Сергій Дацюк Філософ

ДОНЕЦЬКИЙ КОНСЕНСУС

24 жовтня 2017, 12:37

Потрібно сформулювати ще одне поняття "Донецького консенсусу" та уявлення про ще один тип опозиції – антисистемної опозиції, яка використовує антисистемну налаштованість нинішньої влади.

Після моєї статті-блогу "Системна та контрсистемна опозиції в Україні" мені дорікали, що я зовсім не згадав "Опозиційний блок". Я звичайно відповів, що вважаю цю політичну силу реінкарнацією Партії регіонів і не вважаю її ані контрсистемною опозицією, ані навіть системною опозицією. Водночас обдумавши свою відповідь довше, зрозумів, що тут потрібно більш фундаментально проаналізувати ситуацію, бо не все так просто.

Якщо системна і контрсистемна опозиції виходять з суб'єктності системи як такої, хоча і різними засобами – засобами наявної (системна) чи засобами зміненої (контрсистемна) політичних систем, – то антисистемна опозиція виходить з заперечення суб'єктності системи як такої, вони виносять суб'єктність назовні, тобто допускають зовнішнє управління з боку Росії. Таким чином це надсистемна чи антисистемна опозиція.

В даному контексті можна чітко сформулювати – антисистемна опозиція партії "Опозиційний блок" виходить з необхідності продовження колоніальної політики Росії в Україні в тих чи інших сферах. Та обставина, що вони розглядають і номінують в публічній риториці це як зв'язки (зокрема бізнесові) з Росією нічого не міняє.

В той же час нинішня влада як система і водночас будь-яка до неї системна опозиція мають таку ж саму проблему – вони визнають зовнішнє управління Заходу. В публічній риториці влада номінує це в багатьох знайомих тезах: "мінському процесу альтернативи немає", "лише західна допомога може дати перемогу Україні у війні", "лише завдяки МВФ ми можемо зберегти економіку", "лише завдяки західним стандартам ми можемо будувати свою політику" і т.д.

Відтак влада як антисистемна опозиція західного впливу на Україну сходяться з антисистемною опозицією російського впливу у так званому "консенсусі зовнішнього управління", який можна сформулювати так: "нехай США розберуться з Росією, чия буде Україна, а ми почекаємо, головне втратити поменше людських життів та зберегти щонайбільше економічний потенціал". Це така позиція хитрого українця, який не хоче брати на себе жодну цивілізаційну чи навіть просто геополітичну суб'єктність.

І все було б, як звичайно, реалістично погано, тобто можна було б сказати – так вони обоє однакові: і західна антисистемна опозиція, і інша російська антисистемна опозиція, якби не одна обставина. Це не Захід розпочав війну проти України з анексією її території. Це Росія розпочала війну. Це Росія відбирає територію України. Це від російських найманців гинуть українці, а не від західних найманців.

В цьому сенсі нам потрібно більш пильно подивитися саме на політику "Опозиційного блоку".

Погана карма "Опозиційного блоку"

"Опозиційний блок" від народження має погану карму та погане ім'я. Закон сансари пророкує йому лише вбивче, негативне, смердюче-трупне майбутнє.

Перша обставина поганої карми "Опозиційного блоку" пов'язана з тим, що він походить від Партії регіонів, відповідальність якої в Україні не настала.

Українська громада ще в грудні 2013 року організувала Бойкот Партії регіонів, але це не було покладено в засновки державної політики після Революції Гідності. Я і мої колеги неодноразово намагалися звернути увагу на те, що відповідальність за режим Кривавого Президента має бути не лише персональна, але і організаційна.

Як би мало відбутися все в Україні після Революції Гідності щодо Партії регіонів?

Партія регіонів мала би бути визнана злочинною організацією на державному рівні, аж до кваліфікації її дій як ОЗГ (організованої злочинної групи). Члени партії регіонів мали би пройти повну прокурорську перевірку на корупцію, розкрадання, здирництво, рейдерство і т.д. Членам Партії регіонів мало би бути заборонено займатися будь-якою публічною діяльністю, а саме – створювати будь-які політичні партії, займати будь-які публічні посади, створювати і бути власником медіа і т.д.

Як все відбулося в Україні після Революції Гідності щодо Партії регіонів?

Політика відповідальності щодо Партії регіонів звелася до двох суперечливих процесів – вибіркова персональна відповідальність (як от Кривавого Президента та його найближчих поплічників) та відповідальність за окремі злочинні дії (як от тіньова бухгалтерія Партії регіонів).

Навіть після факту впливу тіньової бухгалтерії Партії регіонів на президентські вибори в США – українська влада все одно не зробила правовий аналіз діяльності Партії регіонів. Мої заклики того часу до відповідальності злочинної організації Партії регіонів (тут і тут) теж не мали достатньої підтримки.

Вдумайтеся в абсурд – злочинні діяння Партії регіонів стали фактором міжнародної політики, а українська влада навіть не зробила жодної спроби дати цьому системний аналіз. Не зробив цього Президент. Не зробив цього Інститут стратегічних досліджень. Не зробив цього Генеральний прокурор.

Ми всі, в тому числі і ті, хто переслідував Партію регіонів, вирішили закрити очі на діяльність цієї злочинної організації. Ми розуміли, що інакше нелегітимними стануть деякі учасники Майдану 2013-2014-х років, зокрема нинішній Президент. Але ми помилилися в своєму всепрощенні.

Як було би правильно створювати партію "Опозиційний блок"?

Вочевидь її створення потрібно було б почати з публічного аналізу помилок та злочинів Партії регіонів, члени якої мали би покаятися, відмежуватися, зректися і т.д. Але цього не сталося.

Сьогодні ми маємо "Опозиційний блок" як політичну силу, яка є реінкарнацією Партії регіонів, яка нічого не проаналізувала, ні від чого не відмежувалася і нічого не зреклася.

Ну і зрештою ім'я "Опозиційного блоку" створює йому перспективу вічної опозиції до суб'єктності України. Як може прийти до влади партія з назвою "опозиція"? Тобто намір назви – не бути владою, а бути вічною опозицією до будь-якої влади.

Це не просто якась системна чи навіть контрсистемна опозиція. Це вічна антисистемна опозиція – толерування колоніального шляху України, вічної залежності від Росії під виправданням "нам все рівно від Росії нікуди не дітися, бо вона наш сусід і вона дуже потужна".

"Опозиційний блок" може стати українською владою, лише коли Україна знову стане колонією Росії в тому чи іншому вигляді.

Члени "Опозиційного блоку" ще під час Форуму "Мир. Стабільність. Відродження" 14 вересня 2014 року проголосили, що вони виступають за нейтралітет і збереження позаблокового статусу України, прийняли резолюцію, в якій вони вимагають від Президента миру та припинення кровопролиття, відставки уряду, розпуску та заборони незаконних збройних формувань, притягнення до відповідальності винних у обстрілах населених пунктів на Сході країни".

Сьогодні, після трьох років спроб миру під маркою "мінських домовленостей", їх бачення майбутнього України виглядає більш, ніж сумнівним. Можете самі поцікавитися їх позицією: "Хто ми?" і "Що пропонуємо?".

Більше того, публічна політика "Опозиційного блоку" полягає у тезі позірної "єдності країни". Але де-факто це єдність колоніальної України, а не єдність незалежної України. В цьому не просто принципова помилка, а злочин "Опозиційного блоку".

Тобто фактично вони діяли і діють в інтересах Росії як агресора. Інакше кажучи, представники "Опозиційного блоку" продовжували політику Партії регіонів в нових умовах, не взявши на себе жодної відповідальності за дії "папередників" і не понісши за це організаційного покарання.

Виродження "Опозиційного блоку"

Робота "Опозиційного блоку" в Парламенті з 2014 року була дуже непослідовною.

Ще в квітні 2016 року "Опозиційний блок" не дав жодного голосу за Уряд Гройсмана.

Але саме це голосування показало, що Парламентської Коаліції більше не існує.

Тобто все подальше існування Парламенту з того часу є нелегітимним, і будь-які закони, що прийняті ним з того часу, можуть бути відмінені.

Було лише питанням часу, щоб влада змусила "Опозиційний блок" долучитися до Парламентської більшості, своєрідної квазі-Коаліції, яка зараз всупереч Конституції та Регламенту Верховної Ради існує в Парламенті.

До сьогоднішнього дня олігархічний консенсус у своєму початковому вигляді виявився зруйнованим.

Тобто з усього олігархічного консенсусу найбільш стійким виявився лише так званий "донецький консенсус", який в політиці зафіксований зв'язкою Порошенко-Ахметов.

Партія "Опозиційний блок" зазнала розколу не через ідеологічні розбіжності, а через суперечність бізнес-інтересів, лише частина з яких отримала владний дах. Частина партії "Опозиційний блок", яка об'єднується навколо зв'язки Фірташ-Льовочкін, протиставилася частині партії навколо Ахметова.

Більше того, після голосування одіозної судової реформи, в "опозицію" до "Опозиційного блоку" перейшли Добкін та Новинський.

Після цього голосування незрозуміло в принципі – до чого саме опозицією є "Опозиційний блок" та що відносно цієї незрозумілої опозиції означає ще більш незрозуміла опозиція Новинського та Добкіна. Дві пов'язані незрозумілі опозиції показують по суті принципові ідеологічну неспроможність та політичне виродження цієї партії.

Навіть з'їзд "Опозиційного блоку" нічого не змінить, бо в цієї партії фундаментальні проблеми. У неї погана карма, погана назва, більшість її членів – злочинці.

Чи має "Опозиційний блок" перспективу? В ідеологічному плані, з цією назвою, з цими членами – жодної.

Більш масштабні висновки

Є серйозні підстави вважати, що така державна політика спуску на гальмах відповідальності Партії регіонів була частиною "олігархічного консенсусу". Це особлива його частина, яку можна назвати "донецький консенсус".

Цей "донецький консенсус" виокремився з усього олігархічного консенсусу як концентрація олігархії у вигляді участі "Опозиційного блоку" в квазі-Коаліції Парламенту.

Можна навіть побачити тут "принцип Дункана Маклауда" – "має залишитися лише один". Для громади це добре, бо коли залишиться один олігарх (чи навіть двоє), його чи їх деолігархізувати буде легше, ніж цілу купу олігархів.

Зараз проти цього "донецького консенсусу" з'являється все більше скандальної інформації. Рух проти "Роттердам+" поповнився новими скандальними звинуваченнями одного з засновників ДНР Бородая про те, як Ахметов спонсорував бойовиків-терористів. Чим більше влада мовчить, чим більше Генпрокурор зволікає з відкриттям кримінальної справи, тим очевиднішою стає злочинність та безперспективність "донецького консенсусу".

Якщо "галицький консенсус" нинішньої нездалої влади є мовно-культурним, то "донецький консенсус" є бізнесово-партійним та політичним. Тобто: галичанам – мову, донеччанам – бізнес (в тому числі бізнес на крові) з Росією та легалізація через участь у політиці.

Причому "галицький консенсус" влада почала укладати тоді, коли "донецький консенсус" перестав ефективно працювати (тобто після розколу в "Опозиційному блоці").

В цьому сенсі Україна опиняється в розтяжці, яку нав'язала їй нинішня нездала влада, – між "галицьким консенсусом" та "донецьким консенсусом". Це разом з "донбаським синдромом" прирікає Україну на подальшу соціальну депресію та неспроможність до активних революційних дій під страхом "Путін нападе".

Обидва ці консенсуси є сепаратними і регіональними. Обидва ці консенсуси не спрямовані на побудову України як єдиної політичної нації і єдиного економічного суб'єкта. Обидва консенсуси є несуб'єктними і нестратегічними.

Єдина Україна не може народитися з регіональних консенсусів.

Єдина Україна може народитися з солідарної української громади на основі таких принципів – політична нація, незалежний від Росії український бізнес, деолігархізація та подолання пов'язаної з нею корупції, незалежний від МВФ держбюджет, наявність власних українських інновацій, зрештою наявність власної української стратегічної перспективи.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
Ua Gall _ 25.10.2017 09:32
IP: 95.215.156.---
Vlad Doroshenko:
На якій тязі працюватиме мотор тієї машини, що вивезе країну до власної української стратегічної перспективи (щось таке світле-світле, голубе з рожевим = більше не узнаєш, бо таємниця)? Це коли кричать "Слава!", то, може, це про неї?...

Українці, народжуйте країну з солідарної української громади на основі таких принципів – політична нація (ставайте нею!), незалежний від Росії український бізнес (ідіть у бізнес без Росії!), деолігархізація (деолігахізація... Борітеся з усім поганим, бо ви того варті.
Балда,вот тута один "доброжелатель" призывает нас украинцев бороться,а каким образом?
Только так; АРМИЯ,СТРАХ и АВТОЗАК-и ВСЁ БУДЕТ НИШТЯК,без политнации,двуязычия и прочего...
по совету А.Дугина;"Это закон любого общества,любой страны;не признаёшь страну своей,ПОШЁЛ ВОН,никто не держит".
Чтобы заработал закон-
Конституция ни при чём.
Хватит с нас манифестов!
Десять нужно патронов
И тысяча арестов...
ЄДНАЙМОСЯ!!!
Vlad Doroshenko _ 25.10.2017 02:00
IP: 93.72.70.---
На якій тязі працюватиме мотор тієї машини, що вивезе країну до власної української стратегічної перспективи (щось таке світле-світле, голубе з рожевим = більше не узнаєш, бо таємниця)? Це коли кричать "Слава!", то, може, це про неї? (Тоді для неї треба героїв, і саме вони досягнуть власної української стратегічної перспективи).

Українці, народжуйте країну з солідарної української громади на основі таких принципів – політична нація (ставайте нею!), незалежний від Росії український бізнес (ідіть у бізнес без Росії!), деолігархізація (деолігахізуйтеся, брати мої!) та подолання пов'язаної з нею корупції (долайте її щосили), незалежний від МВФ держбюджет (це до депутатів і дерибаторів бюджету, а з яких коштів давати субсидії?), наявність власних українських інновацій (інноватствуйте у всьому і казна в чому!). Борітеся з усім поганим, бо ви того варті.
Orest Jj _ 24.10.2017 20:18
IP: 77.52.64.---
Anatol Zubenko:
...]А где этот Червяк сидит, откуда он вылез?...

дети гидранта...
Ярош в Тризубе на деньги Балоги холопов загонял голосовать за Шапкокрада. Было обещана должность крышевателя контрабаса по своему региону. Как с торпедами поступают пацаны видимо Ярош не знал. Подзаработал деньжат но должность не получил – кинули. А тут Майдан. Специфическими услугами воспользовался кондитер, получивший "спецбойцов" от папередника.
Ярош, закусив удила от головокружения от востребованности, понесся по бездорожью – запросил за услуги цельную должность МО.
Кубло отмаяковало кондитеру – соглашайся на все ибо лох это карма.
Когда Ярош потребовал от гидранта "кемскую волость", ему указали на стойло и наказали меньше варнякать и делать что скажут, бо опять вернется верблюдов сигаретных курировать или встретится с конкурентом, которого руками мусоров отправил к праотцам.
А так – хоть и в гамне но в тепле.

Полку детей кондитера будет прибывать...Пока охлос сможет содержать
Ua Gall _ 24.10.2017 19:49
IP: 95.215.156.---
Сергій Дацюк;
Єдина Україна може народитися з солідарної української громади на основі таких принципів-ПОЛІТИЧНА НАЦІЯ,незалежний від Росії бізнес...

пан Дацюк,не впихУй нам невпихуемое!
Балда,и шо он ПОСТОЯННО добивается?Дык шобы мы стали космополитами на своей земле.Ну а шо такое политическая нация?Это когда разрешено петь украинские песни,но гаВарить токо по-русски.И почему?Потому шо мы русские,украинцы и белорусы-триединый народ.А это шо ещё такое?Это когда два народа пашут,а третий-пьёт и за всех фсё решает.
Пан Дацюк,не делайте нам хорошо и нам не будет плохо!
ЄДНАЙМОСЯ!!!
Orest Jj _ 24.10.2017 18:56
IP: 77.52.64.---
Олександр Перший:
... втому числі підштовхування Януковича до силового розгону Майдану з кровопролиттям......

то есть, вы признаете, что Гидрант сел на трон по согласованию с Кремлем?
Ostap Kycher _ 24.10.2017 18:30
IP: 35.189.208.---
руслан49:
===========
я написал про беркут и журналистов, кто такой коханивський и оун меня не интересует, как поддельные, так и настоящие
Andrey Kononenko _ 24.10.2017 18:24
IP: 188.163.73.---
Ого!
То, что вы называете антисистемной прозападной оппозицией, началось на майдане и продолжается сейчас, поддерживаемое реформаторскими и антикоррупционными активистами, и это на сегодняшний день единственный наш способ проталкивать реформы. А то, что надо всё делать силами собственных граждан, ну так вы пойдите и попробуйте это сделать. Пока что никто не смог. Слухи об украинском гражданском обществе были сильно преувеличены...
руслан49 _ 24.10.2017 18:05
IP: 95.135.88.---
Ostap Kycher:
"Во время зачистки здания Святошинского суда Киева, где забаррикадировались сторонники командира батальона ОУН Николая Коханивского, силовики избивали и задерживали журналистов.
Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак заявив, що Микола Коханівський не має жодного відношення до організації.
"З Коханівським усе зрозуміло. До нього уже давно не має питань. Але є прохання до окремих журналістів. Не зловживайте назвою "ОУН", до якої Коханівський і група його підтримки не мають жодного відношення. Назватися ОУН і належати до неї – не одне й те саме", – зазначив він.
"Цю технологію започаткували НКВС-КГБ, коли після війни творили фіктивні "ОУН" і "УПА" для їх дискредитації в очах українців. – зазначив Богдан Червак.
valsh01 _ 24.10.2017 17:40
IP: 176.119.72.---
Мне,кажется, что всё значительно сложнее, чем появившиеся после Майдана-2014 "донецкий" и "галицкий" консенсусы. Если поднапрячь память, можно без труда вспомнить после 1991 года и другие аналогичные консенсусы – донбасский, днепропетровский, крымский, львовский и т.д. Когда местная бизнес- и политическая элита региона договаривалась с Киевом (причем, с любой властью) про раздел своего региона – кто и что в нем получает. Иногда договаривались быстро и мирно. Иногда – как весной 2014 года на Востоке – преступно раскачивая страну. Поэтому, пока бизнес-элиты не "приземлят", не заставят их подчиняться законам и интересам страны, пока их бизнес из привилегированного не переведут в режим конкурентного, пока не разрушат их региональные спайки с силовиками и криминалом, пока мэр и голова сильрады не станут просто выборными управленцами, а не местными царьками – до этих пор региональные консенсусы-договорняки и дальше будут разрывать и уничтожать Украину
Ostap Kycher _ 24.10.2017 17:21
IP: 104.155.117.---
надо все таки как то определиться Россия – страна агрессоор и убийца или выгодный торговы партнер. Одной рукой послаем на смерть украинцев, второй рукой увеличиваем товарооборот и скиглем, что введение новых газопроводов нам невыгодно. Может кому то выгодно воевать?
Василь Дергаченко _ 24.10.2017 17:05
IP: 35.189.208.---
Олександр Перший:
Василь Дергаченко:
І до майдану Росія заважала жити?
Безумовно. Починаючи з незаконного прибування в Севастополі російського ЧФ, що суперечить нульовому варіанту Біловезьких домовленостей. Потім всілякі провокації: спроба захопити острів Тузла, газові війни, агентурна робота в Україні і особливо в Криму, заборона імпорту українських товарів, втручання в українські вибори та багато іншого, втому числі підштовхування Януковича до силового розгону Майдану з кровопролиттям.
Взагалі-то у нас з Росією був хороший товарообіг і безліч спільних проектів, крім того, разом з нею у нас зростав ВВП і тільки майдан зробив українців жебраками, а не Росія.
Ostap Kycher _ 24.10.2017 15:56
IP: 35.190.198.---
"Во время зачистки здания Святошинского суда Киева, где забаррикадировались сторонники командира батальона ОУН Николая Коханивского, силовики избивали и задерживали журналистов.
Так, по информации "Громадського", нападению со стороны правоохранителей подвергся корреспондент Дмитрий Реплянчук.
По его словам, спецназовцы не обращали внимания на заявление, что он является представителем прессы и на его удостоверение. Мужчину швырнули на землю, после чего били руками и ногами, разбив при этом камеру."
Что изменилось с времен Майдана? Где вопли и крики как при Януквиче?
Vyacheslav Panchuk _ 24.10.2017 15:52
IP: 46.63.69.---
Andrey Anonenko:
такой умный философ, отработал на несколько страниц.
только вот если ему задать простой вопрос: назови 5 отличий Партии регионов от БПП, он этого сделать не сможет.
зато сходства на лицо.
и вот реальный вопрос: почему при одинаковых условиях автор, вроде как ученый даже, отвлекает внимание читателей на партию, которой уже нет 3 года. И молчок про БПП.
Видимо, боится повторить судьбу наивного П Шеремета.
Про БПП він писав в попередній статті. Рекомендую ознайомитися.
Ostap Kycher _ 24.10.2017 15:44
IP: 104.155.117.---
Семенен:
===========
а чем региналы отличаются от БППшников? почему Вы одних критикуете, других нет?
Vadim Schetinin _ 24.10.2017 15:40
IP: 176.36.53.---
"Члени партії регіонів мали би пройти повну прокурорську перевірку на корупцію, розкрадання, здирництво, рейдерство і т.д.". В каких партиях были святые? Ретроанализ показывает, что такой подход, полный бред. Предвыборные программы у всех партий были почти под копирку. И схемы все партийцы крутили без исключения. Отвечать обязаны все перед законом, не разделяясь на всякую принадлежность. Все остальные партии, которые дали свершиться такому процветанию рыгов, сами имели за это хорошие бонусы. Поэтому всех надо зачистить, без исключения, кто был с мандатом на момент побега яныка.
Семенен _ 24.10.2017 15:31
IP: 194.44.160.---
Відповідальність "Партії регіонів" – в першу чергу ознака громадянського суспільства і в другу чергу маркер для теперішньої влади, наскільки вона цивілізована і Українська. Можливо ще непізно розвернути ситуацію, але то слід робити вже і негайно, бо ВІДБУВАЮТЬСЯ ПРОСТО НЕЙМОВІРНІ РЕЧІ – "регіонали" спокійнісінько знаходять собі місце у "новій владі"!!! Наприклад, Сихівським р-ном м. Львова (де проживав герой Майдану Юрій Вербицький) керує ДЯКУН ІРИНА РОМАНІВНА, "регіоналка во плоті і крові", яка вступила в ПР не з примусу, а як ідейна, була на той час простою вчителькою, тоді як директор її був в "Нашій Україні". Під час Помаранчевої революції агітувала за Януковича і поливала брудом "націоналістів", коли сатрап Янукович дорвався до влади її незабули і зробили керуючою справами райдержадміністрації при голові – члену ПР.
Ostap Kycher _ 24.10.2017 15:29
IP: 104.155.117.---
Борис Скрипниченко:
в который раз пробую взять себя в руки и прочитать хотя бы пару абзацев этого "текста", но смысл сего порождения неземного разума ускользает...увы...
=========
смыл примерно такой – все питарасы. вот ждем когда придет вона
Семенен _ 24.10.2017 15:29
IP: 194.44.160.---
Під час Революції гідності знову поливала брудом "екстремістів" і закликала "схаменутися і поважати закон і конституційний лад", зважати на "хороші зв"язки з Росією", а не дивитись на "ефемерну Європу", в якій "ми непотрібні". Коли Росія відкрито ввеле війська в АРК і невідкрито на Донбас, знову закликала "ненагнітати" і "зрозуміти тих людей". Коли нарешті сатрап утік, з райадміністрації повиганяли регіоналів, вона зачаїлася. І ОТ ФОКУС – ДЯКУН ІРИНА РОМАНІВНА в.о. Голови Сихівської районної адміністрації!!! Того самого Сихова, який багатотисячною колоною проводжав в останню путь Героя Вербицького...
Олександр Перший _ 24.10.2017 14:56
IP: 188.163.12.---
Василь Дергаченко:
І до майдану Росія заважала жити?
Безумовно. Починаючи з незаконного прибування в Севастополі російського ЧФ, що суперечить нульовому варіанту Біловезьких домовленостей. Потім всілякі провокації: спроба захопити острів Тузла, газові війни, агентурна робота в Україні і особливо в Криму, заборона імпорту українських товарів, втручання в українські вибори та багато іншого, втому числі підштовхування Януковича до силового розгону Майдану з кровопролиттям.
Василь Дергаченко _ 24.10.2017 14:15
IP: 35.190.198.---
руслан49:
Petras Rebokov:
taksist:
недоноски "дацюки" знову починають волати на все горло кремлівську мантру що українці тупі і самостійно не здатні збудувати державу, для цього їм обов'язково потрібна керуюча роль росіян.
прикро що толєруючи "дацюків" "порошенків", "тимошенчих" та "саакашвілів" себто неукраїнські проєкти ми це підтверджуємо.
На самом деле хох/лы тупые, ты что не видишь!?
- 26 лет уже живёте самостийно, Россия вам подарила процветающую страну, но без помощи со стороны вымрете как динозавры.
Так Росія ж допомагає. Посилає радників і добровольців на Донбас. Посилає туди зброю і боєприпаси. Чи це не Росія. а Янукович все робить за гроші, які він вкрав? Янукович же працює як президент України. Видає укази. Лишив по своєму указу Поклонську українського громадянства.
І до майдану Росія заважала жити?
руслан49 _ 24.10.2017 14:06
IP: 95.135.88.---
Petras Rebokov:
taksist:
недоноски "дацюки" знову починають волати на все горло кремлівську мантру що українці тупі і самостійно не здатні збудувати державу, для цього їм обов'язково потрібна керуюча роль росіян.
прикро що толєруючи "дацюків" "порошенків", "тимошенчих" та "саакашвілів" себто неукраїнські проєкти ми це підтверджуємо.
На самом деле хох/лы тупые, ты что не видишь!?
- 26 лет уже живёте самостийно, Россия вам подарила процветающую страну, но без помощи со стороны вымрете как динозавры.
Так Росія ж допомагає. Посилає радників і добровольців на Донбас. Посилає туди зброю і боєприпаси. Чи це не Росія. а Янукович все робить за гроші, які він вкрав? Янукович же працює як президент України. Видає укази. Лишив по своєму указу Поклонську українського громадянства.
Алексей Субочев _ 24.10.2017 14:02
IP: 109.86.35.---
"гегель" какой-то получается...
взять всё и поделить...
Slon Verbo _ 24.10.2017 13:43
IP: 178.150.39.---
видишь, что автор статьи дацюк- значит, там унылое говно, сдобренное зрадой и "нелегитимностью"
Александр Савельев _ 24.10.2017 13:34
IP: 62.205.136.---
"Іксперд", хулі
руслан49 _ 24.10.2017 13:33
IP: 95.135.88.---
Андрій Павловський:
руслан49:
Щоб не було бариг, що заробляють на крові
Це як при соціалізмі? То чого ви памятники Лєніну валили? При капіталізмі ні один бізнесмен не буде чимось займатися, коли це не приносить йому прибуток.
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter