4 квітня 2022, 08:43

Одинадцять фронтів

Спроба помислити війну як певні напрямки завзятої активності, гідної наполегливості та роботи задля перемоги.

У війні можна виділити 11 фронтів. Можливо їх є більше. Але це ті, що бачаться найперше.

Перший фронт комбатантів, де є пряме зіткнення з ворогом, – армія, воїнізовані формування, тероборона, поліція та партизани.

Другий фронт це тилове забезпечення – волонтери та вільнонаймані працівники, що забезпечують транспорт, боєприпаси, паливно-мастильні матеріали, ремонт техніки, харчування тощо. Можна звичайно кожен напрямок перетворити на фронт (транспортний, кухонний тощо, але в традиції це все – тилове забезпечення).

Третій фронт медико-санітарний – лікування поранених та хворих.

Четвертий фронт стратегічний – військові та загальні стратеги, які здійснюють стратегування під час війни.

П'ятий фронт управлінський – політики, дипломати, правники, які забезпечують війну цільово, комунікативно та нормативно.

Шостий фронт інформаційний – журналісти та блогери, які здійснюють правдиве інформування про війну та протидію брехні ворога.

Сьомий фронт життєзабезпечення тилу – всі інфраструктури та послуги життєзабезпечення міст та сіл тилу і навіть тимчасово окупованих місць проживання. Дуже хочеться виділити пожежників, електриків, сантехніків, телекомунікаторів, транспортників та продавців.

Восьмий фронт економічний – це фінансове та товарно-послугове забезпечення життєдіяльності всіх фронтів, тобто бізнес, промисловість та сільське господарство. Воєнна економіка інша, ніж мирна. Тому економічна мобілізація під час війни потребує переосмислення.

Дев'ятий фронт душі – священники, письменники, художники, музиканти, гумористи та інші митці, які дозволяють зберігати нашим воїнам та воюючому народу їхні душі серед злоби і смерті.

Десятий психотерапевтичний фронт – робота з розладами психіки під час війни як військових, так і громадянських. З чим не справився 9-ий фронт, має справитись 10-ий.

Одинадцятий фронт смисловий – мислителі та філософи, які ведуть боротьбу проти смислів та перспектив ворога, за інакший післявоєнний світ, за нові смисли та перспективи.

Звичайно перший фронт – вирішальний. Є безліч теорій про різну важливість кожного наступного фронту. Але вони всі важливі.

Перемога можлива, лише коли всі фронти працюють на перемогу.

Чи всі фронти визнає та підтримує суспільство? Чи всі фронти визнає та підтримує військово-політичне керівництво України?

Все для фронтів! Все для перемоги!

Що таке рашизм?

Рашизм став уже називним для політики, що проводить Росія з моменту розпаду СРСР. Що таке рашизм? Онтологія рашизму Рашизм суть англомовний варіант "росіянізму", вперше як термін вжитого Олександром Герценом у романі "Минуле і думи"...

Одинадцять фронтів

Спроба помислити війну як певні напрямки завзятої активності, гідної наполегливості та роботи задля перемоги. У війні можна виділити 11 фронтів...

Війна та прєдєли

Зазвичай війну розуміють як продовження політики іншими засобами до екзистенційних меж (великих руйнувань, масової загибелі) і отримання в результаті цього екзистенційних переваг – світу, який краще довоєнного, хоча б з точки зору однієї зі сторін...

Звернення до мислячих людей світу

Тарас Бебешко: Війна, що її підло розпочав агресор, показала інерційність і повільність практично всіх міжнародних інституцій, системи міжнародного права – сучасної архітектури світу загалом...

Вперед до після перемоги!

Сьогодні у більшості українців накопичилося безліч припущень, які свідчать про неадекватні стратегічні уявлення. У чому смисл війни Росії проти України? Не вказуваний в російській пропаганді смисл, не той, який ми проговорюємо в українській пропаганді, а дійсний? Чому ми думаємо, що українці можуть стояти на смерть за свій смисл війни, а росіяни не можуть стояти на смерть за свій смисл війни, хай би навіть Росії довелося зазнати повного краху чи знищити разом з собою весь світ? Чому ми думаємо, що воювати можна лише з високим моральним духом? Хіба смертельна агонія дає меншу мотивацію у війні, ніж високий моральний дух? Чому ми думаємо, шо допомога Заходу означає, що він зацікавлений у швидкій перемозі України? Що з того, яку допомогу нам надають і як це роблять, про це не свідчить? Україна опиняється у моделі війни не на виснаження, а на повне знищення: величезні руйнування та масові жертви українців в обмін на мінімально-достатні фінансування, гуманітарну допомогу та постачання зброї та боєприпасів з боку Заходу – і так довго, дуже довго...

Шанс української цивілізації

Росія намагається вчинити цивілізаційне самогубство і при цьому готова потягнути за собою весь світ. Україні понад усе потрібно здобути перемогу над Росією так, щоб Росія втрималася над прірвою, а не здійснила апокаліпсис...