Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

Е-декларування відповідає найбільш прогресивним європейським стандартам – висновок Ради Європи

21 грудня 2016, 09:59

Рада Європи вважає, що положення Закону "Про запобігання корупції" щодо е-декларування "відповідають найбільш прогресивним стандартам" і не порушують прав людини в частині приватності даних. Про це йдеться у висновку Ради Європи, за яким до них звернувся Голова Комітету із запобігання корупції на прохання Коаліції "Декларації під контролем".

Як стверджують європейські експерти, "у Розділі VII "Фінансовий контроль" Закону України "Про запобігання корупції" встановлено чимало обґрунтованих правових норм про розкриття фінансової інформації публічних службовців, у тому числі деякі прогресивні рішення, як-от широке охоплення публічних службовців та оприлюднення декларацій у машиночитаному форматі".

Вони також зазначають, що "заслуговують на похвалу і високу оцінку" вимоги закону про:

- декларування майна та юридичних осіб у бенефіціарній власності;

- поширення дії Закону на об'єкти декларування, що знаходяться за межами України;

- необхідність надавати інформацію про суміщення та членство в організаціях;

- прямий доступ НАЗК до баз даних;

- прозорість декларацій і роміщення їх на централізованому онлайн-ресурсі ;

- позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю за порушення вимог фінансового контролю.

Європейські експерти висловлюють низку рекомендацій, які зроблять Закон "Про запобігання корупції" та систему е-декларування ще сильнішим.Також у європейських експертів немає жодних застережень про порушення приватності даних або прав людини у зв'язку із необхідністю публікації всієї інформації, що нині вимагає е-декларація. Це відповідь, зокрема, Голові фракції БПП Ігорю Гриніву, який раніше пропонував закрити від громадян інформацію про цінне рухоме майно, готівку, фінансові зобов'язання. Це також відповідь 48 народним депутатам, які попросили Конституційний суд скасувати ці положення закону.

Фактично колишні соратники президента-втікача просять КСУ скасувати саме ті положення, які європейські експерти вважають прогресивними:

1. Обов' язок декларувати: майно, записане на родичів; об'єкти незавершеного будівництва; цінне рухоме майно; готівку; фінансові зобов'язання; сумісництво; майно, записане на третіх осіб, яким декларант розпоряджається; суттєві зміни у майновому стані;

2. Право Національного агенства з питань запобігання корупції: користуватись реєстрами дял перевірки декларацій, визначати точність оцінки задекларованих активів, проводити моніторинг способу життя за зверненням громадян;

3. Відкритий цілодобовий доступ до Реєстру декларацій;

4. Кримінальну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей в деклараціях.

Голова антикорупційного комітету вже направив висновок Ради Європи до Конституційного суду, щоб вони долучити його до справи.

Завтра, 22 грудня о 9:30 виходимо під Конституційний суд на захист е-декларування.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Sumerky _ 22.12.2016 08:40
IP: 146.148.13.---
Декларирование в таком виде не имеет смысла...поскольку никаких последствий не предвидется...
Oleksander Matvienko _ 21.12.2016 11:54
IP: 104.155.120.---
Ви, антикорупціонери, зрозуміли свою нікчемність для України? 2 роки даремно витрачали чужі гроші, щоб прокукарекати, що бандовлада складається зі зловіїв. Та ми і без ваших нікчемних е-декларацій знали, що українська влада – зграя сволоти, яка пограбувала українців. Що такого нового невідомого дало ваше е- декларування? Поїдьте в Кончу-Заспу і подивіться хто скіль накрав, і не потрібно ніяких е-декларацій. Повністю непотрібна структура.
В Україні має бути всього один Закон, який би дозволяв відбирати у сволоти, лохів, та й антикорупціонерів все, що не було задекларовано. Такий Закон я написав: Закон "Про легалізацію доходів фізичних осіб і визначення їх фінансової спроможності" Але цього Закону бояться як сволота так і не мов би борці з корупцією Найєм і Лещенко, бо з них зразу ж стягнели б все не задеклароване в дохід України.
Тому, цих плакольщиків-фарисеїв, які нібито борються з корупцією, вже гидко слухати.
Brokerman _ 21.12.2016 11:18
IP: 95.133.225.---
НЕ ТОЛЬКО!
Приватизация Привата за ночь думаю станет показательным примером даже для развитых стран мира! Классика жанра! Думаю, это можно записать, как плюс администрации порошенко!

А вообще приятно, что наши ленивые ожиревшие государственные туши начали быстро СООБРАЖАТЬ!
ONLINE
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter