Євген Будерацький Заступник головного редактора УП, журналіст

"Коли навколо ні душі" або чому рішення Вакарчука було очевидним

11 червня 2020, 14:02

Кілька років тому, коли стало ясно, що в суспільстві є запит на нових політиків, про Вакарчука говорили першим – він роздумував.

Поки думав, заробив імідж людини, яка вагається. Що похвально в людському плані, але вбивчо з політичної точки зору. Нерішучих політиків не люблять.

Зеленський перехопив "прапор" новизни, і почав агресивну агітаційну кампанію в стилі "свой пацан", і переміг. Бо не вагався. Принаймні на словах. Це люди люблять.

Побачивши на власні очі попит на нові обличчя, Славко таки вирішив йти в політику. Рішення було запізнілим, але дозволило зайти в парламент.

Проте кількісний склад фракції, яку завів Вакарчук в Раду, одразу вказував, що впливати на ситуацію в країні їм буде складно. І доведеться по-справжньому битись. Що не дуже притаманно самому Вакарчуку. Він радше про сенси, аніж про прикладну боротьбу.

Зараз Вакарчук склав мандат. Вже вдруге в своєму житті. І це теж було очікувано. Як мінімум для тих, хто бачив, як йому некомфортно в стінах Ради і як на нього тисне постійний пресинг з боку ЗМІ та всяких зливних бачків. Він явно почував себе самотньо в цих стінах.

Власне, незважаючи на хороші рейтинги, Зеленському так само некомфортно на Банковій.

Але саме ці рейтинги, і вуличний внутрішній голос "пацан сказал – пацан сделает" і не дозволяє Зе побачити очевидне. В нього за рік теж не вийшло кардинально змінити ситуацію. І судячи з його поведінки, і не визнає.

Внутрішні сумніви і небажання займатися тим, що "не твоє" підштовхнуло Вакарчука до того, щоб знову скласти депутатський мандат. Цього разу, напевно, востаннє.

Власне, те, що було його першочерговою метою, виконано – фракція з новими людьми в парламенті є. І тепер їм буде хоч і складно, але навіть легше, аніж з Вакарчуком. Бо не буде постійного озирання на публічність лідера ОЕ.

А рішення Вакарчука принаймні чесне. Бо справді – це просто не його.

powered by lun.ua
Коментарі — 40
Сергей Папков _ 15.06.2020 17:57
IP: 93.73.23.---
Просто Славко вирішив показати Вові приклад.
Mike_Kharkov _ 12.06.2020 15:21
IP: 178.137.54.---
Микола Карпець:
...АДЕКВАТНИМ людям зрозуміло, що в нинішній верховній зраді нормальним людям робити нічого так як зелені захопивши УСЮ владу не залишили опозиції ніяких шансів впливати на ситуацію...
Адекватным? адекватным чему, позвольте спросить? В своей профессии есть адекватные ей, но адекватная доярка не может быть адекватным физиком:), и политиком. Это раз.
Второе, сколько людей – столько и критериев политадекватности. Стабильны пока только заповеди.
Третье – но мы же хотим жить достойно? да, вот об этом и нужно говорить, думать каждому. А это анализ истории и реалий, как мы дошли до этой ситуации. И честное описание самой ситуации. Этого нет, и похоже не будет, поскольку снизу народ с феодальными мозгами, а сверху жулье с современными политтехнологиями и забугорными игроками, которые уже применяют у себя отработанные тут технологии:) Мы дикари в 21-м веке.
Alex Kovtun _ 12.06.2020 15:21
IP: 91.199.93.---
Вопрос к учредителю УП. Лишат ли Казарина премии имени Гонгадзе? Ну не позорьтесь как Славко, сделайте честный смелый шаг. Гонгадзе не заслужил, чтобы Вы его именем украшали биографию казазиных.
Alex Kovtun _ 12.06.2020 15:02
IP: 91.199.93.---
Я не понимаю какие цели преследовал Муждабаев когда в своем блоге совершил каминг-аут про гражданство, но как есть, так есть, из песни слов не выкинешь. Поздравляю Вашего главного редактора с ее государственным праздником – Днем России.
_ABM_ _ 12.06.2020 12:17
IP: 77.222.153.---
Елена Величко:
-... зробіть дієвий аналіз та ПЛАН...
Дозволю собі незначну, але суттєву ремарку до вашої думки, бо вона практично співпадає з моєю. Але є нюанс, бо я не писав, що "гроші не головне", як ви мене цитуєте, я писав "гроші – це другорядне. Найголовніше – це ідея, бачення перспективи, бажання щось створити, задоволення від результату роботи". Гроші – це теж важливо, але серед надважливого вони займають другорядну позицію.
Якщо немає ІДЕЇ, немає ПЛАНУ шодо її реалізації – нічого не буде, скільки б не було грошей!
А ПЛАНУ у Зе-влади, крім дешевих шоу-інтерв"ю, приватизації землі, та здачі територій ворогу, НЕМАЄ.
І тому є велики претензії, вже навіть не до влади, а до її першопричини – до тих, хто привів цю владу. Всі 73% повинні схаменутися і голосно заявити, що голову відірвуть цій владі, якщо та буде продовжувати знищувати Україну.
Вакарчук теж міг би долучитись до цих Голосів, ...але йому це не дано, що і на самому початку було зрозуміло.
Елена Величко _ 12.06.2020 11:49
IP: 37.54.116.---
І від себе скажу, що треба дати людям пожити на-реш-ті. ПОЖИТИ треба дати нормально.
Просто економіка – ніякої політики. Є одна сила олігархи – то хай й роблять.
Самі підприємства великі повернуть, можливо через акції, гроші повернуть, у тому числі й...
Контроль зробити та почати новітні сектори робити, а там – непочатий край...літаки, кораблі, очисні,
поливні машини, роботи, ангари, очищати повітря та води, заводи переробні, землі треба культивувати та поставити на контроль... У тому числі й сади нові, бо знищили "будівельники" сади наші, так само як "ефективні" захопили бази відпочинку наші... привести лікарні та медицину...- все це знищене для людей було, тільки вершки зняли...
Елена Величко _ 12.06.2020 11:32
IP: 37.54.116.---
А від себе скажу, що недостатньо "світити картинкою", недостатньо вишиванки...
Щоб дійсно змінити країну, треба спочатку знати, що змінювати, МЕТУ, для кого та для чого.
Й ЗНАННЯ МАТИ, у тому числі, що реально робиться у економіці, у світовій, які закони, податки,
відносини – все це повинно бути не на рівні баба-бабі казала як у нас, РІВЕНЬ повинен бути знань,
людини, аргументів та План дій.
Що змінюють наразі? Що змінюють? Для кого? Я от не розумію, але бачу, що все...
Карантин? Так зробіть дієвий аналіз та ПЛАН, ПОДИВІТЬСЯ, що реально робиться.
А шори вигідніше, бо "собі не хватить"...з таким рівнем, не те що у раді...
Елена Величко _ 12.06.2020 11:26
IP: 37.54.116.---
Микола Карпець:
"... якби ти хоч якось міг впливати на політико-економічну ситуацію в країні...а так, лише бруднитися в багнюці болота, в яке перетворилася верховна зрада..." (ваша ц.)
Він не схотів бруднитися? А як же його Голос? Що ми хотіли почути на захист наших прав?
А як же людям жити, що хотіли, щоб прийшли чесні та сміливі та змінили все у країні, а там..."болото" одне...Скільки не билися – а все у раді роблять одне й теж, я розумію, що там ляльки майже усі, бо вони на трибуні...-ОГО!, а як голосувати...-пшик...Кричали, кричали, стенали...били у груди...проголосували...
Все це давно пора змінити або,як написав один з коментаторів" – їхати звідси...Чи уявляє все це "болото", що саме вони зробили з людьми, що за майже 30 років злидні постійні та... (не хочу перераховувати) та не видно виходу...все продовжується...Бити себе в груди та істерично кричати про зради та патріотизм – то нічого не коштує, а от зробити життя. ТРЕБА БУЛО впливати – він...
_ABM_ _ 12.06.2020 11:18
IP: 77.222.153.---
Воронежский Ильяcoc пишет: С Днём Великой России!!!
Да?🤔 Хм, а дедушка 卐yйлo в своем бункере считает, что это "крупнейшая геополитическая катастрофа ХХ века"... Не могу понять, у вас там горе или праздник??
По случаю 30-летия вашего горя/радости Европа и Америка, под общим руководством Украины, сплели лапти "Газпрому", "Роскосмосу", "Автовазу" и космодрому "Морской старт"... С чем и поздравляю!😀
Микола Карпець _ 12.06.2020 10:47
IP: 91.226.253.---
почитав коменти...як завжди – від угро-фінських мокш із-за поребрику до проплачених тролів...причому, самих різних кольорів...господарі котрих хочуть, щоб Голосу не стало, а виборці Голосу перейшли до них...ну і звичайні міщани, які все переносять на себе і які навіть уявити не можуть, що можна покинути таке багате на жирні помиї корито...я думаю, що усім іншим АДЕКВАТНИМ людям зрозуміло, що в нинішній верховній зраді нормальним людям робити нічого так як зелені захопивши УСЮ владу не залишили опозиції ніяких шансів впливати на ситуацію... і ходити на роботу за помиї то є витрачання такого дорогоцінного власного часу в пусту...а тим більше для талановитої людини...віддати частку власного життя Україні можна б було тоді якби ти хоч якось міг впливати на політико-економічну ситуацію в країні...а так, лише бруднитися в багнюці болота, в яке перетворилася верховна зрада...
Vasyl Shtager _ 12.06.2020 00:01
IP: 128.124.64.---
САНДРО:
А тепер подивимось, ця фракцію ГОЛОС
Амінь!
Питання ж не в назві партії, не хто її очолює: чоловік чи жінка. Головне:
1. Навіть в такій молодій партії повинні бути хоча б 1-2 ПОЛІТИКІВ с досвідом.
Найбільша стратегічна помилка Вакарчука, що він не взяв в свою команду молодих, але вже з досвідом політиків, наприклад, Ганну Гопко, може, Єгора Фірсова.
2. У партії повинен бути лідер з досвідом, який не допустить помилок, хоча б в стандартній ситуації.
3. На сьогодні – ГОЛОС навіть не піонери – жовтенята в політиці. Якщо ГОЛОС буде вчитися ПОЛІТИЦІ, співпрацювати с ЄС по принциповим питанням країни, то ГОЛОС ще може "прорізатися".
Log Log _ 11.06.2020 23:52
IP: 46.133.121.---
Урус Табіб:
Шут гороховый, облажавшись в очередной раз, Вы неспособны признать свою неправоту.
Мне до лампочки, что какой-то местечковый невежда, которого я ловлю раз за
разом на брехне и некомпетентности, обзывает меня. Вы не дурак, Вы – "русскоязычный" ПОЦ.
Вы десять лет не могли определить мою профессию, а теперь начали городить ахинею
о моих книжных полках. Поц и в Африке – поц.
Олег Медов _ 11.06.2020 22:54
IP: 85.115.224.---
У Украины два возможных пути. На Запад и на Восток. Ни один политик "на восток" не предлагает. Или строго "на запад" (геть от Москвы) или сидеть на 2-х стульях (Рабинович, Мураев) как Лукашенко. Но хитрость Лукашенко уже надоела Москве. Пора определяться. Украина свой шанс сосать двух маток уже утратила. Так что никаких "новых" лиц в Украине нет и не будет. Любой политик, объявивший курс к Москве, не жизнеспособен (как политик). А курс "на запад" уже показал свои плоды. Почитайте меморандум МВФ.
Олег Медов _ 11.06.2020 22:43
IP: 85.115.224.---
Оксана Подколзіна:
В России – 500, в Украине – 335. Но в России цены ниже на все, кроме фруктов.
Віктор Совщак _ 11.06.2020 21:48
IP: 188.163.12.---
Чесній людині не комфортно взагалі в Україні...І якби журналіст був чесний, то давно вже виїхав з країни... А так сидить, щось пописує...А грошики то капають, а навіть льються... Щодо знаходження на державні службі, то чесному та вдвічі тяжко... І погаено, що Вакарчук, як чесна людина, здрефів перед труднощами... І виявляється, що писати музику і давати багато часові концерти це легше чим воювати в парламенті... Ще раз наголошую не сидіти а воювати
gajdamaka _ 11.06.2020 19:52
IP: 178.74.198.---
Неврастик пішов з політки. Яка "сенсація"! У сороколітнього чоловіка смакається все обличчя. Йому треба відпочити. Пахолику тримати удар не дано. Передчасно сотворив для себе політичну пенсію. Туди йому і дорога.
Оксана Подколзіна _ 11.06.2020 19:50
IP: 93.73.243.---
Кстати, минимальная зарплата в Украине уже выше, чем в России))) Вот что говорят по этому поводу российские вебсайты ("Новые Известия"): "Впервые с 1991-го года один из показателей социальных выплат в незалежной обогнал аналогичные в России. Это означает, что Украина, страна без ресурсов, потерявшая кусок территории, имеющая у себя серьёзный длительный военный конфликт, обошла мировую сверх, супер-пупер-державу. Это ли не великий прорыв, который обещали нам с думских трибун и с экранов ТВ." -:)))
Log Log _ 11.06.2020 19:28
IP: 178.133.37.---
Урус Табіб:
Депутатство в высшем законодательном органе страны
"Это не только ценный мех...":)
Фрейд всё знает.
Местечковый поц выдал мечту всей своей ничтожной жизни.
Володимир Прокіп _ 11.06.2020 18:33
IP: 93.75.217.---
Pierre Nicholson:
" він хотів"... Хотіти – це мало. Потрібно робити...
Pierre Nicholson _ 11.06.2020 18:16
IP: 98.218.208.---
Веселі, брате, часи настали. Ми наближаємось до мети! Чому ж тоді я шукаю іншу стежку? Чому я далі з ними не хочу йти?
- Правдиві слова дванадцять років тому. Але він хотів вірити, що українська політика змінюється, що її можна змінити.
Yevhen Crozy _ 11.06.2020 18:13
IP: 212.26.137.---
Клас!
Володимир Прокіп _ 11.06.2020 17:53
IP: 93.75.217.---
Оправдання – це метод винних. Що можна ще сказати. Спражні бійці поля бою не залишають.
Партія "Голос" (вслід за партією "Самрпоміч") повільно йде у небуття. Майбутнього в неї немає.
Що тепер потрібно сказати виборцям, які віддали своє голоси за партію "Голос"? Адже ж голосували не як за саму партію, а в більшості за С.Вакарчука. Сумно, але неі не все буде добре. Політик С.Вакарчук виявився малим і образливим хлопчиком. Кажуть так: Пропусти образу біля вуха і зберігай свій гонір. Але він лише приймав ці образи і ними жив. Але чого він йшов у ВР? Він один раз там був. Майбутнє України за національно -здоровими силами. Історія з С.Вакарчуком мені нагадує слова із анекдоту: "Сину, але як ми співаємо."
(Варто прочитати Івана Франка).
Alex Kovtun _ 11.06.2020 17:36
IP: 91.199.93.---
Не надо особо оправдывать Вакарчука, что он честный и ушел потому, что политика это не его...
Этим сейчас и занимаются заместители главного редактора которые хотят скрыть истинные причины соратника по грантам. Вакарчук прекрасно знал, что такое политика и на вопросы не получится ли как в прошлый – раз всегда твердо отвечал – нет.
Скрывать свои доходы в офшорах от воюющей Родины – это сильно честно?
За недостоверную информацию в декларации может быть и уголовное преследование, потому Вакарчук просто испугался ответственности и решил уйти в тень, как, например, Мартыненко.
Нечестный и трусливый Вакарчук.
САНДРО _ 11.06.2020 17:25
IP: 91.224.24.---
А тепер подивимось, ця фракцію ГОЛОС- хлопчики для биття, чи вже справжні бійці.
Голос може врятувати від вічної ганьби тільки, якщо-

-1.Провести повний ребрендінг партії- змінити назву (у що за ГОЛОС без першого номеру, краще вже називатися БЕЗГОЛОСІ.
2. Змінити керівництво, лідером має стати чоловік. а не жінка, бо Юлю повторити в політиці неможливо.
3. Ясно та змістовно заявити про свої політичні наміри, без інтриг та кокетства.
4...
5...
6...
і ще багато чого.
Але надії. що вони впораються з цими викликами НЕМАЄ.

ТОму мабуть підуть на політичний цвінтар!
Амінь!
САНДРО _ 11.06.2020 17:16
IP: 91.224.24.---
Vasyl Shtager:
+
ONLINE
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter