18 липня 2022, 02:27

Хто зрадник в оточенні Зеленського?

Зеленський відсторонив з посад керівника СБУ Баканова та очільницю Генпрокуратури Венедиктову. Це рішення він пояснив відосом, у якому по суті каже: "розвели у себе зрадників". При цьому обидва відомства бере під контроль заступник Єрмака Татаров, до якого довіри ще менше, ніж до відсторонених. Тому рішення і пояснення Зеленського вимагають додаткових відповідей на запитання: так хто ж зрадник в оточенні президента?

Що ж публічно закидає Баканову та Венедиктовій президент? Ось з його відоса: "Понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території і працюють проти нашої держави. Такий масив злочинів проти основ нацбезпеки держави і зв'язків, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами росії ставлять дуже серйозне запитання до відповідних керівників".

Тут би логічно запитати у самого Зеленського: а скільки "слуг" залишилося на окупованих територіях, скільки керівників держадміністрацій там же, хто з них став колаборантами, і хто з їхніх керівників має нести за це відповідальність.

Але давайте до Баканова.

У контексті керівника СБУ Зеленський згадує останнє затримання вже колишнього керівника СБУ в Криму за підозрою у держзраді. Про це стало відомо останніми днями.

"Ця особа була звільнена мною з посади ще на початку повномасштабного вторгнення. І як бачимо, те рішення було абсолютно виправданим", – наголошує Зеленський щодо затриманого очільника СБУ Криму Олега Кулініча.

Да, до того були подібні справи проти очільників СБУ Херсона та Харкова.

Але чомусь Зеленський відмовчується, що він не лише звільнив зрадника, а й призначав. Так-так, Кулініча призначив не Баканов, а саме Зеленський. Бо саме указами президента призначаються очільники СБУ в регіонах. І да, очільники СБУ в Херсоні та Харкові – теж призначення Зеленського.

І тут треба розуміти, як відбувається призначення. Нині в команді президента переконують, що функція президента у призначені СБУшників – чисто церемоніальна. Ха-ха. Було б смішно. Але чомусь не до сміху.

Офіс президента для того і існує, щоб готувати рішення президента. І якщо йдеться про якісь призначення на важливі посади, то людей мають перевіряти і збирати з різних органів "папочку". І на основі цих "папочек" готувати пропозиції президенту. А президент підписує документи, коли на них стоять візи працівників ОП. Якщо йдеться про силову чи правоохоронну систему, то там має бути віза Татарова.

Невже Татаров пропустив призначення майбутніх зрадників? То має відповідати так само, як і Баканов. І не лише Татаров. Бо в умовах війни призначення на ключові посади мають відбуватися лише після ретельної перевірки різними органами. Хто ще ставив свою візу на призначення Кулініча? Усіх "під ніж"! якщо принципові та послідовні.

Хтось може подумати або навіть стверджувати, що наперед зрадника не розпізнати. Часто так.

Але от взяти того ж Кулініча. Тут і до розвідки не треба ходити. Просто відкриваєте Гугл і маєте: випускник Академії ФСБ, зв'язки з Андрієм Деркачем (ага тим самим, який за твердженням офіційної влади США понад десятка років був активним російським агентом, потрапив під санкції США). Закриваємо Гугл, ставимо візу "нах". Але ні, призначення Кулініча Офіс президента схвалив.

І це ж не перший та не останній приклад, як у владу потрапляли особи, скажімо так, з сумнівною репутацією.

От взяти того ж Татарова. Відкриваємо Гугл. Ладно, відкинемо роботу на Януковича та проти Майдану. Є ж свіжіша історія. Близькі стосунки з Портновим, співпраця з ним і відпрацювання російського порядку денного по історії 2 травня в Одесі. Як кажуть, тут і до ворожки не треба ходити. Але "нах" Татарову Зеленський не може з себе вичавити. Щось там розповідає, що це все до Єрмака. Хвилююсь за останнього. Як і Баканов, прігриву себе осіб з сумнівною біографією.

От поруч є ще один заступник Єрмака – Смірнов. Теж пов'язаний з Портновим. А ще – захисник кількох осіб, яких обвинувачували у державній зраді на користь росії. Можна в Гугл, можна до ворожки зі своїми підозрами щодо Смірнова. А можна позу страуса. По Баканову-Венедиктовій побачив, а по Татарову-Смірнову – нічого не бачу, країна все переросла.

І проблема навіть не в окремих особах. Зеленський та його оточення продовжують хибну політику: толерування підозрілих (не в юридичному сенсі, а в сенсі біографії та зв'язків) на співпрацю з росією осіб.

Якщо це можна робити в ОП Єрмак з Татаровим та Смірновим, то чому так само не міг робити Баканов в СБУ з тим же Кулінічем?

Тепер же після відсторонення Баканова та Венедиктової (та можна казати після звільнення – парламент як мовчазне болото, яке перетворилося на місце без дискусій, прохання президента про звільнення просто проштампує) Татаров стає неформальним керівником усіх правоохоронних структур.

Так функції керівника Генпрокуратури покладені на його ліпшого знайомого Олексія Симоненка. Менш ніж рік тому щодо Симоненка в Генпрокуратурі відкривали дисциплінарне провадження. Бо погуляв цей заступник Генпрокурора на дні народження Татарова. На той час Татаров був підозрюваним у справі, в якій підлеглі Симоненку прокурори були процесуальними керівниками. По суті, Симоненко відмазував Татарова у тій справі. А справа – корупційна – про збитки державі у схемі з квартирами для нацгвардійців.

І ось ці Татаров-Симоненко позбулися Венедиктової в Генпрокуратурі. Не найкраща була очільниця. Але заміна – ще гірша. З душком.

Якщо Венедіктову посунули "під шумок", то з Бакановим обійшлися взагалі огидно. Його відсторонили за статтею Дисциплінарного статуту ЗСУ – невиконання службових обов'язків, що призвело до людських жертв. Це має супроводжуватися ще й службовим розслідуванням. Але щось підказує, що результати цього службового розслідування десь втратяться в обмін на мовчазне звільнення.

А так цікаво було б почути, що ж не так робив Баканов? Закривав очі на діяльність зрадників? Тоді куди дивився куратор правоохоронців з Банкової в особі Татарова? Чи телефонував хтось з ОП Баканову щодо "чортів" на кшталт Кулініча?

І на останок.

Якщо Баканова та Венедіктову звільнили через те, що в структурах під їхнім керівництвом було забагато зрадників, то як можна наступниками робити їхніх заступників? Вони ж – заступники – теж недогледіли зрадників в СБУ та прокуратурі. Як мінімум. А як максимум і в ОП не всіх можуть розгледіти...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...

Зеленський, Демченко і "Харківські угоди"

"Гасите этих казлов!" Саме цей заклик асоціюється у мене з ратифікацією т.зв. "Харківських угод". З такими словами регіонали.ру кидалися на тих депутатів, хто протестував проти продовження базування руzкого флоту в українському Севастополі...

"Понять и простить"? Ще раз про медведчуківських медійників

Ми стали забувати, як виглядають медведчуківські медійники. Але от колишній спікер вирішив нагадати. Цією світлиною Разумков дякував медійникам з закритих телеканалів Ахметова...

Хто зрадник в оточенні Зеленського?

Зеленський відсторонив з посад керівника СБУ Баканова та очільницю Генпрокуратури Венедиктову. Це рішення він пояснив відосом, у якому по суті каже: "розвели у себе зрадників"...