Сліди з Донбасу в Мінську. Затримані вагнерівці і війна на Сході
Сьогодні під Мінськом білоруські спецслужби затримали 33 бойовиків Путіна з російської приватної військової компанії Вагнера.
Білоруська влада рапортує, що вони готували провокації під час президентських виборів, які пройдуть у Білорусі через два тижні.
Повірити в цю версію не складно. Вибори обіцяють бути гарячими. А як показує приклад Криму і Донбасу, Кремль у таких випадках діє як стерв'ятник, який відчуває запах крові.
Втім, інформація про затриманих вагнерівців може стосуватися не тільки Білорусі, але й України. Зокрема, Донбасу.
Письменник-терорист Захар Прилепін вже підтвердив, що серед затриманих "кілька бійців", які воювали на Донбасі в його батальйоні. Хоч і спростовує, що вони туди поїхали саме з "білоруських" питань.
Так це, чи ні, хай у Мінську розбираються. Принаймні, цілком ймовірно, що частина з затриманих могли направлятися на Донбас.
А от те, що серед затриманих бійців були ті, що вже воювали на Донбасі, може відповідати дійсності.
Мова йде як мінімум про сімох бойовиків, тобто майже чверть, які швидко пробиваються, зокрема по базі "Миротворця".
Навколо цього сайту було купа дискусій, однак саме щодо бойовиків, які засвітились на Донбасі, все ж таки схильний вірити.
Зокрема, на Донбасі були помічені:
Уродженець Астраханської області Денис Харитонов ("Баян"), уродженець Челябінської області Ринат Каримов, уродженець Улан-Уде (Бурятія) Ігор Шеломенцев ("Шел"), уродженець Москви Андрій Токаренко, уродженець Білорусі Андрій Бакунович і два уродженці з України – Максим Кошмал ("Коршун") зі Слов'янська та Олександр Шубін ("Злой") з Луганська.
Кошман на фото справа
Шубін "Злой" (на фото крайній справа) числився в батальйоні Прилепіна
Поки що українські спецслужби інформацію про участь затриманих в бойових діях на Донбасі не підтверджують, але надалі буде цікаво спостерігати, як білоруська влада з ними поведеться.
Адже, якщо підтвердиться, що як мінімум двоє з них все ще можуть мати українські паспорти, то Київ може вимагати їх видачі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.