АНТИКРИЗОВА СТРАТЕГІЯ ДЛЯ КИЄВА – Програма кандидата на службу мером Києва
Вчора спілкувався з кервіництвом АТЦ і АТО і ще раз переконався, що сьогодні у влади є розуміння, наскільки важливими для країни є вибори 25 травня. Впенений, що це розуміння є і у більшості громадян. До остаточної перемоги ще треба зробити дуже багато, бо перемогти – це означає не просто зберігти незалежність і державу, а й побудувати в Україні справжню європейську демократію, місцеве самоврядування, конкурентоспроможну економіку, розвинені міста і села і досягти європейської якості життя людей. Але найближчим стратегічним завдання і дуже важливою перемогою мають стати вибори 25 травня, обрання Президента України без в.о. і легітимної влади в Києві.
В цьому сенсі, я погоджуюсь з Андрієм Садовим та іншими прогресивними державними управлінцями, які вважають, що Київ має бути справді прикладом для інших міст України. Нижче – моя програма, ЯК цього досягти. Це не вичерпний перелік завдань, але користуємось порадою 32-го Президента США Рузвельта, який до президентства був губернатором Нью-Йорка, що програма має займати не більше 3/4 аркуша, якщо є бажання, щоб її дійсно прочитали.
Запропоновані кроки є першочерговими для будь-якого мера, хто б не переміг, адже вони ведуть до побудови нової системи управління містом. Тільки, коли постане нова система ми зможемо сподіватись на довгостроковий успіх нашого міста і всієї країни.
Буду вдячний за коментарі, запитання і пропозиції і запрошую всіх небайдужих і фахових киян долучатись до команди. Заходьте на публічну сторінку у фейсбук facebook.com/oleg.derevianko.kyiv
або пишіть на mayor.kyiv2014@gmail.com або дзвоніть 044 221 22 32
ОЛЕГ ДЕРЕВ'ЯНКО – Програма кандидата на службу мером Києва "АНТИКРИЗОВА СТРАТЕГІЯ ДЛЯ КИЄВА"
Суть антикризового управління полягає в тому, щоби визначити головну проблему, без вирішення якої решта проблем будуть постійно виникати знову, зосередити на її вирішенні максимум наявних експертних, професійних і виконавчих ресурсів і зусиль і забезпечити ефективний результат.
В Києві, в експертних середовищах, немає браку ідей, є стратегія розвитку міста до 2025 року, яку розробляли провідні київські і міжнародні фахівці, нові ідеї і пропозиції постійно виникають в колах громадських активістів і галузевих експертних груп.
Вирішенням конкретних питань мають займатись профільні експерти і створені з кращих фахівців проектні групи, ГРОМАДА МАЄ ЗАТВЕРДЖУВАТИ, ЩО РОБИТИ, а експертиза і завдання мера полягає у забезпеченні прозорості призначень, прийняття і виконання рішень, формування ефективних команд з реалізації конкретних проектів, і організації продуктивного впливу громади на управління містом.
Ми забезпечимо і будемо постійно вдосконалювати операційне управління містом, але щоб постала нова система ми будемо концентруватись на вирішенні таких пріоритетних завдань:
1. Забезпечимо прозорість всіх призначень і прийняття стратегічних рішень шляхом відкритих і публічних вакансій і конкурсів під контролем незалежних експертів і громади:
Крок 1 – сформувати групи незалежних експертів за галузевим принципом
Крок 2 – розробити і оприлюднити критерії прийняття рішень по всіх ключових питаннях
Крок 3 – публічні конкурси по всіх індивідуальних призначеннях і з вибору проектних груп
2. Забезпечимо продуктивний вплив громадських організацій на управління містом:
Крок 1 – затвердити чіткі критерії формування Громадських рад і надати їм повноваження міської законодавчої ініціативи і контролю за виконанням рішень.
Крок 2 – провести аудит всіх наявних цільових програм розвитку міста. Пріоритет – програмам енергозбереження і енергоефективності, будівництва дитячих садочків і сучасних шкіл творчості та інноваційного розвитку для дітей і юнацтва, створення нових парків і публічних просторів, розвитку екологічно-чистого транспорту.
Крок 3 – забезпечити контроль громади за дотриманням правил забудови згідно генерального плану, електронний портал міського будівництва з відкритим кадастром земельних ділянок, прозоре формування і використання бюджету, щомісячна публічна звітність + щоденне інформування про діяльність мера.
3. Впровадимо дієве самоврядування в місті і районах і пряму електронну демократію.
Крок 1 – запровадити механізм подання електронних петицій і обов'язкового включення питань петицій до порядку денного сесій Київради. Запровадження електронної угоди мер – кияни.
Крок 2 – запровадити механізм загальноміських і районних референдумів і їх проведення електронними засобами щодо всіх найважливіших питань для міста або району.
Крок 3 – створити ради і виконавчі комітети громад районів і мікрорайонів, створити муніципальну поліцію, керівник якої обирається на міських виборах, призначення керівників міських і районних органів прокуратури і судів – після затвердження Київрадою і радами районів, ініціювати і домогтись за підтримки громади Києва прийняття відповідних змін до Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ" та "Про місцеве самоврядування в Україні".
Завдяки цим крокам постане нова система управління, яка забезпечить: 1. Оптимізацію і стале зростання бюджету Києва 2. Ефективне використання коштів виключно на потреби міста і киян 3. Збалансований розвиток міста і досягнення нашої спільної мети – Київ має бути в топ-10 найкращих столиць світу за якістю життя і можливостями для самореалізації людей.
Приєднуйтесь до команди. Пишіть на mayor.kyiv2014@gmail.com Дзвоніть – 044 221 22 32. Заходьте на сторінку у фейсбук – facebook.com/oleg.derevianko.kyiv