Show Must Go On...
Log Log _ 15.10.2020 09:52
IP: 128.124.117.---
Alex Kovtun:
они ставят палки в колеса
Того велосипеда, який раптом вирішив винайти Зеленський.
Як людина чемна, він на "ти" не може звертатися до незнайомої людини.
Він казав, що на нього тиснути може тільки його син.
Логічний висновок – Зеленський звертається до сина, і бажає отримати
відповіді на 5 питань від нього.
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter