Євген Бистрицький Доктор філософських наук, професор, завідувач відділом Інституту філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди

ПРЕС-СЛУЖБА ПРЕЗИДЕНТА ВИПРАВИЛА ПОМИЛКУ

29 листопада 2014, 13:16

Сьогодні ранком прес-служба Президента України оприлюднила інформацію про залучення "всесвітньовідомих рекрутингових агентств до пошуку найкращих кадрів для системи державного управління." При цьому в релізі прес-служби зазначається, що представники рекрутингової агенції WE Partners (Коrn Ferry) Україна, немовби, "шукали кандидатів за професійними критеріями, які погодили з фондом Відродження". Також прес-реліз приписує Голові Правління Фонду Олександру Сушку твердження, яке він ніколи не робив, а саме, що, немовби, Фонд звернувся " до трьох світових агентств з найбільшим досвідом роботи з державним сектором у провідних країнах світу: Hudson, Pederson та WE Korn Ferry. Дві з них (Pederson та WE Korn Ferry) погодились працювати над цим завданням."

Маю повністю спростувати ці твердження. До фонду "Відродження" звернувся представник адміністрації Президента з проханням профінансувати пророблену роботу двох рекрутингових кампаній. Враховуючи демократичний потенціал незалежного відбору якісних кандидатів на високі посади, можливість набору поза кумовщиною, клановістю та політичною приналежністю, ми погодились. Жодного відношення до погодження критерієв відбору та самого процесу пошуків кандидатів Фонд не мав і не міг мати.

Настійливо рекомендуємо прес-службі Президента спростувати викривлену неадекватну інформацію.

Євген Бистрицький,

Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження"

ДЯКУЮ ПРЕС-СЛУЖБІ ПРЕЗИДЕНТА ЗА ШВИДКЕ РЕАГУВАННЯ: ПРЕС-РЕЛІЗ ЗАМІНЕНИЙ НА АДЕКВАТНИЙ.

P.S. Реальний, узгоджений вчора ввечорі всіма сторонами прес-реліз є таким:

28 листопада 2014 року

Непересічних кандидатів готують до вирішення надзвичайних викликів, які стоять перед Україною

Національна Рада Реформ, діючими представниками якої є, зокрема, Президент та прем'єр-міністрУкраїни, звернулася до Фонду "Відродження" з проханням розширити фінансування низки ініціатив щодо реформування країни: від створення стратегічних дорадчих груп та підтримки діяльності Національної Ради до сприяння реформуванню системи державної служби. Нещодавно в рамках цієї співпраці відбулось залучення всесвітньовідомих агентств попідбору персоналу до пошуку найкращих кадрів для системи державного управління. Мова йде, впершу чергу, про склад нового уряду, про можливих міністрів, заступників міністрів, керівників департаментів.

"Перед Україною стоять абсолютно непересічні виклики – складна ситуація в економіці, агресія з боку Російської Федерації, необхідність радикальних реформ та зусиль по боротьбі із корупцією, і це вимагає нестандартних рішень в державному управлінні. Ми хотіли професіоналізувати підбір спеціалістів для нового складу уряду України і розширити можливості відбору кандидатів в Україні та за її межами. Головне зараз – професійні якості кандидатів, успішний досвід роботи, відсутність конфлікту інтересів між потребами держави та власними, а також цінності, орієнтовані на служіння Україні, які поділяють кандидати і які зроблять Україну успішною. Україні як ніколи потрібні західні практики державного управління, боротьби з корупцією, фінансового планування, антикризового менеджменту", – говорить виконавчий директор Національної Ради Реформ Дмитро Шимків.

На початковому етапі звернулися до трьох світових агентств із найбільшим досвідом роботи з державним сектором у провідних країнах світу: Hudson, Pedersеn & Partners та WE Korn Ferry. Дві з них (Pedersеn та WE Korn Ferry) погодились працювати над цим завданням. Ці компанії мають успішний досвід пошуку кандидатів на керівні посади в урядах Великої Британії, США, Саудівської Аравії та інших країн.

"Залучення міжнародних агенцій для відбору кандидатів на керівні посади є важливим кроком вперед від традиційного, кланово-сімейного, призначення "своїх" до демократичної практики організації влади. Вперше в історії незалежної України відбувається незалежний, набагато більш прозорий відбір таких кандидатів. Фонд "Відродження", для якого відкритість суспільства є пріоритетом, підтримав цю важливу ініціативу керівників країни" – зазначив Виконавчий директор фонда Євген Бистрицький.

"Міжнародний фонд "Відродження" сприяючи становленню Національної ради реформ, що поєднує зусилля Президента, Прем'єр-міністра, парламентських лідерів заради реформ, вирішив підтримати процес підбору кадрів до нового уряду із залученням авторитетних рекрутингових компаній. Для нас важливо, щоб нові урядовці мали у своєму розпорядженні ширше коло кандидатів на заповнення високих вакансій в уряді, щоб "лава запасних", з поміж яких коаліція, Прем'єр-міністр та члени Кабміну обиратимуть конкретних виконавців реформ, була довшою, і включала тих, хто поки не потрапив "на радар" нової влади. При цьому питання розмежування політичних та адміністративних посад як один з принципів реформи державної служби є для нас важливим", – говорить Голова Правління Міжнародного фонду "Відродження" Олександр Сушко.

"Ми шукали кандидатів за професійними критеріями, які погодили з фондом "Відродження". Це бездоганна бізнес-репутація, відсутність зв'язків з олігархічними групами, досвід управління великими міжнародними компаніями чи інституціями та досвід проведення масштабних реорганізацій. Важливою якістю нам видався також патріотичний дух та бажання реформувати Україну. Ми шукали кандидатів не лише в Україні. Ми розглядали менеджерів українського походження, що збудували успішну кар'єру за кордоном – особливо з Канади та США, де українська діаспора традиційно велика, а також з Великої Британії", – говорить Тетяна Фурцева, старший партнер WE Partners (Коrn Ferry) Україна.

"Зараз Україні вкрай необхідні управлінці з успішним досвідом кризового менеджменту. І ми раді, що саме нас запросили їх шукати, оскільки Pedersen & Partners вже займалася подібними проектами в інших країнах. У своїх пошуках ми фокусувалися, в першу чергу, на управлінцях з України, що мають міжнародну освіту та досвід роботи в великих компаніях, а також є визнаними експертами у своїх галузях. З радістю можемо констатувати, що такі експерти високого рівня сьогодні готові розглядати можливість роботи в держорганах задля реформування країни", – сказав партнер по роботі з клієнтами Pedersen & Partners Володимир Коломоєць.

На сьогодні пошук кандидатів вже завершився. З 185 кандидатів, яких рекрутингові компанії запросили на першу співбесіду, після низки тестів та інтерв'ю, було обрано 24 кандидатури. Найбільшу кількість кандидатів рекрутери рекомендували на позиції у Міністерствах аграрної політики та фінансів (по 4). За свої послуги рекрутингові компанії отримали 82 200 доларів від Фонду Відродження. На цьому етапі з кандидатами ведуться переговори щодо можливої співпраці. Також кандидатури узгоджуються з парламентською коаліцією. Особисті дані кандидатів на даному етапі переговорів не оприлюднюються.

Контакти:

Прес-служба Адміністрації Президента України: reforms@apu.gov.ua

Светалана Сверчкова, WE Partners Україна: sr@mainstream.ua

Володимир Коломієць, Pedersen & Partners: vladimir.kolomoets@pedersenandpartners.com

Станіслав Лячинський, Фонд "Відродження": liachinskiy@irf.kiev.ua

powered by lun.ua
Коментарі — 37
чорнозем _ 01.12.2014 12:28
IP: 91.202.128.---
і взагалі моя думка така – навіщо когось запрошувати? у нас є свій цілий Ющенко, реальний економіст, банкір, профі і справжній талантище. хай дадуть йому Нацбанк
чорнозем _ 01.12.2014 12:26
IP: 91.202.128.---
"Ми розглядали менеджерів українського походження, що збудували успішну кар'єру за кордоном – особливо з Канади та США"

тут я підозріваю, що йдеться про Богдана Гаврилишина з Канади, чистого українця. ну непогано скажу я вам народ, непогано, якщо йдеться саме про нього. думаю, що запросять фахівців штук так зо кілька десятків. гаврилишин – реальний реформатор, старий дід, 70 літ, але нічого, хай направить своїх учнів
Олег Спорников _ 01.12.2014 10:23
IP: 74.125.18.---
пане Євгене чи не могли б ви профінансувати заходи з боротьби із дурними тролями на УП. Яких наразі фінансують олігархи аби обкакувати Ярему
Микола Злочевський _ 30.11.2014 20:54
IP: 46.185.101.---
Пане Євгене, чи не могли б Ви посприяти влаштувати на держпосаду генерального прокурора замість Яреми Сергія Іванова? Думаю, що було б непогано міністром оборони в минулому часі – Семена Семенченко... Але зараз, Семенченко ненавязливо, як це прийнто в Самопомочі, запрпонував від Самопомочі очолити комітет оборони, що також є доцільним. Тобто, залишається потреба у Вашій підтримці кандидатури Сергія Іванова.
novicky _ 30.11.2014 17:27
IP: 95.132.89.---
Якщо бути логічним, то Порошенку потрібно почати з себе і з Яценюка: ні один, ні другий нічим подібним не займались раніше, а їх короткий строк у владі показав, що вони ніякі керівники. Ні уряд, ні президент не виконали своїх обіцянок. Та ще й домовитися між собою не здатні – які з них "КРИЗОВІ МЕНЕДЖЕРИ"?
Найближчий час підтвердить їх нездалість до керівництва.
-Vesna- _ 30.11.2014 12:45
IP: 93.72.133.---
Ну і де можна побачити ці критерії відбору?

Фахівці (любі – хоч іноземні -хоч не іноземні) мають заходити зі своєю командою аж до рівня середнього менеджменту. Відповідно всіх старих треба викидать. Залишити тільки окремих для пояснення контексту. Але без управлінських повноважень.

Але віддайте спершу на аутсорсінг ОДНУ митницю. Це проста механічна управлінська ланка.
Дайте нам зрозуміти – що історія успіху можлива.
roman_himer_jr _ 30.11.2014 12:35
IP: 188.130.209.---
romulus:
barman:
roman_himer_jr:
"бажання реформувати Україну" (Фурцева) витікає з його переконання, що "представницька демократія не є відповіддю для України"
а шо не так.?
я 100 лєт гаварю – хохло бидло неспособно вибрать сєбє надзіратєля.
тока просвєщонний діктатор может сдєлать із бидла народ.
20 лєт заігриванія с біомассой, грєчка, наканєц прямой подкуп дєньгамі – а тут пархатая тварь вилазіт на трібуну і 40 мініт вєщаєт про пабєду дємакратії, наічєстнейшіє вибори за всю історію.
а Лєщєнко сідіт в двух рядах от Лєсіка.
хєр барман, не виябуйтесь
ондо чучма на шо вже прасвішчонний
а й то обхезаффся ріденько
так шо нє надаляля
+100!
Анна Черкасова _ 30.11.2014 10:53
IP: 109.122.5.---
Пуштун Муся і жидок Сєргуня, чому на УП не подається новина про сьогоднішнє віче на Майдані?

Це УП чи ЖП?

Головні вимоги:

- відставка Гонтарєвої;
- відставка Яреми;
- введення військового стану;
- скасування офшорів;
- скасування недоторканості депів, преза, суддів і пр. мерзоти.
shasta _ 30.11.2014 09:55
IP: 46.185.61.---
barman:
пархаті тварі як були – так і залишилися, тільки трішки фейси із шнобелями помінялися.
Що, Кучма – не дід двох жиденят? Що, Кравчук не був в СДПУ (обрізаних)? Що, Яник не танцював під Хаву Нагілу з подарованим Бенею золотим магендавидом на шиї під Кіркорова?! Як там у біблії? Що було – те й буде...
правда, були і колії...
shasta _ 30.11.2014 09:53
IP: 46.185.61.---
відбір найкращого кандидата на будь-яку посаду описав ще Сіріл Паркінсон у своєму дослідженні бюрократії. Фінальна умова конктракту для прем"єра у нього (звісно, в жартівливому сесні, але...) – розстріл через пару років і реабілітація з пам"ятником як герою нації ще через кілька років по тому))
якщо он Арбузову рахунки розблоковують – про що взагалі можна говорити? люди, які дорвалися до влади на крові, і які не тримають своїх обіцянок і не садять папєрєдніков, – хіба вони здатні взагалі навіть сформулювати правильні, в інтересах всієї країни завдання для будь-яких претендентів на будь-яку посаду?!!!
У Сумах екс-губернтор і екс-нардеп з Батьківщини – НФ Шульга взяв на роботу в ОДА свою кадру Іру, яка спалилася на 500 тис грн хабаря за те, щоб главпожежник залишився на посаді. Іру уговорили взяти все на себе, Шульга – в обоймі залишився! і пофіг на будинок "на маму", якій Порох дав заслужену вчительку, – 350 т. баксів, і доцю, яку послав у Австралію вчитися, проплативши наперед...
romulus _ 30.11.2014 08:49
IP: 46.118.239.---
barman:
roman_himer_jr:
"бажання реформувати Україну" (Фурцева) витікає з його переконання, що "представницька демократія не є відповіддю для України"
а шо не так.?
я 100 лєт гаварю – хохло бидло неспособно вибрать сєбє надзіратєля.
тока просвєщонний діктатор может сдєлать із бидла народ.
20 лєт заігриванія с біомассой, грєчка, наканєц прямой подкуп дєньгамі – а тут пархатая тварь вилазіт на трібуну і 40 мініт вєщаєт про пабєду дємакратії, наічєстнейшіє вибори за всю історію.
а Лєщєнко сідіт в двух рядах от Лєсіка.
хєр барман, не виябуйтесь
ондо чучма на шо вже прасвішчонний
а й то обхезаффся ріденько
так шо нє надаляля
romulus _ 30.11.2014 08:46
IP: 46.118.239.---
Євген Бистрицький:
romulus:
Є самі загальні критерії, наведені тут, з якими ми погодились, а є сам процес відбору кандидатів за конкретними характеристиками, до чого ми не мали відношення.
різниця між загальним і конкретним залежить від масштабу, у декого він є, а у декого... як завжди. зрештою, у ситуацї і так все ясно
barman _ 29.11.2014 22:02
IP: 74.125.18.---
roman_himer_jr:
"бажання реформувати Україну" (Фурцева) витікає з його переконання, що "представницька демократія не є відповіддю для України"
а шо не так.?
я 100 лєт гаварю – хохло бидло неспособно вибрать сєбє надзіратєля.
тока просвєщонний діктатор может сдєлать із бидла народ.
20 лєт заігриванія с біомассой, грєчка, наканєц прямой подкуп дєньгамі – а тут пархатая тварь вилазіт на трібуну і 40 мініт вєщаєт про пабєду дємакратії, наічєстнейшіє вибори за всю історію.
а Лєщєнко сідіт в двух рядах от Лєсіка.
антивірус _ 29.11.2014 21:40
IP: 37.55.234.---
Всі ці депутати ВР вміють гарно говорити іншим, що треба робити...Хоча самі це робити не вміють і не хочуть...А йти в Уряд також не хочуть, бо велика відповідальність і нічого не соображають...Тому з Урядом буде проблема...
Igor Severchenko _ 29.11.2014 21:25
IP: 178.151.34.---
romulus:
Бистрицький, якщо "Жодного відношення до погодження критерієв відбору та самого процесу пошуків кандидатів Фонд не мав і не міг мати", то чого у "погодженому прес-релізі" оце: "Ми шукали кандидатів за професійними критеріями, які погодили з фондом "Відродження"."?
Так "не мали" чи "погодили"? чи куда?
+ 100!
roman_himer_jr _ 29.11.2014 21:06
IP: 188.130.209.---
ЗАВЕРШЕННЯ: 3) "цінності, орієнтовані на служіння Україні" (Шимків) та "патріотичний дух" (Фурцева) зовсім не мішали працювати у складі створеної Януковичем Комісії з питань Президентського кадрового резерву "Нова еліта нації"; 4) а "бажання реформувати Україну" (Фурцева) витікає з його переконання, що "представницька демократія не є відповіддю для України" (thehkscitizencom/2014/05/29/on-ukraines-democracy). P.S.: аби не вийшло як з Ложкіним, який сфальшував документи про свою вищу освіту (expresua/news/2014/11/27/120192-kerivnyk-ap-borys-lozhkin-sfalshuvav-dokumenty-svoyu-vyshchu-osvitu-gazeta).
roman_himer_jr _ 29.11.2014 21:03
IP: 188.130.209.---
Щось тут не те, бо вже озвучені Порошенком перші претенденти на міністерські посади не повністю, м'яко кажучи, відповідають наведеним критеріям відбору. Напр., Роман РУБЧЕНКО – на Мінпаливенерго: 1) "успішний досвід роботи" (Шимків) в "управлінні великими міжнародними компаніями чи інституціями" (Фурцева) в енергетичному секторі абсолютно відсутній (ua.linkedin.com/in/romanrubchenko); 2) "відсутність зв'язків з олігархічними групами" (Фурцева) – теж не факт, бо працював ст. менеджер проектів у фонді Ахметова "Ефективне управління" (2010-2013 р.; 3) як і "з успішним досвідом кризового менеджменту" (Коломоєць) – бо так координував підготовку оновленої "Енергетичної стратегії України 2030", що її основною рисою стало забезпечення росту темпів подальшого збагачення олігархів за рахунок держбюджету); див. ЗАВЕРШЕННЯ...
barman _ 29.11.2014 20:44
IP: 74.125.181.---
seloiludy:
Статья потешная.Статью пишет Целый Доктор Философских Наук.
А наши "философы" давно нашли ответ – ПЕРВИЧНЫ БАБКИ. В даном случае – Сороса!
.
тут важно КАКІЄ БАБКІ.
ворюга Бистріцкій піліт валюту.
прі грівне 16 ви всє обніщалі в 2 раза – а он удвоїс свої золото-валютниє рєзєрви.
ілі ви думаєтє он бабло в грівнях храніт.?
barman _ 29.11.2014 20:36
IP: 74.125.17.---
Олег Гаврилко:
romulus:
Сороса развели на 82 тысячи.
ето Циля разводіт Вальцмана, а Вальцман хатєл сдєлать Жєню казлом отпущєнія.

всє вибори Ціля троліла Вальцмана про іностранних профі в правітєльствє.
во врємя коаліціади вана хатєла міністєрство іностранних дєл, єйо послалі нах, ну і вана снова начала тороліть іностранцамі по всєх каналах, мол нікакіх партійних квот.
Пісяй і Вальцман сдєлалі задній ход, ок, сдєлаєм іностранцєв замміністрамі.
а шоб подстраховаться подключілі Жєню.
мол єслі іностранец окажєтся шпійоном – посадім Бистрого.
кагда Жєня увідєл заяву – штани обмочіл. і сразу блог строчіть.
нікакіш шпіонов я не подбірал.
я тока аплачівал работу гедхантеров.
поздно жєня піть боржомі.
в судє вспливут подпісаниє тобой чєкі.
кто платіт – тот заказиваєт музику (шпіонов)
антивірус _ 29.11.2014 20:36
IP: 37.55.234.---
Всі ці депутати ВР збираються зараз приймати закони...Але тільки одиниці з них здатні їх писати, бо я сумніваюсь, чи більшість з них взагалі здатні це робити...Одним словом, одні "кнопкодави"...Професійність цього Парламенту визиває сумнів...А членів Уряду, звичайно, крім Тимошенко, прийдеться шукати на стороні.
seloiludy _ 29.11.2014 20:06
IP: 176.38.153.---
Статья потешная. Кто-то что-то кому-то не то сказал (а вопрос о самом важном – о бабках), а потом ему, сказавшему, намекнули об ответственности за" базар", и он понял – исправился. Но потешно даже не это. Статью пишет Целый Доктор Философских Наук. Той самой философии, которая ДАЖЕ по Википедии ищет ответы на такие вопросы, как ""Познаваем ли мир?", "Существует ли Бог?", "Что такое истина?", "Что такое хорошо?", "Что есть Человек?", "Что первично – материя или сознание?" и другие."

А наши "философы" давно нашли ответ – ПЕРВИЧНЫ БАБКИ. В даном случае – Сороса!
Яка країна – такі й філософи? Та ні! Страна меняется. Приходит пора и новых философов и новых президентов.
Юрій Шеляженко _ 29.11.2014 18:54
IP: 37.53.142.---
Для повної правдивості не вистачає у прес-релізі одного слова... "відсутність зв'язків з КОНКУРУЮЧИМИ олігархічними групами":-):-):-):-)
Георгий Мироненко _ 29.11.2014 18:42
IP: 93.78.234.---
І ще одна обставина: читачі напевно не зрозуміли, в чому ж справа. Відповім з великою долею впевненості: прес служба президента просто тупо помилилась – так тасувала заготовки (болванки) на ПК, що втратила логіку подій та процесу. Швидше за все не "переварила" інфу інших підрозділів канцелярії президента.
Георгий Мироненко _ 29.11.2014 18:35
IP: 93.78.234.---
Поживем – увидим! Хто не втратив розум і звязок з реальністю на 100% переконаний, що нічого хорошого від цих кандидатів а потім і міністрів чекати не треба. У країні створено суцільне лобіювання певних інтересів.
Анна Черкасова _ 29.11.2014 18:02
IP: 109.122.5.---
Куркіни і ложкіни такі ж брехуни як і пейсатий наш геть-ман.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter