Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Тріяда від Петра Яцика: освіта, гроші, армія

31 жовтня 2019, 21:40

8 листопада в Києві стартуватиме ХХ Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика (7.07.1921-1.11.2001) – мецената, фонд якого становив щонайменше 4 млн. доларів і який став найбільшим українським жертводавцем другої половини ХХ століття. Він був великим скептиком, жорстким критиком українських вад і невтомним працелюбом. Нещадно шмагав сучасників за лінивство, запроданство і водночас за надмірний ідеалізм та ліричність. Його патріотичність, як природа, – різний у своїх виявах і завжди правдивий і незаперечний! Свої великі статки вкладав у перспективу, сформулювавши тріяду базових цінностей – освіта, гроші, армія: "Найважливіша цінність одиниці й держави – це сила, яку дають освіта, гроші й армія. Освітлюють красу, але рахуються тільки з силою. А ми ці ділянки занедбували багато-багато років". А чи не занедбуємо зараз, особливо в час війни між Москвою та Києвом?

Що б сказав сьогодні Петро Яцик, коли б у час гарячої фази московсько-української війни, обізваної словами з трьох букв -АТО чи ООС, у Києві почув незрівнянно більше мови окупанта, ніж тоді, 2000-го, коли вперше відвідав Київ і розпочав свою мегаакцію – Міжнародний конкурс з української мови? Він був би певен, що московити ВЖЕ взяли Київ!!! Саме на цій підставі якась московська пісатєльніца Л. Уліцкая 28 жовтня 2019 року заявила про загрозливість для язика навіть вкрай ліберального мовного закону, ухваленого 25 квітня 2019 року: "Запрет русского языка в нынешнее время и утверждение украинского как государственного в Украине – это ошибочный проект. Эта мера мне показалась слишком жесткой и неразумной. Это не совсем удачный проект на сегодня. В Украине очень много русскоязычных людей, Киев говорит по-русски. Такие решения требуют пересмотра и вдумчивого отношения. Когда украинская государственность утвердится, таких жестких языковых запретов не нужно будет делать" (див. https://www.obozrevatel.com/society/eto-oshibka-izvestnaya-pisatelnitsa-vyiskazalas-o-zaprete-russkogo-yazyika-v-ukraine.htm).

Щоб він подумав, коли б на Хрещатику зустрів військовиків в українській військовій формі з тризубом та синьо-жовтим прапором, але московською мовою на устах? Так це ж перевдягнений в українську форму ворог-московит! Окупант в українському строї крокує Хрещатиком! Бо що ж захищають тоді воїни, як не свою культуру та мову, вписану в координати тільки цієї української землі. Про це свідчить діялектологічний атлас української мови: жодної іншої мови, крім української, наші терени не народили. Звідки ж взялася на цій українській землі мова ворога, з яким триває безперервна війна в різних фазах від часу смерти Хмельницького? Чому, запитав би Петро Яцик, з огляду на свою термоядерну логіку, скептичний розум, пекуче слово й меркантильний розрахунок, ці воїни говорять мовою агресора, коли в законі "Про Збройні Сили України" у статті 13 написано, що мова війська – українська? Якщо в армії не дотримуються законів, то хіба це армія і чия це армія? Якщо держава не живе за 10 статтею Конституції України, то хіба це держава? То кого ж вона держить і задля чого?

Щоб він подумав, коли б приїхав на Закарпаття і почув, як українські діти шваркотять по-мадярському, у Львові – по-польському, у Чернівцях – по-румунському, а в Києві, звісно, по-московському? Що Україну сусіди-хижаки через її слабкість "в освіті, грошах та армії" роздерли на шмаття і доконали черговий переділ світу під час цієї неоголошеної московсько-української війни, обізваної АТО чи ООС! Але ж це, пане Петре Яцику, нова ліберальна мовна стратегія нашого міністерства освіти на чолі з Квітом та Гриневич насаджувати в освіті мовний вавилон, аби лиш не допустити до панування МОВИ Вашого села Верхнього Синьовидного, що на Львівщині...

За їхніми приписами у так званій антидискримінаційній експертизі шкільних підручників мову нашу вже не можна називати солов'їною, бо це дискримінує інші, "несолов'їні" мови (див.: https://blogs.pravda.com.ua/authors/farion/5b3b304d50bf2/).

Нова чиновниця від освіти, "слуга народу" Г. Новосад каже, що з 2020 року в Україні не буде жодної школи з мовами нацменшин (розумій мовами окупантів), про що зовсім не здогадується Зе-президент і, приїжджаючи на лінію фронту, в Золоте, нервово спілкується з воїнами, до речі, як і вони, мовою окупанта. Пан Яцик, мабуть, упав би в шок від таких мовних кульбітів новообраної влади, зокрема головнокомандувача як найяскравішого представника "рускава міра" в Україні та від Голови Верховної Ради Д. Разумкова, що ще на початку виборчої кампанії 2019 року заявив, що питання мови, історії та культури треба винести за дужки: "Насправді, все, що може роз'єднувати українців, – віра, мова, територія, якісь історичні лідери, – потрібно винести за дужки, принаймні доти, доки ми не закінчимо війну" (див. https://www.5.ua/polityka/treba-vynesty-za-duzhky-u-komandi-zelenskoho-rozpovily-iak-stavliatsia-do-zakonoproektu-pro-ukrainsku-movu-189717.html, 2.04.2019). Це логічно, як папуга, 23 жовтня 2019 року на московському ТБ повторив нардеп від "слуг народу" Є. Шевченко: "Я вважаю, що перші питання, які ми повинні зняти – це мовні і культурні. Саме мовне питання, яке було порушено ультранаціоналістами, призвело до розколу в суспільстві. Мовне питання має бути зняте. Люди повинні розмовляти тією мовою, якою вони хочуть" (див. https://glavcom.ua/news/vinna-mova-ta-nacionalisti-shcho-nagovoriv-sluga-narodu-shevchenko-na-kremlivskomu-kanali-povne-video-634653.html).

А щоб Ви сказали, пане найбагатша людини Канади, коли б зустрілися з послом України в Канаді Андрієм Шевченком (просто горе з сучасними шевчєнкамі), який 25 липня 2018 року заявив, що "Українська діяспора в Канаді змінює ставлення до російської мови. Ставлення до російської мови завжди було складною темою, проте зараз українська мова втратила монополію на патріотизм. Можна бути російськомовним кримським татарином і російськомовним патріотом України... Це матиме дуже хороші, правильні, довгострокові, здорові наслідки" (див. О. Пономарів. "Подарунок" українського дипломата // Слово Просвіти, ч. 31, 2-8 серпня 2018). А що ж це за новітні укропатріоти з язиками в роті? Ви б, мабуть запитали в цього А. Шевчєнкі, чи він колись учив історію, яка показує, що московська мова в Україні взялася через убивство українців московитами та окупацію України Росією? То скільки ж тому Шевчєнкє в цій Канаді платять, коли він повторює столітньої минувшини гасла Валуєва та чорносотенців "про здорові наслідки" від язика окупанта? Чи ж він, бува, не осліп і не бачить, що наслідки російської мови в Україні криваві: війна там, де не було української мови, історії та церкви. Війна там, де російська мова! Там убито вже від 2014 року близько 13 тисяч українців! САМЕ МОВА, особливо під час війни, ділить нас на ВІЛЬНИХ і НЕВІЛЬНИКІВ, на своїх та чужих, на борців і бандитів, на державників і колаборантів, на націоналістів і псевдопатріотів з язиком у роті. Ділить на живих та мертвих. І не треба свого банального лінивства та угодовства прикривати патріотичними фразами і правом без обов'язку і далі говорити мовою окупанта! І не треба виплітати, що серед українськомовних чимало юд, бо не про виродків нам ідеться, а про виконання власних законів.

А ще Петро Яцик, мабуть, хотів би зустрітися з українськими бізнесменами, але виявив би, що великого українського бізнесу нема, а коли щось і є, то говорить також мовою окупанта: фірташі, ахмєтови, каламойскі, парашенкі, бойки, вілкули, пінчуки та ін. То чи знайшов би він в собі сили продовжувати цей конкурс з української мови, що є водночас і знаннями, і грішми, і легіоном воїнів українського слова, що сильніше за гармати? Звісно, що так. І найбільше окрилив би його річної давнини епізод з обдарованим юним шахістом Романом Ковальським, який на европейському чемпіонаті з шахів на запитання суперника московита російською мовою блискуче відповів: "I don't understand you": "Рома сьогодні грав з суперником з Росії. Він питає Рому: "Какой у тєбя рєйтінг?". Рома у відповідь: "I don't understand you". Той: "Чьто!?". Поруч сидить молдованин і каже росіянину, що він не розуміє російської. Той: "Как нє панімаєт, он же с Украіни". Рома після партії мені: "Я так давно мріяв потролити так росіян". П.С. Партію легко виграв. Хто думає, що це не толерантно, мені байдуже" (допис мами Романа Ковальського Анни Ковальської на ФБ).

Ось, панове, це і є нова стратегія конкурсу з української мови: ми не розуміємо мови окупанта. І це не тролінг (збиткування). Це має стати новим світоглядом відродженої нації. Ми вивчаємо, знаємо і живемо своєю українською мовою, що була для нас Державою в часи бездержавности. Вона наш кордон і наші набої. Словом, пане меценате! Будьте спокійні. Конкурс буде, бо є дуже багато Ромчиків Ковальських.

powered by lun.ua
Коментарі — 23
Mike_Kharkov _ 05.11.2019 13:00
IP: 35.235.226.---
Кирилл Панков:
Mike_Kharkov:
Природа мутаций бывает разной, очевидно. Американской Конституции более 300 лет, с тех пор она "мутировала" страшно сказать – на 27 поправок.

Или другой пример – мутация монархии в Англии увенчалась -... Реставрацией.
Когда человек мутирует в обезьяну, наверное, это уже не мутация, а деградация.
Да нет, природа одинакова:)
Каждая мутация проверяется на жизнеспособность именно в текущей среде, нежизнеспособное убивается этой же средой. Так было. Среда диктовала.
Но самое страшное начинается сейчас, когда человек технически подковался, а духовно расковался, и начинает менять среду. Возомнил себя Богом.
Log Log _ 05.11.2019 11:31
IP: 35.235.226.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Аффтар, выпей
Уролог, "выпей" мочи, и сходите к психотерапевту.
Он вылечит Ваш комплекс неполноценности.
iip _ 04.11.2019 11:54
IP: 35.235.227.---
Константин Левин:
iip:
"гугл" знает, а ты не знаешь!?
- прикольно!!!
А ты, вобще, знаешь кто такой Гугл?:::::))))))))
iip _ 04.11.2019 11:09
IP: 35.235.227.---
Константин Левин:
iip:
Ты со мной не спорь, не показывай свою не компетентность, как говорят на Руси: "молчи дурак, за умного сойдешь!"
Это твой утренний разговор с зеркалом, ты наш многоликий зомбячок путинский.:)
Mike_Kharkov _ 04.11.2019 10:22
IP: 35.235.227.---
Кирилл Панков:
Mike_Kharkov:

А язык нации – это экономика.
Когда хор Верьовки надумал порешать свои экономические проблемы, ничего хорошего из этого не вышло.
Голословно. Почему не вышло? вышло всё как в жизни – размен имиджа тупости нацмонолития на легкое безкультурье, разбавленный рассолом юмора, всё трудносопоставимое, внесхемное. Но так устроена природа, любое изменение начинается с мутации, без мутаций исчезнет сама жизнь.
Интересней развить тезис пани о том, что язык возникает из земли. Как там у алхимиков было? на какой день золото возникало из некой субстанции? примечателен сам процесс делания языка из земли, кто осущ-т общее руководство? доливает из чанов? Политрада "Свободы" или другим можно?:)
Укр. национализм, похоже, уходит в алхимию.
Кирилл Панков _ 03.11.2019 21:33
IP: 35.235.227.---
Mike_Kharkov:

А язык нации – это экономика.
Когда хор Верьовки надумал порешать свои экономические проблемы, ничего хорошего из этого не вышло.
Mike_Kharkov _ 03.11.2019 21:12
IP: 35.235.227.---
Пани упорно продолжает настаивать, что господь сначала создал языки, а потом юзеров под них. Видимо, изучает компьютерное дело. Не хочется лезть с советами, но намекнуть...что важнее что делает программа, чем на каком языке написана:) Хотя, естественно, есть куча фан-клубов именно языков программирования. Но там не принято язык оппонентов называть "языком оккупанта", а принято развивать свой и сравнивать по результату.
А язык нации – это экономика, пани. Вы что-то путаете (то ли нацию с этносом, то ли следствие с причиной).
Кирилл Панков _ 03.11.2019 20:58
IP: 35.235.227.---
Константин Левин:

что в Лувре висят русские картины, мировая литература богата русскими писателями и поэтами, мировая история на треть, пестрит геройством русских.
"Русский мир" большевики вышвырнули из России с 1917 по 22 год – "Философский пароход" называется. За тем для тех кто остался из "русского мира" устроили ГУЛАГ. И то что сегодня в РФ называется "русский мир", всего лишь бутафория, большая Потёмкинская деревня, несостоявшаяся "русская весна".
Вот как по этому поводу писал русский писатель Бунин, друг Константина Левина (Толстого) в "Окаянные дни" – В "Известиях" статья, где "Советы" сравниваются с Кутузовым. Более наглых жуликов мир не видел.
iip _ 03.11.2019 19:54
IP: 35.235.227.---
Константин Левин:
iip:
Ну вот видишь, я тебя убедил в чем то это разве плохо, значит есть смысл русским иногда учить украинцев.
Ты только в очередной раз воздух испортил, и убедил в своей дебильности:)
Спорить с тобой было бы наверное даже прикольно, но есть одна беда.

Пусть меня забанят, но скажу как есть.
Из-за таких долбо*бов, как ты, гибнут хорошие люди, гибнут тысячами, а ты, мурло путинское, сидиш под портретом своего упыря-путина и фиглярничаеш.

Спи спокойо, если сможешь...пока...
iip _ 03.11.2019 15:16
IP: 35.235.227.---
Константин Левин:
Grenader45:
iip:
Только не понятно, почему хо хлы сыдятся называться тем кто они есть на самом деле!?
- то они "викинги", то "эйропейцы", то теперь к русским привязались, отдайте им свое название.
Никому в мире не нужны эти страдания хо хлов, все прекрасно знают, что в Лувре висят русские картины, мировая литература богата русскими писателями и поэтами, мировая история на треть, пестрит геройством русских. Только на Украине идет мышиная возня с названиями и кличками самим себе.
Костя, опохмелись. Кто к кому привязался?
Подавитесь вы своими "русскими", мы согласны быть украинцами.:)
Вы, дебилы, заработали лишнюю копейку на нефти с газом и нет бы жить, детей растить и строить нормальную страну. Нет – мокше надо было сунуться пьяными мордами в Украину, всё проср*ть и переср*ться со всем миром. Ради чего? Ради путинской паранойи?

Не я ж сейчас на мокшанском сайте, а ты – на украинском. Что тебе тут надо?
Grenader45 _ 03.11.2019 13:01
IP: 35.235.227.---
iip:
Константин Левин:
iip:
Видно правильно я пишу в точку, от того ты желчью и брызжешь!
Папаша! Не смешите мои тапочки:)
Твои дебильные коменты не жёлчь вызывают, а смех.
Московия – страна-бензоколонка с перевёрнутым голландским флагом и перевёрнутыми мозгами людей, которой правили кто угодно – немцы, грузины, евреи...
Ваша Екатери́на II Алексе́евна Вели́кая (урождённая Софи́я Авгу́ста Фредери́ка А́нгальт-Це́рбстская) русского языка не знала. Российсукие дворяне стыдились русского языка и учили своих детей французскому. Ваш Пётр I все слова собезьяничал у голландцев-немцев.
Россия сляпана из немецкого и голландского дерьма, замешанного на монгольских матюках, которая и РОССИЕЙ то стала около трёхсот лет назад:)
Вас словно в понедельник родили – сами жить нормально не можете, и другим не даёте:)
И ещё имеете наглость примазываться в Киевской Руси:)
...) не втримався – плюсую!+++
iip _ 03.11.2019 12:39
IP: 35.235.227.---
Константин Левин:
iip:
Видно правильно я пишу в точку, от того ты желчью и брызжешь!
Папаша! Не смешите мои тапочки:)
Твои дебильные коменты не жёлчь вызывают, а смех.
Московия – страна-бензоколонка с перевёрнутым голландским флагом и перевёрнутыми мозгами людей, которой правили кто угодно – немцы, грузины, евреи...
Ваша Екатери́на II Алексе́евна Вели́кая (урождённая Софи́я Авгу́ста Фредери́ка А́нгальт-Це́рбстская) русского языка не знала. Российсукие дворяне стыдились русского языка и учили своих детей французскому. Ваш Пётр I все слова собезьяничал у голландцев-немцев.
Россия сляпана из немецкого и голландского дерьма, замешанного на монгольских матюках, которая и РОССИЕЙ то стала около трёхсот лет назад:)
Вас словно в понедельник родили – сами жить нормально не можете, и другим не даёте:)
И ещё имеете наглость примазываться в Киевской Руси:)
majorvihr _ 03.11.2019 12:17
IP: 35.235.227.---
iip:
Константин Левин:
Костик, а карело-финские народьі кто? Может словяне, ха, ха? Вот основа населения Московии кто, в 9,10,11 веках, и т. д. Неучи, глаголят напраснину. Кто вятичи, веди, чудь, ерзя, мокша, мордва, удмуртьі, коми и прочие убитьіе уже в язьіковом плане Россией народности.
majorvihr _ 03.11.2019 12:09
IP: 35.235.227.---
iip:
You are right
iip _ 02.11.2019 21:33
IP: 35.235.227.---
Ростов Никола:
iip:
Дело не в словарях сынок.
Дело в том, что на мови ничего не создали, ни чего не изобрели, и ничего путного не сделали, кроме как сидели всю войну в схронах и пололи тяпками буряки. Любая поговорка, любой красивый словооборот или пример из жизни, родом из русского языка и коверкать его мовой нет смысла.
Опять полезли фсб-шные путинские зомбяки, кидаются г*вном, как макаки в зоопарке.
Создают не языки – создают люди.
Это вы, драные мокшанцы, ничего путного не сделали – только сидели паразитами на шее у нормальных народов и ещё и культуры уничтожали, как последние варвары.
Всё, что сделано умного в СССР – или евреи, или украинцы, или любые другие НЕ русские.
Даже самый знаменитый мокшанский поэт Пушкин – эфиоп.
И сегодня никак не успокоитесь в своей вонючей стране-бензоколонке – лезете везде пьяными рылами.
Вот как-то так, ПАПАША:)
Кирилл Панков _ 02.11.2019 19:22
IP: 35.235.227.---
Ростов Никола:
Римляне тоже не были греками, но им достало ума быть преемниками греческой культуры.
А тут, Украине, всё ещё проще. Русской весны не состоялось, битву за "русский мир" в Украине РФ проиграла, это уже всем понятно. Осталось всего лишь подобрать то, что валяется под ногами с 1917 года.
Ростов Никола _ 02.11.2019 19:07
IP: 35.235.227.---
Кирилл Панков:
Украинцы не наследники Киевской Руси, они тюрки не русского происхождения.
Ростов Никола _ 02.11.2019 19:05
IP: 35.235.227.---
iip:
Дело не в словарях сынок.
Дело в том, что на мови ничего не создали, ни чего не изобрели, и ничего путного не сделали, кроме как сидели всю войну в схронах и пололи тяпками буряки. Любая поговорка, любой красивый словооборот или пример из жизни, родом из русского языка и коверкать его мовой нет смысла.
Кирилл Панков _ 02.11.2019 12:43
IP: 35.235.227.---
Удивительно, как вы боитесь впитать в себя русский язык. Быть полноценными наследниками Киевской Руси.

В Стус – І сто, і двісті, і більше років наш інтелігент тільки те й робив, що творив усе спочатку. То була сама тільки ілюзія творення. Хто доробляв свого віку, бачив провалля зразу ж позаду себе, а той, що тільки-но приступав до роботи, бачив ще провалля під ногами попереду. Наша історія – це все і завжди спочатку, якась постійна гойданина на одному й тому ж місці, мертва хвиля еволюції.
iip _ 01.11.2019 19:20
IP: 35.235.226.---
У боротьбі за українську мову допускається помилка. Вірші, романи і пісні українською – це чудово, та зараз ера глобалізації. Український інформаційний простір у спеціалізованих галузях по цей день "шлюзується" із світовим через російську мову. Світова інформація здебільшого є тільки російською. Більшості інформації українською просто немає. От і працює інженер з російським текстом, мугикаючи українську пісеньку:)
Державному інституту мови треба було не дурнею займатися із літерками Гю, Этерами та Индиками, а створити повні і точні спеціалізовані словники з основними мовами світу і витіснити російські словники, щоб науковці, інженери та спеціалісти не користувалися російськими галузевими словниками при перекладі навіть з/на англійську.
Мова – не тільки пісня. Це медицина, атомна фізика, інженерія, астрофізика, електроніка...
Українська мова відрізана від світового інфопростору через відсутність спец-словників та потужних і доступних інструментів спеціалізованого перекладу.
Kostiantyn Protasov _ 01.11.2019 19:00
IP: 35.235.226.---
Якби Петро Яцик побачив, як на IV-му (фінальному) етапі конкурсні роботи замість учнів пишуть їх вчителі – він би у могилі перевернувся. І забрав свої гроші з цієї ганебної профанації.

2. Невже пані Фаріон не знає, що в українській мові не кажуть по-мадярськи, по-румунськи, по-польскому? Румунською, польскою, російською, українською розмовляють громадяни України. А "по-" – це русизм.
Андрій Маковецький-Левенгук _ 01.11.2019 18:42
IP: 35.235.226.---
Аффтар, выпей трияда.
gajdamaka _ 01.11.2019 16:46
IP: 35.235.226.---
Більшість населення України тупо байдужа до української мови. Гірка правда полягає в тому, що абсолютна більшість українців (до 95%) свідомо чи підсвідомо вважають укр. мову неповноцінною. В їх засушених мізках залізно засів стереотип, що укр. мова – це мова-каліка. Саме тому її треба постійно підпирати милицями у вигляді русизмів. З багатьох причин малорос геть не розуміє фундаментальне значення мови для державотворення. Зате (на відміну від нас – сірих) московіти чудово розуміють це. Тому і гатять мільярди доларів на підтримку і розповсюдження російської мови не тільки в РФ, а й по всьому світові. За свою мову московіт ладен пащу порвати своєму опонентові. А що ж українчик.? Він мовчить, відступає і пристосовується
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter