І ще про нові фішки фальсифікаторів
Продовження допису про ноу-хау фальсифікаторів на цих виборах.
Схема "Родинне дерево".
Інші назви – "коло друзів", "своя команда", "піраміда", та ін.
Дуже нагадує принцип мережевого маркетингу.
Є дані про те, що цю технологію активно застосовують як регіонали, так і бютівці. Але "спіймати за руку" наразі вдалося тільки представників Януковича.
Сталося це у селі Гонтівка 18-го виборчого округу, що у Вінницькій області. Член дільничної комісії віддала громадським спостерігачам та правоохоронцям списки людей, які продавали голоси і залучали для цього родичів та друзів.
Олег Левченко – член правління громадянської мережі "Опора" розповідає, як працювала схема:
- Кожен агітатор від Януковича отримував завдання: знайти собі 10-15 помічників. Кожен з помічників мав знайти по 5-7 осіб, які продадуть свої голоси. Платили виборцям по 80 гривень авансу за кожен проданий голос. 20 гривень – за кожного виборця отримував той, хто збудував свою піраміду. Такий собі бонус.
- А де ж гарантія у організаторів, що люди візьмуть гроші і проголосують за того, за кого треба?
- Їм казали, що коли пройде голосування і якщо за Януковича проголосують стільки людей, скільки було видано авансів, то кожен виборець отримає ще по 120 гривень. Решту, так би мовити.
Схема дістала свою назву "родинне дерево", через те, що в затриманої представниці штабу Януковича було вилучено списки купівлі голосів, в яких переважно фігурували родичі і друзі. Ось один із них:
В списках, зрозуміло йшлося не про купівлю голосів, а про агітаційну діяльність.
Наразі цим фактом займається місцева прокуратура та окружна виборча комісія.
Схема "Золота дільниця".
Вона не надто нова. Її подекуди застосовували ще у 2004-му році. Примітно те, що під час цієї кампанії, використання цієї схеми поступово поширюється зі східних областей на решту країни.
Суть полягає в наступному:
за день до виборів, кожен член дільничної комісії отримує від 3-х до 10-ти тисяч гривень за підпис в незаповненому підсумковому протоколі про результати голосування на дільниці.
В протокол голова та секретар комісії вписують потрібні результати.
В день виборів, після того, як голосування і підрахунок голосів на дільниці завершено, справжній протокол з результатами замінюється фальшивим. Спостерігачі від кандидатів, також отримують свою частку за мовчання.
Точні дані та факти про застосування цієї схеми зібрати вкрай важко. Адже вона є не дуже розповсюдженою через великий ризик розголосу факту фальсифікації. Відповідальність за участь у ній – також чимала, тому люди будуть тримати всі подробиці у суворій таємниці.
До того ж, використання схеми можливе там, де майже відсутній контроль з боку журналістів та міжнародних спостерігачів.
І вигідне тільки на тих дільницях, де велика кількість виборців (не менше тисячі). Як, наприклад у деяких селищах та містечках Центральної України.
Є інформація, про те, що вона використовувалася в 1-му турі на деяких дільницях Липовецького району Вінниччини. Ці дані наразі перевіряються.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.