Єгор Фірсов Народний депутат VII-VIII скликань; Екс-голова Держекоінспекції України

Колективний позов на Дарницьку ТЕЦ

03 жовтня 2020, 14:02

Ми будемо подавати колективний позов на Дарницьку ТЕЦ – ТОВ Єврореконструкція!

В нашій країні, на жаль, не захищені базові права громадян, у тому числі право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, яке відповідно до статті 50 Конституції України належить до основних (фундаментальних), природних прав.

Підприємства-забруднювачі нехтують екологічними нормами, здійснюють викиди та скиди в десятки разів перевищуючи дозволи і все це відбувається роками. Страждають від цього, в першу чергу, звичайні люди, які мешкають неподалік від підприємств. Держава жодним чином не турбується і не захищає права цих громадян. І навіть коли екоінспектори знаходять порушення і штрафують підприємства, ці гроші йдуть до екологічного фонду та до місцевого бюджету, начебто на природоохоронні заходи. Насправді ж, ці гроші будуть витрачені на що завгодно, окрім довкілля, і точно не допоможуть людям.

Як виправити таку несправедливість? Якщо держава не здатна захистити своїх громадян, вони зроблять це самостійно. І для цього є дієвий механізм – колективний позов. Це ефективна практика притягнення до відповідальності забруднювача і стягнення компенсацій для людей. Країни Європи та США вже давно напрацьовують та успішно реалізують таку практику. Більше того, в нашій державі також вже є успішна практика. Це і виплати постраждалим після пожежі на нафтобазі "БРСМ", і виплати за забруднення від "Гаврилівських Курчат" і багато інших справ.

Після останньої перевірки Екоінспекцією Дарницької ТЕЦ, стало зрозуміло, що держава не тільки людей, а сама себе захистити не зможе. Порушень виявлено не було. Отже, залишається сподіватись тільки на себе. Ми збираємо людей, які роками жили поруч з Дарницькою ТЕЦ. Зберемо та узагальнимо показники здоров'я та доведемо, що причиною захворювань були саме викиди підприємства. А після цього подамо колективний позов і будемо добиватись відшкодування.

ТЕЦ – це лише перший крок у цій боротьбі, цю практику можна і навіть потрібно масштабувати по всій країні. Я впевнений, що така боротьба буде навіть більш ефективна ніж державний контроль. Людей, які постраждали, підкупити чи надурити не вийде. І підприємства, розуміючи таку перспективу, будуть швидше модернізуватись та мінімізувати вплив на довкілля і людей.

Великий шлях починається з першого кроку. І для нього нам потрібні люди, які погодяться бути позивачами. Починати завжди важко, і попит буде зростати після перемоги. Але саме зараз ми шукаємо постраждалих. Якщо ви, чи ваші знайомі та друзі мешкають поруч із Дарницькою ТЕЦ, звертайтесь до нас за телефоном – +380 (50) 419 14 56 (Анастасія). Давайте разом боротись за право на чисте довкілля та безпечне життя та здоров'я!

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Max Mykhaylenko _ 05.10.2020 14:59
IP: 31.134.106.---
Абишо.
Log Log _ 04.10.2020 20:42
IP: 46.133.117.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
мля.
Не мля, а тля слабоумная. Ты такой же Киевский как и Петро.
Запердоленко – твой первый ник, который 100% отвечает твоему занятию -
пукать в церкви за копейку от Пригожина
Ты писал, что у тебя полон двор скотины, но одна необычная – ты.
"Сосиська, пословитца, огрессивная" – великолепный лексикон идиота,
который "имеет успехи в воспитании молодёжи".
Безграмотное чучело, любой украинец знает твой родной русский в
сто раз лучше тебя, "оператор" по дерьму в собственной голове.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter