Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Печерський суд повернув екс-міністру Януковича майже два мільйони доларів!

20 січня 2015, 13:07

Найгірші підозри, на жаль, підтвердилися. Колишнім очільникам режиму Януковича тишком-нишком повертають мільйони доларів, котрі вони цинічно крали під час свого "господарювання" країною. Цю інформацію вдалося дізнатися лише після відповіді на офіційне депутатське звернення до Генпрокуратури України.

Отож, ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Підпалого В.В. від 25.07.2014 р. родині екс-міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка повернуто кошти, вилучені під час обшуку за місцем проживання його сестри Сімонової Л.В. Мова йде про 1 млн. 717 тис. доларів США, 9 тисяч євро і 1млн. 250 тис. грн!

Нагадаю, що у кінці березня рішенням слідчого судді цього ж Печерського райсуду, на ці кошти було накладено арешт у ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України ("привласнення, розтрата майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах"). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Найцікавіше, що представники Генпрокуратури України, котра покликана захищати інтереси держави, не подали протест чи апеляцію на таке рішення слідчого судді. Не з'явилася ця інформація й у офіційних прес-релізах цього відомства. Зрештою, якби ця інформація не дійшла до нашого Комітету з питань запобігання та протидії корупції, ніхто б і не знав про такі ганебні дії працівників суду та прокуратури, котрі вустами Генпрокурора Віталія Яреми обіцяють жити та працювати по-новому. Мабуть, це станеться після того, як вони позакривають усі старі "борги в особливо великих розмірах" перед злочинцями-попередниками. Ще раз переконався у правильності мого рішення поставити підпис під вимогою про відставку пана Яреми, котрий знаходить чимало часу, аби пояснити відсутність результатів розслідування злочинів проти Майдану, і тихенько мовчить про ось такі ганебні випадки. Сподіваюся, що під час свого анонсованого виступу у стінах Верховної Ради він пояснить такі дії своїх підлеглих.

Тим часом сам Присяжнюк переховується від слідства, втікши з країною разом із свитою Януковича. Вочевидь, повернуті кошти йому не будуть зайвими на чужині. Мабуть не залишився обділеним і слідчий суддя Підпалий В.В., бо як іще пояснити причину його такого рішення?

Тоді ж у березні на всю країну показали, як були конфісковані мільйони доларів готівкою та десятки кілограмів золота і коштовностей у помешканні екс-міністра ПЕК Едуарда Ставицького, котрий склав компанію Миколі Присяжнюку у переховуванні від слідства. Уже скерував відповідний запит до Генпрокуратури щодо долі цих вилучених скарбів. Не здивуюся, що рішенням ще якогось слідчого судді (за мовчазної згоди слідчих) і ці гроші було повернуто куму, свату чи брату цього злочинця. Про це дізнаємося дуже скоро. А на цю ухвалу Печерського райсуду свою відповідь ми дамо вже на найближчому засіданні Комітету.

І ще одне. Гроші родині Присяжнюка було повернуто ще 28 серпня минулого року. У час, коли російські агресори якраз почали наступ на Донбасі. Коли уся країна скидалася грошима на забезпечення пограбованої режимом Януковича української армії. Коли на фронті сотнями гинули наші герої.

Зараз очільники держави багато говорять про реформування судів та прокуратури. Як на мене, то найкраще ось таких суддів та слідчих "реформувати" на передовій – у штрафбатах. Нехай у перших рядах звільняють захоплені терористами Донецьк та Луганськ. А конфісковані у злочинців режиму Януковича мільйони награбованих грошей скеровувати на фінансування української армії.



Дмитро Добродомов, секретар Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат України


powered by lun.ua
Коментарі — 23
Анатолий+ _ 21.07.2015 10:22
IP: 178.93.148.---
Сейчас даже повальная замена судей – не поможет. Ибо как "система" ломает и подминает под себя пришельцев со стороны, видно было на примере ГПУ. С ее "ура-патриотами" Махницким и Яремой.
Хотя, IMHO, надо просто сменить условия деятельности судей и ввести их персональную ответственность за свои решения. Воспользовавшись, в этих целях, уже отработанной юридической нормой об ответственности частных нотариусов, записанной в статье 27 Закона Украины "Про нотаріат".
Изложив ее, для судей, примерно в такой редакции:
"Шкода, заподіяна особі внаслідок винесення стосовно неї неправосудного рішення, незаконних дій або недбалості судді (суддів) відшкодовується ним (ними) в повному розмірі."
И, я Вас уверяю, увидите сами, как все эти судьи, порядочные и, даже, вообще не порядочные, стремглав бросятся выносить исключительно правосудные решения.
PS. Судейская мафия, по этому поводу, конечно, устроит истерику. Но, с точки зрения права, судьи ни чем не правее частных нотариусов.
антивірус _ 21.01.2015 19:59
IP: 94.178.16.---
чорнозем:
...а загалом ярема – людина тимошенко. а від тимошенко можна чого завгодно чекати. а раптом була пряма вказівка не чіпати присяжнюка? і втеча шепелєва – теж рука тимошенко. і загалом багато у чому рука тимошенко через її людей у владі
...і ще тимошенко перша сказала, що посадить янука із-за межигір*я... а також майдан вийшов і відбувся через неї...бо звільнення тимошенко було умовою вступу в єс...фото ув*язненої тимошенко було символом майдану...
де майдан скандував "юлі, волю!"...і весь світ через тимошенко взнав, що режим янука чинить неправосуддя і тримає політув*язнених... ще вона питала пороха, чому він їздив до фірташа та коли продасть рошен в ліпєцку...і багато ще у чому є рука тимошенко
чорнозем _ 21.01.2015 12:23
IP: 178.94.70.---
я пригадую, одним із заступників яреми у той час був такий собі дьомін. не знаю, чи чутки це, але у спецсуді з розгляду кримінальних і цивільних справ суддею працює також така собі дьоміна. причому досі. не родичі бува?
чорнозем _ 21.01.2015 12:17
IP: 178.94.70.---
ярема був призначений 19 червня 2014-го. мабуть прошляпив. або заступники не доповіли. хтось у прокуратурі міг бути зрадником. а загалом ярема – людина тимошенко. а від тимошенко можна чого завгодно чекати. а раптом була пряма вказівка не чіпати присяжнюка? і втеча шепелєва – теж рука тимошенко. і загалом багато у чому рука тимошенко через її людей у владі
Юрий Воронов _ 21.01.2015 00:47
IP: 74.125.18.---
"Зараз очільники держави багато говорять про реформування судів та прокуратури. Як на мене, то найкраще ось таких суддів та слідчих "реформувати" на передовій – у штрафбатах."
*
Слова не хлопчика, а чоловiка. Та хiба за цiєю ж логiкою не варто було б i Вам, пане Дмитро, вийти з провладної (тобто, як вже збагнуло суспiльство, зрадницької) фракцiї та приєднатися до демократичної i патрiотичної опозицiї?
антивірус _ 20.01.2015 22:17
IP: 94.178.244.---
" юлестурбованій "
shasta:
хто киває на Ярему мають розуміти, що тут не в ньому справа. Адже його пропонував (відповідно якохось угод) Пєця, а затверджувала вся кааліція, і колись же за високі моральні якості його брала до себе Юля...
Коли Юля була в клітці, ви думали, що стали вільною жінкою...Але, як видно, Юля і далі отруює ваше життя своїм переслідуванням...
антивірус _ 20.01.2015 21:55
IP: 94.178.244.---
Великі надії в лохторату були на однотурового шоколадного і його команду...А на вихлопі – нуль...Між іншим, депутат Добродомов – член його фракції БПП
Yury Voronov _ 20.01.2015 20:12
IP: 74.125.18.---
shasta:
хто киває на Ярему мають розуміти, що тут не в ньому справа. Адже його пропонував (відповідно якохось угод) Пєця, а затверджувала вся кааліція, і колись же за високі моральні якості його брала до себе Юля. Тобто, Ярема – людина Системи, і просто так таких не уходять. Хіба поміняють на ще "кращого".
Пряма ж відповідальність за все в країні – на Пєці, який має бізнес в Раші...
Цiлком вiрно. I єдинi можливi лiки – Третiй, ретельно пiдготований незалежною демократичною i патрiотичною опозицiєю, загальнонацiональний Майдан.
Владимир Поляков _ 20.01.2015 17:10
IP: 74.125.18.---
Lukich57:
Позорники!
Нет,намного хуже.
shasta _ 20.01.2015 15:56
IP: 46.211.228.---
хто киває на Ярему мають розуміти, що тут не в ньому справа. Адже його пропонував (відповідно якохось угод) Пєця, а затверджувала вся кааліція, і колись же за високі моральні якості його брала до себе Юля. Тобто, Ярема – людина Системи, і просто так таких не уходять. Хіба поміняють на ще "кращого".
Пряма ж відповідальність за все в країні – на Пєці, який має бізнес в Раші...
aleks7777 _ 20.01.2015 14:53
IP: 74.125.18.---
Мрази!!!Когда они "нажрутся" этих денег?!
А в это время простой народ обкладывают всё новыми и новыми налогами, в то время как деньги есть в государстве. Их только не нужно воровать с казны и беззаконно отдавать преступникам.
Богдан Резниченко _ 20.01.2015 14:43
IP: 93.77.49.---
Ortepgran:
Реформи в Україні треба починати з судової системи. Без справедливості і здорового глузду в державі не відбудуться позитивні якісні зміни.
невже ви вірите у те, що суддя сам міг наважитись ухвалити таке рішення. А потім після відставки посадові особи купують Хайяти у центрі.
Богдан Резниченко _ 20.01.2015 14:40
IP: 93.77.49.---
Все повторюється як при Ющенкові, спочатку бандитам тюрми, а потім бандити знову у владу
Ortepgran _ 20.01.2015 14:32
IP: 74.125.18.---
Реформи в Україні треба починати з судової системи. Без справедливості і здорового глузду в державі не відбудуться позитивні якісні зміни.
Lukich57 _ 20.01.2015 14:20
IP: 95.135.56.---
Позорники!
Irina Ruseva _ 20.01.2015 14:12
IP: 109.200.236.---
Дмитро Трунов:
ЯРЕМА-ГЕТЬ!
ЯРЕМА-ГЕТЬ!
ЯРЕМА-ГЕТЬ!
Цю країну врятують масові розстріли верхівки прокуратури, починаючи з ГПУ; суддів, почипаючи з верховного та апеляційного-арбітражного, мусоровського керівництва та верхівки депутатського корпусу, що не підписалися под зверненням зняти ярему!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
shasta _ 20.01.2015 14:09
IP: 46.211.228.---
особисто я вже навіть не здивуюся, якщо повернуться нормально Портнов і Чмирь, Пшонка і Азаров, а потім тріумфально і сам Янукович...
Игорь Пашкевич _ 20.01.2015 14:07
IP: 46.211.132.---
Пора третий майдан собирать или командировать часть ребят с АТО, чтобы с прокурорскими и судьями по взрослому разобрались.
Олег Швидун _ 20.01.2015 13:50
IP: 109.86.127.---
а вот тут должна вмешаться налоговая от куда у девочки два миллиона? бабушка из италии подарила?
trakt _ 20.01.2015 13:35
IP: 46.201.55.---
Печерський суд повернув екс-міністру Януковича майже два мільйони доларів!
=
Народний депутат Добродимов заплутався. Наскільки я зрозумів прокурора Заліска, насправді суд повернув гроші не колишньому міністру Присяжнюку, а його родичці Сімоновій Л. В. Тут все законно, тут не підкопаєшся. Можливо вона сказала, що ці гроші їй подаровані.
Нічого собі і суми готівки люди тримають вдома, а яка в неї охорона?
Valentine Michael Ovdienko _ 20.01.2015 13:29
IP: 213.179.229.---
як це пояснити родинам українців, які полягли за Україну??? а риба гниє з голови... так, пане порошенко???
Valentine Michael Ovdienko _ 20.01.2015 13:28
IP: 213.179.229.---
Наш президент – слабак, брехун і зрадник майдану... повне розчарування... абзац... небесна сотня віддала свої життя за зміну одного олігарха на іншого??
Вадим Хабібуллін _ 20.01.2015 13:19
IP: 74.125.18.---
агероямслава (((
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter