6 листопада 2015, 05:51

Ніякої політики в справі Корбана?

Скажу одразу: мені не подобається Корбан. І всі його друзі на чолі з Коломойським, на мою думку, це зграя бандитів, яка за першої нагоди обдирає країну.

Але ще більше я не люблю брехні.

І "білі нитки" в справі Корбана, починають вже лізти з усіх щілин. "Ніякої політики в затриманні Корбана немає" – як мантру повторював представник Генпрокуратури Куценко чотири дні тому.

Та невже? Ну давайте подивимося на деякі факти.

Пам'ятаєте це фото?Це так звана злочинна схема Корбана з виведення благодійних коштів, яку 1-го листопада демонстрували журналістам СБУ та Генпрокуратура.

А тепер погляньте на це фото:Схожа картинка, чи не так? Це та ж сама злочинна схема Корбана, тільки її показували громадськості ще 14-го жовтня. Ще коли затриманням Корбана і не пахло.

Демонстрував цю схему такий собі Юрій Помазан – колишній боєць роти "Торнадо". Помазан також був кандидатом в мери Дніпропетровська, де змагався в першому турі з другом Корбана – Філатовим.

На цю схожість картинок-схем звернув увагу мій колега по Слідству.Інфо – Олександр Курбатов, який зробив чудовий матеріал про останні події в Дніпропетровську.

Але мені стало цікаво: як боєць скандальної роти на два тижні раніше СБУ та ГПУ розкрив злочинні схеми Корбана?

Пара годин пошуку в інтернеті і вималювалася цікава історія.

Боєць "Торнадо" Юрій Помазан проводив всі свої прес-конференції, в тому числі і викривальну по Корбану, в дніпропетровському інформаційному агентстві "Днепр Пост".Запам'ятаємо назву агентства, вона ще знадобиться. Про особу самого Помазана обмаль інформації, хіба щось є на його кандидатському сайті "Справжній патріот". Жодних контактів його штабу не вказано. Кандидатські сторінки Помазана в соц.мережах не дуже популярні.

Але я звернув увагу, що на його сторінку "В Контакті" підписалася лише одна (!) людина.Це 24-річний Ярослав Лавріненко. Він, як виявилося, є кандидатом до міськради Дніпропетровська від "Самопомочі"."До чого тут "Самопоміч"? – подумалося...

Але йдемо далі. Як виявилося, на "торнадівця" Помазана незадовго до виборів напали невідомі і побили. Побили, як стверджує Помазан, через його викриття Корбана і Філатова.

Першим медіа, яке детально описало побиття Помазана і текст якого потім з посиланнями передруковували інші ЗМІ міста був такий собі портал Zabeba.li

Zabeba.li – це передвиборчий проект, на якому друкувалися позитивні новини про дніпропетровські "Самопоміч" та БПП-Солідарність, і вщент розносився Укроп з Філатовим. Власником доменного імені Zabeba.li є дніпропетровець Сергій ШишкінЦей Шишкін теж кандидат в міські депутати від дніпропетровської Самопомочі. А редактором проекту є дніпропетровська журналістка Ольга Палій,яка... також є активісткою Самопомочі.І ще вона – керівник того самого інформаційного агентства "Днепр Пост", яке активно піарило "канидата-торнадівця" Помазана під час його викриттів Корбана.

І в приміщенні ж цього агентства проводили свої брифінги ці "Забєбалі"Так до чого ж тут дніпропетровська "Самопоміч"?

Тут варто нагадати ще одне розслідування мого колеги Олександра Курбатова, яке ми в Слідстві показували кілька тижнів тому. В ньому йшлося про те, як "Самопоміч", БПП та Опозиційний блок на виборах в Дніпропетровську склали дружній і міцний союз.

Бо, як виявилося, місцева "Самопоміч" практично лягла під місцевого олігарха Вадима Єрмолаєва. Третина списку "Самопомочі" до дніпропетровської міськради – це працівники фірм Єрмолаєва (той же Шишкін, наприклад).

Сам же Єрмолаєв має давній конфлікт з "приватівцями" і традиційно підтримував Партію регіонів. Зокрема, зять Єрмолаєва Ігор Циркін – відомий місцевий регіонал і на цих виборах йшов до обласної ради від Опозиційного блоку.Які високі відносини... Чи не так, пане Садовий?

І президентська "БПП-Солідарність" в Дніпропетровську не просто приєдналася до цього союзу Оппоблоку та Самопомочі на виборах. А стала його фактичним координатором. У війні з приватівським "Укропом-Відродженням".

Але удар по Укропу через вкидання Помазана, очевидно, значного ефекту не мав. Тому, довелося викликати десант у вигляді СБУ та ГПУ.

Ну звісно, до чого тут політика?

Наостанок. Чи є за що ув'язнювати Корбана? Думаю, так.

Якщо згадати, як Корбан брав під контроль деякі підприємства, він цілком заслуговує на тюремний термін.

Але Петро Олексійович не хоче піднімати тему контролю над підприємствами.

Бо тоді хтось може втратити свої шоколадні фабрики. А хтось – свої обленерго. А ще хтось – заводи хімічних добрив. І так розсиплеться вся ця олігархічна унія, яка так влаштовує всіх нагорі.

Тому замість покарання винуватих по закону, нам влаштували смішну виставу під назвою: "Обіжєний Папа і ніякої політики".

Всё хорошо, прекрасная маркиза?

Известный медиакритик Наталья Лигачева написала колонку: "Почему я не согласна со статьей в "Европейской правде". В ней она возражает журналистам, призвавшим лишить Украину безвизового режима из-за имитации властью реформ...

Офшоргейт Порошенка: замітання слідів

Сьогодні президент Порошенко нарешті прокоментував скандал зі своїми офшорними компаніями. "Я зробив це не для мінімізації податків, це була повністю публічна дія", – заявив президент...

Син Авакова і гроші в рюкзаках

Перепрошую, поки ми тут займалися розслідуванням історії з голландськими картинами, колеги з програми "Схеми" підняли важливу тему. Йдеться про скандальну закупівлю МВС рюкзаків для бійців міліцейських спецпідрозділів...

Ніякої політики в справі Корбана?

Скажу одразу: мені не подобається Корбан. І всі його друзі на чолі з Коломойським, на мою думку, це зграя бандитів, яка за першої нагоди обдирає країну...

Від Васі Біти до Саші Браслета

Сьогодні з'явилася справді вражаюча новина. На неї звернула увагу моя колега Катерина Каплюк. Виявляється, Полтавська обласна рада незабаром запланувала без аукціону (!) роздати вісім (!) газоносних ділянок...

Ветеринар Януковича досі при владі

Вчора я переглядав копії документів, які рік тому ми з колегами знайшли в Межигір'ї після втечі Януковича. І натрапив на цікаву службову записку...