Ірина Фаріон

Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Народилася у Львові. Українка. Батьки виховували доньку прикладом власного життя - чесно, правдиво, оптимістично. І завжди з Богом. Їхня відданість своїм роботам (мама - у бібліотеці, тато - на газзаводі) створювали умови для самовиховання і самопізнання. Практично вся округа старших і молодших від Ірини дітей ходила до її "школи", що була розміщена у дідовій шопі. Згодом ця гра стала дійсністю.

Із другої спроби вступила до Львівського державного університету ім. Івана Франка на філологічний факультет (українська філологія), де навчалась до 1987 року. "Спочатку було Слово…" - все решта похідне. Слово - це духова сила і базова креація людини, життя, суспільства. Цей фах можна назвати таїнством. Із ним я почуваюся обраницею долі" (із інтерв'ю). Закінчила дипломом із відзнакою, внесена до книги "Трудової слави університету".

Працювала лаборантом на катедрі загального мовознавства Львівського державного університету ім. І. Франка. До аспірантури з її світоглядом дорогу було закрито. "Що більше перешкод, то стрімкіший зріст і вищий політ" (із інтерв'ю). 1996 року захищає кандидатську дисертацію і здобуває ступінь кандидата філологічних наук. Нині працює на посаді доцента катедри української мови Національного університету "Львівська політехніка".

Науковий доробок нараховує п'ять монографій, сотні наукових статей. Упродовж 1998 - 2004 років очолює мовну комісію "Просвіти" НУ "Львівська політехніка", від 1998 року - ініціятор та організатор щорічного мовно-мистецького конкурсу серед студентів та учнів "Мова - твого життя основа". 2004 року стала лавреатом премії імени Олекси Гірника, 2008 року - лавреат премії імени Бориса Грінченка.

2010 року Українська Православна Церква Київського Патріархату нагородила Ірину Фаріон грамотою за наукову діяльність, зокрема за працю-дослідження "Отець Маркіян Шашкевич - український мовотворець".

Від 2005 року є членом Всеукраїнського об'єднання "Свобода", член Політради ВО "Свобода". Депутат Львівської обласної ради, заступник голови комісії з питань освіти та науки у Львівській обласній раді.

Виховує дочку Софію. "Джерело моєї енергії - відчуття Божої присутности, любов найрідніших, незнищенна культура українців" (з інтерв'ю).

Вконтакте
vk.com/farioninfo
Блог зареєстрований:02 квітня 2013
Останній запис:02 жовтня 2019
Усього записів:186
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter