Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

Яку ціну заплатить Україна за цей Конституційний суд?

05 жовтня 2016, 00:24

У Конституційному суді готують замовні висновки і підробляють документи в найкращих традиціях Януковича. По суті це означає, що орган, який може скасувати або, навпаки, вчасно підтримати будь-який закон в Україні, служить не державі, а інтересам окремих осіб.

Переписування висновків, перекручування або взагалі ігнорування пропозицій суддів під час оформлення документів, заміна цілих аркушів у вже зареєстрованих висновках і реєстрація за одним і тим самим номером різних експертих висновків – короткий перелік підробок, які називає суддя КСУ В. Мойсик у своїй службовій записці на ім'я Голови цього суду Бауліна.

Суддя говорить про цілу низку законодавчих актів, під час роботи над якими були зафіксовані такі випадки:

- прикінцеві положення Закону "Про державний бюджет України на 2016 рік" (які стосуються порядку фінансування судової влади)

- положення Закону "Про судоустрій та статус суддів"

- положення Закону "Про забезпечення права на справедливий суд"

- положення законодавчих актів України, які регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення

- положення Кодексу Адміністративного судочинства

Це ставить під сумнів не тільки рішення і висновки КСУ по перелічених законах, але й по всіх інших рішеннях, які тут ухвалюються або можуть бути ухвалені. Включно з люстрацією, електронним декларуванням і обох нещодавніх змін до Конституції – в частині децентралізації та правосуддя.

Але замість кримінальних проваджень КСУ отримує ще більші гарантії незалежності від 30 вересня, коли набув чинності Закон про зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними, зокрема, змінюються підстави і процедура звільнення суддів КСУ. Наприклад, зникає така підстава для звільнення як "порушення присяги".

Нагадаю, що саме за порушення присяги ще в лютому 2014 року Верховна Рада постановила звільнити суддів КСУ, призначених за своєю квотою, і рекомендувала Президенту і Радді суддів звільнити суддів, призначених за їхніми квотами. Парламент також постановив Генеральній прокуратурі порушити кримінальне провадження по факту винесення рішення, яким у неконституційний спосіб, привласнивши повноваження Верховної Ради України, КСУ у 2010 році змінив Конституцію України, що спричинило захоплення влади Януковичем у неконституційний спосіб. Як зазначав Директор НАБУ Артем Ситник, розслідування провадження по так званій "чорній бухгалетрії Партії регіонів" тісно пов'язане з цим розслідуваннями ГПУ про суддів Конституційного суду. За його словами, у записах "бухгалтерії" зафіксовано, що коли приймалося це рішення, була виділена величезна сума в доларах, яка призначалася саме КСУ.

Шестеро з цих суддів досі залишаються чинними суддями Конституційного суду. Вони продовжують виносити доленосні рішення Іменем України, будучи фігурантами криміального провадження Генеральної прокуратури, в якої є докази вчинення ними кримінального правопорушення. Проте за більш ніж два роки ГПУ не спромоглася оголосити їм про підозру.

Серед цих шести і Голова суду Юрій Баулін. Саме з його рук Президент Петро Порошенко отримав булаву Глави держави. І саме його, квоту Президента в КСУ, Петро Порошенко не звільняє більше двох років, хоча ще депутатом сам голосував "за" постанову про порушення ним присяги судді.

Натомість в ініційованих Президентом перед парламентом змінах до Конституції замість "порушення присяги" з'являється така підстава для звільнення як "порушення вимог щодо несумісності". Що саме складає ця "несумісність" має визначити новий Закон "Про Конституційний Суд України". Його готує Рада з питань судової реформи – консультативно-дорадчий орган при Президентові України, до складу якої входить і Голова КСУ Юрій Баулін.

Про те, що положення нового закону "Про Конституційний Суд" дуже хочуть виписати "правильно", свідчать і факти із вищезгаданої службової записки судді КСУ Мойсика. За його словами, при підготовці проекту нового закону "Про Конституційний Суд України" до його тексту не вносились положення, що пропонувались робочою групою, натомість були внесені перекручені пропозиції або положення, які не були предметом обговорення.

За словами судді, підробленнями займається перший заступник керівника секретаріату КСУ Лариса Бірюк – наближена за наявною інформацією особа до Бауліна. Саме про її включення до списку осіб, яких пропонується відзначити державними нагородами з нагоди 20-річчя створення Конституційного Суду України 18 жовтня, йшлося на засіданні КСУ 9 вересня. За іншою інформацією, її пропонувалося нагородити орденом "Княгині Ольги" до Дня юриста, який відзначатиметься 8 жовтня. Саме таким орденом напередодні Дня незалежності Петро Порошенко нагородив іншу наближену до Бауліна посодовицю КСУ – керівника Управління Секретаріату Конституційного Суду України Марину Аршевську. Останній Янукович у 2011 присвоїв звання "Заслужений юрист України", коли вона виконувала функції керівника служби Голови КСУ Головіна.

_______

У 2010 за інформацією слідства посадові особи Адміністрації Президента Лукаш і Портнов готували процесуальні документи та саме рішення КСУ, підтримкою якого судді в неконституційний спосіб змінили Конституцію. Тоді Україна заплатила за це узурпацією влади Януковичем, вбивствами Небесної сотні та війною.

У 2016 під керівництвом Адміністрації Президента Порошенка готуються зміни до Конституції, по яким дають свої висновки ті самі судді КСУ. А якщо щось піде не по плану – завжди можна переписати їх на потрібні.

Банкова робила і продовжує робити все можливе, щоб законсервувати систему, вибудовану "професіоналами" Януковича. Їх досвід наполегливо зберігають та вдосконалюють. Чим заплатить за це Україна?

powered by lun.ua
Коментарі — 13
Амер Местный _ 07.10.2016 09:41
IP: 159.224.69.---
Продадут должности или подарят родственникам партии и любовницам.
Вячеслав Джунь _ 06.10.2016 13:55
IP: 95.134.247.---
Чомусь усі забули, як на початку вересня 2010 року кліка Януковича з операторами Портновим та Ківаловим вимусили піти з КСУ суддів Дідківського, Домбровського, Мачужак,Джунь. Суддів вигнали, а на їх мсце набрали через тоді слухняний Зізд суддів мантієносців, які разом з іншими мантієносцями ухвалювали сумновідоме рішення від 30 вересня 2010 року про повернення президентських повноважень для Януковича та рішення зі справи тушок. Тоді ніхто не подав голосу протесту. А зараз волаєте про продажний КСУ...і уподібнюєтесь дівчині, яка согрішила, а потім.кричить, що її згвалтували... Маєте те що маєте... Нинішній склад КСУ мантієносці і на гачку у Влади нинішньої. КСУ буде голосувати як скажуть з відповідних кабінетів...
-Vesna- _ 06.10.2016 09:28
IP: 93.72.143.---
Павло Тюхтий:

все більше поважаю Ердогана, який за якийсь тиждень-два звільнив десятки тисяч суддів, чиновників, учителів, – всіх,хто мав хоч якесь (навіть побічне,не пряме) відношення до перевороту

Ви з глузду з'їхали?
На Ердогана чекає доля Каддафі.
Михаил Клевец _ 05.10.2016 17:47
IP: 130.180.220.---
КС надо ликвидировать.а тех предателей судить с конфискацией всего.что нажито непосильным трудом
Виктор Тарасов _ 05.10.2016 13:51
IP: 46.175.78.---
- служить не державі, а інтересам окремих осіб.

Не окремих осіб, шановна Саша Дрік, а одній людині, яка не вибираючи методів намагається узурпувати владу. Імя цієї людини знають усі – Петро Олексійович Порошенко таким чином починає підготовку до другого президентського строку. Побажаемо йому такої ж ганьби, як Ющенку, якщо він зможе добути свою першу каденцію, в чому є величезні сумніви. Вже всім зрозуміло, що влада не спроможна керувати країною і її економікою, а люди вже не можуть жити гірше ніж у Зімбабве і не хочуть. Це типова революційна ситуація, яку влада відчуває і не жаліє грошей на "владозахисні" органи.
P712 _ 05.10.2016 10:24
IP: 92.113.16.---
Звідки беруть цих "експердів", де їх клонують (всі, як на підбір)?? І коли почнеться повага до законів, ну хоч в когось, хоч в грантоїдів за євробабоси??
Захар Садовничий _ 05.10.2016 10:06
IP: 104.199.6.---
В Днепропетровске проститутки просят разрешить им одноразовый секс для уплаты коммуналки

Руководитель Всеукраинской благотворительной организации "Легалайф-Украина"* Наталья Исаева настаивает на декриминализации проституции ради заработка на кусок хлеба.

Об этом она заявила во время встречи с местными журналистами.

"Если мне нечего есть, или надо оплатить коммуналку, я хочу иметь возможность единовременно обслужить клиента. А потом, например, я не планирую этим заниматься. Мне что для этого – зарегистрироваться как физическое лицо предприниматель? Это ФЛП** потом дольше закрывать", – сказала она.
"У меня нет другого выбора, когда не хватает денег. Работать? Я что, обязана это делать, даже когда болею? У меня есть конституционное право распоряжаться своим телом, как я пожелаю. Государство должно декриминализовать и дерегулировать эту сферу", – не совсем понятно ратует ли Наталья за себя или за женщин, волею судьбы выброшенных на обочину жизни, неясно.
sidor _ 05.10.2016 09:24
IP: 77.52.123.---
meua:
Пока Порошенко, который полностью себя дискредитировал, у власти, будет ЦВК и КСУ, которые себя давно скомпроментировали. Он думает только о своем бизнесе и своей власти для этого. Пока остаются люди, которые поддерживают его лично и его бизнес-проект под названием БПП, ничего не изменится. Но мы уже видели это не так давно на примере Януковича. Как только его власть зашаталась, пирамида рухнула за день. То же будет и у этого президента. Ждать недолго.
ошибаетесь.
Захар Садовничий _ 05.10.2016 09:16
IP: 104.155.9.---
Andrey Kononenko:
Тут уже ничего не поделаешь.
Что-либо исправить сможет только новый президент.
Нужно у Нуланд попросить денег на новый майдан этот оказался неудачным.
Andrey Kononenko _ 05.10.2016 08:48
IP: 188.163.73.---
Тут уже ничего не поделаешь.
Что-либо исправить сможет только новый президент.
Захар Садовничий _ 05.10.2016 07:31
IP: 104.199.37.---
hrim:
До АВТОРА.

Як щодо КС, чи подібної інституції у європейських країнах, США, Канаді, ...?
Може Україні його не потрібно?
И то верно, как начали людей на площади жечь так и нечего выдумывать и так сойдёт.
hrim _ 05.10.2016 07:23
IP: 193.93.217.---
До АВТОРА.

Як щодо КС, чи подібної інституції у європейських країнах, США, Канаді, ...?
Може Україні його не потрібно?
meua _ 05.10.2016 04:20
IP: 93.74.11.---
Пока Порошенко, который полностью себя дискредитировал, у власти, будет ЦВК и КСУ, которые себя давно скомпроментировали. Он думает только о своем бизнесе и своей власти для этого. Пока остаются люди, которые поддерживают его лично и его бизнес-проект под названием БПП, ничего не изменится. Но мы уже видели это не так давно на примере Януковича. Как только его власть зашаталась, пирамида рухнула за день. То же будет и у этого президента. Ждать недолго.
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter