22 лютого 2022, 03:14

Пане Зеленський, ми будемо воювати на пляжах Маріуполя та Одеси?

Кожен з нас хотів би мати сьогодні Черчілля на чолі країни. І я теж.

У Черчілля було багато яскравих промов, які увійшли в історію. І не лише тому, що він був класним ораторам. Нагадаю, що Нобелівську премію він отримав саме за своє блискуче ораторське мистецтво.

Більш визначальним є те, що ці промови звучали у важливі історичні моменти.

Одна з найбільш відомих його промов "Ми будемо воювати на пляжах". Вона не про те, що лише на пляжах. Вона про те, що англійці будуть воювати будь де.

У той момент в Європі падали країна за країною. Європа йшла до катастрофи. І на чолі уряду Британії став Черчілль. І це була одна з перших його промов. Яка запрограмувала подальші дії.

Я не чекав і не вимагав від Зеленського відоса у перші ж хвилини після рішення Путіна визнати "ЛДНР" і відкритого вторгнення російської армії на Донбас. Бо зрозуміло, що має відбутися РНБО, мають відбутися переговори з ключовими союзниками. І пару додаткових годин ще можна було почекати. Бо тактично на фронті ще нічого не змінилося. А стратегічні рішення не ухвалюються раптово та на емоціях.

Але і такого беззмістовного відоса я також не очікував.

Зрозуміло, що Зеленський не Черчілль. Він навіть ніколи не озвучував Черчілля. Але і відомими на увесь світ "черчіллі" не народжуються. Ними стають. У важливі історичні миті.

Нині є саме така історична мить. Світ на порозі третьої світової. Так сталося, що ми знову в епіцентрі.

І ось тут можна (а в нашому випадку треба!) відповідати маштабу історичної події.

Про які надійно захищені кордони можна казати, якщо пару годин тому російська армія відкрито зайшла на окупований Донбас? Чому ми досі віддані мирному та дипломатичному шляху, якщо на нашу територію відкрито увійшла російська армія? Якщо вони дійдуть до Дніпра та Києва ми також залишатимемось відданими дипломатичному врегулюванню? Чи ми нарешті проголосимо, що будемо воювати за кожен кілометр своєї країни? Воювати на пляжах Маріуполя (хоч якими б вони там були) та Одеси. А не апелювати знову до Статуту ООН, Будапештського меморандуму, Нормадні, Мінська, ще чогось.

Що ще має статися, щоб президент України прямо заявив: Росія порушила мінські домовленості і обнулила їх? Ось так прямо. А не ховатися за формулюванням "може означати вихід з Мінська".

Так, багато хто боїться війни, сподівається на якесь мирне врегулювання. І не лише в Україні. Третьої світової боїться увесь світ.

Але справа в тому, що наше "1 вересня 1939-го" вже далеко позаду. Може "22 червня 1941-го" ще попереду (умовне широкомаштабне вторгнення, а не тільки на окупація Донбасу). Але наша війна вже триває. І перемогти в ній можна не апелюванням до дипломатичного врегулювання. А лише боротьбою. За кожне місто, за кожне село, за кожен пляж.

І від президента країни хотілося почути про готовність країни воювати. Воювати за кожен пляж і за існування країни.

Відстуність нашого "Черчілля" у такі дні лякає. Але більше лякає доля країни, яку не готують до бою на виживання.

Історична новина з Instagram

Шольц через Інстаграм (!) повідомив, що Німеччина хоче позитивного рішення на користь України як кандидата на членство в ЄС. Сподіваюсь, Інстаграм обрали не через те, що його блоканули в роzії...

"Вальс на руїнах". Як у Харкові знищили елітний спецназ

Світлина випускниці Валерії на фоні її зруйнованої школи у Харкові облетіло увесь світ. Я бачив її у матеріалах медіа від США та Британії до Індії...

Все для фронту? Все для перемоги?

Скільки зброї нам потрібно від Заходу? От офіс президента озвучив потреби. Там – сотні танків, тисяча гаубиць. І ще багато всього. Готуються до зустрічі міністрів оборони у Брюселі...

Не доросли. Кейс нардепа-колаборанта з Херсонщини

На Херсонщині виявився ще один зрадник-колаборан. Це нардеп Олексій Ковальов. Не так давно він ще був "слугою". Обрався до Ради від партії Зеленського...

Цензура і новояз часів війни

Учора Зеленський зустрівся з журналістами. По формату це була пресконференція. Але в усіх офіційних повідомленнях її називають "спілкування"...

War of Tanks. Як воюють танкісти ЗСУ (ВІДЕО)

Це мав бути крутий репортаж про танки. Проектна назва – War of Tanks. Але низка несподіванок змінила плани. Тепер це крутий репортаж про танкістів...