9 квітня 2021, 22:42

Аеромедичній евакуації в Україні бути!

Сьогодні, без сумніву, сталася визначна подія, яка буде мати величезне значення для життя та здоров'я всіх українців.

Вперше з початку 90-х років авіація МВС, разом з медиками служби екстренної медичної допомоги, зробили плановий виліт в рамках пілотного проекту аеромедичної евакуації, який стартував з 1 квітня в Львівській області.

Гелікоптер ДСНС, маючи на борту підготовлений медичний персонал, зробив виліт з Львова до розташованого в гірській місцевості міста Турка заради швидкої евакуації 78-річної жінки, у якої стався тяжкий інсульт.

Евакуація машиною швидкої допомоги могла б зайняти до 4-х годин.

Гелікоптером час доставки до лікарні з моменту вильоту зайняв лише 1 годину 35 хвилин.

Лікарі знають, що у випадках тяжкого інсульту важлива кожна хвилина від того, як сталася біда, до моменту отримання спеціалізованої медичної допомоги.

Зараз 78-річна пацієнтка знаходиться у реанімаційному відділенні Львівскоі лікарні швидкої допомоги. В неї є кращі шанси на те, щоб залишитись живою та радувати рідних та близьких ніж у випадку, якщо б її везли 3,5-4 години на кареті швидкої.

Замість того, щоб створювати аварїні ситуації, їдучи по львівським заторам, гелікоптер сів на площадку прямо поруч з Львівською лікарнею швидкої допомоги.

Проект аеромедичноі евакуації став можливим завдяки підтримки Президента України та відповідальному лідерству міністра МВС Арсен Аваков та міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

З 1 травня ще один гелікоптер МВС з бригадою медиків заступає на чергування на Київщині.

А потім, до кінця 2023 року, вся територія України буде покрита системою аеромедичної евакуації.

Вперше за багато років українська Держава наочно демонструє, що життя і здоров'я українців є найвища цінність.

В Державному бюджеті України на фінансування аеромедичної евакуації виділено 30 мільонів гривен.

Декілька цифр економічної складової витрат на АЕМЕ:

Палива на виліт в місто Турку використали 290 кг.

Середня ціна заправки – біля 32 тис грн/ т = 9280 грн.

Аэропортові збори за 1 виліт (послуги діспечера і тп) – 2500 грн.

Амортизаціні витрати на використання гелікоптера – 25000 грн/час. Нальот – 1.23 години = 30750 грн.

Приблизна повна вартість повітряної швидкої = 42530грн.

Якщо не рахувати аммортизацію гелікоптера, то прямих затрат на цей виліт – 11780 грн.

Але ж врятоване життя кожного Українця – є безцінним!

Дякую всім, хто приймав участь у першому плановому вильоту в рамках цивільного проекту аеромедичної евакуації – медикам, пілотам, диспетчерам!

Ви всі – молодці!

А попереду в нас ще багато роботи! З Франції продовжують поступати нові гелікоптери виробництва всесвітнього лідера Airbus. Загальний флот МВС, тільки гелікоптерів французкого виробництва, складе 55 одиниць і за кількістю буде 3-м в Європі, після Франції та Німеччини.

Треба ще підготувати більше сотні плотів, бригади лікарів, визначати та готувати майданчики для посадки гелікоптерів поруч з кожною районною лікарнею.

Все буде добре!

І звісно, ми всі бажаємо здоров'я та довгих років першій жінці, планово евакуювоної у рамках проекта аеромедичної евакуації!

P. S. Таймінг першого вильота в рамках проекта АЕМЕ:

16:50 дозвіл на виліт.

17:07 взліт на м.Турка;

17:37 посадка в м.Турка

17:55 взліт з м.Турка.

18:25 посадка на площадку біля Львовскій лікарні швидкої допомоги.

19:10 виліт до міста базування.

19:28 посадка в аеропорт "Ягеллон".

Разом у повітрі – 1 година 23 хвилини.

З кожним вильотом час на підготовку та загрузку/вигрузку пацієнтів буде все менше і менше!

powered by lun.ua

Слово на захист здорового глузду

Вчора, разом з командою юристів МВС, виступив в Конституційному суді України на захист системи фотовідеофіксації порушень Правил дорожнього руху...

Аеромедичній евакуації в Україні бути!

Сьогодні, без сумніву, сталася визначна подія, яка буде мати величезне значення для життя та здоров'я всіх українців. Вперше з початку 90-х років авіація МВС, разом з медиками служби екстренної медичної допомоги, зробили плановий виліт в рамках пілотного проекту аеромедичної евакуації, який стартував з 1 квітня в Львівській області...

Сплачені податки – гідна зарплата медиків, вчителів і військових

Держава, в якій одні громадяни сплачують податки, а інші безкарно ухиляються від них, – приречена на жалюгідне існування. В такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу...

Пожар в Чернобыле потушен

Вот так прямо сейчас выглядит местность, где ещё вчера бушевало пламя. Сейчас местами остались лишь очаги тления, которые тушат с воздуха вертолеты, а там где, может подъехать пожарная машина – люди...

Преступление и наказание

Сегодня в Нидерландах начинается долгожданный судебный процесс по делу о сбитом россиянами малазийском "Боинге" рейса МН-17. Уверен, что он закончится обвинительным приговором и многомиллиардными исками к РФ в пользу семей погибших...

Указом о раздаче паспортов РФ гражданам Украины на Донбассе Путин поставил точку в Минских договоренностях

Думаю, что решение Путина о начале массовой выдачи паспортов для жителей украинского Донбасса было принято не вчера и даже не месяц назад. Это давняя заготовка...