Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

Депутати, які сьогодні проголосують за правки Чорновол до е-декларування, – маріонетки олігархів

23 березня 2017, 10:04

Після трьох років війни і безрезультатної боротьби з корупцією влада, нарешті, знайшла головних корупціонерів - це громадські організації та засоби масової інформації. До цього зводиться логіка правок Тетяни Чорновол, які пропонують зобов'язати ГО та ЗМІ декларуватися і підводить під кримінальну відповідальність, підтриманих вчора на антикорупційному комітеті депутами від Блоку Петра Порошенка, Опозиційного блоку, Народного фронту та Радикальної партії.

Неважливо, що до відповідальності не притягнутий жоден високопосадовий корупціонер, неважливо, що за мільйони незрозумілого походження в деклараціях досі ніхто не покараний, неважливо, що НАЗК через паралізоване керівництво за фантастичні сто-двохсотисячні зарплати так і не дало жодного відчутного результату – головне, щоб громадські організації і змі подали свої декларації.

При цьому Чорновол пхає свої правки до президентського законопроекту #6172, який готувався до другого читання по скороченій процедурі і повинен бути проголосований парламентом вже сьогодні. Це законопроект із благородною метою – врегулювати особливості подання деклараціями тими, хто на передовій, над яким ми працювали тиждень, щоб відверто маніпулятивний президентський непотріб відповідав задекларованій меті без ризику перетворитись в чергову корупційну дірку.

Напередодні комітету фінальний законопроект погодили всі, в тому числі представник Президента в парламенті Герасимов. Проте вчора на комітет представник Президента взагалі не дійшов. Натомість з'явилась Чорновол зі своїми правками і ще кілька десятків правок, які по суті розтягуть закон на шматки.

Всього до законопроекту було подано 49 (!) правок. Лише 5 із них - підготовлені робочою групою і стосуються питання військовослужбовців. Окрім них комітет врахував лише 2: голосами депутатів вже названих фракцій - правку про порядок подання декларацій ГО та ЗМІ і про відтермінування е-декларування до 1 травня. Повний перелік тут.

Але по суті будь-яка з цих правок може в результаті стати частиною закону вже сьогодні під час голосування. І замість того, щоб спокійно вирішити питання декларування військовослужбовцями, займатися питаннями перевірок декларацій того ж Президента, Прем'єра, депутатів і так далі з мільйонними статками, забезпечення повноцінної роботи системи е-декларування ми обговорюємо що? Чи повинні декларуватись го та змі.

Таке відволікання уваги - тактика, спрямована на те, щоб відвернути увагу від головного - відсутності результату. А головне – голосування за правки означатиме остаточну і офіційну делегітимізацію парламенту – остаточного перетворення його в маріонетку в руках корупціонерів і олігархів. Так і знайте – якщо ці правки будуть прийняті, парламент в Україні офіційно перестав існувати як орган представництва інтересів громадян.

Тактика влади завжди однакова: спочатку вони намагаються скасувати закон, який їм не подобається, а якщо не вдається скасувати – розтягують на шматки змінами і виключеннями. А якщо і це не вдається – то або нівелюють суть підзаконними актами, або просто тупо не виконують. І щоби запудрити людям мізки вони постійно відволікають увагу на другорядні і абсурдні речі.

"Корупція шкодить життю у різний спосіб. З економічного погляду вона забирає ресурси від їх найбільш продуктивного використання, діючи як реґресивний податок, що підтримує спосіб життя еліт за рахунок всіх інших. Найкращих і найталановитіших корупція спонукає витрачати свій час на ігри з системою, а не на інновації чи створення нового багатства. З політичного погляду корупція підриває леґітимність політичних систем, даючи елітам альтернативні до справжнього демократичного вибору способи утримання влади" (с) Френсіс Фукуяма

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Ivan Sikora _ 24.03.2017 13:37
IP: 93.74.37.---
Пропозиції до правлячому класу. Якщо ви так переймаєтесь прозорістю та відкритістю всіх громадян, то нарешті варто визначитися щодо запровадження ЗАГАЛЬНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ ДЛЯ ВСІХ. Якщо ж політичної волі до запровадження загального декларування немає, то не варто створювати прецеденти із вибірковим застосуванням норм антикорупційного законодавства до окремих груп громадян за певними ознаками. Завтра комусь в голову прийде геніальна ідея запровадити декларування ще для якоїсь групи громадян за якою небудь ознакою, наприклад, займаються екологічною чи іншою діяльністю. Там теж корупції та тіньових інтересів вистачає. Фантазії вистачить. Антикорупційне законодавство в частині декларування має стосуватися лише тих, хто пов'язаний із державною службою та органами місцевого самоврядування, представляє інтереси громадян у відповідних радах всіх рівнів, залучений до управлінням активами, які знаходяться у державній чи комунальній власнсті. Крапка. Або загальне декларування.
Антон Андреев _ 24.03.2017 12:37
IP: 104.199.59.---
"На воре шапка горит" – одно дело копаться в декларациях других и обвинять все и всех, а совсем другое – подать самим декларации!

Не нужно устраивать истерику, Саша Дрик, – все должны быть равными в обществе!!
Олександр Перший _ 23.03.2017 19:33
IP: 188.163.12.---
Карл Шоколадов:
а шо, в Украине война?...
Так, гібридна війна, яка потребує не аби якого розуму, щоб перемогти.
Карл Шоколадов _ 23.03.2017 19:01
IP: 77.52.80.---
Микола Пазюк:
дуже "цікава" думка. А як на рахунок маріонеток Коломойського? Він ще олігарх?? Цікаво як парасюк та укропівці проголосують...
олигарх "в законе" в Україні один – це презідент Порошенка. Усі іньші – звичайні монополісти. А Коломойского навіть неможна назвати монополістом.
Карл Шоколадов _ 23.03.2017 18:54
IP: 77.52.80.---
Олександр Перший:
Дивна логіка. Коли ми хочемо контролювати найвищих посадовців та держслужбовців, то це всім подобається. А коли мова про нас самих, точніше про продажних (саме продажних, тому що чесним нема що ховати) засновників чи редакторів ЗМІ чи громадських діячів, які утримуються, наприклад, олігархами – то це погано, караул! На мій погляд, всі, хто представляє владу і впливає на владу (ЗМІ, громадські активісти), повинні бути відкритими стосовно джерел своєї діяльності, тим більше під час війни.
а шо, в Украине война? От шоколадное правительство говорит шо АТО
.Вы шо не верите правительству, которое поддерживаете? Или вы вводите пипл в оману путем манипуляции – где правительству выгодно – там АТО, где не выгодно – там война. Вы уж как то определитесь, бо в связи с "гибридной" агрессией стал гибридным и генеалисимус.
Антон Андреев _ 23.03.2017 18:08
IP: 35.187.26.---
Коли ГО використовують для виішення "питань", то суспільству просто необхідно знати, хто годує ці організації.
Реакція "демократичних та неупереджених громадських активістів" є просто дивною!

"Маріонетки олігархів"? – Сашо, підкріплюйте свою позицію аргументами, а не ємоційними навішуваннями ярликів.
Антон Андреев _ 23.03.2017 16:18
IP: 35.187.34.---
Як-то кажуть в сусідній нело-країні "на воре шапка горит".
Пані Саша, в чому проблема? ГО є що приховувати? Навіщо знову піднімати хвилю і кричати "зрада"??
Roman Vlasov _ 23.03.2017 15:35
IP: 35.187.63.---
А с чего такая шумиха в этом вопросе! ну если нет реально что скрывать, так чего и не показать открыто? Причем громче всех возмущаются общественные активисты, хотя не все же понимают походу что это касается только тех кто занимаются антикоррупционной деятельностью. не привыкли все же в открытую работать у нас, все же громко на камеры чиновников критиковать только умеют!
mihaylenco _ 23.03.2017 15:19
IP: 93.170.66.---
Алексей Дворецков
Вся Провина на Порошенкові й Авакові за вибухи

Переконаний, що вибухи – несиметрична відповідь шоковатників порошенка-авакова на блокаду контрабанди. Знищуєте дерибан, знищимо державу.
Sergey Nikolaev _ 23.03.2017 14:02
IP: 46.119.231.---
ну давайте вспомним СОК НАБУ, в котором керувал Шабунин, а теперь Гриценко младший, и сколько было скандалов вокруг ни. Например последний, когда на должность главы Одесского НАБУ пытались протолкнуть коррупционера Руденко.
Ольга Вертинська _ 23.03.2017 13:30
IP: 104.199.59.---
Цілком логічно, що зараз будуть піднімати кіпіш грантоїди. Їх можна зрозуміти, якщо врахувати той факт, що вони розпоряджаються мільйонними доларовими бюджетами...
burguin08 _ 23.03.2017 13:05
IP: 94.27.59.---
Все приняли как нужно. СМИ никто не заставляет ничего декларировать.
А вот всякие ГО и антикоррупционеры – пожалуйста заполняйте декларации.
Вам же скрывать нечего правда?
Mike_Kharkov _ 23.03.2017 12:48
IP: 188.163.83.---
"Депутати, які сьогодні проголосують за правки Чорновол до е-декларування, – маріонетки олігархів"
===
Ну і що?
Влада, яка прийшла на гаслах гідності, антикомунізму та нац-визвольної боротьби, гаслах майдану-2014, для чого була обрана? для гідності, антикомунізму та нац-вивз. боротьби. Все. Ні про яку антикорупцію чи антиолігархію ніхто ні з ким не домовлявся, то вже приватна ініціатива і нікому не потрібна (судячи з однотуровості).
Майдан за це не стояв, якщо коротше.
.
От десь така логіка діє з часів майдану. навіщо вона владі зрозуміло, а навіщо воно нам? смішно, але ще не піднявшись з колін ми одразу були заковані у кайдани майданних гасел. І мало хто навіть замислюється ким і для чого. А фактично ж самі найнялися у рабство олігархії, то чого ж бути "маріонетками олігархів" гірше ніж бути їх рабами? а, Саша?
Генерали ведуть війну, в'ятровичі антикомуніздять, регулятори підвищують тарифи для незалежності від агресора – що вам ще потрібно?
Елена Величко _ 23.03.2017 11:43
IP: 178.94.180.---
Mezzo:
Так,Ви праві, що ті, хто висловлюється та хоче перевіряти інших, - сам повинен мати на це моральне право,
й грантові кошти – то кошти підзвітні, як і інші. Однак, сутність,у тому,щоб зачепившись за журналістів. які теж не можуть бути ідеальними у такій обстановці,не перенести проблему на журналістів та ЗМІ,бо треба ПОЧИНАТИ викорінювати корупцію саме з винних – з ВЕЛИКОГО бізнесу,що корумпував за допомогою
ВИЩИХ щаблів, а так буде "переведення стрілок",тобто робота не та робота, не по дійсним корупціонерам.
Слід зазначити,що журналістам можна багато чого й простити,так як і простим людям, ЯК ЗАЛЕЖНИМ від обставин,що створені. Це саме я писала, що посрібно ІНШЕ середовище створювати.
Mezzo _ 23.03.2017 11:29
IP: 104.155.92.---
ГО та ЗМІ здійснюють не менший вплив на життя суспільства ніж інші органи влади. І напевно було б варто відкрити джерела своїх доходів і все що з ними зв*язано... Якщо з ними все ОК, то для чого так напружуватись і волоти про утиски? А якщо є нюанси, які не хочеться показувати, то ви "одной крови" з тими з якими показово боретесь...Маштаб тільки різний...
Елена Величко _ 23.03.2017 11:29
IP: 178.94.180.---
Shtaller Sergey:
"...не чекайте..." – залипло щось...
Елена Величко _ 23.03.2017 11:27
IP: 178.94.180.---
Shtaller Sergey:
Елена Величко:
Пані Величко! Ви підключили комп до телевізора??
Зазвичай я на такі випади – не реагую, бо вони пустопорожні,тому нечекайте на всі "не про що" або "перейдунаособистості"- відповіді,однак МЕНЕ ВСЕ Ж цікавить,а що саме вас так збентежило у моєму коментарі? Те,що треба зверху перевіряти? Так це ж в законі написано про НАБУ.
Oleg Malyi _ 23.03.2017 11:08
IP: 212.26.137.---
Забагато води, за якою так і не видно аргументованої причини: чому звичайний, чесний журналіст боятиметься електронного декларування? Це те ж саме що й паперове, тільки віднині матиме більшу відповідальність для декларуючих.
Алексей Дворецков _ 23.03.2017 11:05
IP: 35.187.26.---
Нацгвардія створена, щоб склади військові охороняти, а не Сбербанк росії, офіс Ахметова трьома ешелонами, та ганяти парасюків. Вся Провина на Порошенкові й Авакові за вибухи
Елена Величко _ 23.03.2017 10:54
IP: 178.94.180.---
Щоб мені хотілось сказати у загальному контексті.
НЕ можна УСЕ зрівнювати,тобто пріоритет повинен бути по відповідальності, оскільки саме для вищих
щаблів влади створено антикорупційні органи. Це саме виправдано,про що й пише Автор, що не треба
ПЛУТАТИ шило та мило, бо,дійсно, й інших КЕРІВНИКІВ можливотеба превірити,однак не треба плутати проблему за принципом – "сам дурень",щоб починали ЗНИЗУ, а треба ЗВЕРХУ – тобто пріоритет.
А ще,ми БОРЕМОСЯ з негараздами,й в нас постійні НЕГАРАЗДИ, бо нам потрібно СТВОРЮВАТИ ГАРАЗДИ, тоді в нас постурово будуть зникати негаразди.
burguin08 _ 23.03.2017 10:48
IP: 94.27.59.---
Как же завыли грантоеды и квартирооптимисты когда их просто заставляют ЗАПОЛНЯТЬ ДЕКЛАРАЦИЮ.
Любо дорого смотреть.
Ігор Ко _ 23.03.2017 10:43
IP: 93.74.189.---
Олександр Перший:
МінСтець! Знову ти?!
Алексей Дворецков _ 23.03.2017 10:43
IP: 35.187.26.---
Нацгвардія створена, щоб склади військові охороняти, а не Сбербанк росії, офіс Ахметова трьома ешелонами, та ганяти парасюків. Вся Провина на Порошенкові й Авакові за вибухи
Олександр Перший _ 23.03.2017 10:37
IP: 188.163.12.---
Дивна логіка. Коли ми хочемо контролювати найвищих посадовців та держслужбовців, то це всім подобається. А коли мова про нас самих, точніше про продажних (саме продажних, тому що чесним нема що ховати) засновників чи редакторів ЗМІ чи громадських діячів, які утримуються, наприклад, олігархами – то це погано, караул! На мій погляд, всі, хто представляє владу і впливає на владу (ЗМІ, громадські активісти), повинні бути відкритими стосовно джерел своєї діяльності, тим більше під час війни.
Надежда Ващенко _ 23.03.2017 10:21
IP: 31.134.121.---
если в связи с е-декларированием под удар криминала подставлены все госслужащие (далеко не все из них коррупционеры), то чем хуже представители СМИ или общественных организаций – всех в равные условия, о последних, думаю, скоро узнаем много интересного
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter