Сергій Дацюк Філософ

Нам потрібна революція, а не бунт

05 грудня 2013, 10:22

Аналіз спроможності масового спротиву

В країні існує Бандитсько-Олігархічно-Владна Вертикаль. Спроби блокувати, реформувати чи ліквідувати якийсь з елементів цієї системи окремо від усієї системи (уряд, президента, судову владу) смислу не мають. Безкровно в Парламенті чи на Майдані ліквідувати Вертикаль неможливо.

Розмови про те, що всередині Вертикалі розкол – це ілюзії. Всередині цієї Вертикалі діє кругова порука. Навіть якщо окремі представники Вертикалі пробують дистанціюватися від неї, це не спричиняє жодних проблем для Вертикалі. Всі включені у Вертикаль розуміють, що відповідальність за скоєне уже – призведе до втрати як їх влади, так і статків.

Бандитсько-Олігархічно-Владна Вертикаль нездоланна, допоки вона відносно монолітна. Ліквідувати її монолітність всередині країни неможливо. Олігархи та влада можуть втратити монолітність лише через реальну загрозу своїм капіталам за кордоном, що може бути організовано лише США та/чи Європою.

Найбільшою таємницею Майдану-2004, про яку знають експерти і про яку воліють не згадувати представники помаранчевих, була та, що доля виборів 2004 вирішувалася не в Україні. Перемога Помаранчевої Революції сталася завдяки прямому тиску на владу та зокрема Верховний Суд з боку США і наперед надана США гарантія недоторканності українських суддів за справедливе рішення при бездіяльності в цьому процесі Росії. Така ситуація більше не повториться – Росія більше не буде бездіяльною, навіть якщо США знову тиснутимуть.

Проблема масового спротиву у тому, що він водночас хоче відсторонити діючу владу, при цьому хоче зробити це власними силами і виглядати при цьому мирно. Це протиріччя. Або громадянський спротив вибирає мирні засоби, і тоді він має діяти тижнями або навіть місяцями, щоб втрутилися зовнішні сили (тоді все буде як у 2004, і можна буде знову жити в ілюзії, що саме Майдан усе вирішив). Або громадянський спротив активно відбирає владу, і тоді це означає громадянську війну і можливий розкол країни.

Ситуація, за якої Майдан водночас буде мирним, дієвим і самостійно досягне цілей відсторонення влади від влади, – не може існувати в принципі. Зараз тільки силовий сценарій може призвести до зміни ситуації.

Аналіз революційної ситуації та статус масового спротиву

Давайте подивимося на те, що відбувається з точки зору ленінської теорії революційної ситуації.

1. "Верхи не можуть жити по старому".

В нашій ситуації верхи можуть жити по старому ще доволі довго. Ми ж давно вже живемо в борг – беремо гроші в МВФ і не протестуємо проти цього. При цьому влада розкрадає, перепрошую, передає гроші з держбюджету та пільги обраним корпораціям на підставі абсолютно законних тендерів держзакупівель товарів та послуг. Торг влади з ЄС – ми вступимо в асоціацію за 160 мільярдів доларів – якщо буде вдалим, дозволить владі жити по старому і далі дерибанити держбюджет.

2. "Низи не хочуть жити по старому".

Низи не хочуть жити по старому, але для цього потрібно щось інше, ніж просто гасла "банду геть". Низи з промитими мізками про "права людини" думають, що стояння на Майдані, захоплення будівель чи їх блокування веде до зміни влади. Я вважаю, що це серйозне недопрацювання експертів та інтелектуалів загалом, які не пояснили "низам", що такий громадянський спротив – всього лише бунт.

3. Значне підвищення активності мас, їх готовність до революційної творчості.

Люди на початку зими 2013 року вийшли і проявили активність. На відміну від 2004-го, барикади побудували, створили загони самооборони. Такої необхідності робити все це в 2004-му просто не було. Тут спрацювала творчість мас. Водночас з активності мас самої по собі революційна творчість не виникає.

Революційна творчість відбувається тоді, коли маси вже озброєні революційною теорією. Коли стався Майдан, пізно вже пропагувати революційні ідеї. Це потрібно було робити до цього. Ще до громадянського спротиву потрібно було обговорювати революційні ідеї, пропагувати їх масам, досягати їх розуміння масами. Тоді б маси під час громадянського спротиву не захоплювали нікому не потрібні адміністративні будівлі, а робили б змістовні кроки по реалізації революційних ідей.

Інакше кажучи, тільки революційна теорія спрямовує творчість мас у соціально вірне русло. Без революційної теорії маси перетворюються на натовп, який призводить до погибелі революції.

Тільки революційна теорія дозволяє пропагувати себе в середовищі армії та силових структур. Силові структури можуть перейти на сторону народу тільки тоді, коли вони розуміють ідеї революції. Якщо ідей нема, силові структури завжди будуть виконувати накази, спрямовані проти громадського протесту.

4. Наявність партії, озброєної революційною теорією, яка здійснює революцію на основі цієї теорії.

От з цим у нас суттєва проблема. Революційна теорія в Україні є. Просто політики – хоч владні, хоч опозиційні – в принципі не хочуть ні знати, ні розуміти, ні поширювати які-небудь революційні теорії. Все, що можуть наші так звані партії, – це ставити раз за разом питання про владу. І все. Навіть революція-2004 року, яка все-таки призвела до соціальних змін, зокрема і до зміни Конституції, все одно не мала теорії революційних змін. Саме тому, вона знову привела український народ на Майдан в 2013-му.

Зараз в Україні знову громадський спротив владі, тому що після 2004 року ми не хотіли дослухатися до ідей інтелектуалів, не хотіли змусити політиків створювати озброєні революційною теорією партії, які б здійснювали корінні соціальні перетворення. Якщо і цього разу ми вчинимо так само, то наступного Майдану може на бути, бо зникне країна, яку він збирає.

Роль інтелектуалів в громадських протестах має бути зовсім іншою, ніж вона є в громадському спротиві 2013 року. Зрозумійте мене правильно. Я не проти походів на Майдан інтелектуалів. Я просто вважаю, що вони мають робити інше – генерувати та поширювати ідеї, рефлексії, організаційні пропозиції, консультувати лідерів спротиву. Якщо інтелектуали не підживлюють лідерів громадянського спротиву ідеями та рефлексіями, виходить дурниця. Така сама дурниця, яку ми спостерігали, коли на повному серйозі так звані лідери вважали, що вони всередині Бандитсько-Олігархічно-Владної Вертикалі за умов кругової поруки в Парламенті зможуть досягти повалення Уряду.

Тому те, що відбувається зараз, це не революція. Це бунт. Бунт роблять маси. Революцію роблять інтелектуали. Якщо інтелектуальні продукти в процесі бунту не можуть бути використані, якщо політики відмовляються від використання нових ідей і говорять лише про зміну влади, то бунт так і лишається бунтом.

Аналіз ідей громадянського спротиву

Європейський вибір – це не революційна ідея. І асоціація з Європою – це не революційна ідея. Євромайдан був стоянням людей через ілюзії. Я перед цим писав про ці ілюзії. Вони існують в масовій свідомості, і політикам вигідно ці ілюзії підтримувати. Коли ці масові ілюзії були використані торгашами від влади для торгу з єврочиновниками під час саміту у Вільнюсі, політики не змогли запропонувати нових ідей для Майдану.

Зміна влади – це не революційна ідея. І гасла "бандитам тюрми" чи "банду геть" це теж не революційні ідеї.

Ідеї революції мають торкатися нових принципів, на основі яких здійснюється зміна існуючої соціальної системи.

Наприклад. Бюджетна революція (аналіз структури держбюджету, висвітлення всіх схем вимивання грошей з держбюджету до обраних корпорацій, виконання держбюджету публічно он-лайн (які гроші звідки прийшли і куди і за що пішли відображаються на веб-сторінках і все це доступно усім громадянам)). Виокремлення соціальних видатків, розмитих по різних статтях, у одну статтю. Аналіз того, куди витрачуються гроші і звідки вони не надходять. Принципова зміни структури держбюджету, яка дозволить українським громадянам бачити та контролювати держбюджет, а також впливати на його планування та виконання.

Оце ідея. Але політики її не обговорюють. Вона нікому з них невигідна. Саме ця ідея може принципово змінити економічну ситуацію в державі. Це може бути ідею революції.

Чи, скажімо, ідея зміни принципу влади в державі – супердіарність замість субсидіарності. Чи, наприклад, ідея публічного ресурсу, яка має бути виписана в Конституції і породити цілу групу законів. Навіть спеціалістам права зараз ці ідеї важко сприйняти. Але саме ці ідеї можуть принципово змінити ситуацію в країні, вивести її з кризового стану політики та економіки.

Я вже не кажу про більш складні ідеї, які я описав задовго до нинішнього громадянського спротиву в роботі "Ідеї революції" (2011) (скорочена редакція). Можливо це не дуже продумані ідеї. Можливо їх замало. Можливо. Просто я впевнений, що саме такі ідеї можуть перетворити бунт на революцію.

Чому політики не хочуть обговорювати та поширювати саме такі ідеї? Тому що вони вимагають не тільки роботи, але і жертовності. В мізках, промитих постмодернізмом і "правами людини", жертовність це справа невдах та лохів. Але без жертовності не буває революції. Не ризикуючи, не наражаючись на небезпеку стати невдахою, неможливо робити революцій.

Справжня революція діє за схемою: "генерація революційних ідей" – "поширення революційних ідей та залучення їх симпатиків до активної діяльності" – "революційне здобуття влади" – "здійснення революційних перетворень на основі революційних ідей".

Революція не породжується з патерналістських настроїв, хай вони хоч і європейські. Революції не породжуються з ілюзій. Ілюзії породжують тільки бунт. Тільки складні ідеї радикальних перетворень можуть народити революцію.

Перспективи бунту мас 2013-го

На поверхні лежить ідея зібрати загальнонаціональний круглий стіл і обговорити ідеї змін ситуації. Ну зберемо ми круглий стіл. І що ми там будемо обговорювати? Зміну влади, звільнення Тимошенко з тюрми і підписання угоди про асоціацію з Європою. По всіх цих питаннях в країні розкол – не розкол між владою і опозицією, а розкол в країні.

Ніхто не хоче обговорювати справжні революційні ідеї. Це глухий кут.

Інтелектуали не можуть замістити собою політиків. Їх завдання генерувати ідеї і пояснювати їх публічно. Коли політики не бажають чути, розуміти і поширювати революційні ідеї, вони завжди в кінцевому результаті програють.

Ми маємо припинити балаканину про асоціацію з ЄС, Тимошенко у тюрмі і зміну влади. Ми повинні почати готувати справжню революцію. А це означає готувати не асоціацію з Європою, а структурну реформу економіки країни за європейськими стандартами. Це означає не визволяти з тюрми Тимошенко, а в принципі вирішувати проблему вибіркового правосуддя і незалежності судової системи в країні. Це означає не змінювати при владі одних торгашів на інших, а створити систему повної прозорості владних дій і громадського контролю за ними. Для цього потрібні освічені щиросердні люди, які готові на утиски й ризики заради реалізації справжніх революційних ідей. Тобто це зовсім не те, що говорять лжелідери на майданах, не будучи самі готові на жертовність.

У нинішнього Майдану нема революційних ідей. В такому стані у нього нема перспективи. Революції не "дали в морду", бо не було власне революції. "В морду" дали тільки тим, хто пішли за лжелідерами. Мені їх шкода, дуже шкода. Але тут нічого не вдієш – коли сліпі вожді ведуть сліпих, обоє впадуть у яму.

Потрібно починати все спочатку. І на цей раз правильно починати. Вагомо. Ґрунтовно. Розраховуючи на складну і довготривалу роботу.

Бунт сенсу не має. Сенс має тільки революція.

powered by lun.ua
Коментарі — 60
Олександр Миколайович _ 06.12.2013 18:10
IP: 74.125.181.---
Після того, що ВРУ не відправила уряд Януковича-Азарова у відставку, подальший розвиток ситуації має сенс в напрямку просування до двовладдя. Таке просування починається з оголошення другою владою програми розвитку країни, наприклад, такої:
blogs.korrespondent.net/users/blog/ansokolov/a116208 Її виконання не потребує великих витрат і не дає безпосередньо збільшення обсягів виробництва, але створює умови в яких ініціатива всіх і кожного виявляється вільно, що призводить до значного зростання обсягів виробництва.

Якщо ж така програма в наслідок її пропаганди (роз'яснення) і агітації за її втілення в життя набуде масової підтримки, то другий уряд швидко й без кровопролиття стане першим.
Олександр Миколайович _ 06.12.2013 18:07
IP: 74.125.181.---
Таким чином, розумно поєднуючи публічний протест і утилізацію пропозицій з усіх місць країни, переможемо януковичів-азарових, які відстоюють отриману нами у спадщину від СРСР бюрократичну систему правління імені Сталіна, і здолаємо ту систему, що дозволить нарешті після майже двадцяти років стагнації вийти Україні на шлях позитивного сталого розвитку.
tylya _ 06.12.2013 08:44
IP: 122.60.197.---
Бунт сенсу не має. Сенс має тільки революція.
Це Ваша безглузда стаття не має сенсу!!!
tylya _ 06.12.2013 04:25
IP: 122.60.197.---
Пане Дацюк! Критикувати у вас чудово виходить! А зробити щось не пробували? Мабудь – ні (Слабо (
Віталій Цибуляк _ 05.12.2013 21:21
IP: 78.111.187.---
Лев Глазуновский, якщо ви не розумієте, що "хто не скаче – той москаль" – це жарт, який перейняли навіть російськомовні кияни, і що мешканці західних областей не схиблені, як ви кажете, на націоналізмі, то в мене є сумніви щодо вашої власної адекватності.
Михайло Козочкін _ 05.12.2013 19:21
IP: 176.110.28.---
Лев Глазуновский:
Михайло Козочкін:
Кто требует?Под видом народа Украины на площадях Киева с криками:"кто не скачет-тот москаль", "тусуются" жители западных областей, с вывихнутым националистическим сознанием,руководят ими "полевые командиры" из "оппозиции".:неофашист,тупой боксер и оранжевый кролик...
Напевно, ви мене з кимось переплутали, бо я на ці теми і слова тут не казав.
Михайло Козочкін _ 05.12.2013 19:10
IP: 176.110.28.---
sophomore_2013:
Михайло Козочкін:
..."ідея" побудови "європи в україні" є бутафорією і тому знаходиться на озброєнні проросійських сил аби маскуватися і дурити нею народ.
Немає сенсу протиставляти Україну Росії. Народногосподарська система створювалась єдиною і ми пов'язані з нею виробничими ланцюжками.
Ніхто не збирається звідси рвати ланцюжки, але ж ми бачимо показово-повчальний економічний саботаж з боку Росії. І з цим треба боротися лише рішуче роблячи те, що нам насправді стратегічно вигідно, – створювати ЗВТ з ЄС і вступати в Асоціацію. Не такий вже розчудовий економічний стан в Росії, щоб і собі на шкоду ламати існуючі зв'язки. А будемо прагнути балансувати – постійно наражатимемося на путінський шантаж. Та й балансувати вже немає чим!
Иван Гонта _ 05.12.2013 19:04
IP: 93.73.27.---
Лев Глазуновский:
Ага в воскресенье 1-го декабря под миллион людей срочно приехало с западной Украины, чтобы прогуляться по Крещатику. Оставьте илюзии: кто б там не был ДНЕМ на майдане, как минимум 80% киевлян их действия поддерживают, в том числе и материально, а по вечерам многие и присоединяются. Наверняка и в ближайшие выходные снова будут на улицах сотни тысяч.
Кувшин уже разбит и его не склеить, а джина в бутылку назад не загнать – просто власть почему-то делает вид, что не понимает этого.
И будь Луценко и др. оппозиционные лидеры экстремистами, уже в прошлое воскресенье в Киеве была бы уже другая власть. Ведь всем понятно, что несколько тысяч пусть и вооруженного спецназа против миллиона не устоят (их хватит очень не надолго).
Лидия Малышко _ 05.12.2013 17:18
IP: 195.24.154.---
Да...умничать легко.а поди...сделай...Студенты не профессиональные революционеры,они ими стали по необходимости.И респект им.Ибо остальные просто сидят дома и ждут.И совесть успокаивают тем, что они ничего не могут вложить, предложить...А просто пирогов принести и накормить там в Киеве ребят, слабо??? и мне в том числе...
Sim Ims _ 05.12.2013 16:24
IP: 93.178.221.---
Інтелектуали не можуть замістити собою політиків. Їх завдання генерувати ідеї і пояснювати їх публічно. Коли політики не бажають чути, розуміти і поширювати революційні ідеї, вони завжди в кінцевому результаті програють.
=============
Вывод ясен: НУЖНА НОВАЯ ПАРТИЯ! Интеллектуалы должны направить свои усилия на пропаганду и на создание такой партии: поиск вменяемых политиков во всех оппозиционных силах, сведение их вместе, вооружение идеями. У меня такое ощущение, что даже в "демократических" оппо-партиях всё решают 1-2 человека наверху, а остальные в роли мяса на Майдане или на ток-шоу. Это не может устраивать нормальных людей. Соберите их вместе!

Можно ли считать результаты Евромайдана нормальными? А подготовки к нему вообще не было.
КТО ЗА ЭТО ОТВЕТИТ? Кто призовет лидеров к ответственности? Студенты кричали и боксеру, и представители соци-наци – пошли вон. А что же коллеги? Явный повод для ротации, ХОТЯ БЫ чтобы не зажирались в безнаказанности.
Desi _ 05.12.2013 16:05
IP: 194.44.31.---
-vts-m-:
П.С. Я не крітікую. Я лішь не могу понять, чем іх всех делают на етой благодатной земле...
так это самокритичная статья:)
Petro Arhipchuk _ 05.12.2013 15:31
IP: 94.178.116.---
Спокійно),бо в наступній статті автор напише,що він просто собі бавився в філософію,а хто і як його зрозумів – це не його діло...))) є ж люди,які пишуть про футбол,а самі вже і не пам,ятають,коли з роботи додому пішки йшли...)
boh _ 05.12.2013 15:19
IP: 194.44.142.---
Бюджетна революція – це те, з чого треба починати? З цим важко сперечатись:)
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:40
IP: 109.86.42.---
Vladislav Namram:
Кто хочет добиться санкций, может проголосовать за них. Забейте в поисковик ее название Support the people of Ukraine in the peaceful overthrow of the current government. Получите ссылку на сайт американского правительства. Нужна обычная регистрация. Уже есть 67,433 подписей из 100 000 требующихся. Присоединяйтесь к борьбе за Украину без Януковича
Хоч на одну з цих санкцій Державний департамент США відреагував?
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:39
IP: 109.86.42.---
kudytam:
Poleshift:
Стаття досить правильна, трохи забагатий об'єм. ЄС, взагалі, – ідея фікс. Це така ж система темряви, трохи припудрена, причепурена, керована паразитами, що сосуть сили всього світу. З донецькими в них ідейні спільні корені – паразитизм. РФ – поліцейська держава, керована такими ж паразитами. З нас знущаються: вибирайти з двох боків системи темряви. А нам треба будувати державу системи світла, де людина людині брат, з відповідною ідеологією. Поки що ідеологія націоналізму найбільш наближена до цієї мети, але далеко не ідеал. Опозиції треба визначитися, яке суспільство ми збудуємо. Інакше на нас чекає чергове переформатування паразитичної системи.
Тверезі думки, але занадто похмурі. Тоді все людство – паразит, бо треті країни теж паразитують, на вчорашньому дні своїх зашкарублих традицій і недіяння. зокрема.
Така спотворена капіталістична система – "ідеї-гроші" розподілені нерівномірно
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:37
IP: 109.86.42.---
DoctorUkraine:
И прав и не прав Дацюк одновременно.Заумное это все. Сейчас,сегодня оно -Деструктивное.Демобилизационное.Как всегда в Украине Свежее,но Говно.Раньше его надо было.До "бунта".Чтоб оно уже было для Революции УДОБРЕНИЕМ. А сейчас надо главное – обязательно сменить и завоевать власть.А дальше после ПОБЕДЫ -каждодневную революционную гражданскую практику удобрять вашим теоретическим удобрением.НА принципиально новом, открывшемся опыте, Свободных,европейских возможностях,реалиях и сознании.
Программа действий нужна. А для этого нужно в одном месте собрать все светлые головы. И не просто собрать, а выработать документ с тезисами, которые сразу могли бы воплощаться в действия.
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:35
IP: 109.86.42.---
Лев Глазуновский:
смена социального строя, с конфискацией незаконно приватизированных промышленных и сельскохозяйственных предприятий,возвращение вывезенных в офшоры активов.Сделает это сегодняшний "майдан"? Да конечно-же нет.Там никакой программы,кроме требований смены сегодняшней власти на т.н. оппозицию.Поэтому нужно думать.
Поддерживаю вас во всем том, что касается "смены социального строя".
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:33
IP: 109.86.42.---
Михайло Козочкін:
Чому інтелектуали ніяк не усвідомлять неможливість реформування "Бандитсько-Олігархічно-Владної Вертикалі" лише зсередини без зовнішнього примусу? Чому для чехів, словаків, поляків, угорців євроінтеграція виявилася ВИЗНАЧАЛЬНОЮ національною ідеєю, яка шляхом практичної вбудови в їх країни ЄСівських механізмів замість восдепівських змінила усе і забезпечила запровадження усіх інших ідей, перелічених автором, а для нас ні? Абсолютно очевидно, що "ідея" побудови "європи в україні" є бутафорією і тому знаходиться на озброєнні проросійських сил аби маскуватися і дурити нею народ.
Немає сенсу протиставляти Україну Росії. Народногосподарська система створювалась єдиною і ми пов'язані з нею виробничими ланцюжками.
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:32
IP: 109.86.42.---
бун:
Пункт 4 треба переписати з " Наявність партії, озброєної революційною теорією, яка здійснює революцію на основі цієї теорії" на "А це означає готувати не асоціацію з Європою, а структурну реформу економіки країни за європейськими стандартами. Це означає не визволяти з тюрми Тимошенко, а в принципі вирішувати проблему вибіркового правосуддя і незалежності судової системи в країні. Це означає не змінювати при владі одних торгашів на інших, а створити систему повної прозорості владних дій і громадського контролю за ними". Сергію, то не є революція, то є законний та мирний перехід з однієї системи влади на іншу, як в країнах "народної демократії" після 1989р. От такої партії в нас нема, принаймні лідерів партій, які це сприймають серйозно. І будемо щирі, основна в цьому вина на наших інтелектуалах.
Зараз не винуватих потрібно шукати, а спосіб, як усім зустрітися і зорганізуватися.
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:30
IP: 109.86.42.---
yury_108:
(продовження)
Технічно не треба ніяких геніїв зразка Дацюка, щоб взяти владу. Ленін все описав у "Государство и революция". Беремо будинки Уряду, АП, Ради, Нацбанку, телебачення, мобільних компаній (УМЗ, Київстар), МО, СБУ, МВС, командування Сухопутних військ і т.п. Чиновників виганяємо на вулицю, електрику вирубаємо, на вході ставимо охорону. Межигір'я береться штурмом, якщо президент випадково не втік, його "вбивають в перестрілці". Згадайте "Чорну раду" і звичаєве право: двох гетьманів бути не повинно! Ось чому вбили Чаушеску (формально за рішенням трибуналу). Аеропорти працюють на прийом, вильоту нема. Поїзди – тільки внутрішні, якщо Укрзалізниця виконує наші накази. От і все.
Тільки людей, здатних це реалізувати, наразі нема. Тому Майдан розійдеться, очевидно до 2015р.
і Януковича уб'ють, якщо і далі буде тікати від відповідальності.
sophomore_2013 _ 05.12.2013 14:29
IP: 109.86.42.---
Потрібно заморозити закордонні рахунки і активи усіх олігархів з вимогою їх націоналізації і повернення в Україну. Владу і перш завсе Систему потрібно демонтувати!
Николай Злочевский _ 05.12.2013 14:01
IP: 46.119.100.---
Як жалко, що Глеб з Николаева не має здібностей хоч до якого філософського аналізу! Розбив би Дацюка в пух і прах.
Viktor Sorochenko _ 05.12.2013 13:32
IP: 80.77.84.---
"Диванний аналітик" Дацюк пише, що без жертовності не буває революції. А сам, як "справжній інтелектуал" мріє тільки "генерувати та поширювати ідеї, рефлексії, організаційні пропозиції, консультувати лідерів спротиву", в безпеці та комфорті. "Консультувати..." сидячи на дивані, щоб до нього "прислухались лідери". Типовий соціальний інфантилізм, помножений на манію власної значущості для суспільства. Це про таких як Дацюк Лєнін колись писав, що інтелігенція – це не мізки, а гівно націїї. Її баласт. То хай покаже приклад жертовності. Замість псевдоінтелектуального поносу та пустого теоретизування хай краще підніме свою задницю з дивану та прийме особисту участь у тій революції, до якої він так закликає.
zorkost _ 05.12.2013 13:27
IP: 77.93.60.---
М_Гайдамака
Революція вже відбулась, коли на молодь напали фашисти. Можна сидіти і писати опуси і робити вигляд, що ніколи тебе не будуть бити,бо ти не скажеш нічого проти.

=Вы правы.Вообще,схоластический винегрет,а не взвешенный,ясный анализ и прогноз.
Spirito _ 05.12.2013 13:24
IP: 93.72.89.---
Главком: У Путина уже заявили,что украинцы профукали революцию
...Сурков считает,что революция в Украине не удалась,,
Если у вас на улице миллион,и при этом вы пытаетесь снять правительство голосованием в продажном парламенте...вы не революционер,а,
Похоже,что украинцы свою революцию тоже профукали...
То громадяни України ще здатні довести,що не профукали революцію свідомості,а тільки розпочали.
Можна уявити весь суспільний організм кулею.Бунт народу-це імпульси в "мозок і серце"-нам зле.Ви не впоралися.А мозок (скоріш частина) не усвідомлює себе частиною цього організму.
Мирний Майдан-це тіло розуміє,що мозок вбивати не треба.Чому мозок не розуміє,що тіло вбивати,залякувати,калічити не треба?Революція 1917-це битва в "мозку і серці" за владу над тілом.Витоки-влада над планетарним ресурсом (до якого виміру + – буде "підкл"планета). Це час складання іспиту на зрілість слов'яно-арійської цивілізації. Мир Вам.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter