Завдання 21 століття і Україна
Зараз всі активні громадяни поглинені думками про війну і мир, про вибори, про те, яким буде новий парламент і уряд, чи зможе він, нарешті, здійснити реформи, реалізувати Угоду про Асоціацію, і за 5 років підготувати країну до готовності подати заявку на вступ до ЄС.
Навести лад у власному домі – це, звісно, найважливіше завдання, але сьогодні воно вже не може бути вирішене без усвідомлення своєї ролі в глобалізованому світі.
І це не лише такі традиційні питання, як забезпечення довгострокового захисту країни шляхом долучення до єдиної в світі цивілізованої системи колективної безпеки, і забезпечення сталого розвитку шляхом успішних системних реформ і приєднання до єдиного в світі об'єднання країн, заснованого на загальнолюдських цінностях.
Це питання також чіткого розуміння і реалізації конкурентних переваг країни в міжнародному поділі праці і просування правдивого и привабливого іміджу України.
Але найважливіше для нашого майбутнього – це здатність суспільства і його лідерів бачити і розуміти глибинні процеси трансформації продуктивних сил, економічних і суспільних відносин в світі, які є результатом поєднання процесів глобалізації і технологічної революції, і які, хоче хтось цього чи ні, не залишають для будь-якої країни, яка бажає жити в злагоді і добробуті, іншого шляху, ніж ставати частиною, бажано – активною, цього процесу загальносвітової трансформації.
Події Революції Гідності стали яскравим прикладом не лише величі і героїзму нашого народу, не лише підтверженням того, що гідність і свобода є нашими базовими цінностями, а й демонстрацією дії принципів, які лежать в основі вирішення завдань, які вчені називають завданнями 21 століття: нерутинні, нетривіальні завдання, які вимагають творчого підходу, широкого бачення, вільного мислення, і сміливої дії.
Так мислити і дяти можна лише завдяки потужній внутрішній мотивації, яку кожен з нас окремо і суспільство разом, проявили під час Євромайдану.
І ця внутрішня мотивація – робити щось не тому, що тобі світить батіг або пряник, а тому, що це добра і правильна справа, тому що ця справа є частиною чогось більшого, і людина, яка її робить, також відчуває себе частиною чогось більшого – це ключ до успіху у вирішенні завдань 21-го століття. І це стосується всіх рівнів – особистого, суспільного, і державного.
Найближчі вибори – це чудова нагода знову, як і під час Євромайдану, задіяти ці принципи, довести самим собі і всьому світу, що прагнення українців до справжнього оновлення не лише зросло і зміцнило, а й стало більш відповідальним та усвідомленим.
Є ще цілий тиждень для того, щоб проявити свою громадяньску позицію, і власним розумом, а не "думкою" телевізора, зробити відповідальний і чесний вибір.