10 листопада 2015, 03:30

Що робитиме ціла Армія депутатів місцевих рад? Ви обирали. Є відповідь?

25 жовтня виборці, які прийшли на дільниці, сформували 10 340 місцевих рад, обравши до їх складу 150 317 депутатів. Майже 74% з обраних – самовисуванці, інші – представники 86 політичних партій.

Що далі? Що всі ці люди, які отримали мандат довіри від виборців, робитимуть наступну каденцію? Які рішення вони ухвалюватимуть?

Відповідь важлива, незалежно від того, ходили ми на вибори чи ні, голосували за ДЕМАЛЬЯНС, Солідарність, Батьківщину чи будь-яку іншу політичну партію. По-перше, це питання того, в яких містах ми житимемо. По-друге, це питання того, як витрачатимуться гроші платників податків.

Отже, відповідь важлива, але її немає.

Мені сьогодні в Україні легко дізнатися що робитимуть і які рішення ухвалюватимуть депутати місцевих рад у Німеччині, Нідерландах, Швеції та багатьох інших європейських країнах, але мені невідомо що робитимуть депутати в моїй країні, де я сплачую податки і де голосую.

Знаєте, чому?

Вибір партії в перелічених мною країнах – це ще вибір і програми. Ймовірність того, що обрані депутати ухвалюватимуть в міській раді рішення, які витікають з партійного документу, дуже висока.

Але це не все. Якщо партія не отримує достатньо мандатів, аби самостійно сформувати більшість, вона робить це з іншими партіями. В такому випадку, частина програми кожної з них лягає в основу "Коаліційної угоди".

Ось кілька прикладів з Німеччини.

Федеральна земля Саксонія, Населення – 4 млн. Коаліційна угода Християнсько-демократичної партії та Соціал-демократичної партії Німеччини.

Франкфурт на Майні. Населення – 670 тис. Коаліційна угода Християнсько-демократичного союзу та партії Зелених.

Гамбург-Мітте, Один з районів Гамбургу. Населення – 233 тис. Коаліційна угода Соціал-демократичної партії Німеччини та партії Зелених.

Регенсбург. Населення – 158 тис. Коаліційна угода п'яти партій.

Єна. Населення – 105 тис. Коаліційна угода трьох партій.

Я перечитав їх всіх. Усі вони різні за ступенем деталізації. Десь ставляться чіткі завдання по розширенню тротуарів, десь – по музеях та театрах, десь – по садочках та школах. Але з них, принаймні, зрозуміло хто відповідальний і що робитиметься партіями коаліції в наступну каденцію.

Таким чином, європейські партії формують спільні пріоритети і дають відповідь що саме буде зроблено в економіці міста, культурі, транспорті, медицині та освіті, в інших важливих сферах. Виборці, в свою чергу, отримують розуміння того, що робитимуть обрані ними депутати наступну каденцію і критерій для оцінки їх роботи.

В Україні партії не мають програм. А ті, що мають, в більшості – темний ліс. Ось, скажіть, що будуть робити депутати від партій, які в свої передвиборчі програми на МІСЦЕВОМУ рівні записали "контрактну армію", "високі заробітні плати та пенсії", "справедливі тарифи"?

Я скажу. Вони гаятимуть час і марнуватимуть можливості для змін. Добра частина з них займатиметься дерибаном і створенням особливо сприятливого режиму для власного бізнесу.

Я не знаю кого це влаштовує, але мене ні.

Як платників податків, як виборець, я хочу, щоб:

1. В місцевих радах моєї країни була запроваджена практика формування більшості. Коли більшість не сформована і рада діє від випадку до випадку, то вона неефективна, бо відповідальність розмита.

2. Формування більшості закріплювалося публічною коаліційною угодою. В ній має бути прописано те, що робитиме більшість в різних сферах життя міста наступну каденцію. Коли немає коаліційної угоди і більшість діє від випадку до випадку, то вона неефективна, бо не намітила для себе план роботи.

Тобто, як платник податків, як виборець, я зацікавлений, щоб у міській раді був суб'єкт з достатньою кількістю голосів для ухвалення рішень, який візьме на себе відповідальність за реалізацію плану на каденцію. Як платник податків, як виборець, я зацікавлений, щоб процес створення більшості, підготовки коаліційних угод відбувався максимально публічно та відкрито.

В Україні понад десять тисяч місцевих рад. Фракції ДЕМАЛЬЯНСу будуть присутні буквально в декількох з них. Там, де ми є, ми ініціюватимемо появу більшості та написання її коаліційної угоди. Але це одиниці.

Там, де нас немає, я звертаюсь до виборців. Якщо вам не байдуже, поставте вашим депутатам запитання що вони робитимуть наступну каденцію. Закличте їх створити більшість і оформити її існування публічною домовленістю.

Бо, в іншому випадку, відповідей не буде взагалі або ж напишуть таку дурь, як написали сьогодні в своєму прес-релізі Батьківщина і Свобода, а потім знову і знову марнуватимуть можливості і наші гроші:

"Ми об'єднуємо свої зусилля в місцевих радах навколо спільних принципів, основними з яких є – соборність і неподільність України, впровадження реальних реформ, боротьба з корупцією, продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, захист добровольчого й волонтерського руху, зниження тарифів ЖКГ та підвищення соціальних стандартів", – сказано у повідомленні.

"Закликаємо інші політичні сили підтримати кандидатів на посади міських голів від демократичного табору та взяти участь у спільній роботі в місцевих радах заради досягнення ідеалів Майдану та розбудови Європейської України", – йдеться у заяві."


Запрошую до дискусії.

Раніше писав:

Кличко йде на вибори без передвиборчої програми?



#вибори

#ефективність

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...