9 листопада 2020, 07:54

Ставай на захист довкілля

У п'ятницю оприлюднили результати місцевих виборів у Києві. Як то кажуть – не пройшло і двох тижнів, бо за чверть цього часу встигли провести вибори і майже встановити результат у США. Але чому в нас так довго рахували – то інша тема для окремого розслідування.

Згідно результатів Київських виборів – наша команда "Екологічна альтернатива" не потрапила до Київради і отримала меньше необхідних 5% голосів. Незважаючи на це, я вважаю, що ми отримали дуже добрий результат.

По-перше, за 75 днів до дня виборів ніхто навіть і не чув про "Екологічну альтернативу". Попри це наш результат вищий ніж у партій, які існували роками, витратили мільони на рекламу і мали присутність на центральному телебаченні. Ми випередили Радикальну Партію Олега Ляшка, Еко Партію Борислава Берези (який на минулих місцевих виборах увійшов до другого туру) Наш край, Пропозиція (партія мерів) і багато інших.

По-друге, за останні десятки років ми змогли вперше сформувати команду справжніх сучасних екологів, кліматологів, зоозахисників, урбаністів, юристів у галузі охорони довкілля, екологічних активістів. Відомі організації "Єдина планета", "Хутроoff", "Зелена Альтернатива", – стали для нас справжніми партнерами.І по-третє, у Києві ми запустили тренд на вирішення екологічних проблем. Змусили у конкурентній боротьбі майже кожного кандидата, включаючи діючого мера, говорити про вирішення екологічних проблем міста. Майже на кожну нашу акцію реагував своєю дією мер Віталій Кличко.

Цим аналізом я хочу підвести до одного – ми продовжимо ще більш наполегливо працювати над питаннями з охорони довкілля і цього разу не тільки у Києві, а й по всій Україні – від Ужгороду до Маріуполя.

Ми плануємо відкрити наші осередки в усіх обласних центрах, а далі – в усіх містах по країні. Тобто створити в Україні справжній рух за довкілля.

Щоб українець зрозумів, що від того, чим він дихає, яку воду п'є, яку їжу вживає – залежить рівень здоровья, тривалість життя його та його дітей, батьків та онуків.

Тож якщо у Вас є бажання відкрити осередок у вашому регіоні або просто стати частиною нашої великої команди якщо набридло дихати брудним повітрям, жити біля сміттєзвалища чи спостерігати за тим, як рубають ліс – обов'язково приєднюйтесь до нас за посиданням тут.

Завдань в нас дуже багато. Нам треба терміново припинити засмічення країни побутовими відходами. Для обміну найкращими європейськими практиками налагодити партнерські відносини з екопартіями Європи, які зараз системно виграють вибори.

Ми маємо змусити підприємства- забруднювачі модернізуватись, особливо в напрямку захисту атмосферного повітря. Вважаю, що ще одна наша місія – нарешті покласти край незаконній рубці лісу. Добитися справжньої реформи державного екологічного контролю, ухвалення радою зоозахисних законопроектів та нарешті почати освітні проекти з охорони довкілля. Бо сучасний погляд на світ, особливо в галузі охорони нашого спільного довкілля – це основа прогресу країни.

Тому приєднуйтесь – буде нелегко, але дуже цікаво.

powered by lun.ua

Сором Кличка. Київ перетворюють на смітник

На тему київського сміття я написав багато текстів, провів купу акцій, командою виходили на прибирання, але ситуація у столиці не змінюється...

Екологічна відповідальність: курс на підвищення

Нещодавно я робив огляд Указу Президента "Про виклики та загрози національній безпеці України в екологічній сфері", там дуже багато надважливих ініціатив, які можуть радикально змінити екологічну політику країни...

Справи Кононенка-Гладковського-Грановського: освіжаємо пам'ять правоохоронцям

Президент Володимир Зеленський через рішення Ради національної безпеки та оборони задав правильний темп і вектор роботи правоохоронних органів та інших органів влади...

Екоінспекція втратила шанс на реформи

Сьогодні Кабмін звільнив першого заступника голови Держекоінспекції, Дениса Каплунова. Це смішно, але серед 73 держслужбовців категорії "А", тільки він отримав незадовільну оцінку...

Як і чому в Україні зростають сміттєзвалища небезпечних відходів

В Україні кожен день генеруються тонни медичних відходів, які вважаються особливо небезпечними. Точної статистики не знає ніхто, але порахувати не складно...

Ставай на захист довкілля

У п'ятницю оприлюднили результати місцевих виборів у Києві. Як то кажуть – не пройшло і двох тижнів, бо за чверть цього часу встигли провести вибори і майже встановити результат у США...