26 лютого 2021, 17:48

Сплачені податки – гідна зарплата медиків, вчителів і військових

Держава, в якій одні громадяни сплачують податки, а інші безкарно ухиляються від них, – приречена на жалюгідне існування.

В такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу.

Вчителі, лікарі, військові, поліцейські, держслужбовці та пенсіонери в такій державі будуть приречені жити на межі бідності, в той час, як купаються у розкоші ті, хто безкарно не сплачує податки.

Саме про це йшлося вчора під час публічного звіту керівника Державної податкової служби Олексія Любченко та його команди.

Результати роботи ДПС за 7 місяців минулого року, що пройшло з моменту приходу нової команди, – приголомшують кожного, хто хоч трохи знайомий з історією становлення та функціонування податкової за роки Незалежності.

В рік всесвітньої пандемії коронавірусу, падіння ВВП та повної заборони на перевірки ДПС показала приголомшливий результат – зібрано на 21,5 % або на 100,5 мільярдів гривень більше надходжень ніж за успішний – без падіння ВВП та COVID-19 – 2019 рік!

За рахунок судово-претензійної роботи отримано до Державного бюджету на 328% або 4,6 мільярдів гривень більше надходжень ніж в 2019 році.

Причому ті, хто сумлінно сплачував податки, цього навіть не відчули, тому що збільшення податкових надходжень сталося за рахунок боротьби саме з тими, хто різними шляхами ухилявся від їх сплати: проводив фіктивні розрахунки, робив так звані "скрутки" та користувався сотнями інших варіантів "схем".

Жодних обґрунтованих зауважень чи протестів на збільшення податкових надходжень не було ні від українського бізнесу, ні від європейської чи американської бізнес-асоціацій.

Зменшилась кількість скарг бізнесу на необґрунтовані та незаконні дії співробітників податкової служби.

Особисто для мене було дуже важливо почути від голови ДПС наступі слова:

"Не Податкова наповнює Бюджет України. Платники податків наповнюють бюджет, сумлінно сплачуючи податки".

Це зовсім інша парадігма відносин між владою та громадянином.

Свого часу Наполеон Бонапарт сказав: "Безпека та власність можуть існувати лише в тій державі, де податкові норми не змінюються кожен рік". А він був зовсім недурною людиною.

І нам в Україні треба один раз встановити прозорі і справедливі умови для сплати податків та забезпечити, щоб Податкова служба стягувала іх з усіх без винятку! Щоб ніхто не міг "порішати" або безкарно ухилитись від іх сплати, залишивши вчителів, медиків, військових та поліцейських без гідної оплати їхньої праці.

Взагалі, за підсумкам звіту команди Податкової служби, на мою думку, за умови повної відсутності незаконних втручань в її роботу та перешкоджань Податковій та Митниці збирати податки та митні платежі, вже через рік нам взагалі будуть не потрібні ніякі кредити МВФ та зовнішні запозичення.

powered by lun.ua

Слово на захист здорового глузду

Вчора, разом з командою юристів МВС, виступив в Конституційному суді України на захист системи фотовідеофіксації порушень Правил дорожнього руху...

Аеромедичній евакуації в Україні бути!

Сьогодні, без сумніву, сталася визначна подія, яка буде мати величезне значення для життя та здоров'я всіх українців. Вперше з початку 90-х років авіація МВС, разом з медиками служби екстренної медичної допомоги, зробили плановий виліт в рамках пілотного проекту аеромедичної евакуації, який стартував з 1 квітня в Львівській області...

Сплачені податки – гідна зарплата медиків, вчителів і військових

Держава, в якій одні громадяни сплачують податки, а інші безкарно ухиляються від них, – приречена на жалюгідне існування. В такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу...

Пожар в Чернобыле потушен

Вот так прямо сейчас выглядит местность, где ещё вчера бушевало пламя. Сейчас местами остались лишь очаги тления, которые тушат с воздуха вертолеты, а там где, может подъехать пожарная машина – люди...

Преступление и наказание

Сегодня в Нидерландах начинается долгожданный судебный процесс по делу о сбитом россиянами малазийском "Боинге" рейса МН-17. Уверен, что он закончится обвинительным приговором и многомиллиардными исками к РФ в пользу семей погибших...

Указом о раздаче паспортов РФ гражданам Украины на Донбассе Путин поставил точку в Минских договоренностях

Думаю, что решение Путина о начале массовой выдачи паспортов для жителей украинского Донбасса было принято не вчера и даже не месяц назад. Это давняя заготовка...