Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

#Бюджет2017 – ''чесний'' для людей чи олігархів?

22 вересня 2016, 11:12

Щоб підвищити зарплати на експортоутворюючих підприємствах, де працюють майже 5 млн. українців, треба законодавчо змусити їхніх власників підвищити зарплатню відповідно до вартості продукції.

Підвищення зарплат аж на 200 гривень при прогнозованому курсі 30 гривень за долар, 52 млрд. – на "компенсації" газовим монополістам та розпродаж держмайна на 17,1 млрд. – все це реалії презентованого Урядом "чесного бюджету".

Після оприлюднення Проекту бюджету-2017, перше ключове завдання – "вичистити" з документу традиційні корупційні рядки. Адже, навіть поверхневий аналіз показав, наприклад, що у наступному році нам пропонують витратити 2 млн. грн. на... "Нацагентство з питань підготовки до Євро-2012".

В той час, як у Франції вже чемпіонат відгримів, нам і далі пропонують оплачувати роботу цього Нацагенства. Нагадаю, що цей рядок знаходили прямо в залі при розгляді бюджетів на 2015 та 2016 роки. Чому вона зберігається у кошторисі на 2017 рік – питання до "фахового менеджменту" виконавчої влади.

Друге важливе для аналізу питання – фінансування цільових програм. На них щороку виділяються мільйони гривень, а потім ці гроші використовують не за призначенням, або "списують" через фіктивних підрядників за кілька днів до завершення бюджетного року.

Як приклад – фінансування програми протезування бійців АТО закордоном. Два роки поспіль на це виділяли по 150 мільйонів гривень, але у підсумку у 2015 році протези за програмою отримали лише 11 із 150 осіб. А цьогоріч Мінсоцполітики взагалі заявило, що у черзі на протезування нема жодної людини. Тож питання: якщо немає черги – куди йдуть гроші? Адекватної відповіді уже рік не можуть отримати від чиновників ані депутати, ані журналісти (детальніше про це у розслідуванні "Народної прокуратури").

Теж стосується Програми забезпечення житлом військовослужбовців, на котру виділялось кількасот мільйонів. На жаль, вона реалізовувалася таким чином, що квартири отримували "паркетні генерали", а не безпосередні учасники АТО (через що військовою прокуратурою навіть було порушено кримінальну справу, але традиційно до судових вироків так і не дійшло).

Ще одна сфера для аналізу – субвенції місцевим бюджетам. Це традиційна корупційна складова кожного бюджету, адже саме через ці субвенції часто закладаються гроші "потрібним" депутатам для "засівання" округів. І таким чином "сплачується" за їхні голоси, потрібні для затвердження документу.

Тепер, щодо загального змісту документу - балансу дохідної та видаткової частини бюджету.

В умовах, коли головним завданням влади має бути подолання бідності, питанням номер один стає підняття зарплат.

Що ми бачимо у пропозиціях Мінфіну? Пропонується підвищити зарплати бюджетникам на 7-10%. На практиці це означатиме, що на руки люди будуть отримувати аж на 150-250 грн більше.

Очевидно, що така "прибавка" не покриє навіть прогнозованого рівня інфляції. Адже долар Мінфін закладає по 27 грн., а значить реально рахує його щонайменше по 30 грн. (зазвичай при розрахунку бюджету показник курсу валют береться на кілька пунктів вищій, ніж показується).

Ще одне питання до видаткової частини – це 52 (!) млрд. на субсидії. Виходить, що суму, яка дорівнює 10% цьогорічного бюджету, нам знову пропонують віддати монополістам: олігархам – власникам газових підприємств.

І, закладаючи у видаткову частину бюджету 790 млрд. грн., урядовці не дають відповідь на питання – ЗВІДКИ брати гроші на її покриття?

Складається враження, що всі видатки уряд планує перекривати двома шляхами – кредитами МВФ та тотальною приватизацією. Замість того, щоб стимулювати внутрішнього інвестора, детінізувати зарплати та призначати на ДП адекватний менеджмент (відповідно до ухваленого нами Закону про держслужбу).

У підсумку ми отримуємо абсолютну не збалансованість бюджетних видатків та надходжень, а відтак ризикуємо загнати країну у ще більшу прірву.

І першопричина такого стану речей лишається незмінна – влада не хоче йти на конфлікт з олігархами. Вочевидь, керівництву країни більш цікаво із ними ділити награбоване, ніж змушувати їх наповнювати казну.

Тому, окрім розгляду бюджету-2017, ще одним "тестом" для влади буде розгляд законопроекту щодо запровадження галузевої мінімальної зарплати (підготовленого нашою групою "Народний контроль" спільно з профспілками).Цим законопроектом ми пропонуємо змусити олігархів – власників орієнтованих на експорт підприємств – платити робітникам заробітну плату адекватну вартості продукції, що постачається ними закордон.

Мова йде в першу чергу про металургійну, аграрну та машинобудівну галузь (частка експорту котрих складає майже половину всього, що постачає закордон наша держава, і на підприємствах котрих працює понад 5 млн. людей).

Адже, металургійні гіганти та агро-холдинги продають свій товар на ринках ЄС та Китаю за СВІТОВИМИ цінами. Але зарплати своїм робітникам платять у прив'язці до гривні, без здійснення індексації.

Тому, ми пропонуємо запровадити "галузеву мінімальну зарплату" для працівників цих галузей (для початку встановити її на рівні подвійної мінімальної).Що це дасть? По-перше, безболісно для держбюджету збільшить у два рази кількість "живих грошей" у кишенях 5 млн. українських родин.

По-друге, у два рази зростуть і надходження у бюджет за рахунок податку на зарплати робітників цих підприємств. Отже будуть гроші і на підняття зарплат бюджетникам.

По-третє, це дасть поштовх вітчизняному малому бізнесу, адже купівельна спроможність населення стане вищою.

У мінусі від ухвалення цього законопроекту буде лише кілька людей, чиї прізвища ми традиційно знаходимо у ТОП-20 найзаможніших українців.

Тому, розглядаючи бюджет-2017 і супровідні до нього законопроекти, ключове питання, на котре треба дати відповідь: хто, за чий рахунок має жити в цій країні? Люди за рахунок олігархів чи олігархи за рахунок людей?Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Народний контроль"

Дмитро Добродомов

powered by lun.ua
Коментарі — 17
boh _ 26.09.2016 12:54
IP: 194.44.142.---
"Ненормальна" оплата праці в Україні призводить до того, що всі молоді (і не дуже молоді) люди, які МОЖУТЬ отримати роботу за кордоном, там і залишаються, асимілюються і дуже-дуже рідко, в окремих випадках повертаються. Це призводить до того, що вже немає чим сплачувати пенсії... Відповідно, дивлячись на голодне існування пенсіонерів та напівголодне (після сплати "комуналки" тощо) життя батьків, школярі не хочуть жити в такій країні. Коло замкнулось...
Сергей Папков _ 22.09.2016 22:43
IP: 93.73.27.---
Гройсман не втомлюється повторювати де тільки можна, що високі тарифи на комунальні послуги стимулюватимуть пересічних українців до економії ресурсів. Хотілося б спитати шановного прем'єра: "Яким чином?".
Як, наприклад, звичайний мешканець багатоквартирного будинку може вплинути на споживання тепла для опалення (навіть витратившись на супер-утеплення будинку), адже він все одно отримає тепла рівно стільки (не більше і не менше), скільки йому захоче видати енергокомпанія. І заплатить за нього! А ще йому навіть не спішать встановлювати теплолічильник, щоб "малювати" які-завгодно витрати.
Якщо б уряд дійсно хотів стимулювати ощадливість, він би встановив прогресивну тарифну шкалу за обсягами споживання та зобов'язав всіх постачальників встановити відповідні лічильники (не торгують же в нас магазини без касових апаратів та вагів – "на глазок", а з комунпослугами це виявляється прийнятно). Але в даному питанні уряд вперто відмовляється керуватися здоровою логікою.
Амер Местный _ 22.09.2016 19:59
IP: 104.199.20.---
У нас власть антинародная,значит и бюджет против народа, подождем тм. их власть не вечная.
руслан49 _ 22.09.2016 17:48
IP: 95.158.49.---
Пётр Юрчишин:
Громадяни дивіться сьогодішнє засідання ВР! Порошенко з олігархомафією НА ВАШИХ ОЧАХ – відкрито,нахабно ЗА КОРУПЦІЮ! Порошенко – ворог України та її європейського вектору розвитку! Громадяни – НА ВІЧЕ!
Павстання! Павстання! Прєм Багіню на престол!
Елена Величко _ 22.09.2016 17:46
IP: 95.132.186.---
ТОму необхідно ПРОГРЕСИВНЕ оподаткуваннядоходів,що в 20 та більше разів
вище за рівень доходу населенні,ДЛЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ ТА ВИЖИВАННЯ НАСЕЛЕННЯ,
бо рівень нахабства та брехні задля власного добробу – то не державний рівень.
Уся ця кримінагенна ситуація та занепад – це результат того,що країну грабують, НІЧОГО НЕ РОБЛЯТЬ ЗАДЛЯ НАРОДУ.
Елена Величко _ 22.09.2016 17:41
IP: 95.132.186.---
Справа у тому, що,ті,хто захопив власність не переймались ані долею працівників,ані долею країни.
Взагалі незрозуміло,як таке могло статись з розвиненою промисловістю, з рівнем життя?
Як могло статись, що СОЦІАЛЬНА ГАРАНТІЯ на сім'ю з 4-х осіб, де двоє діти -2000 грн.???
А Ви кажете,що пенсіонеру на 1600 грн. неможливо жити? А сім"ї з 4-ма дітьми на 2000 грн.? які ще можутьй не дати...А ще у багатьох пенсії значно нижчі ніж 1600 грн., а повинні бути значно вищі. Тобто БЕЗПЕРЕЦИНДЕНТНЕ пограбування народу при тому,що мільйони отримують.
ViHo _ 22.09.2016 16:57
IP: 178.92.58.---
Звичайна популістська маячня. Заробітна плата повинна бути адекватною кількості та якості виконаної роботи, а не вартості продукції. А читати про те, що після прийняття цього закону кількість грошей у кишенях робітників зросте вдвічі – просто смішно. А чому не втроє чи вп'ятеро?
P712 _ 22.09.2016 16:05
IP: 92.113.56.---
Іншими словами, не може закон встановити, що прибиральниця на заводі Ахметова-Коломойського має мінімалку 5000 грн,, а у школі чи лікарні 1450 грн. (насправді вони можуть мати таку різну зарплатню, але вона не може встановлюватись законом, бо закон один для всіх) Насправді найбільша вада бюджету – його нереальність, доходи невиконувані, Вовачка-покемон щось белькотів про небувалий рост виробництва, але це тільки прожекти. І ще. на сайті Мінфіну є "покращення" для бізнесу, якщо ви здумаєте їх прийняти, то і половини запланованого у бюджет не отримаєте.
P712 _ 22.09.2016 15:46
IP: 92.113.56.---
Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Під оце "іншими ознаками" підходить галузевий признак. Тому потрібно як мінімум думку правничого комітету, а бажано, і правників – конституціоналістів.
P712 _ 22.09.2016 15:44
IP: 92.113.56.---
Пане Дмитре, тепер по суті. Борги Нацагентства з питань Євро-2012, дуже може бути, що підрядники виконували роботи в борг (хоч таке для пересічних неможливо, але ж то Євро), потрібна довідка Нацагентсва-Держскарбниці, акт звірки з підрядниками, підписані акти виконаних робіт. Або це може бути заборгованість по виплатах робітникам. ну скажімо, по підзвітних особах. Фінінспекція має перевірити Держагентсво і скласти акт/довідку, тоді буде зрозуміло і можна буде з певністю сказати, чи є корупція. Тепер, протези-житло воїнів, тут не корупцію слід шукати, і фінансувати повністю. і крапка. У розенка має бути заступник, який би володів цифрами, бо насправді серед потоку волонтерів-балаболів, часто липових, правди не знайти. Тепер про галузеву мінімалку, ви не враховуєте поняття мінзарплата – це плата за норму праці простої некваліфікованої роботи. А далі існують кваліфікаційні сітки, де через коефіцієнти враховується кваліфікація. І найголовніше, ст. 24 Конституції
Амер Местный _ 22.09.2016 14:25
IP: 130.211.55.---
Эта власть хуже януковича по своему цинизму жадности и алчности и коррупции печально все это...
ggg555 _ 22.09.2016 13:11
IP: 104.199.26.---
Добродомов работает на Лёвочкина, Лёвочкин объединился с Ваной против Порошенко, значит надо поддерживать Добродомова...)
Иван Гелан _ 22.09.2016 12:10
IP: 213.110.136.---
Примитивному Бонифацию – не все так просто, Х уйло убивало детей Беслана, как Сталин миллионы детей Украины.-что бы показать силу. У нас по другому – сначала одна етническая банда Яеуковича грабила страну, потом, воспользовавшись тем, что народ не смог больше терпеть, другая банда и нородцев, купила радикалов, начали жечь шины и возить снайперсие винтовки. Мафия – всегда строится по етническому принцепу,, и грабит коренной народ
Ігор Бондар _ 22.09.2016 12:00
IP: 37.55.170.---
Минулого року Ляшко до останнього дня репетував, що не проголосує за б'юджет. Йому кинули кістку (400 мільйонів на закупівлю пожежних машин для компаньйона) і вся його фракція одноголосно проголосувала за б'юджет. Давайте нарешті навчимося відрізняти клоунів від серйозних політиків.
Иван Гелан _ 22.09.2016 11:52
IP: 213.110.136.---
Все це розумно, просто і зрозуміло. АЛЕ у нас 4 млн СПД, які не зможуть латити підвищені податки і оскільки їх "прибуток" рахується по валу не зможуть отримувати субсидії. Х уйлу легко вести перемовини з Європою, коли президент, платить податки в Липецьку, а по контракту Юлі Україна йому винна 4- млрд доларів. Війна вигідна баригам, що прийшли до влади. Торгівля зброєю, витрати на силові структури, кордони для контрабанди, тотальна бідність людей, яким ще формально належать чорноземи – МРІЯ ДЛЯ МАФІОЗІ. За цю їхню мрію загинула сотня на майдані і сотня дітей на Донбасі.
руслан49 _ 22.09.2016 11:44
IP: 95.158.49.---
Підтримайте Ляшка-паразита. Він один радикально дбає про людей. При ньому зарплата і пенсія виросте в три рази, а пенсійний вік для жінок і чоловіків зменшиться на 5 років.
P712 _ 22.09.2016 11:16
IP: 92.113.56.---
Для покемона Вовачки (пане Дмитре, як можете, перекажіть йому, щоби стулив пельку, бо скоро яника будемо за світоча разума мати)
Україна та Європа1004 Річниця Майдану76 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дар'я Каленюк

30 підозрюваних в Австрії у розслідуванні за заявою Центр Протидії Корупції

16
Юрій Луценко

Справа по розстрілах на Майдані готова для передачі в суд. Рішення – за парламентом

Сергій Лямець

Даст ли Шепелев показания против Тимошенко? Вспоминаем депутата-миллионера, хищения из ''Родовида'' и заказные убийства

3
Віктор Уколов

Росіяни фінансували передвиборчу піраміду для Тимошенко?

Аксинья Куріна

Топ-12 фильмов Международного кинофестиваля Берлинале: мультикультурность, политика и секси-бабушки

Андрій Білецький

Дві історії до роковин розстрілу Майдану

24
Ольга Богомолець

20 лютого... Фрагмент книги ''Майдан. Не за них''

Олеся Яхно

Время собирать ''Большой пазл''

20
Ярослав Юрчишин

ProzorroПродажі та історія однієї квартири

1
Юрій Мірошниченко

ПРИКЛАДИ ПОРУШЕНЬ, ВСТАНОВЛЕНІ НАШОЮ КОМАНДОЮ, ПІД ЧАС ПОТОЧНОЇ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ

2
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter