28 грудня 2021, 17:25

''Ген українців'' – душа каналу НТА

Просвітницько-пізнавальну програму "Ген українців" за внутрішнім рейтингом телевізійного каналу НТА відзначено особливою номінацією року: "Ген українців" – душа каналу НТА". Особлива номінація для унікальної програми в нашому інформаційному просторі, що надає перевагу смаженим політичним чи скандально-опущеним новинам, розрахованим на так званий медійний "хайп", себто крик, галас і шум... Проте інтелектуально-просвітницька праця твориться в тиші розумом, серцем і душею, про яку найкраще висловився Григорій Сковорода:

"Душа – це те, що робить траву травою, ліс – лісом, людину – людиною. Без душі трава – сіно, ліс – дрова, людина – труп".

Отож ми Є всупереч усьому і всім! Працюємо вперто, послідовно і невідступно, якщо вважати, що оновлений проєкт "Ген українців" – це продовження у зміненому форматі програм "Величі особистости" на телеканалі "Рада" (2013-2019 рр.) у співторенні з журналісткою Наталею Андрощук (за що їй і тодішньому керівникові каналу "Рада" Володимирові Леху особлива подяка).

За час існування авторського проєкту "Ген українців" (кінець 2019-2021 рр.) створено 82 студії про знакові (незнані та маловідомі) постаті (герої) української історії, культури, науки, підприємництва, політики, крізь призму яких розкрито кульмінаційні віхи нашої історії, що сповна накладаються на сьогочасні проблеми суспільства. Цьогоріч записано 36 студій.

Серед постатей цьогорічного "Гену українців" герої національно-визвольних змагань: Іван Полтавець-Остряниця, Михайло Омелянович-Павленко, Юрій Горліс-Горський, Андрій Бандера, Євген Коновалець, Роман Шухевич, Дарія Гусяк, Ірина Савицька, Ольга Ільків, Олесь Бабій, Василь Білас і Дмитро Данилишин, Дмитро Мирон-Орлик, Іван Климів (Євген Легенда), Михайло Сорока, Зеновій Красівський, Валерій Марченко;

письменники і мовознавці: Леся Українка, Іван Франко, Агатангел Кримський, Емма Андієвська, Михайло Слабошпицький, Святослав Караванський, Олекса Синявський, Олександр Пономарів;

видатні благодійники Анастасія Заславська, Єлизавета Милорадович-Скоропадська, родина Терещенків, Богдан і Варвара Ханенки, родина Олексія і Христини Алчевських, Петро Яцик; релігійний діяч і зрадник Гавриїл Костельник;

історичні події: про жертви Бабиного Яру, про героїчні і трагічні події під Базаром 1921 року, про 100 років Таємного Львівського університету.

Низка з цих студій, як і "Величі особистости" (160 студій, канал "Рада", 2013-2019 рр.), уже стали традиційним додатковим матеріялом для вчителів у школах та викладачів вишів з метою поглибленого вивчення історії, літератури, культури, процесів державотворення, підприємницької та благодійної діяльности, а у Львівській політехніці увійшли до курсів "Сучасної української мови" та "Риторики".

Наш проєкт покликаний озброювати знаннями, що завжди ведуть до перемоги.

Кілька думок наших вдячних і глибоких глядачів про одну з наших знакових студій про батька Степана Бандери Андрія Бандеру (https://www.youtube.com/watch?v=Rn72SeQfPsM&t=1206s), за які ми особливо вдячні:

Володимир Прядка

Фантастична лекція. Дякуємо пані Ірині Фаріон за ту титанічну просвітницьку роботу, Тепер багатьом буде ясно про подвиг роду Бандерів в ім,я нашої Батьківщини...Слава синам України!

Kolesnik Alexsandra

Кожен випуск дивовижний для мене. Дякую пані Ірина. Бахмут. Україна

Руслан Андреев

Ирина, вы удивляете все больше, контент вашего канала становится все более интересным. З вялiкай павагай з Беларусi, так трымаць далей)

Татьяна Ст

Пані Ірина, велика Вам подяка за вашу передачу, так красиво і сміливо ви повертаєте нам нашу пам'ять. Ваші розповіді надихають, вселяють віру в те, що українці непереможні, бо і тепер є герої, такі як Ви, які не мовчать. Дай Боже Вам сили надихати свій нарід до перемоги. Слава Україні! Героям слава!

Лідусина Казка

За Вашими лекціями, репліками, кожним відео треба вивчати нашу історію. Не за підручниками, а за вашим майбутнім багатотомником на основі цих достеменно правдивих матеріалів.

Щира вдячність усій команді, що творить цей проєкт: Наталі Струк (генеральний директор), Степанові Грицюку, Ярославові Марциняку і всім "всевидящим очам" – операторам.

Студії можна переглядати: https://www.youtube.com/channel/UCUtg_aYdO07kkVRvVOUtCFg

https://t.me/velychosobystosti і, звісно, на каналі НТА https://www.nta.ua/category/projects/gen-ukrayincziv/

''Звільнити Ірину Фаріон – це вбити Правду, Мову, Ідею'', – Оксана Микитюк, мовознавець

Дуже актуально в день реєстрації мого судового позову про незаконне і брутальне звільнення мене зі Львівської політехніки опублікувати цей допис...

#НЕПРОМОВЧУ! Любов Голота про Ірину Фаріон

Любов Голота – письменниця, лавреат Шевченківської премії (2008), головний редактор тижневика "Слово Просвіти" https://www.facebook.com/lubovholota Ірина Фаріон знаю з часу, коли вона та її студенти здійснили чудовий проект, створивши влучні, актуальні плакати на захист української мови...

НЕОБІЛЬШОВИЗМ ПІД СТІНАМИ Львівської політехніки

20 листопада 2023 року біля першого корпусу Львівської політехніки відбулася акція-протесту студентів, викладачів та громадськости проти незаконного звільнення професора катедри української мови Ірини Фаріон начебто за "аморальний проступок", якому, до слова, ще ніхто, навіть Верховний Суд України, не дав чіткого визначення (наказ ректора від 15 листопада 2023 року N4354-3-10 "Про звільнення Фаріон Ірини Дмитрівни" згідно з п...

БАЗАР 1921: 102 роки ГЕРОЇЗМУ і ТРАГЕДІЇ

Надій не лишалося ніяких. Тепер ішла мова лише про гідну смерть... Гриць Рогозний 102 роки самотности національного здвигу українців...

"Справа Ірини Фаріон". Драма в трьох актах

Необільшовикам зі студентськими квитками присвячую Кілька днів тому я вже писала про взірцеве лицемірство новітніх українських тартюфів.....

І без винятків

...