В НБУ оселилася параноя
Надто спокійно якось було останнім часом в Нацбанку... І от, прорвало таки.
Отже, новина дня – Найближчим часом Національний банк може заборонити оприлюднювати необґрунтовані заяви, що завдають шкоди його роботі.
І я не дивуюсь. Хіба можна було чекати чогось іншого після таких заходів як "паспортний" контроль при обміні валют? Хотілося би подивитися на автора цієї нової ініціативи.
Поки ця інформація не перевірена, і ми вже готуємо запит до НБУ. Втім, деякі колеги підказали, що це правда. І "паспортний" бекграунд імені Нацбанку 2011 року тільки укріплює думку в тому, що це не жарт.
У такому разі пропоную регулятору підготувати ще один законопроект або серію законопроектів, і заборонити всім доступ до інформації про платіжний баланс, наприклад.
Навіщо розмінюватися на дрібниці? Можна ліквідувати ще й Держстат. Втім, ефективність цього відомства і так вже давно під питанням. Інформацію Держстата сьогодні потрібно перевіряти не інакше як на "детекторі брехні". (а між тим в 2012 році ця установа обійдеться платникам податків в 1 мільярд гривень)
Особливо подобається ось це – "джерело каже: в НБУ посилаються на те, що "в національному законодавстві багатьох країн існує положення, що якщо інформація може погіршити економічну ситуацію в країні, то вона не підлягає розголошенню".
Це в яких таких країнах забороняють говорити про курс національної валюти? З нетерпінням чекаю обґрунтування законопроекту, який може пояснити це.
ЄС і США теж не в захваті від рейтингових агентств, але світова система все одно не може їх заборонити. Усім потрібний баланс. Я щось не пригадую, щоб Бен Бернанке скаржився на невгамовних експертів, які своєю критикою не дають йому спокою і заважають йому працювати.
Але в українському Нацбанку не терплять критики. Тому треба заборонити всім експертам давати так би мовити "необ'єктивні" прогнози. Як же буде вимірюватися цей показник Нацбанком? Дуже цікаво.
Виникає відчуття, що у когось в Нацбанку розвивається параноя. Здається, ця недуга вже поширюється на всіх представників влади.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.