Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

"Справа Насірова": чому ми платимо за рішення, які зобов'язують нас доплачувати сотні тисяч тим, хто краде в нас мільярди

12 грудня 2018, 11:27

11 грудня суд поновив Романа Насірова на посаді голови ДФС. За цим рішенням суду, ДФС ще й має виплатити йому близько 183 000 грн - за "час вимушеного прогулу". ДФС – державний орган, тобто всі їхні гроші - гроші державного бюджету, тобто наші, громадян-платників податків.

Іншими словами, за цим рішенням суду (роботу судів і суддів оплачено нами) ми маємо доплатити ще 183 тис грн (з наших кишень) голові ДФС, який завдав державі збитків більше 2 млрд (вкрадено у нас).

Якщо хто забув - обвинувальний акт стосовно Насірова НАБУ відправили в суд рік тому, в листопаді 2017. Його справа є частиною так званої "газової справи". В ній мова йшла про так зване державно-приватне партнерство, де в обмін на інвестиції у видобуток газу з державних родовищ приватні компанії отримують законне право на 50% доходу від його продажу. Але народному депутату Онищенку, який контролював приватні компанії, що заробляли на такому державно-приватному партнерстві, 50% було мало, і він організував схему, за якою забирав собі більше 80% доходу. Загалом збитки у "газовій справі" Онищенка – близько 3 млрд грн.

Роль тодішнього голови ДФС Насірова в цій схемі полягала у незаконному відтермінуванні обов'язкової плати за користування надрами, так званих рентних платежів. Фактично, не встиг ще висохнути підпис на документах про призначення Романа Насірова головою ДФС у 2015, як він звільнив від податків бізнес, який контролював народний депутат Онищенко.(Детальніше)

Тобто в той момент, коли в державі була загроза дефолту, коли ми стояли з простягнутою рукою перед західними партнерами, коли в бюджеті не вистачало грошей на армію і вся країна збирала по 5 гривень в смсках, він необгрунтовано і незаконно дозволив приватним компаніям не платити до бюджету 2 мільярди гривень. І якщо б не арешт, то він міг би давати розстрочку ще протягом 2 років, а потім ще 5, а потім, можливо, пожиттєво?

Детективам НАБУ знадобилось близько року, щоби з'ясувати роль тодішнього голови ДФС Романа Насірова в корупційній схемі, яка завдала державі мільярдні збитки, і підготувати йому підозру. Але той вирішив вдати тяжко хворого, для чого, очевидно, змовився із працівниками державної лікарні, і навіть задіяв народних депутатів – аби сховатися від слідства і уникнути арешту.

Після вручення підозри, 3 березня 2017, Насірова відсторонили з посади, і тоді ж обрали запобіжний захід – тепер ця історія відома на всю країну ще й завдяки "картатій ковдрі". І вже відсторонений, але все ще голова ДФС зробив все можливе, щоби звільнитись з-під варти: від симулювання хвороби до, можливо, навіть фейкового замінування суду. Але на заваді стали громадяни, які допомогли детективам НАБУ і прокурорам САП добитись рішення про арешт із альтернативою у рекордні на той час 100 мільйонів гривень.

Як не дивно – гроші знайшлися. Ну справді, 100 мільонів для дерслужбовця це такі дрібниці. А ще – знайшовся другий, британський, паспорт, завдяки якому ці 100 мільйонів могли б уже повернуті державі, але, на жаль, не в наших судах, які не взяли до уваги навіть повідомлення від представників британських органів влади, які підтверджували, що такий паспорт йому видавався. Власне, цей британський паспорт називався причиною для звільнення його з посади.

На той час, однак, його справа вже була в суді. І сам Насіров запевняв, що зацікавлений в якнайшвидшому розгляді справи, але ці слова нічого не варті, бо - саме тоді розпочалася епопея з річними читаннями обвинувального акту в суді. Тоді Насіров та його захисники, зловживаючи своїми законними правами, попросили зачитати йому повний текст обинувальоного акту на 700 сторінках. Просто щоб зачитати їх, потрібно роки півтора. Тобто це ще навіть не розгляд справи. І поки час минає, суд йде на поступки Насірову: повертає паспорти, скасовує арешти майна, дозволяє зняти електронний браслет – це всі ті заходи детективів, які були вжиті в першу чергу для повернення завданих збитків. Тепер от ще й поновили на посаді – з доплатою "за вимушений прогул"...

-----------------------

Деталі справи Насірова дивіться у випуску програми Справа детектива: резонансна справа Романа Насірова з детективом НАБУ, яка безпосередньо брала участь в її розслідуванні-----------------------

Такі посади як голова ДФС - де-факто політичні. Рішення про призначення голови ДФС належать до повноважень Кабінету міністрів. Кабмін формується Верховною Радою за поданнями Президента і Прем'єр-міністра. До речі, сам Насіров на цю посаду прийшов з крісла народного депутата від БПП. Тобто все зводиться до парламенту і президента. І сумна правда в тому, що такі насірови будуть призначатись доти, доки рішення про їх призначення прийматимуть зацікавлені в подібній корупційній діяльності посадовці. Тобто в парламентсько-президентській республіці, якою є Україна, достатньо не дати їм контролювати парламент і президентське крісло. Притомної більшості в парламенті достатньо для обрання притомного уряду з усіма призначеннями в органи виконавчої влади, до яких належить і ДФС. Ось чому такі важливі вибори - бо це законний і мирний спосіб мати притомний парламент і президента. Але для цього треба, щоби ми як виборці не дали жодного шансу тим, хто десятиліттями приватизував собі державні посади. Без цього ми і далі будемо оплачувати роботу "реформованих" за наш кошт судів, які зобов'язують нас доплачувати сотні тисяч тим, хто краде в нас мільярди.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Oleg Byyma _ 12.12.2018 17:10
IP: 35.235.227.---
Еврооптимисты делают вид, что борятся с коррупцией, коррупционеры делают вид, что их боятся. Все в шоколаде. Коррупция крепнет, борцы плучают свои гранты. Инь-Янь.
Lentyai Zljbnyi _ 12.12.2018 15:48
IP: 178.92.135.---
Вика Петровая:
ты че забыла как в прошлом месяце талибы приезжали в москву за бабками,а игил так это вообще детище путлера и в сирии он их оберегает как зеницу глаза,абомбит токо мирное население.
Геннадий Романов _ 12.12.2018 12:44
IP: 94.179.42.---
Саша, тут є ТРИ варіанти відповіді: 1. "Стаття 56. Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень." – тобто: безкарність суддів і влади перед своїм народом. 2. В судовій владі України (СВУ) немає жодної ознаки деражави – "демократична республіка", тобто: СВУ – не належить народу, не обирається народом, не строкова. Україна зараз – "судова монархія", а не демократична республіка. "Подяка" Гаранту за реформу. 3. Право на суд та справедливість влади до народу – не приймаються судами. Правосуддя в країні – відсутнє. Вихід – треба поновити республіку в судовій владі. Влада – не хоче. Хто це може зробити? Тільки – депутати. Судову владу під контроль народу ніхто добровільно не віддасть. Чекаємо виборів і сподіваємось на маленький шанс.
Olexiij Babenko _ 12.12.2018 12:28
IP: 35.235.227.---
Петр Щукин:
+
Ігор Мархевка _ 12.12.2018 12:27
IP: 195.114.136.---
Система государственного управления прогнила насквозь. Наше общество далеко от французов, а хотим жить как они. КАк вбить пересичному в голову хоть какой то здравый рассудок? Толстокожий, не поддается. Последние соц.опросы- здуреть можна. И что же делать. В марте нация поставит себе диагноз.
Петр Щукин _ 12.12.2018 12:08
IP: 35.235.227.---
Система, Саша, система... Просто не должен глава ДФС иметь полномочий давать такие рассрочки. Не Насиров, так другое...но там появится. Они туда за єтим и идут – за откаты решаловом заниматься.
Нужно менять систему, а людей менять бесполезно.
Юрій Тверітінов _ 12.12.2018 11:58
IP: 5.1.16.---
Frank George:
Завыли триколорные пуканы.
Причем с одного IP!;)
Frank George _ 12.12.2018 11:39
IP: 176.115.98.---
Завыли триколорные пуканы.
Oleg Bobul _ 12.12.2018 11:33
IP: 35.235.227.---
Что делать? И почему мы платим? Да очень просто. Потому, что у вас две правды. Начните с начала. Скажите правду про произошедшее на Майдане и все станет на свои места.
Вы кого обанываете? Вы себя обманываете.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter