11 березня 2021, 18:28

"Мочите этих козлов". СБУ прийде за Ахметовим?

"Мочите этих козлов". Фраза, яка мені найбільше запам'яталася з засідання Ради 9-річної давнини. Тоді ратифікували харківськиі угоди, дозволили російському флоту і надалі залишатися в Криму.

Усе це супроводжувалося бійками. Точніше, побиттям. Проросійські депутати з лав Партії регіонів "мочили" тих депутатів, хто намагався перешкодити по суті повзучій окупації Криму.Тепер СБУ має перевірити, як тоді депутати голосували за ратифікацію харківських угод. Чи не було там держзради.

А голосували цікаво. По суті голосування було сфальсифіковано. Бо було масове кнопкодавство.

А хто ж голосував? Кого можуть запідозрити у держзраді?

Усі одразу згадують спікера Володимира Литвина. Але там були і інші не менш цікаві персонажі.ЧИТАЙТЕ: "Герої 27 квітня"От, напркилад, система зафіксувала, що "за" продовження перебування російського флоту у Криму голосував народний депутат Рінат Леонідович Ахметов. Ага, той самий, який за кілька років на захист Донецька від росіян вмикав гудок. Це ж тепер його має допитати СБУ на предмет держзради. Спочатку як свідка.

Також СБУ має запросити "на чай" Андрія Деркача, якого США вважає російським агентом. 27 квітня 2010-го він теж голосував "за". І Давида Жванію, який останнім часом також просував якісь російські папірці.

А що робити з суддею Конституційного суду Сергієм Головатим? Тоді він був у лавах "регіоналів". Тепер теж під на допит в СБУ?

У Партії регонів було багато охочих допомогти росіянам з флотом в Криму. Як от олігарх столичного маштабу Василь Хмельницький, якого нині представляють як просунутого урбаніста.

Уже тоді "зеленою кнопочкою" відзначився нардеп Святослав Олійник. На останніх місцевих виборах він очолював список "Слуги народу" до Дніпропетровської облради. Що він тепер розкаже про держзраду?

А Сергій Гриневецький, якого Зеленський призначив головою одеської облдержадміністрації? Він також голосував за ратифікацію харківських угод.

І ще. Державна зрада вважається особливо тяжким злочином. Строк давності притягнення до відповідальності – 10 років. Тобто у СБУ є рік.

А для фігурантів потенційної справи про держзраду варто нагадати. Стаття передбачає покарання від 12 до 15 років позбавлення волі та ще й з конфіскацією майна. Але є одна лазівка: якщо особа добровільно зізнається про зв'язок з іноземною державою та ніяких дій не вчиняв. Тобто, "то не я проголосував, то хтось інший моєю карткою голосував" може прокатити)

powered by lun.ua

Нова "людина Ахметова" у Зеленського. Що не так?

Чувак ліворуч від сьогодні працює на Зеленського. Це Ростислав Шурма. Він був одним із ключових менеджерів Ахметова. І цілий ряд фахівців написали, що це – людина Ахметова в команді Зеленського...

Путін готує війну. Усе найважливіше про це

Усе більше розмов та запитань щодо можливості масштабного вторгнення Росії в Україну. Ось тут можна знайти частину відповідей: Американці попереджають про загрозу масштабного наступу Росії на Україну...

"Гордони" майбутнього. Хто є лідерами "антиваксерів"

Хто є лідерами українських антиваксів? Я б їх назвав умовно "гордонами". Так-так, за аналогією з одним улюбленцем головного олігарха країни. Свого часу цей "улюбленець" починав з того, що рекламував та просував різних "віщунів" та "цілителів"...

"Велика цензура" країни мрій Зеленського

Зробів собі таку футболку минулого тижня. Саме готував матеріал hromadske.ua про те, як телеканали один за одним за вказівкою, ой, листом з Банкової видали в ефір піарний фільм про Єрмака і К...

Країна в сматфоні, Рада – "в заборе"

Спікер Разумков обіцяв відкрити для журналістів роботу у кулуарах Ради. А замість цього вигадава нові обмеження. Нагадаю. Під приводом коронавірусу журналістам заборонили працювати у кулуарах Ради...

Росія лякає: "Забьем колышек". Підсумки зустрічі у США

Зустрілися Байден і Зеленський, а палає у Кремлі. Що ж такого сталося у Вашингтоні, чого можуть боятися у Москві? Розбираю у новому випуску "Втемі"...