Ірина Федорів Журналіст та викладач

Студенти прийшли вчити школярів, як писати тести: учні грали в карти

24 листопада 2010, 13:47

Як новообраний депутат селищної ради і член комісії освіти, культури молоді та спорту вирішила школярам селища Коцюбинське допомогти у підготовці до випускних тестувань.

На участь у такій ініціативі зголосилася Українська студентська спілка, яка об'єднує небайдужу до розвитку освіти молодь. Студенти пообіцяли допомогти у проведенні майстер-класу.Для них це не перший відкритий урок. Подібні заходи УСС за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США проводить в низці областей України, щоб довести, що вступ без хабара, якщо є відповідні знання, можливий завдяки ЗНО.

Моя колишня студентка Марія Крючок взагалі задля досвіду складала ЗНО два роки поспіль.

Щоб отримати зразки оригінальних тестів, я звернулася з проханням до Центру оцінювання якості освіти. Тут спрацювали напрочуд оперативно й надали зошити з тестами за 2010 рік.Приємно, що на звернення депутата селищної ради, таки реагують. (Хотілося б, щоб і на журналістські запити держслужбовці так само швидко відповідали.)

У школі нас провели в клас, де на нас вже чекали школярі. Ентузіазм наш змінився на шок, коли ми побачили, як учні 11 класу в школі грали в карти, в очікуванні на відкритий урок про ЗНО. При чому побачивши нас карти не ховали, а продовжували догравати партію.

Ми трохи зачекали й попросили їх прибрати гру зі столу.Урок таки провели, але зрозуміли, що проблематика підготовки до ЗНО зараз тут не на часі. Лише один учень щось запитав.

Студенти пояснили, де шукати справжні електронні зразки тестів за 2010 рік з відповідями для самоперевірки.

На дошці виписали сайти, де можна пройти on-line тестування, але чи хтось це собі переписав?

Вийшовши з аудиторії, відчуття були "безнадьога.ru", але я подивилася на успішних студентів, які не полінувалися приїхати в селище й безкоштовно допомогти нашій громаді, й подумала: такі бувають і це не фантастика.

Значить, і з наших школярів будуть люди. Просто треба над цим щодня працювати. Ніхто не казав, що буде легко.

Після відвідин школи члени Української студентської спілки самі зголосилися розглянути можливість запровадження інтенсивної підготовки школярів селища з початку наступного календарного року.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
alexa71 _ 30.11.2010 15:44
IP: 92.113.25.---
dostoyevsky:
Я Вам не про перший клас. Це в першому класі вчать, а в десятому-одинадцятому і навіть у восьмому вже вчаться. Ясно справа, що що то за батько, коли не докормив дітей до пенсії. Але то не всім дано, в основі тільки чинушам. А так коли лобуряка не ходить на уроки тижнями і навіть ніколи і не думав розкрити книжку, то переконувати його в чомусь немає потреби. Кайло в руки – і життя кращий вчитель. Розбалувала і попортила людей радянська влада. Так кажуть.
Serge-JPN _ 29.11.2010 18:25
IP: 89.162.254.---
Hlaford:
Это в Донецкой области, наверное?)))))
==============
Нет, но следующий презик – родом отсюда будет!
Микола_Єременко _ 28.11.2010 02:37
IP: 95.158.19.---
Взагалі-то, якщо Ви не зрозуміли, то я писав про те, що діти у 17 років ще не усвідомлюють своїх вчинків. І їх треба до чогось заставляти – якщо спочатку вони це саботуватимуть, то цілком може бути, що під кінець того ж навчання схаменуться.

Не усвідомлюють – ДО ПОБАЧЕННЯ! Нехай у ВНЗ вчаться ті, хто усвідомлюють.
Окрім того усвідомлення може прийти і в 20, і в 25 років. А вчитись, як кажуть, ніколи не пізно.
Випадкові люди у вузах, які щиро ненавидять навчання, це причина багатьох українських негараздів.
dostoyevsky _ 26.11.2010 14:44
IP: 94.76.113.---
2alexa71
Я Вам про життя, Ви мені про погоду.
--
Взагалі-то, якщо Ви не зрозуміли, то я писав про те, що діти у 17 років ще не усвідомлюють своїх вчинків. І їх треба до чогось заставляти – якщо спочатку вони це саботуватимуть, то цілком може бути, що під кінець того ж навчання схаменуться. Ну і взагалі, унверситет дає не тільки теоретичні знання – також вчить жити у доволі конкурентному середовищі, вирішувати поточні проблеми і планувати свої справи наперед, правильно розподіляти час – погодьтеся, це в житті пригодиться мабуть усім.
І казати, що якщо не хочуть, хай не вчаться, – це якось дивно. Діти у 1 класі теж не хочуть вчитися. Так може відмінимо середні школи тоді? Не хочуть – хай не вчаться!
dostoyevsky _ 26.11.2010 14:39
IP: 94.76.113.---
Зі свого досвіду скажу, як колишній абітурієнт, який писав ЗНО, що будь-яка інформація була цінною. Навіть дуже. Про те, щоб до нас прийшли студенти, ми і не мріяли – таких тоді ще не було. А тут таке щастя:)

"І невідомо від кого користі більше" – ну так спробуйте організувати те ж СТО без ВО, щоб воно стабільно працювало, приносило прибуток, вчасно отримувало необхідні деталі і виплачувало з/п автомеханікам. Правда ж, це так легко?

"...займіться краще чимось системокоригуючим" – де це ви бачили, щоб людина одноосібно скоригувала систему? Мені здається, що ви, Миколо, не зовсім розумієте, що таке змінити систему і ЯК це треба робити.

"Може тоді Ви зрозумієте, в чому полягає роль депутата" – ну звісно ж, роль депутата – наобіцяти золоті гори, добитися фінансування зверху, загребти 90% коштів собі у кишеню і займатися розвитком своїх справ, користуючись владою. А перед виборами наобіцяти чергові золоті гори і щось зробити для окозамилювання. Грейт! Нас чекає велике майбутнє!
Микола_Єременко _ 26.11.2010 14:12
IP: 95.158.19.---
Ірина, а Ви не намагалися займатися ще й фотосинтезом замість рослин?
Вкотре Ви робите те, у що не потрібно втручатися. Абітурєнти роками поспіль готуються до вступу у вузи. Наполегливі або багаті стають студентами, ті котрі грають у карти йдуть лагодити машини на СТО, бо їм до дупи всі оті Ваші науки. І невідомо від кого користі більше: від практика-автомеханіка, пекаря, столяра, чи від мільйонів одиниць офісного планктону з вищою освітою.
До чого тут Ви з Вашими волонтерами? Ви за пару таких занять мотивуєте школярів до чогось? Не вірю. В кого мотвиції немає, той її і не матиме. Процес поділу претендентів на вищу та претендентів на середню-спеціальну освіту йде сам собою. Не потрібно нікого ні до чого силувати.
Якщо вже так тягне до "діяльності", то займіться краще чимось системокоригуючим, а не дрібними бульками в піонерсько-тимурівському дусі. А ще краще – самоосвітою. Може тоді Ви зрозумієте, в чому полягає роль депутата.
alexa71 _ 25.11.2010 10:59
IP: 92.113.1.---
dostoyevsky:
Я Вам про життя, Ви мені про погоду.
passing _ 24.11.2010 22:35
IP: 77.120.16.---
Ірина Федорів:
passing:
Я не байдужа. Більше того, я розумію, які помилки були нами зроблені 2004 року. Головне не допустити їх зараз. Головне розуміти, що жоден політик, який лізе на сцену, не зробить нічого за нас.
"Лезет на сцену" – это НЛП – то же самое можно назвать другими словами и эффект будет другой. Мы все всё понимаем, но без политиков ничего не добьёмся, поэтому мы за них голосуем, а не потому, что любим. Вы тоже "лезете", и мне это нравится. А вот если Вы в политике будете вести себя так, что Ваши противники не смогут сказать, что Вы "пиаритесь" и "лезете", то я, избиратель, скажу, что Вы – вежливый приспособленец. Такому в политике уютно, но избирателям он не нужен. Мы и без политиков можем тихо заниматься хорошими делами.
Sandrine _ 24.11.2010 21:16
IP: 95.134.126.---
Просто суспільство незабаром поділиться на тих, хто прагне освіти і тих, хто працюватиме "на лопаті". Нічого поганого в цьому немає. За сучасними дослідженнями, людей, здатних повноцінно здобути вищу освіту 10-15 %. І цього досить! Не потрібні дипломовані менеждери, що пишуть з жахливими помиками. Я також за те, щоб учитель був захищений выд свавілля учнів. За ганебну поведінку по відношенню до вчителя учні мають сплачувати штрафи (або їх батьки, якщо їх не навчили). Не мають коштів – хай заробляють на суспільно-корисних роботах.
Ірина Федорів _ 24.11.2010 21:13
IP: 194.143.145.---
passing:
Я не байдужа. Більше того, я розумію, які помилки були нами зроблені 2004 року. Головне не допустити їх зараз. Головне розуміти, що жоден політик, який лізе на сцену, не зробить нічого за нас.
SanSay _ 24.11.2010 19:53
IP: 91.200.180.---
Спочатку треба мотивувати школяра, щоб він зрозумів навіщо йому освіта. Які перспективи в його світогляді і працевлаштуванні це відкриває.

А прості шкільні вчителі вже просто не можуть того зробити, бо якби бачили перспективи, то мабуть не працювали би в школі за копійки.
passing _ 24.11.2010 18:50
IP: 77.120.16.---
Ирина, Вы, безусловно, молодчина!
Но в Киеве сейчас Майдан – Вам это безразлично?
dostoyevsky _ 24.11.2010 18:00
IP: 94.76.113.---
Навіщо тратити гроші і нерви вчителям. Якщо людина не хоче вчитися, її не заставить ніхто.
========

А ви не думаєте, шановн (?) alexa71, що у 17 років таким істотам, як люди, ще не надається повна дієздатність з юридичної точки зору. Цікаво, чому? Комусь прийшло в голову таке? Чи може все ж це небезпідставно?

Згадайте себе у тому віці. Дуже ви думали про своє майбутнє? (якщо думали, то навряд там обійшлося без впливу з боку батьків). Не думаю, що маючи повну цивільну дієздатність я ще здатний розуміти наслідки деяких своїх вчинків. Але вік живи – вік учись. І якщо ті діти чогось зараз не розуміють, то не факт, що потім не жалітимуть про це.

І взагалі, прикро, що відношення до ЗНО щороку стає все менш серйозним. Коли ми готувалися, то навіть ті, хто був далекий від усього, пов*язаного з навчанням, все ж слухали і мотали на вус хоча б інформацію про те, що їх чекає.

Так може хай МОН щороку вигадує щось новеньке, щоб 11-класники не розслаблялися?:)
Fl0ridor _ 24.11.2010 16:47
IP: 194.37.248.---
Школота – она школота и есть.
aztec2 _ 24.11.2010 16:32
IP: 94.76.113.---
Led_Zeppelin:
Тобто Ви вважаєте, що це нормально, що учні на занняттях грають у різні ігри, незалежно від того в що саме вони грають? Як на мене вони могли б хоча б якусь повагу виразити дор людей, які прийшли допомогти ж їм написати нормально тести. І зі свого недавнього досвіду напишу. що що у нас будь-які подібні прояви жорстко присікалися, за що я зараз, в принципі, їм вдячний.
Led_Zeppelin _ 24.11.2010 16:16
IP: 193.43.95.---
Oho:

...Якщо немае мiжнародних змагань з карт, то мабудь це i е та вiдповiдь чому шахи добре, а карти зле...
_________________________
Це не арґумент. Міжнародних змагань немає з багато чого, то що? Ви скажете, що гра в дамки також якось розкладає молодь?
Але міжнародні змагання з покеру, наприклад, є. І не лише з покеру...
Повторюю: в шахи на гроші також грають...
NovorosOdessa _ 24.11.2010 16:13
IP: 194.44.7.---
Как-то несерьезно с такой прекрасной улыбочкой столько тяжелых тем описывать!!!
fb_ua _ 24.11.2010 16:04
IP: 88.155.20.---
Вот тот кто спрашивал, тот и собирается поступать в ВНЗ, остальные – нет. Вы бы их сначала опросили, что они собираются делать после школы
Просто _ 24.11.2010 15:57
IP: 88.81.234.---
Бедные депутаты!!!! Как же им не повезло с коллегой-журналистом!))))))))
Браво! Читать очень и очень интресно.
Oho _ 24.11.2010 15:27
IP: 79.214.106.---
Led_Zeppelin:
Шановна авторко, а що поганого в тому, що школярі грали в карти? Ви хоч і молоденька, але маєте свідомість совка... Не можу зрозуміти чому шахи – добре, а карти – погано... Адже і те й инше розвиває мислення, а також і те й инше може бути азартним... Чи Ви ніколи не бачили як на гроші грають у шахи?
порiвнювати шахи з картами, напевно, це порiвнювати... з пальцем.Якщо немае мiжнародних змагань з карт, то мабудь це i е та вiдповiдь чому шахи добре, а карти зле.
alexa71 _ 24.11.2010 15:21
IP: 92.113.43.---
Ірино, та не ходіть Ви стежками Мами Терези. Наше суспільство не потребує таких образів. У нас є "генії" які в школу ходили на пару уроків в тиждень останні два роки. А за атестатами так і не прийшли. Атестати до цих пір в сейфі директора лежать і кожен рік додаються нові екземпляри. Треба сім класів і в колгосп, в ПТУ (там конкурс), чи просто вулицю прибирати. Навіщо тратити гроші і нерви вчителям. Якщо людина не хоче вчитися, її не заставить ніхто. Вона може бути прекрасним пастухом чи двірником, аби не в тюрму. А депутат новообраний тут з якого боку? Він послідовник Макаренка, популіст чи йому просто більш немає що робити? Там в селі все так гладко? Хай приймає вітання тоді.
Deus igrok _ 24.11.2010 15:02
IP: 91.124.100.---
Та то вже масове явище... я в першокурсників семінари маю......

І десь такі самі враження, як мені знайомий розповів про "цікаве" мобільне відео, як 10-11 класники новий рік на приватній квартирі справляли... мдя... канал Hustler нервово курить на стороні...
================

Тут без радикалізму ніяк, для мене вже навіть закон "про 3 колоски" минулого століття видається досить ефективним у сучасних реаліях.

================

Шоб я зробив, якби мав можливість:
- відеофікація класів
- кнопка тривоги на учительському столі
- служба охорони
- що квартальне відвідування учнями/студентами психолога
- ну і зміни до законодавства, як не до кримінального, то до адміністративного кодексу, конкретні штрафи, а ж до відправлення особливо важких дітей до режимних колоній-інтернатів з посиленою охороною.
===================
От ви думаєте – я ідіот, а ви б подивилися 17-18 числа кіко пяні біля сан-ремо шлялося і як ранком навкарачки повзли, яких їх вік
Led_Zeppelin _ 24.11.2010 15:00
IP: 193.43.95.---
Шановна авторко, а що поганого в тому, що школярі грали в карти? Ви хоч і молоденька, але маєте свідомість совка... Не можу зрозуміти чому шахи – добре, а карти – погано... Адже і те й инше розвиває мислення, а також і те й инше може бути азартним... Чи Ви ніколи не бачили як на гроші грають у шахи?
Ірина Федорів _ 24.11.2010 14:49
IP: 91.209.55.---
Hlaford:
Київська область. Від києва близько 10 км.
Kislorod _ 24.11.2010 14:37
IP: 92.112.148.---
Дави голубих!!!!
ONLINE
Зеленський31 Уряд реформ407 Корупція1350 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter