13 вересня 2017, 20:49

Дорожня карта для країни

Зволікання з реформами, корупція в найвищих кабінетах держави, дарована владою індульгенція за злочини на Майдані прислужникам режиму Януковича обвалили довіру до Петра Порошенка і його політичних партнерів.

Залишившись без підтримки громадян, між визнанням і виправленням своїх помилок та боротьбою з незгодними й спробою узурпації, ослаблена влада обирає друге.

Андрій Садовий, Михайло Саакашвілі, Анатолій Гриценко, антикорупційні громадські організації та їх активісти, опозиційно налаштовані народні депутати й політики стали мішенями, по яким системно б'ють з урядового кварталу столиці.

Боротьба з опонентами припинила бути політичною. Для знищення конкурентів та критиків влада активно використовує правоохоронні органи, суди, державні підприємства, медіа й кримінал.

Переслідування, дискредитація, провокації й незаконні рішення стали тенденцією, яка спричинила опір.

Вже ясно, що, якщо Петро Порошенко і його партнери не отямляться, то ситуація вийде з під їх контролю. Більш того, вона може стати загрозливою. В час війни з Росією внутрішня політична ситуація в нашій країні – питання національної безпеки.

Нам треба робити країну сильнішою. Не просто сильною, а настільки сильною, щоб вона могла перемогти більш чисельного й озброєного зовнішнього ворога.

Зараз той час, коли варто зробити висновки. І, в першу чергу, ці висновки має зробити влада. Аби зняти напругу в суспільстві, потрібно докласти зусиль, щоб країна більше ніколи не скочувалася до авторитаризму, який неодмінно зробить Україну колонією Кремля.

І ось він рецепт для влади і суспільства на найближчі кілька місяців. Це і є дорожня карта для виходу з політичної кризи:

1. Створити Антикорупційний суд.

2. Скасувати депутатську недоторканість й запровадити працюючий механізм імпічменту президента.

3. Ухвалити антиолігархічне виборче законодавство без корупційних мажоритарних округів й оновити склад ЦВК.

4. Посилити НАБУ, надавши йому право на автономне зняття інформації з каналів зв'язку й зберегти його незалежність через неупереджений аудит.

5. Деполітизувати посаду генерального прокурора, запровадивши відбір кандидатів на цю посаду без політичних впливів.

6. Оновити НАЗК.

7. Ухвалити закон про захист викривачів та етичний кодекс парламенту для запобігання конфлікту інтересів політичних діячів.

8. Скасувати обов'язкове електронне декларування для громадських організацій.


--------

Ось те, що зніме в країні напругу. І дасть можливість зосередитися на інших важливих для країни завданнях. Виконання цього порядку денного для країни – проходження точки неповернення і гарантія того, що ми посилимо наш суверенітет та незалежність.

Це гарантія нашої перемоги!

Що робити, якщо Петро Порошенко і його партнери відмовляться від виконання цих завдань? Змінювати владу раніше, ніж це наразі заплановано.

Що робити, щоб вони не відмовилися? Тиснути! Своє слово має сказати громада!

Тому ми оприлюднюємо порядок денний для країни і закликаємо до його активної підтримки.

Більш того, ці вимоги до влади ДемАльянс передав нашим партнерам, зокрема лідерам Руху нових сил, Самопомочі та Громадянської позиції. Й передамо іншим!

Тиснути треба спільно!

Необхідно врешті пройти точку неповернення. В нас багато роботи!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...