Сергій Дацюк Філософ

ЧОГО ВОНИ БОЯТЬСЯ?

27 березня 2018, 07:53

Чого бояться ті, хто мали би боятися фізичного знищення у Верховній Раді, але саме цього не бояться?

Чи бояться представники влади тероризму взагалі та терористичних актів проти себе зокрема?

Згідно з визначеннями англо-американської та української статей Вікіпедії терор – це лише те, що робить влада через законодавчо чи в судовому порядку виправдані дії насилля проти окремих політичних сил (зокрема опозиції) та народу взагалі.

А от тероризм це силові дії різних громадських та політичних сил супроти влади або проти інших політичних чи громадських сил. Відтак буває також і державний тероризм – це використання владою насилля поза законодавчим та судовим забезпеченням.

Змістовно-мотиваційна складова наміру народного депутата Надії Савченко на терористичний акт, який поки що виглядає скоріше як провокація, побудована на важливому підґрунті тероризму (не плутати з терором) – погрозах та залякуванні на адресу влади, тобто Президента, Парламенту, Уряду, РНБО.

"Ба-бах! Що, страшно? А вони нас бояться..." З провокаційного ролика Надії Савченко за 19 березня 2018-го року.

"...У Раді не бояться. Важливо було наблизити ці страхи до вас, щоб максимально відчули...". З виступу Надії Савченко на регламентному комітеті Верховної Ради 22 березня 2018 року.

"Щас всретесь..." Початок виступу Надії Савченко перед наданням дозволу Парламенту на зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт 22 березня 2018-го року.

Перша цитата була звернена до широкої громадськості. Відтак "вони" – це влада.

Друга та третя цитати були спрямовані на аудиторію народних депутатів, яким мало бути страшно.

А тепер давайте подумаємо, чи страшно представникам влади? Принаймні тим, яким мало би бути страшно – тим, хто захищає олігархічний бізнес, хто бере участь у корупції, хто ніяк не може в правому порядку назвати війну війною, терористів терористами, а з країною-агресором розірвати всі угоди та відносини.

Хто вони ці люди, яким мало би бути страшно?

Ці люди не просто глитаї, це відбірні глитаї. Це не просто мерзотники та циніки, це загартовані та досвідчені мерзотники та циніки.

Протягом всього часу їх бізнесової та політичної кар'єри їх кидали, вони кидали, їх підставляли, вони підставляли, їх намагалися знищити, вони знищували нападників у відповідь. У більшості з них є своє персональне кладовище. І у багатьох з них є свій скелет у шафі.

Ці люди пережили дві революції і зуміли вижити в політичному та в бізнесовому плані, обдуривши, підкупивши чи репресувавши дві хвилі революціонерів.

Ті їх сім'ї, які не готові були з ними переживати всю цю мерзоту, давно розпалися. Залишилися лише ті сім'ї, де дружина чи чоловік та діти виявилися готовими до всього цього цинізму, який несе з собою бізнес та політика глитайства.

Думаєте їм страшно?

Думаєте їх можна залякати якоюсь дешевою провокацією тероризму, яка ще й до того ж контролювалася СБУ та скоріш за все самим Президентом?

Вони ніколи не боялися крові, бо мали з нею справу не менше, ніж Надія Савченко та її побратими на війні.

В основі соціальної помсти лежить принцип Троцького. В кривавому протистоянні перемагає той, хто буде готовий на найбільш криваві методи. Хто здригнеться і злякається, програє в кривавому протистоянні.

Пам'ятаєте, як сказав Медведчук автомайданівцям? "Їм хочеться воювати? Я воювати вмію..."

Щоб здолати вовкодава, потрібен інший вовкодав. Отже потрібні вовкодави на службі громади. А щоб знищити систему, яка породжує вовкодавів потрібна холодна раціональна лють.

Людям, що бачили кров на війні, здається, що вони з цими вовкодавами на рівних. Але це не так. Війна – це ситуація, де ворога можна впізнати, навіть якщо він ховається, бо рано чи пізно ворог візьме в руки зброю.

Але у країні загартованого кров'ю правлячого класу вовкодави можуть ховатися роками, і лише отримавши якусь владу, проявити себе.

Зброя цих вовкодавів – жорстка та кривава конкуренція з собі подібними, маніпуляції масовою свідомістю та індивідуальною психікою щодо найманих працівників, повільне опускання всіх навколо в залежний та підпорядкований стан з позиції якоїсь мінімальної влади, повільне знищення смислу та суспільної енергетики з позиції державної влади, і лише в критичні моменти – брехня, підступ, удари з тіні.

Тероризм це простий інструмент. Він не спрацює в ситуації, коли потрібно побудувати більш складну модель, ніж та, що є. Тероризм може лише ще більше спростити наявну модель.

Прості інструменти в принципі не можуть поглинути складні – вони можуть знищити їх частину, сповільнити чи тимчасово заблокувати їх дію, але не більше.

Тероризм може справити якийсь вплив серед ситого і млявого правлячого класу якоїсь європейської країни. Але тероризм не спрацює серед цих вовкодавів в Україні.

Чого ж вони бояться? Де їх слабке місце? Де та голка в яйці, на кінчику якої їх смерть, як у Чахлика Невмирущого?

Революційне покарання? Вони своїх завжди відмажуть, бо владу не віддають. В історії всіх революції є короткий період справедливості – півроку після революції. Потім справедливість зникає. Хто не встиг, той спізнився.

Люстрація? Вона лишень гартує і концентрує мерзоту, бо хто не зміг обійти люстрацію, той і винуватий.

Антикорупційний суд? Його повноваження заблокують, його працівників дискредитують, а його рішення відмінятимуть суди іншої юрисдикції.

Не можна зсередини системи змінювати систему. Зміна системи це позасистемна дія.

Допоки від покарання можна сховатися, відкупитися чи втекти в іншу країну, діла не буде. Ізраїль виграє війни, тому що вміє переслідувати ворогів, де б вони не сховалися. А українці не вміють переслідувати ворогів.

Адже кожен раз, коли ми дивимося весь той цирк з розслідуванням діянь фізично недоступного Кривавого Президента, це персональна образа і приниження кожного українця. Це пряме послання влади до громади – ви лохи, і з вами можна робити, що завгодно.

Що, на всю Україну немає професіоналів, щоб доставити сюди головних фігурантів розстрілу Майдану, бенефеціарів колишнього владного режиму включно з самим Кривавим Президентом?

Зрозуміло, що саме цього нинішня влада і не хоче. Тоді може створити Суд Народної Довіри з проголошенням відсутності терміну давності за діяння, що призвели до Революції Гідності? Суд над владою не може вести влада, до якої немає довіри.

Знищувати потрібно не окремих корумпованих політиків чи навіть масу їх, не окремих олігархів чи навіть весь олігархат. Якщо це зробити, років через 3-5 у нас будуть нові олігархи та нові корупціонери з новими іменами. Знищувати потрібно олігархічну систему.

І це знищення відбувається, перш за все, в просторі смислу. Тому найбільше нинішня влада боїться критики. Чому так? Адже колишня влада плювати на критику хотіла.

Але ця влада прийшла всередині громадського революційного консенсусу з установкою на публічність та дотримання ідеалів Майдану. Критика, що виникла після їх зради Майдану, призводить до втрати довіри не якогось окремого політика, а значної частини правлячого класу всередині руйнування мандату революційної довіри. Руйнується смисл їх соціального контракту – руйнується їх багатство та влада.

Ось чому нинішня влада так боїться критики. Недавно критиків влади взагалі оголосили ворогами народу. Уявіть собі. Росію влада всього-на-всього оголосила агресором. А критиків влади – ворогами. Виявляється критики влади – більші вороги для України, ніж Росія.

Проти мерзотників також добре працює політичне небуття та експропріація ганебних статків. Відтак ще більше вони бояться викриття її неправедних рахунків за кордоном, зокрема офшорних, які можуть бути заблоковані на вимогу громади.

Це завдання не для героїв, а для активних громадян, для нових політиків, для експертів та журналістів на позиції громади.

Потрібен повний громадський аудит і публічна індексація всієї ганебної власності в Україні, націоналізація її з наступним правом викупу будь-кого, навіть колишнього власника, але за гроші, законне походження яких має бути доведено.

Отже погрожувати глитаям смертю від тероризму марно.

Потрібно продовжувати критику влади, викривати їх незаконні оборудки, будувати та впроваджувати політичну та економічну модель, за якої вони втрачають владу та багатство.

Це справді те, чого вони бояться.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Сергій Летягін _ 29.03.2018 09:38
IP: 109.162.121.---
Молодец Дацюк!
Сергей Папков _ 27.03.2018 23:33
IP: 35.205.118.---
Тероризм – це зброя слабких (не морально чи психологічно слабких, а слабких чисто у військовому плані, які не можуть претендувати на перемогу "в чистому полі"). Так було завжди та буде завжди, і з цього треба виходити, щоб усвідомити суть проблеми.
Хоча в Україні все дещо складніше, бо вона перебуває де-факто в стані війни. А одним із методів ведення будь-якої війни є здійснення диверсій на території супротивника.
Тому вважаю, що в Україні більш вірогідні саме диверсійні акти, ніж тероризм в його чистому первинному вигляді. Класичний тероризм бачимо у виконанні мусульманських екстремістів, для яких це єдино можливий спосіб більш-менш ефективної збройної боротьби, бо в них немає сотень танків, літакі чи ракет (тому й вони часто використовують смертників, які розмінюють своє життя на життя тих, кого вони вважають ворогами).
Андрій Павловський _ 27.03.2018 16:49
IP: 35.205.200.---
"Потрібно продовжувати критику влади, викривати їх незаконні оборудки, будувати та впроваджувати політичну та економічну модель, за якої вони втрачають владу та багатство.

Це справді те, чого вони бояться." – Вони бояться всього, що відриває від корита...
Александр Орел _ 27.03.2018 15:43
IP: 130.180.212.---
Александр Орел:
браво маестро...я такоїж думки...але починати треба з націоналізації юрисдикції...повернення видаленої графи про національність у внутрішньому паспорті громодянина-власника та всіх держреєстрах...все інше чи по інакшому туфта...
Александр Орел _ 27.03.2018 15:42
IP: 130.180.212.---
браво маестро...я такоїж думки...але починати треба з націоналізації юримдикції...повернення видаленої графи про національність у внутрішньому паспорті громодянина-власника та всіх держреєстрах...все інше чи по інакшому туфта...
Janko Askatasuna _ 27.03.2018 14:12
IP: 35.187.29.---
Можна було дати й логічне закінчення. ВОНИ можуть бути знешкоджені трьома кроками і трьома методами дії. Вони відомі й зрозумілі.Але навіть коротко розписати – не в коментарях.
Александр 1 _ 27.03.2018 13:47
IP: 188.163.12.---
САНДРО:
Дуже радий Вас бачити!
Взаємно, пане Сандро.

Тут багатьох не вистачає, тому що УП, здається, ввело якесь нове блокування: стало неможливим додати коментар з Фейсбуку. Йде автоматична реєстрація по фейсбучному логіну, з якої неможливо було вийти. Після відправлення коментаря, автомат повідомляє, що ваш коментар успішно доданий, а насправді він не з'являється. Тож де який час "відпочивав" від коментарів і це навіть сподобалось – дивитись на все спокійно зі сторони. Але після фільму "100 днів над прірвою" (по УТ1) знов іноді з'являється бажання щось прокоментувати, тому що "Україна понад все".

Вам всього найкращого!
Елена Величко _ 27.03.2018 13:46
IP: 46.201.39.---
Як робити?
Ті закони, що написав у Блозі Тягнибок – от, що вони бояться. Але це не все, бо треба збудувати нові структури та навчити людей по-новому. навчити людей. що люди достойні та мають права на достойну ЗП та соціальні гарантії, навчити лікаря. що він повинен лікувати, а перед тим вчитись та мати знання, навчити адміністрації та мерів. що вони повинні робити для громадян, навчити поліцію...
А перед цим треба повернутись у точку 90-х та дати оцінку та розібратись – інакше нічого не зміниться, треба запобіжники, щоб ці потвори -вовкодави більше не повиладзили, а ОСНОВНЕ – щоб життя налагодилось, люди мали права на життя та індекс щастя в нашій країні був – то буде майбутнє.
Елена Величко _ 27.03.2018 13:35
IP: 46.201.39.---
Більшість з того, що написав Автор то правда. Вовкодави, що маскуються, допоки не зробиш, що хочуть.
Що сталось за 27 років – то повне беззаконня, основна маса людей взагалі не береться в розрахунок при масовому пограбунку, смішні цифри, що на них не можна жити – все скорочують... Якщо кажеш "ні" тому
бид-лу, або кажеш, що по закону треба робити 1-2-3... – все тут з обличчя вилазе оскал... такі люди здатні та роб.лять все, вони роб.лять проти людей, бо їх не цікавить, що буде з людьми, їх бісить. коли хтось говоре проти чи показує, що не можна робити те, що вони роб.лять... це не просто вовкодави, ... "Вони" засіли усюди та поставили країну "на лічильник", але гірше всього, що вони зруйнували усі системи захисту простої людини. Тому систему треба перебудовувати ЗАРАЗ, щоб хоча б сформувати щось хоч трохи людське й тут починати вже треба з усіх сфер й з економіки, але не можна таким людям залишати майно та важелі.
Александр 1 _ 27.03.2018 12:15
IP: 188.163.12.---
Дуже примітивна стаття: влада погана, народ хороший. Влада нічого не боїться, крім критики, навіть фізичного знищення не боїться (!?). Дуже низький рівень мислення і розуміння проблем.
Але заклик до критики і викривання злочинів можновладців завжди актуальний. Що тут нового чи спірного?
sc1104061 _ 27.03.2018 10:59
IP: 35.195.112.---
Огромная благодарность автору! Есть много интересных мыслей. Не льстите себе надеждой, никто ничего не боится, поэтому страна и докатились до плинтуса. Уважаемые кто-то из вас может вспомнить решении суда о наказании высокосидящих мерзавцев? Только не умные люди пытаются решить вопросы с помощью силы! Много умных немцев из ГДР сделали ноги и перешли тысячами через Чехословакию в ФРГ. Учитывая их опыт многие умные украинцы по возможности делают ноги навсегда.
pry4ilok _ 27.03.2018 09:29
IP: 93.73.36.---
Поки читала, ваш текст прибрали в шухляду. Маєте рацію – викриття й аргументованої критики вони таки бояться.
Volodymyr Tkachuk _ 27.03.2018 09:18
IP: 77.123.160.---
Є такі об"єктивні речі як показники ВВП, середньої зарплати, демографія та ін., що оцінюють реальні результати владарювання правлячого класу в країні. Економіка не може розвиватися в умовах тотального пограбування всіх видів власності – державної, комунальної та приватної, а це пограбування є єдиною мотивацією діяльності радянських і пострадянських політиків та чиновників з часу більшовицького перевороту сто років тому.
Олександра Базюк _ 27.03.2018 08:51
IP: 35.205.164.---
Ані критики, ані тероризму вони не бояться. Єдиний, хто здатен знищити виродків – Лондонський суд, який відбере у них їхнє європейське майбутнє. З Україною їх вже нічого не пов'язує, їхні родини, діти живуть в Європі: спокійно, розмірено, з набутими на зароблені на горбах українців новими бізнесами. Європейські суди можуть конфіскувати підозрілого походження вілли, фабрики, заводи!
Віктор Гриценко _ 27.03.2018 08:48
IP: 194.246.74.---
"Отже погрожувати глитаям смертю від тероризму марно.
Потрібно продовжувати критику влади"

Гадаю, одне іншому не завадить.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter