16 листопада 2020, 20:32

Скільки буде 2+2? Як телебачення розколює країну

Випадково дізнався, що сьогодні телевізійники святкують професійне. День радійників і телевізійників. От тільки що святкувати? Деградацію професії, яка добиває країну?

Згадав нещодавню розмову зі знайомим про велику дупу українського телебачення. "Можна подивитися канали Медведчука, потім канали Порошенка і скласти об'єктивну думку", – переконував мене знайомий.

"Приїхали", – подумалось тоді. І для розуміння ситуації вигадав ось цю просту і зрозумілу аналогію з "2+2".

Уявіть, що на одному каналі глядачів переконують: "2+2=3". А на іншому – "2+2=5".

Арифметично середнє виходить "2+2=4". Ніби і логічно ж, да?

Але ні. Глядачі першого каналу будуть думати, що "2+2=3", другого – "2+2=5". Коли вони зустрічатимуться, то ніколи не дійдуть згоди, що "2+2=4". Це абсурд як для перших, так і для других.

Як глядачам цих каналів зійтися на чомусь одному? Як знайти ту четвірку? І найгірше: вони ж усіх, хто вказує на помилковість рівнянь "2+2=3" та "2+2=5", вважають особистими ворогами. У їхніх мізках просто не може бути "4".

Ось у такій реальності ми живемо.

Відкинемо арифметику. Простий приклад з реальності.

На каналах Порошенка нав'язується аксиома: Зеленський – проросійський, Банковою ледь не з Кремля керують.

У Медведчука створюють геть іншу картинку: на чолі країни "соросята", усіх незгодних фізично знищують націоналрадикали, країною керує зовнішній центр впливу – МВФ, США, Сорос (там довгий список).

Я не впевнений, що у самого Зеленського "2+2=4". Він ще трошки в тумані, в пошуці правильної відповіді. І навколо нього знаходяться такі, що радо піддакують на його "а може таки три?" та "не виключаю і п'ять". Включіть канали Ахметова та Пінчука. Там з радістю дають ефір та вислуховують ці размишлізми про різні 3-4-5 від президента.

Відповідь на "2+2" залежить від примх власників телеканалів. І найгірше: цим власникам не потрібні ті, хто може знайти відповідь "4".

Їм потрібні такі телевізійники, які найкраще зможуть переконати глядачів, що таки "3". Або "5". І якщо сьогодні ти проявив себе найкраще, що "2+2=3", то завтра ти будеш затребуваний для того, хто хоче переконати глядачів, що "2+2=5".

От і бачимо, як медійники Порошенка йдуть до Медведчука та Коломойського. А від Медведчука – до Порошенка чи Ахметова. Власники телеканалів задоволені. Усе менше народу дізнається про "4". Країну розколюють між "3" і "5".

То що тут святкувати?

powered by lun.ua

"Эта любовь"? Ахметов просуває Гройсмана в прем'єри

Цими днями в повітрі літає Купідон. І якось з хмаринок влучає в самі серця. Ось і в Ахметова влучив. Здається, через це у олігарха склалися стосунки з двома експрем'єрами Яценюком та Гройсманом...

"Страна" випередила російських пропагандистів у маніпуляціх на темі мови

Люблю графіки з цифірками. Вони спростовують будь яку брехню. От є якесь медіа в Україні, яке переконує: нє-нє, ми нє такіє, ми – не проросійське медіа, ми – українські журналісти! А потім Інститут масової інформації проводить дослідження, і випливають цифірки, які показують: та вони навіть гірші за російські медіа...

"Подарунок" Зеленському. Медведчук, Порошенко та маргінали шатають "тарифний майдан"

Завтра у Зеленського День народження. І йому готують "подарунок" – протестну акцію. "Тарифний майдан". Уже три тижні по різним містам та містечкам тривають протести...

Шарій приховує це від партійців

Я кілька діб провів в інформаційній "бульбашці" прихильників Шарія. Куди більшість не потрапляє. А тому не знає, що відбувається в середовищі шаріївців...

Наш сайт заблокували в Росії

Наш сайт заблокували в Росії. На вимогу Генпрокуратури РФ. Бо Інститут масової інформації поширює "заклики до масових безладів, ведення екстремістської діяльності"...

Путін із ''Шаріте''

Побачив це фото з пресконференції Путіна. Стало цікаво. Чому це він не в залі, а на екрані? Поцікавився. Кілька висновків. Від менш важливого до більш важливого...