Ірина Федорів Журналіст та викладач

Розслідування побиття активістів в Приірпінні очолює людина Карплюка-67

25 серпня 2015, 22:11

Після 4 резонансних побиттів активістів у Ірпені та Бучі, за які досі ніхто не відповів, у нас створили робочу групу.

Її очолив заступник голови Київської ОДА Дмитро Христюк.

Варто нагадати, що у декларації мера Ірпеня Володимира Карплюка за 2013 рік Громадський рух ЧЕСНО виявив 67 квартир.

Цей факт спонукав журналістів провести низку розслідувань. Через кілька годин після сюжету "Схеми", де розповідали про те, що Карплюк з високою ймовірністю уникає сплати повної суми податків під час продажу квартир, активіста, чия дружина з'явилась на телеекрані, побили під будинком. Гроші не взяли. Відповідно мотив більш, ніж очевидний.

Далі побили ще трьох активстів, які боролися за збереження зелених зон Ірпеня та Бучі.Тут, у рекреаційній зоні, земля на вагу золота. Правоохоронці навіть після рішення вищого спеціалізованого суду не дають валити 8-метрові паркани.

Отак і створилась ця робоча група на чолі з Христюком, яка мала б дати відповідь на питання, що так хвилюють громаду: як зупинити дерибани і гарантувати активістам безпеку.

Людина з такими величезними фінансовими можливостями, чия локальна партія змогла собі дозволити не просто понад півсотні бордів у столиці, а й борди в Одесі й Чернігові, має змогу переконливо впливати на чиновників державного рівня.

За тиждень до цього ми бачили Христюка разом із Карплюком на роковинах по загиблому комбатові Гуменюку – Баті. Навіть тут, на кладовищі Карплюк всім активістам розповідав, як шкода, що критикують Нові обличчя і поівняв себе із Ататюрком.Сьогодні з'явилася інформація про те, що заступник голови ОДА Христюк очолив осередок партії Нові обличчя у Київській області."Інформація про те, що партія "Нові обличчя", яку очолює Володимир Карплюк, обтанцьовує Христюка у нас була десь за тиждень до цього. Цей зв'язок простежувався на фото, які вони робили спільно й публікували на загал. Також нам давали цю інформацію із кількох джерел в ОДА," – наголошує Ігор Домбровський, учасник російсько-української війни, який після люстрації в Ірпені екс-регіонала Володимира Скаржинського пішов добровольцем на фронт.

"Так що ж виходить? Що людина, яка очолює не перший тиждень комісію, що має розібратися з побиттями в Ірпені та Бучі, де в міського голови Ірпеня та його кума екс-регіонала мера Бучі Анатолія Федорука є очевидний забудовницький інтерес, сама має конфлікт інтересів і працює з ними у спілці? Цю людину негайно треба змістити з головування в робочій групі. Мене непокоїть тенденція, яка прослідковується на рівні ОДА. Раніше люди, що були на посадах облдержадміністрації також змінювали політорієнтацію в угоду фінансовим інтересам бізнес-груп. Тому питання не лише до Христюка, а й до голови ОДА Володимира Шанди та Адміністрації Перзидента, що курує подібні призначення," – додає Домбровський.

Христюк пішов у відпустку. Стандартний хід, аби його не звільнили з посади заступника ОДА. Але голову робочої групи можна і треба змінювати, бо голова в робочій групі – це не посада.

З-поміж членів робочої групи є Богдан Кавулич. Ще у 2012 році він разом із Громадським рухом ЧЕСНО перезнтував політикам критерії доброчесності. Кавулич входив до координаційної ради ЧЕСНО.Під час Майдану він допомагав із підтримкою безпеки на Майдані. Зараз він є начальником відділу з питань протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами ОДА.

Саме його ми бачили на конфліктній забудові зеленої зони за адресою м. Ірпінь, вул. Єсеніна.Вимагаємо його призначити головою групи. Таке рішення висловили представники громади, що у терміновому порядку зібралися у вівторок поблизу незаконної забудови в Ірпені.

Якщо і Кавулич або який інший член робочої групи зрадить громаду – на кожного чекатиме доля перевертня Христюка, який не зробив самовідвід і таким чином ставить під сумнів майбутні результати роботи групи.

У вівторок за схеми Карплюка та екс-регіонала Федорука взявся Центр протидії корупції. До цього їх спонукала бездіяльність Генпрокуратури.

Хоча для всіх все очевидно у цій схемі.Попередній блог про побиття я написала 10 серпня. Про нього точно знає нардеп і блогер УП Антон Геращенко. Він особисто повідомив мені про це у смс. Аналогічно поінформований голова прес-служби МВС Артем Шевченко.

У мене велике питання: що вже зроблено і коли винних і замовників ми побачимо на лаві підсудних?

powered by lun.ua
Коментарі — 5
LYCIV_OLGA _ 27.08.2015 13:41
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Ні, – в умовах, коли – Олеся Дацко, Игорь Гурняк "Украинцы – крепостные, или Как из Украины сделали феодальное государство" (ЗН N45, 2014), – вірно сказав Станислав Овчаренко у "О подвигах меньшинства, глупости большинства и наглой лжи власти" (Антикор): "Что бывает, когда безмозглое большинство перечёркивает смертельный подвиг активного вменяемого меньшинства. Спасти себя это активное меньшинство может, только временно отменив выборы этим большинством. Есть другие варианты?...", та – Владимир Рыжов "Никакой люстрации! Только тотальная смена власти в Украине" (Хвиля нет)!... Але ж... це – утопія!... Чи ні?...Питання – теж – риторичне.
LYCIV_OLGA _ 27.08.2015 13:38
IP: 109.251.42.---
В умовах, коли завдяки "пасивній більшості", – 1) такі карплюки/федоруки обираються/стають депутатами/мерами; 2) а в корупційних процесах "на місцях" прямо зацікавлені і мають свій політичний інтерес вищі владні особи, – питання авторки блогу ("...що вже зроблено і коли винних і замовників ми побачимо на лаві підсудних?") – приречені завжди залишатися риторичними/"зависати в повітрі"!

Все про що, – вже не в перший раз, – пише Ірина Федорів, – лише "верхівка айсбергу", а приховані/"спонукальні" мотиви/"пружини" того, що відбувається – дуже цікаві та повчальні (от – тільки за останні дні): 18.08.15. Виктория Ищенко "Каменные джунгли Ирпеня: как мэр уничтожает собственный город" (Четвёртая власть); 20.08.15. "Чёрный PR "ирпенской мафии". Кто покрывает нападения на активистов"; 25.08.15. Егор Шильбаум "Замгубернатора Киевщины Христюк возглавил областную ячейку партии мэра Ирпеня" (КиевVласть)

Так хто ж – більшості, споглядаючий/дозволяючий все це – "доктор"???...
(див.закінчення)
Ruhr _ 26.08.2015 00:06
IP: 93.73.54.---
вчера сегодня арестовали и сидят в мусарне 4 человека которые боролись с незаконными застройками в киеве (можете прочитать у лозового из радикальной партии в фейсбуке). все молчат. какие геращенки? у них все "на мази".
Ivan7 _ 25.08.2015 23:58
IP: 91.202.107.---
За партією Нові обличчя, стирчать вуха Партії Регіонів! За діями Карплюка стирчать вуха бувшого обласного сматрящего Анатолія Присяжнюка! Нові обличчя – Старої влади!
korowin _ 25.08.2015 22:49
IP: 104.197.5.---
Іра, вон учілкі взялісь за оружиє, а ти всьо блоги пішеш.

Бери прімер как ребята учітельскую мафію унічтожают.
Aтака Путіна1271 Україна та Європа1112 Корупція1388 Порошенко4 Уряд реформ417
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter