Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

ПРО МОВУ в законі Про освіту: між навчанням та вивченням мов нацменшин

23 березня 2017, 23:02

На основі порівняльної таблиці до проєкту Закону України Про освіту - (реєстраційний N3491, друге читання, автори Л. Гриневич (міністр освіти і науки, квота від Народного Фронту), О. Скрипник (Самопоміч), В. Литвин (Воля народу), Т. Кремінь (Народний фронт), І. Кириленко (Батьківщина) – можемо пойменно назвати тих депутатів Верховної Ради, що мають намір запровадити в навчальний процес у дошкільних та середніх навчальних закладах мову національних меншин (розумій мову окупанта – російську), і тих, хто категорично проти навчання мовами нацменшин, але за реалізацію їхнього конституційного права вивчати свою рідну мову (ст. 53 Конституції України).

Отже, доленосна стаття 7 "Мова освіти" Закону Про освіту у першому читанні і в першому абзаці пункту 1 така:

1. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58639

Каменем спотикання стало формулювання "право на навчання рідною мовою ЧИ на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти", що почерпнуте з 53-ї статті Конституції України.

Саме цей розділовий сполучник "ЧИ" і розділив депутатський корпус на тих, що ведуть Україну мовно-національним курсом: вивчати мову нацменшин як їхнє конституційне право, і тих, що ідуть гібридним шляхом: і навчатися, і вивчати мову нацменшин державним коштом: "Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою у державних і комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти у місцях компактного проживання таких осіб.

Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти або через національно-культурні товариства" (запропонована правка N98).

Уважно вчитаймося у прізвища депутатів – авторів цієї правки: Парубій А.В., Юринець О.В., Кириленко І.Г. Співаковський О.В. Геращенко І.В., Сироїд О.І., Подоляк І.І., Березюк О.Р. Скрипник О. О., Єленський В.Є., Кіраль С.І., Пастух Т.Т., Войцеховська С.М., Фріз І.В., Бригинець О.М. До цього ж принципу, але в інших пунктах 7-ї статті доєднуються депутати Гопко Г., Соболєв С., Кремінь Т. Тобто маємо цілком логічний симбіоз партії влади – БПП, НФ, Самопоміч - безідейні, брехливі, пустослівні, корисливі, лицемірні ГІБРИДИ, що цілком накладаються на певну політичну атмосферу суспільства. Вони саме ті, на яких найбільше псевдоевропейської пудри за абсолютної відсутности національного змісту та інтересу. А такий одіоз від Самопомочі, як депутат Скрипник О.О. запроваджує абсурдне поняття "громадянської освіти" замість, звісно що "національної" (ст. 3, правка N52), що, на щастя, відхилено комітетом.

Натомість формулювання "особам, що належать до національних меншин, забезпечується право на вивчення рідної мови" запропонували як правку такі народні депутати: всі свободівці – Левченко Ю., Іллєнко А., Головко М., Осуховський О., Марченко О., а також Констанкевич І., Мусій О., Білозір О., Крулько І., Соболєв Є., Кривенко В., Романюк В., Добродомов Д., Тимошенко Ю., Соловей Ю.

Зверніть увагу, що серед них НЕМА ніби українськомовних львів'ян-депутатів: А. Парубія, І. Подоляк, О. Березюка, О. Юринець, Г. Гопко, О. Сироїд, О. Скрипника... Направду, львівське сміття їздить по всій країні те тільки фурами, воно має промовисте персональне втілення (часом і в непоганій зовнішній упаковці).

powered by lun.ua
Коментарі — 57
Ivan Petrov _ 24.03.2017 10:18
IP: 77.120.197.---
Есть в нашем русском православном огромном царстве небольшая благодатная землица, так небольшая, что может вместить в себе по крайней мере четыре немецких царства и Францию в придачу. А обитают в этой небольшой землице разноязычные народы и, между прочим, народ русский и самый православный. И этот-то народ русский не пашет и не сеет совершенно ничего, окроме дынь и арбузов, а хлеб ест белый, пшеничный, называемый по-ихнему калаци, и воспевает свою славную реку, называя ее кормилицей своей, золотым дном с берегами серебреными.
Грустно видеть грязь и нищету на земле скудной, бесплодной, где человек борется с неблагодарною почвой и падает, наконец, изнеможенный под тяжестию труда и нищеты. Грустно! невыразимо грустно!
Каково же видеть ту же самую безобразную нищету в стране, текущей млеком и медом, как, например, в этой землице благодатной? Отвратительно! А еще отвратительнее встретить между этой ленивой нищеты обилие и при обилии отвратительную грязь и невежество! Шевченко Т. Г.
Ivan Petrov _ 24.03.2017 10:05
IP: 77.120.197.---
Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.
Ua Gall _ 24.03.2017 09:14
IP: 95.215.157.---
:
Lyubomir Chernyakhovskiy:
"оно":
Тільки...усскіє зайво-хромосомні лігнво-інваліди не здатні вивчити мову країни перебування.
Был бы это ценный язык, нужный человечеству, то выучили бы как немецкий, английский и французский, но кому нужная селюковская мовя, на которой не написана ни одна книжка, ни одна сказка, только что писни для пьяного сптвания на гумне, то кому нужно её учить!?
ПОШЁЛ ВОН ПРОВОКАТОР-ФАШИСТ!
Anatol Zubenko _ 24.03.2017 08:42
IP: 104.155.13.---
Фарион, как всегда, на высоте!
Lyubomir Chernyakhovskiy _ 24.03.2017 07:04
IP: 37.53.177.---
"оно":
Тільки...усскіє зайво-хромосомні лігнво-інваліди не здатні вивчити мову країни перебування.
Kateryna Ulizko _ 24.03.2017 00:41
IP: 188.163.98.---
Фаріон-патріотка України, вона за втілення держмови у всі сфери нашого життя. Підтримую.
Andrey Kononenko _ 23.03.2017 23:59
IP: 188.163.73.---
Фурийон занимается изысканным сепаратизмом: раскалывает общество языковой темой.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter