6 жовтня 2015, 00:03

Від Васі Біти до Саші Браслета

Сьогодні з'явилася справді вражаюча новина. На неї звернула увагу моя колега Катерина Каплюк. Виявляється, Полтавська обласна рада незабаром запланувала без аукціону (!) роздати вісім (!) газоносних ділянок.

Ці ділянки раніше належали скандальновідомій фірмі "Голден Деррік" і були після суду, нарешті, повернуті державі.

"Голден Деррік" було створено ще в часи Януковича-прем'єра, коли міністром екології та природних ресурсів був Василь Джарти. Також відомий у вузьких колах на прізвисько "Вася Біта".

Джарти, зрештою, помер. Але встиг виховати гідного наступника для Сім'ї Януковича – екс-міністра екології, а згодом, енергетики Едуарда Ставицького, який організував масштабні корупційні оборудки, зокрема і виведення з держвласності Межигір'я.

Фірма "Голден Деррік" за його роботи міністром отримала нечувану кількість газових родовищ – більше тридцяти і всі без аукціонів. Про те, що "Голден Деррік" контролюється саме Ставицьким та його партнером – екс-міністром АПК Присяжнюком, ми з колегою Анною Бабінець зробили розслідування ще три роки тому.

Пам'ятаєте після Майдану, у Ставицького вдома знайшли 42 кілограми золота і майже 5 мільйонів доларів? Це нещасні крихти з численних багатств, які втікач вже не міг тягнути з собою.

Втім, у Ставицького в Україні залишився чималий спадок у вигляді активів. І один з них – це три десятки газових родовищ "Голден Дерріка". Полтавська обласна рада задумала їх передати невідомій місцевій фірмі "Ангро Інвест".Що ж це за фірма? Створена в Миргороді, в березні цього року, вона має маловідомих засновників і на ринку газу помічена не була. Це типова фірма-прокладка, нитки від якої, втім, тягнуться до цілком конкретних і впливових людей.

Давайте подивимось."Ангро Інвест" заснували Віталій Ткачов та Людмила Габідулліна. Про Ткачова майже немає інформації. Натомість, чимало її про Людмилу Габідулліну. Вона також працює у фірмі зі схожою назвою – "Ангро Нафта", яка раніше займалася будівництвом житла на Полтавщині.

Нажаль, пані Габідулліна кинула слухавку, коли я спробував її розпитати про плани освоєння газових родовищ. Не взяв слухавку і її бос. Засновником ПП "Ангро Нафта" є такий собі Роман Дружбін, який за даними Полтавських ЗМІ, і подавав клопотання про отримання "Ангро Інвестом" восьми газових родовищ "Голден Дерріка".

Примітно те, що цей Роман Дружбін раніше заснував ТОВ "Центральна нафтогазотранспортна компанія" разом з полтавським бізнесменом Олександром Павлюченком.Ось цей Олександр Павлюченко на фото:Не дуже схожий на фінансиста чи енергетика?

Правильно, тому що на Полтавщині він більш відомий як кримінальний авторитет "Саша Браслет", який до того ж має дуже тісні зв'язки з правоохоронцями. Гангстери та міліціонери настільки тісно переплелися на Полтавщині, що хто там ким є насправді, вже й не зрозумієш.

Наприклад, коли СБУ та прокуратура затримали у січні начальника Полтавського ДАІ Петра Блажівського за хабар, то саме Саша "Браслет" Павлюченко вніс заставу в 10 мільйонів гривень, щоб високопоставлений даїшник вийшов на свободу.Полтавські медіа ще 7 років тому писали, про те, що Павлюченко пов'язаний з Арсеном Аваковим. Це було на рівні чуток, але доказ, з'явився нещодавно.

Вам буде, напевне, цікаво дізнатися, що Олександр Павлюченко є помічником народного депутата від "Народного Фронту" Ігоря Котвіцького.Того самого Котвіцького, який нещодавно забув внести в декларацію майже мільярд гривень. І якого так наполегливо за це виправдовував сам Арсен Аваков. Можливо, в цьому немає нічого дивного, адже Аваков і Котвіцький – давні любителі газового бізнесу.Наостанок.

Вже коли писався цей блог, підтвердження причетності Павлюченка до дерибану спадку "Голден Дерріка" прийшло само. Людмила Габідулліна схаменулася, передзвонила і попросила з питань газових родовищ набрати на мобільний Тетяну – фінансового директора "Ангро Інвесту", яка, мовляв, все пояснить.

Треба віддати належне пані Тетяні. Вона запросила мене на прес-конференцію "Ангро Інвесту" та підтвердила, що до фірми має стосунок Олександр Павлюченко:

Тетяна: Ми вас запрошуємо. У нас буде прес-конференція, ми відповімо на ваші питання. Але ні дата ні час поки не визначені.

Я: А пан Павлюченко буде на цій прес-конференції?

Тетяна: Можливо. Але чітко я вам не можу сказати.

Я: Дякую. А ви ж знаєте, про кого йдеться? Про Олександра Павлюченка.

Тетяна: Да, да, все я знаю!
Наскільки, я розумію, пани Аваков, Котвіцький та Павлюченко зроблять висновки з нещасливої долі Ставицького.

І, напевне, замість золота, накрадене від родовищ, переведуть в більш легкі і коштовні діаманти.

Всё хорошо, прекрасная маркиза?

Известный медиакритик Наталья Лигачева написала колонку: "Почему я не согласна со статьей в "Европейской правде". В ней она возражает журналистам, призвавшим лишить Украину безвизового режима из-за имитации властью реформ...

Офшоргейт Порошенка: замітання слідів

Сьогодні президент Порошенко нарешті прокоментував скандал зі своїми офшорними компаніями. "Я зробив це не для мінімізації податків, це була повністю публічна дія", – заявив президент...

Син Авакова і гроші в рюкзаках

Перепрошую, поки ми тут займалися розслідуванням історії з голландськими картинами, колеги з програми "Схеми" підняли важливу тему. Йдеться про скандальну закупівлю МВС рюкзаків для бійців міліцейських спецпідрозділів...

Ніякої політики в справі Корбана?

Скажу одразу: мені не подобається Корбан. І всі його друзі на чолі з Коломойським, на мою думку, це зграя бандитів, яка за першої нагоди обдирає країну...

Від Васі Біти до Саші Браслета

Сьогодні з'явилася справді вражаюча новина. На неї звернула увагу моя колега Катерина Каплюк. Виявляється, Полтавська обласна рада незабаром запланувала без аукціону (!) роздати вісім (!) газоносних ділянок...

Ветеринар Януковича досі при владі

Вчора я переглядав копії документів, які рік тому ми з колегами знайшли в Межигір'ї після втечі Януковича. І натрапив на цікаву службову записку...