6 грудня 2010, 18:04

Великі добрі справи маленьких Українців

Ми всі щодня читаємо про політиків і бачимо їх на екранах. Від них буцімто залежить наш добробут. Ми часто не усвідомлюємо, що не їм, а саме нам під силу змінювати цю державу на краще.

Мої студенти вкотре мене дивують і доводять, що Україну можна розбудовувати щодня власноруч.

До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у моєму селищі вони вирішили для молоді провести дискотеку в будинку культури. І виявилось, що це можливо навіть тоді, коли коштів на це, як завжди, немає.

Часто нам, журналістам холдингу, кажуть, що ми показуємо сюжети про діяльність Фонду Олени Пінчук "Антиснід", і це – джинса.Я скажу так, що хороші й добрі речі треба популяризувати, щоб люди розуміли, до кого можуть звернутися по допомогу.

Після дзвінка до "Антиснід", де я особисто нікого не знаю, мені кур'єр від цієї організації привіз 300 презервативів та інформаційні брошури, які я частково спакувала в конверти й розкидала по поштових скриньках мешканцям селища 1 грудня, а частково ми їх роздавали разом із студентами на дискотеці в клубі селища.Три тисячі буклетів про вплив на організм клубних наркотиків, марихуани та про наслідки сексу без презервативів нам для заходу після телефонної розмови виділили в Міжнародному благодійному фонді "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні".

Студенти, які входять до Ротаракт-Клубу "Київ-Центр", самі спланували програму заходу, частково привезли з собою техніку, підібрали низку відеороликів, роздобули футболки, сумки й контрацептиви, які залишилися в них ще з попередніх аналогічних заходів.Хоча оголошення про захід систематично зривали, на дискотеку все ж прийшло близько 30 молодих людей. Заохотити їх до танців було не так легко. Допомогли презервативи та призи від СТБ.

Ми розуміли, що відеоролики навряд чи хтось захоче уважно прослухати – не та аудиторія. Можна було б просто втратити тих, хто вже прийшов.

Тому вирішили давати призи тим, хто після перегляду кількох роликів через деякий час дасть відповідь на поставлені нами запитання. Спрацювало. Я сподіваюсь, що якийсь відсоток інформації сприйняли всі відвідувачі дискотеки.Найцікавіше, що до організаторів постійно хтось підходив і уточнював, чи це робиться дійсно безкоштовно. І коли отримували ствердну відповідь здивовано перепитували: "Навіщо вам це треба?"

Після того, як я в блозі написала про відкритий урок щодо випускних тестів, який у нас в школі провели члени Української студентської спілки, до них звернулися депутати інших селищ з проханням провести такі самі заходи.

Впевнена, що писати треба не лише про великих Українців і їхні дії чи бездіяльність в країні. А й про успішні історії тих, хто лише починає розбудовувати нашу державу.

Я щиро вдячна долі, що я вчила декого з цих студентів, бо тепер я можу в них навчитися – і це найбільше щастя. В їхньому віці, я не працювала на суспільство. Я просто вчилася і працювала над саморозвитком.

Над зменшенням рівня наркоманії й ВІЛ-інфікованості я задумалась і почала працювати лише після таких знахідок на суботниках.Стало зрозуміло, що це може торкнутися кожного, а значить мене, і моїх близьких. Отже ця проблема не така вже й далека всім нам.

І якщо ще не пройшло і десяти років, а молодь стала такою активною, то все можна змінити.

Насправді майбутнє і сьогодення, на щастя, в руках кожного з нас, а роль "великих" українців в ньому ми часто переоцінюємо.

powered by lun.ua

Пташник VS Рух ЧЕСНО: коли засліплена собою екснардепка свідомо шкодить громсектору

Екснардепка Вікторія Пташник програла суд Руху ЧЕСНО. Вона намагалася довести, що Рух ЧЕСНО у своїй публікації під час аналізу звітів кандидатів по 179 округу, де балотувалася політикиня, надав недостовірну інформацію, коли написав про те, що у її звіті не відображені витрати на Facebook-рекламу...

Клочка в клочки! Нардеп стає в.о. Дубінського на потоках забудовників в Приірпінні

Ледве позбулася Київщина від жаби-гадюки нардепа Олександра Дубінського, як до нас прийшов інший "Слуга народу" – нардеп Андрій Клочко. Це сумнозвісний голова комітету з питань місцевого самоврядування...

Кіро Рудик, є питання. Ви підписали заміни на голову ОВК Франківщини. Що відбувається?

Партія "Голос" у окружній виборчій комісії Франківщини (округ 87) має джекпот – квоту голови. Голова важлива фігура, веде засідання. З огляду на те, що з дня виборів у нас вже змінилися три голови комісії і підрахунок постійно затягується, то виникає низка питань, які потребують відповіді...

Друга заміна за добу голови ОВК "Голосу": хто ж грає квотою партії на 87 окрузі?

ЦВК знову змінило голову ОВК на Франківщині. Другу добу члени ДВК не можуть здати бюлетені. Другу добу заблокований підрахунок голосів. Двоє людей, яких затвердили по квоті "Голосу" замість "чорного" нотаріуса з Ірпеня та його партнера, знову мешканці Київщини...

Підрахунок голосів Франківнища VS Донеччина – це подарунок для агресора РФ

Цієї неділі відбулися вибори народних депутатів у двох областях. На Донеччині безапеляційно переміг сєпар Андрій Аксьонов. Як повідомляють ЗМІ, він має подвійне громадянство...

Вакцинований Жадан. Реальність і міфи про те, хто і коли вакцинується

Письменник Сергій Жадан вакцинувався. Про це він повідомив на своїй сторінці Facebook. Скажу одразу, ми з Жаданом не знайомі і я не є його фанаткою...