Сергій Дацюк Філософ

ВИЛІЗТИ З БОЛОТА

27 квітня 2018, 10:59

Україна повністю занурилася в болото. Клацаючи ввечері телеканали з навколополітичними розмовами, раптом піймав себе на відчутті неймовірної нецікавості і нудьги. І справа навіть не в тому, як часто пишуть, що одне і те ж і одні і ті ж.

Справа у тому, що від революційного руху, який за інерцією існував ще навіть восени минулого року, не залишилося майже нічого. Тепер ми опинилися в полоні політтехнологічних операцій та їх обговорення. І навіть воєнні загрози не здатні розворушити це болото і породити серйозне обговорення ситуації.

В Україні обговорюються якісь політичні дурниці. В Україні не обговорюються соціальні інновації, нові ідеї, нові концепти, нові моделі. Навіть нові лідери це не обговорюють.

Втома. Фундаментальна історична втома. Втома бути фронтиром. Втома від руйнацій цього фронтиру на геополітичних розривах.

Територіальна анексія частини України з боку Росії. Добровільна інтеграція (чи добровільна анексія) іншої частини України до Європи. Соціально-демографічні контрибуції на користь Росії – окуповані природні ресурси, анексовані державні та приватні фінанси та власність, інтерновані люди, вивезені трофейні технології Криму та окупованої частини Східної України. Соціально-демографічні контрибуції на користь Європи – природні ресурси, державні фінанси, люди як емігранти.

Україну рве на шматки черговий геополітичний розрив. Але в Україні не вистачає ресурсів, щоб подолати цей розрив – ні інтелектуальних, ні організаційних.

Правлячий клас України не бажає воювати. Він зайнятий намаганням виторгувати мир за рахунок міжнародних економічних санкцій, політичного тиску міжнародної спільноти та чужих миротворців.

Зараз – пауза. Перед новим важким випробуванням є небагато часу. Не на перепочинок. А на перегрупування сил. На прийняття рішення – зберегтися чи зруйнуватися.

Уважно вивчаючи історію, можна побачити, що це вже було декілька разів так. І цей історичний досвід дозволяє побачити більш-менш діючу модель, за якої Україна може виживати.

Коротко цю модель можна описати так.

Хартленд – є назвою нашої території з точки зору геополітичного оточення: Європи, Росії, Туреччини. Фронтир є власне (тобто з позиції України) складне уявлення про періодичну зміну як геополітичного вектора інновацій, так і геополітичного походження більш високої пасіонарності, що призводить до різного спрямування геополітичної експансії та зміни напрямку геополітичного зсуву. Тобто фронтир постійно залежить від напрямку геополітичних зсувів та експансій і неспроможний виступати самостійно.

Спочатку Україна виступає як фронтир на вісі "з варягів у греки" від кочівницьких набігів, але не витримує виконання цієї функції і руйнується Батиєм.

Потім Україна стає фронтиром між Росією та Європою у складі Литовського князівства, коли поза Україною відбувається Кревська унія та союз Ядвіги та Ягайло, які зрештою призводять до посилення Польщі та закабалення нею України (інноваційна перемога Польщі над Україною всередині фронтиру).

Потім Україна починає війну проти Польщі і опиняється у складі Росії як її фронтир щодо Європи. Жителями та економікою України Росія розплачується за модернізаційну революцію 1917 року (розкуркулення, голод-1933, репресії-1937), а також за Першу та Другу світові війни.

Низький інтелектуальний рівень власного правлячого класу (відсутність універсальних теорій цивілізаційного розвитку) робить антиколоніальну боротьбу України безуспішною протягом всього ХХ століття.

Усвідомлюючи свій підпорядкований статус ресурсу та витратного матеріалу, Україна поступово намагається здобути незалежність від Росії 1991-2014, долучившись до іншого центру інновацій (Європи), але Росія розпочинає війну проти України в 2014.

Отже фронтир не витримує самостійності, якщо не вдається до геополітичного захисту більш сильного геополітичного гравця. Але це лише за умови, якщо не генерувати власних інновацій.

Традиційно сільська Україна, навіть здобувши у складі СРСР наукові та технологічні досягнення, потужну промисловість, потужну армію та навіть ядерну зброю – в принципі не змогла зрозуміти, навіщо їй це.

Через висмоктування інтелектуального потенціалу імперією та інтелектофобію власного населення Україна втрачає майже весь свій цивілізаційний потенціал. Надзвичайно низький інтелектуальний рівень правлячого класу та олігархів зокрема не дозволяє втримати державу та перейти до цивілізаційного розвитку себе як інноваційного центру.

Аристократичні традиції Україною давно втрачені. Щодо гетьманства – невеличкої спроби аристократичної за своїми потягами державницької традиції року 1918 – розгорнуто спільну більшовиків з українськими націоналістами кампанію ненависті і несприйняття.

Петлюрівсько-Бандерівська традиція отаманщини, тероризму, антисемітизму, русофобії, інтелектофобії продовжує впливати на мізки українських обивателів через політику історичної пам'яті. Цивілізаційне та стратегічне мислення упосліджується.

Реформи за чужими зразками та війна з Росією заводять Україну у політику субдобмінантності (підпорядкованих зовнішнім суб'єктам геополітичного мислення та дій). Олігархічне рабство українців природно поєднується з обивательськими настановами на прості рішення українізації.

Відновити потужну армію чи навіть ядерну зброю Україна вже не встигає. І вступити в НАТО не встигає. І наростити достатній економічний потенціал вже не встигає. Надто загострилися великі світові конфлікти, і Україна обов'язково стане полем світової війни.

Вихід з безвиході пов'язаний з надзусиллями. Більшість не хоче надзусиль, бо надто великі ризики і малоймовірні позитивні перспективи. Тому молоді, розумні та пасіонарні тікають з України. Емігрантів з України я розумію. Але все одно вважаю зрадниками.

Отаким є сьогоднішнє українське болото.

Я довго думав – які позитивні перспективи змалювати, які смисли сконструювати. Потрібна хоч якась надія.

Але немає у нас ніяких інакших перспектив, крім поту, крові, смертей і надзусиль, не дивлячись ні на що.

Вибір став настільки очевидним, що не лишається жодної невизначеності. Або ризиковані інновації, на які майже ніхто в світі не відважується і на які українці жодного разу в своїй історії не відважувалися, або руйнування України та її забуття.

Україна має стати світовим центром соціальних інновацій. Або України не буде.

Єдина можливість для України позбутися функції фронтиру чужих геополітичних зсувів, це самій стати центром нового зсуву – мережевого, топологічного, негеополітичного. Щоб зберегтися, Україні потрібно вийти за нав'язані їй географічні умови.

Такі надзусилля важкі, але можливі. Нічого фантастичного в цьому немає.

Змінити мотивації правлячого класу, переорієнтувавши їх на солідарні, – завдання неймовірно важке, але здійсненне.

Знищити пільги, монополізм, правову ексклюзивність та безкарність – нічого неможливого в цьому немає.

Причому потрібно втриматися від екстремізму та тероризму, від анархізму та націоналізму, від більшовизму та постмодернізму.

Вилізти з болота історичної приреченості можливо. Потрібно просто почати реалізовувати концепт фронтиру в інакшому змістовному просторі. Потрібно концептуально переграти світ за рахунок соціальних інновацій.

Це означає упокорити гнів, включити розум, відкрити серце і змусити душу працювати.

Солідарне здійснення інновацій – ось що означає вилізти з болота.

powered by lun.ua
Коментарі — 74
Максим Кривоніс _ 01.05.2018 18:47
IP: 35.190.193.---
Характеристика ситуації – абсолютно точна. Зміни будуть і найкращий шлях – еволюційний. Але років через 20. Молодь не хоче чекати.
Voytenko Andriy _ 01.05.2018 15:23
IP: 35.190.192.---
будь який текст часто має слабкі місця, де автор розслабляється (або блукає у сентенціях шукаючи вихід) за якими той легко ідентифікується – як пустобріх у нашому випадку:

"Петлюрівсько-Бандерівська традиція отаманщини, тероризму, антисемітизму, русофобії..."

саме так через кому вже за декілька абзаців – затягує усіх нас у глухий кут
згадується ще Юра Романєнко = разом з паном Дацюком два таких сумних автори, що нікуди не ведуть своїх читачів

як на мене, час на нашому боці, навіть коли здається, що він призупиняється, йде як кажуть трейдери звичайна консолідація досягнень у позитивному висхідному тренді – накопичення потенціалу, пошук нових ідей, осмислення існуючих проблем
Vladimir Levchenko _ 30.04.2018 14:38
IP: 109.206.60.---
Я рад вашему оптимизму Александр, но мой опыт показывает, что все не управляемые и не контролируемые процессы заканчиваются крахом системы (любой).

Вы, надеюсь, не думаете, что интересы сегодняшней "элиты" совпадают с интересами украинцев, как бы они не навязывали нам эту мысль! Сколько детишек сильных мира сего воюет в Донбассе? От тож. Они не хотят гибели своих детей, а украинцам навязывают "священную войну". Вообще, вся эта война хрень последняя, направленная против Украины, и я не верю, что наша "элита" способна отказаться от неё, слишком много они на ней зарабатывают и денег и политических дивидендов. От тож.

Я долго прожил и проработал в Китае. Возможно, это и повлияло на мое мировоззрение. Но, на моих глазах, за 15-20 лет из грязной и нищей страны, Китай стал сверхдержавой N1 в мире. И если вы спросите их, какая реформа была главной в Китае, то китайцы вам ответят: реформа СРЕДНЕЙ ШКОЛЫ! К 2025 году Китай планирует стать N1 по инновациям в мире, и станет!
Александр 1 _ 30.04.2018 13:31
IP: 188.163.12.---
Vladimir Levchenko:
я об усталости людей и отсутствии идей у "элиты"!
Не сумуйте. Без серйозних викликів не буває серйозних проривів. Все буде добре. Просто не треба розраховувати на чудо (негайне покращення життя, знищення олігархів, абсолютну справедливість), а цінувати те, що є, і що вдається зробити вже зараз. До речі, зроблено багато, як для наших умов. Не треба вигадувати велосипед (глобальні "нові ідеї"), треба просто пожити в умовах ринкової конкурентної економіки певний час без війни і потрясінь. Капіталізм виник не як ідея, а як природний найбільш ефективний шлях розвитку економіки.
До речі, життя має сенс лише до того, дикі є проблеми, які потрібно вирішувати. Проблем у нас вистачає, тому є сенс жити, боротися і перемагати. Всі шанси на то маємо. В тому числі є можливість покращувати/змінювати владу через вибори. Тож, "нам ли быть в печали", як казав Іван Васильович у відомому фільмі?
Vladimir Levchenko _ 30.04.2018 12:47
IP: 109.206.60.---
Не зависимо от Путина или коллективного Запада, мировой порядок изменяется и этому трудно противостоять, то есть, не возможно. США и Ойропа пытаются уже не противостоять, а возглавить эти изменения, но, боюсь, что уже поздно. Мы должны понять это и найти свое место в новом мире. Вот такая супер задача. Опираться в ее решении на идеи прошлого века, это заранее все проиграть.

Запад и Москва нас просто используют в своих играх на выживание! И я бы не сказал, что Запад однозначно выигрывает. У них самих проблем выше крыши.

Мы же забыли идеи Черновола, мы забыли энергию Кирпы, нас толкают к внутреннему конфликту ради чужих интересов. Причем с каждым годом все больше и больше. Люди реально устали. Я не о фриках с УП, я о народе Украины. Сейчас уже начинается новая предвыборная компания в Украине, которая может стать и последней в истории государства Украина. Я не о противостоянии, я об усталости людей и отсутствии идей у "элиты"! Вот это страшно! А не Путин!
Vladimir Levchenko _ 30.04.2018 12:31
IP: 109.206.60.---
[i]Я суджу президента саме так: має досить великі досягнення: зберіг країну, створив нову армію, договір про асоціацію з Європою, безвіз, реформа поліції, пенсійна, медична, знищив корупцію у певних сферах (нафтогазової, повернення ПДВ, державних закупівель), незважаючи на надзвичайно скрутні часи.[/i]

Возможно я не прав, но перечисленное вами пока еще на уровне мрий. Реформы ради получения очередного кредита МВФ, который снова будет разворован, это и есть болото. Даже МВФ уже не хочет играть в эти игры, зажлобились. Реформирование Украины должно иметь цель создание государства Украина, а не единой корпорации Рошен (а-ля семейка Янукович) пусть и в более "цивилизованном" виде.

Пока украинцев разделяют на правильных и неправильных ничего у нас не получится. Вернее получится, как в том старом мультике про двух жадных медвежат. И еще, не верьте никому, не Москве, не Западу. Обманут и те и другие. Это объективность.
vold _ 30.04.2018 10:36
IP: 95.132.133.---
"Традиційно сільська Україна, навіть здобувши у складі СРСР наукові та технологічні досягнення, потужну промисловість, потужну армію та навіть ядерну зброю – в принципі не змогла зрозуміти, навіщо їй це."

А хто її питав оту "сільську Україну"? Все перелічене автором опинилося в руках червоних директорів і партійно-комсомольської номенклатури.Прихватизація.А далі в офшори."Ані сдєлалі сєбя в етай странє".І сьогодні в державі все робиться в інтересах малої групи людей.Тому і сидимо в болоті.
Александр 1 _ 30.04.2018 10:20
IP: 188.163.12.---
Vladimir Levchenko:
Дякую за відвертість. Ви звичайна, чесна, освічена людина, яка не створила великого бізнесу, не мала досвіду роботи у державних органах чи на високих керівних посадах. Не займалась активною політичною діяльністю. Яка просто боролась за виживання в міру своєї кваліфікації і чесності і тому вважає, що ті, хто нами керують, теж повинні відповідати такими якостями (тобто, міряє по собі, по людські).
Але у великої політиці звичайна людська мораль не працює. Там все набагато складніше, як і в реальному житті: не завжди перемагає найчесніший та найосвічений. І історія судить політиків не за моральні якості або обіцянки, а за досягнення. Я суджу президента саме так: має досить великі досягнення: зберіг країну, створив нову армію, договір про асоціацію з Європою, безвіз, реформа поліції, пенсійна, медична, знищив корупцію у певних сферах (нафтогазової, повернення ПДВ, державних закупівель), незважаючи на надзвичайно скрутні часи.
zmey-15 _ 30.04.2018 08:43
IP: 188.163.33.---
Нам осталось направить в Польшу еще пару милл. украинцев, и выбрать там своего президента.Ну а потом с удовольствием присоединить Польшу к Украине
Vladimir Levchenko _ 30.04.2018 00:01
IP: 109.206.60.---
"Русскоязычные украинцы – самая большая проблема Украины. Это отступники, предатели, ренегаты. Кто вам сегодня мешает выучить украинский язык? Ваша тупость? Ваш примитивизм? Ваш конформизм?... Русскоязычные украинцы – это не украинцы, они гибриды. Пусть подойдут к зеркалу и спросят себя, за что они так порочат украинскую землю?" – Фарион.

Мы уже отказались от многого, что по праву принадлежало нам (авиастроение, ракетостроение, электронная промышленность, машиностроение, агро промышленность, кораблестроение...), сейчас нас призывают отказаться от русского языка, на который мы имеем не меньше прав, чем пермяки или вологодцы, а то и больше. Уже звучат призывы – на фиг нам Донбасс и прочие земли населенные пятой колонной... вечно дотационный Крым. А что же тогда вы считаете Украиной, что вы собрались вытягивать из болота, а будет ли за что ухватиться, чтобы тянуть?! И кому тянуть Фарион или Порошенко, с Коломойским, они вроде себе уже вытянули им хватит...
Vladimir Levchenko _ 29.04.2018 23:36
IP: 109.206.60.---
Александр 1:
Краще ви про себе розкажіть, ... Що ви зробили для країни?
А что вы хотите услышать... Обычный солдафон на пенсии. Был преподом, готовил инженеров по авиационному вооружению (БЦВМ). Попал под программу по сокращению среднего командного состава. Потом уничтожили и сам ВУЗ, а на фига он нам...

Выживал в 90-е, занимался ремонтировал всего, что давали от утюга, до ПК (в годы перестройки паял Синклеры), жил в однушке с двумя детьми, в начале 2000 занимался внедрением КПК (iPAQ) для торговых агентов, первые мои проекты это Нестле и Хортица (тогда еще Мегаполис), потом табачки, и наши погранцы (Фуджицу-Сименс), если кто ездил поездом заграницу, наверное, помнят, подобных решений не было нигде в Европе!

Затем выпустил первые в Европе электронные книги lBook V8, затем V3, V5, V60, Азбука 516, ... Говорят мои книжки есть в музее КПИ, мол достижение Украины. Не богат. Есть кот 12,5 кг. Вроде все.
Igor Filin _ 29.04.2018 22:42
IP: 35.195.49.---
Александр 1:
...Краще ви про себе розкажіть...

Перехід на особистість – вірна ознака мокшан та пецелюбов...
Якби Пеца був звичайним багатіїм – як він збагатився це справа податкової, сбу та поліції. Але він виконує обов'язки президента, тому уся "подноготная" повинна бути профільтрована й населенням у тому числі.
От вам на ніч "десерт": ЛуАЗ був придбаний Богданом та перепрофільований на "викрутний" збір "Жигулів"
Авто ЛуАЗ був спроектований як транспорт ПДВ та заточений на виконання різноманітних військових справ,від евакуації поранених до оснащення збройним обладнанням. Машина для війскових ідеальна.
У 2014 році обладнання по виготовленню ПуАЗів було повністю демонтоване.
Igor Filin _ 29.04.2018 22:07
IP: 35.205.113.---
Александр 1:
Igor Filin:
бизнес "блискуна" був створений на крадені його батьком гроші (батько відсидів срок на зоні за "хищенія у крупному розмірі") шляхом доведення підприємств до банкрутства та викупу у лохів акцій.
Не розповсюджуйте брехню. То було в радянські часи, коли такого поняття, як банкрутство підприємств взагалі ще не було. "Крадіжка в особливо великому розмірі" – це придбані в незаконний спосіб дві котушки електричного кабелю та 64 літри спирту, які знайшли у нього в гаражі.
Під поняття "банкрутство" підпадають усі методи руйнування підприємства заради придбання "за копійки". Ви як з Марсу нещодавно!
Начальник!!!! придбав у незаконний спосіб!!! дві котушки (котушки одна з три тони міді)!!!! та 64 літри спитрту!!!!...Ахаха!!!! 100% що ви не розумієтесь у бізнесі та не маєте уявлення у процесах буття промислових підприємств.
Александр 1 _ 29.04.2018 15:35
IP: 188.163.12.---
Vladimir Levchenko:
если вы нам расскажите о героическом пути сего честного человека
...
Мене мало цікавить бізнес-шлях Порошенко, достатньо того, що він створив (а не зруйнував) імперію "Рошен", не грабував держбюджет, як банда Януковича, не паразитував на державних підприємствах чи державних закупівлях, як, наприклад, Коломойський чи Фірташ, чи Пінчук, чи Яценко. Звісно, що серед людей такого рівня (та і взагалі серед людей) немає святих. Це стосується і нас з вами.

Краще ви про себе розкажіть, а то складається враження, що ви просто заздрити. Чого вам вдалося добитись в житті? Чи доводилось займатись бізнесом? Чи керувати великим підприємством? Чи відповідати за добробут великої кількості людей? Чи приймати активну участь у суспільному/політичному житті країни? Що ви зробили для країни?
Vladimir Levchenko _ 29.04.2018 10:50
IP: 109.206.60.---
Александр 1:
С "совковым периодом" пана Порошенко-старшего согласен! Но, факт кражи остается фактом кражи. Воровать спирт или шапки, одинаково не хорошо, особенно Герою Украины!

Буду крайне благодарен, если вы нам расскажите о героическом пути сего честного человека во времена независимой Украины. Очень интересно услышать "официальную историю". Реальную историю знает слишком много людей, причем очень хорошо, поэтому о папе – герое, как-то молчат. А так бы было хорошо: сын Героя Украины – лучший президент Украины!!! Но, молчат, "хады, продажные журналюги".

О том, как прирастало богатство семьи Порошенко хотелось бы поподробнее, многим бы пригодился опыт, как купить завод за 37000 гривен, который стоит миллиарды гривен?!
Александр 1 _ 29.04.2018 09:53
IP: 188.163.12.---
Igor Filin:
бизнес "блискуна" був створений на крадені його батьком гроші (батько відсидів срок на зоні за "хищенія у крупному розмірі") шляхом доведення підприємств до банкрутства та викупу у лохів акцій.
Не розповсюджуйте брехню. То було в радянські часи, коли такого поняття, як банкрутство підприємств взагалі ще не було. "Крадіжка в особливо великому розмірі" – це придбані в незаконний спосіб дві котушки електричного кабелю та 64 літри спирту, які знайшли у нього в гаражі.
Vladimir Levchenko _ 29.04.2018 07:55
IP: 109.206.60.---
Oleg Chemerchenko:
І якщо за часи Маркса Мамона була представлена "капіталістами/буржуями", ...
Бог, Мамона, Маркс, и ещё "раціо-емоціо-інтуіціо" – "... смешались в кучу кони, люди и залпы тысячи орудий..."
Зачем для обычного механического пианино небесный привод? Бог дал нам жесткие и вполне определенные моральные законы, даже прописал их в геноме, чтобы не забывали, так пользуйтесь этим Даром! Не будет Бог нас кормить с ложечки и "разруливать" проблемы Украины, ему и так хватает, чем заняться. Не одна Земля во Вселенной, да и проблемы Украины большей частью надуманные и созданы нами самими! Бог здесь не приделах, так что, сами, все сами.
О превосходстве католиков над православными – это зачет. Может украинцам на лысо побриться – тем вообще все по барабану, счастливы и так!
Oleg Chemerchenko _ 28.04.2018 23:24
IP: 35.229.85.---
Почитал комменты. Блэ-э-э... Отвечать не буду. Но откомментирую. Троллемрази с одной стороны, с другой стороны... Это площадка для дискуссий? Это – площадка для троллесрача. Троллесритесь, неуважаемые.
Oleg Chemerchenko _ 28.04.2018 23:20
IP: 35.196.190.---
Ольга Патрушева:
Фу-у-у... Русским духом пахнет.
Oleg Chemerchenko _ 28.04.2018 23:19
IP: 35.229.17.---
Ольга Патрушева:
Ву, какая глупенькая девочка... В имбицильник!
Oleg Chemerchenko _ 28.04.2018 23:11
IP: 35.231.117.---
Тому ще раз пропоную визнати:
1) будь яка людина має свою вартість, виражену у грошовому еквіваленті
2) доля України/Руїни має розглядатись з точки зору тріади: Бог – Думки – Матер'яльне
3) волання Творчості та Свобода – це не думки окремих людей, а вимога як Бога, так і Мамони щодо загальнолюдського розвитку.
Oleg Chemerchenko _ 28.04.2018 23:05
IP: 35.196.135.---
Сергію. Що до мене – величезна помилка відмовлятися бачити Капітал як Істоту. Бо ще Христос сказав, служіть Мені, а не Мамоні. Тобто, для тих, хто у танку – Христос визнавав Мамону як достатньо могутню Сутність. І якщо за часи Маркса Мамона була представлена "капіталістами/буржуями", які володіли засобами виробництва, то зараз, коли "засоб виробництва" – це ноутбук, а "експлуатований" – це містер Цукерберг, цо зробив себе за кілька років, почавши з власного ноутбука. І виникає питання – що ж сьогодні засіб виробництва у марксовому розумінні, і чи має хоч якийсь сенс марксизм сьогодні?
Бо якщо головним "засібом виробництва" сьогодні є мізки, то усі казки від Маркса – то може просто казки?
Але якщо капітал сьогдні не станки, а мізки, яки здатні плідно працювати, то може Свобода та волання Творчості – то вже не слова і ідеї, а втілення вимог Мамони, яка в чомусь вже злилася з Христом? І постає в цівілізаційному плані лише питання – кому ж служимо? Христу чи Мамоні?
Oleg Chemerchenko _ 28.04.2018 22:50
IP: 35.229.74.---
Пане Сергію. З персони, яку я майже ігнорував останні 2 роки, за цей час ви перетворилися на персону, яка змогла таки побачити потенційну Руїну замість України. Але, на мій погляд, все ще шукаєте чорну кішку у темній кімнаті. Тому з мого боку ніяких зайвих питань, але, по суті:
1) ви намагаєтесь звести усей цівілізаційний розвиток окремої нації/территорії/держави до іноваційності.
2) ви заперечуєте можливість розвитку та трансформації "фронтиру" без інтелектуальних надзусилль.

Ніякої критики з мого боку. Лише пропозиції.:-)
1) Подивіцця в бік тріади "раціо-емоціо-інтуіціо". Або ж "матер'яльне-інтелектуальне-духовне". Або ж, ще пряміше: гроші, думки, бог.
2) Порівняйте католиків та протестантиів з православними, накладіть на религійну мапу мапу достатку і мапу інтелектуальних досягнень.
3) І ось у цій 3-парадигмі проаналізуйте для себе – чому так.

До речи, може таки час визнати цінність людини як Капіталу? В вас же є мої недописи з цього приводу?
Igor Filin _ 28.04.2018 18:52
IP: 35.195.49.---
Vladimir Levchenko:
Igor Filin:

Фигня.
В начале 90-стих можна було очешуітельное бабло поднять на "ровном месте".
Мы же здесь обговариваем реальную ситуацию в стране, а не обговариваем легенды и сказки.
как вы можете обсуждать что-то "реальное", если вы в этом, оказывается, "ни в зуб ногой"!!!
Реалисты, хахаха.
Vladimir Levchenko _ 28.04.2018 17:40
IP: 109.206.60.---
Igor Filin:

Фигня.
В начале 90-стих можна було очешуітельное бабло поднять на "ровном месте".
Мы же здесь обговариваем реальную ситуацию в стране, а не обговариваем легенды и сказки.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter