Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

Київ: що має відбутися для демонтажу незаконної будівлі?

26 травня 2017, 13:21

Ви бачите на цьому фото історичну пам'ятку національного значення? А вона там є...Це садиба Балабух, будинок збудований наприкінці 18-поч.19 ст., один з найстаріших на Подолі. Детальніше про неї можете прочитати тут: ► http://bit.ly/2piHMMC.

А тепер про те, чому замість цього будинку на фото те, що ви бачите...

Нещодавно в цьому будинку вирішив відкритися ресторан, і все б нічого, але новому ресторану конче знадобився всесезонна тимчасова споруда. І вони навіть отримали на нього дозвіл і заплатили гроші в бюджет... однак вирішили, що заплачені ними кошти дозволяють не тільки приймати та частувати своїх гостей, але й врізатися в металевим конструкціями в фасад старої садиби.Як виявилося, будинок, який з 1979 року є пам'яткою Національного значення на думку представників ресторану зараз такою не являється. Більше того,за словами представника забудовника, в них є навіть рішення суду про виключення цієї будівлі з реєстру пам'яток...

Мені так і не вдалося побачити це рішення, однак, враховуючи справедливість та непідкупність нашої судової системи не виключаю, що якийсь суддя міг вирішити, що з роками історичні пам'ятки молодіють та перестають ними бути...Після того як на прибудову до садиби звернули увагу активісти проблему побачили і представники КМДА.


Департамент охорони культурної спадщини КМДА здійснив перевірку об'єкту та зафіксував факт пошкодження історичної пам'ятки, а також констатував те, що жодних дозволів від міністерства Культури на виконання робіт також не давалося.

До будівлі навідався навіть мер Києва Віталій Кличко, який побачивши те, що відбувається виніс спеціальне доручення з вимогою демонтувати незаконну конструкцію до 14 квітня.Однак станом на 25 травня споруда стоїть в тому вигляді, як на першому фото, та, очевидно, готується до прийому відвідувачів.

Чого варта постанова мера міста? Очевидно – нічого.

Так само, як виявилося, мало що може змінити і рішення спеціальної комісії щодо розміщення тимчасових споруд, які двічі СКАСОВУВАЛИ дозвіл орендатора на встановлення тимчасової споруди. Першого разу – 13 квітня, тоді це питання зникло з протоколу комісії, через, як нібито, відсутність кворуму.

27 квітня комісія вдруге зібралася на засідання, цього разу в порядку денному було лише одне питання – садиби. Більшістю голосів члени комісії анулювали паспорт прив'язки сезонного майданчика та зобов'язали орендаря привести фасад будівлі у відповідний вигляд. Протокол комісії з даним рішенням було опубліковано та підписано вже наступного дня.За правилами орендар має усунути порушення протягом 3 робочих днів після підписання протоколу, в іншому разі знесення незаконної споруди лягає на плечі представникам благоустрою.

Однак не дивлячись на те, що минуло вже набагато більше часу споруда не була демонтована ані орендарем, ані владою міста.

Тому залишається відкритим питання, що має відбутися для того, щоб історична пам'ятка була збережена? Адже, очевидно, що рішення спеціалізованого органу з охорони культурної спадщини, доручення мера, рішення профільної комісії КМДА – вже нічого не варті, якщо тобі дуже треба розпочати бізнес і абсолютно начхати на культурну спадщину міста...

Коментарі — 4
Валентира Ясенова _ 27.05.2017 14:28
IP: 35.189.213.---
Нічого не зміниться поки не зробимо головне – ЦВК – імпічмент – виборча система
Sergei Marmugenko _ 27.05.2017 04:07
IP: 95.67.31.---
Як нас викорустовували так і продовжують використовувати. Тільки вже разом актісти та владу яку вони за собою привели.
Sergei Marmugenko _ 27.05.2017 04:05
IP: 95.67.31.---
Цікаво яку заборонену лексіку використав. Крім слова активісти та влада нічого не писав.
Ольга Маліновська _ 26.05.2017 14:29
IP: 178.54.179.---
Идет естественный процесс гибели государства. С этим ничего не поделаешь. Не в строениях счастье. За державу обидно!
Україна та Європа963 Корупція1170 Aтака Путіна1130 Уряд реформ348 Мовне питання179
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Костянтин Матвієнко

Паніка в Росії: томос для України може позбавити патріарха РПЦ Кирила його престолу

32
Єгор Фірсов

Кто отдал газовые месторождения российскому олигарху?

10
Арсен Аваков

10 мільйонів біометричних закордонних паспортів та більш 6 мільйонів подорожей за безвізом – Україна впевнено входить у Європейський дім!

Тарас Шевченко

850 грн за ремені безпеки. Що сталося і що далі?

7
Мустафа Найем

Вместе с Автомайданом предлагаем отменить бумажные права и справки

Сергій Лямець

Чего добивается Верховна Рада, заморозив зарплаты судей?

23
Мустафа Найем

Противоминная деятельность: закон на 800 млрд

6
Віктор Уколов

Голосуванням ''ЗА'', опоненти Президента перекреслили свою критику

Альона Шкрум

Послання Президента за 30 секунд

16
Ірина Федорів

Децентралізація: чому неетичний віце-прем'єр Зубко завалює курс Президента?

10
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter