Дмитро Гнап журналіст-розслідувач

Від Васі Біти до Саші Браслета

06 жовтня 2015, 00:03

Сьогодні з'явилася справді вражаюча новина. На неї звернула увагу моя колега Катерина Каплюк. Виявляється, Полтавська обласна рада незабаром запланувала без аукціону (!) роздати вісім (!) газоносних ділянок.

Ці ділянки раніше належали скандальновідомій фірмі "Голден Деррік" і були після суду, нарешті, повернуті державі.

"Голден Деррік" було створено ще в часи Януковича-прем'єра, коли міністром екології та природних ресурсів був Василь Джарти. Також відомий у вузьких колах на прізвисько "Вася Біта".

Джарти, зрештою, помер. Але встиг виховати гідного наступника для Сім'ї Януковича – екс-міністра екології, а згодом, енергетики Едуарда Ставицького, який організував масштабні корупційні оборудки, зокрема і виведення з держвласності Межигір'я.

Фірма "Голден Деррік" за його роботи міністром отримала нечувану кількість газових родовищ – більше тридцяти і всі без аукціонів. Про те, що "Голден Деррік" контролюється саме Ставицьким та його партнером – екс-міністром АПК Присяжнюком, ми з колегою Анною Бабінець зробили розслідування ще три роки тому.

Пам'ятаєте після Майдану, у Ставицького вдома знайшли 42 кілограми золота і майже 5 мільйонів доларів? Це нещасні крихти з численних багатств, які втікач вже не міг тягнути з собою.

Втім, у Ставицького в Україні залишився чималий спадок у вигляді активів. І один з них – це три десятки газових родовищ "Голден Дерріка". Полтавська обласна рада задумала їх передати невідомій місцевій фірмі "Ангро Інвест".Що ж це за фірма? Створена в Миргороді, в березні цього року, вона має маловідомих засновників і на ринку газу помічена не була. Це типова фірма-прокладка, нитки від якої, втім, тягнуться до цілком конкретних і впливових людей.

Давайте подивимось."Ангро Інвест" заснували Віталій Ткачов та Людмила Габідулліна. Про Ткачова майже немає інформації. Натомість, чимало її про Людмилу Габідулліну. Вона також працює у фірмі зі схожою назвою – "Ангро Нафта", яка раніше займалася будівництвом житла на Полтавщині.

Нажаль, пані Габідулліна кинула слухавку, коли я спробував її розпитати про плани освоєння газових родовищ. Не взяв слухавку і її бос. Засновником ПП "Ангро Нафта" є такий собі Роман Дружбін, який за даними Полтавських ЗМІ, і подавав клопотання про отримання "Ангро Інвестом" восьми газових родовищ "Голден Дерріка".

Примітно те, що цей Роман Дружбін раніше заснував ТОВ "Центральна нафтогазотранспортна компанія" разом з полтавським бізнесменом Олександром Павлюченком.Ось цей Олександр Павлюченко на фото:Не дуже схожий на фінансиста чи енергетика?

Правильно, тому що на Полтавщині він більш відомий як кримінальний авторитет "Саша Браслет", який до того ж має дуже тісні зв'язки з правоохоронцями. Гангстери та міліціонери настільки тісно переплелися на Полтавщині, що хто там ким є насправді, вже й не зрозумієш.

Наприклад, коли СБУ та прокуратура затримали у січні начальника Полтавського ДАІ Петра Блажівського за хабар, то саме Саша "Браслет" Павлюченко вніс заставу в 10 мільйонів гривень, щоб високопоставлений даїшник вийшов на свободу.Полтавські медіа ще 7 років тому писали, про те, що Павлюченко пов'язаний з Арсеном Аваковим. Це було на рівні чуток, але доказ, з'явився нещодавно.

Вам буде, напевне, цікаво дізнатися, що Олександр Павлюченко є помічником народного депутата від "Народного Фронту" Ігоря Котвіцького.Того самого Котвіцького, який нещодавно забув внести в декларацію майже мільярд гривень. І якого так наполегливо за це виправдовував сам Арсен Аваков. Можливо, в цьому немає нічого дивного, адже Аваков і Котвіцький – давні любителі газового бізнесу.Наостанок.

Вже коли писався цей блог, підтвердження причетності Павлюченка до дерибану спадку "Голден Дерріка" прийшло само. Людмила Габідулліна схаменулася, передзвонила і попросила з питань газових родовищ набрати на мобільний Тетяну – фінансового директора "Ангро Інвесту", яка, мовляв, все пояснить.

Треба віддати належне пані Тетяні. Вона запросила мене на прес-конференцію "Ангро Інвесту" та підтвердила, що до фірми має стосунок Олександр Павлюченко:

Тетяна: Ми вас запрошуємо. У нас буде прес-конференція, ми відповімо на ваші питання. Але ні дата ні час поки не визначені.

Я: А пан Павлюченко буде на цій прес-конференції?

Тетяна: Можливо. Але чітко я вам не можу сказати.

Я: Дякую. А ви ж знаєте, про кого йдеться? Про Олександра Павлюченка.

Тетяна: Да, да, все я знаю!
Наскільки, я розумію, пани Аваков, Котвіцький та Павлюченко зроблять висновки з нещасливої долі Ставицького.

І, напевне, замість золота, накрадене від родовищ, переведуть в більш легкі і коштовні діаманти.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Olexiij Babenko _ 23.01.2016 19:53
IP: 37.54.144.---
Чомусь пригадалось, що саме в славному Миргороді в кінці березня 2014 р. був забитий до смерті гопниками екс-мер Миргорода. екс-заступник губернатора Харкова (так, Авакова) активіст Майдану Василь Тертецький. Невже пройшло мимо такого авторитетного Павлюченка?
Pixel _ 07.10.2015 11:36
IP: 95.69.248.---
Микола Злочевський:
lola:
а де ПОЛТАВСЬКИЙ РОБІН ГУД каплін.В долі,
Полтавським Робін Гудом завжди по нафтових скважинах був Шуфер...
- – - – -
Назвати американців – америкосами, Шуфрича – Шуфером на форумі УП вважається не те що за нормальне, а навіть правилом доброго тону. Ну, ніби свідчення того, що в обговорюваній темі дописувач з усією фактографією – на "ти".
Тільки якось трошки смердить "погонялами", зоною і "понятіями".
Pixel _ 07.10.2015 10:54
IP: 95.69.248.---
LYCIV_OLGA:
(закінчення)
Історично "юридична логіка" майже завжди змінювалася іншою НЕ юридично! (Тут марксисти минулого були праві: зміна державного ладу можлива ЛИШЕ після (!!!) руйнування старого держапарату)
Тож – запам'ятовуємо: ОЛІГАРХІЮ НЕ ПЕРЕМОГТИ НІ ВИБОРАМИ, НІ ЕКОНОМІЧНОЮ КОНКУРЕНЦІЄЮ, НІ ДИСКУСІЯМИ В ЗМІ!)
- – - – -
Ольго, слоган "нетерористичними засобами олігархію не перемогти" у Вас якось "підвисає": Найавторитетніші Ваші посилання – більшовики (???)

Конкретно:
1) бракує, а точніше, немає, не наводите Ви аргументів;
2) а весь цивілізований світ-то переміг, спромігся. Є і аргументи, є і рецепт: з усих сил працювати над підйомом економіки. Процес нешвидкий, але незворотній: чим краще живе суспільство, тим більш незалежні від гаманця фірташів усі працівники держструктур. При нинішній же ситуації проженіть (м"яко кажучи) фірташів – за ними, їхнім місцем в нинішніх умова навіть не черга, а шеренги.
Микола Злочевський _ 06.10.2015 20:36
IP: 46.185.103.---
lola:
а де ПОЛТАВСЬКИЙ РОБІН ГУД каплін.В долі,
Полтавським Робін Гудом завжди по нафтових скважинах був Шуфер...
Микола Злочевський _ 06.10.2015 20:35
IP: 46.185.103.---
karrot:
Шамиль Абдулахман:
Ну так жити ж по-новому...! Чи як?... Чи майданбезполітиків!!!!!!?... Або – юлькавороффффкаааааа!!!!
слов нет.
а сука поставила ультіматум – снізіть ставкі на скважіни – ілі вана не будет галасавать с кааліцієй.
іначе газовщікі разорятся.
ми замьорзнем.
і будет дефолт.

забилі,????

осталось 2 часа.
послушаєм шо сука сьодня запойот.
Пані Кобріна, Розкажіть більш детально, бо пропустив багато, не маючи доступу до цивілізвції...
Елена Чером _ 06.10.2015 18:51
IP: 93.73.125.---
Люди добрые! Не голосуйте за Банду Петиных Подхалимов!
LYCIV_OLGA _ 06.10.2015 13:57
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Історично одна "юридична логіка" майже завжди змінювалася іншою НЕ юридично! (Тут марксисти минулого були праві: зміна державного ладу можлива ЛИШЕ після (!!!) руйнування старого держапарату)
Тож – запам'ятовуємо/враховуємо в подальших планах/діях: ОЛІГАРХІЮ НЕ ПЕРЕМОГТИ НІ ВИБОРАМИ, НІ ЕКОНОМІЧНОЮ КОНКУРЕНЦІЄЮ, НІ ДИСКУСІЯМИ В ЗМІ!

(За матеріалами публікацій Станіслава Овчаренка (Svet i Teni))
LYCIV_OLGA _ 06.10.2015 13:53
IP: 109.251.42.---
(продовження)
А активно-патріотична українська меншість, задіяна на фронті і в допомозі фронту і – поки що – НЕ бажає знищувати олігархічну владу, розглядає її як законну і весь час ставиться до неї як до "своєї"! А вона НЕ СВОЯ (!!!), вона та ж сама – з минулого Януковича-Путіна. І ця влада не сприймає патріотів/добовільців/супротивників олігархії як "своїх", а цілком логічно відноситься до них/та й всього українського народу як до ворогів.
І ось ця історична/політична помилка патріотів/добовільців/супротивників олігархії, така їх політична наївність (бачити в нелюдях людей) – на превеликий жаль – може коштувати крові всім нам. Бо попереду – або смуга внутрішньої війни – або смуга нещадних репресій, нагадуючих більшовицькі.
Всім нам – і пересічним громадянам і політичним діячам треба усвідомити/сприйняти/і в подальшому – виходити з дуже простого, але й дуже сумного факту: ВИБОРАМИ ОЛІГАРХІЮ НЕ ПЕРЕМОГТИ!
ЮРИДИЧНОГО СПОСОБУ ЗМІНИТИ ВЛАДУ НЕМАЄ!
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 06.10.2015 13:48
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Яценюк зі своїм оточенням старанно знищує економічними засобами середній клас і громадянське суспільство, а Порошенко – знищує український патріотизм політично/репресивно.
Будучи вихідцями ще з "совкового" минулого, "наша" олігархія має багато спільного з комуністами, тож і діє, як і вони: ЇМ приватну власність – можна, решті частини суспільства – ні. Звідси – все інше. Ідеал олігархії – собі – капіталізм, народу – примусова праця. Собі – всі вигоди ринкової економіки, відмовивши в них інший частині населення. Бідність населення для олігархії самоцінна: злидні/подачки/залякування пов'язані з обдурюванням- найкращі умови для збереження такого режиму.
Але без підтримки Путіна, останнього диктатора, такий режим утримати в Україні неможливо (!), тут потрібен мир і союз із Путіним. Для Порошенка-Яценюка-Гройсмана Путін – не ворог (!!!), а класовий союзник. Зауважте – і путінська Росія воює з Україною за принципом "не нашкодь" українському режимові!
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 06.10.2015 13:47
IP: 109.251.42.---
Вся біда, що більшість українського народу не розуміють, що зараз НАЙБІЛЬША ЗАГРОЗА ДЛЯ КРАЇНИ/ДЕРЖАВИ/КОЖНОГО З НАС – НЕ В ЗОВНІШНІЙ ЗАГРОЗІ ВІД Х*УЙЛА/РАШИСТСЬКОГО РЕЖИМУ ЕРЕФІЇ, А САМЕ ВІД "НАШОЇ" НИНІШНЬОЇ ВЛАДИ "МИЗДОБУЛІВ".
Так, як чинить нинішня влада – українці з українцями/з Україною/з Батьківщиною – поводити себе не можуть!!!... Так можуть діяти – тільки й лише – ВОРОГИ! Вони/влада тупо, але цілеспрямовано і витончено мстять всьому українському народу за Майдан, за той їхній тваринний страх, коли вони думали – "шеф, усьо пропало!...", за добровольчі батальйони, за волонтерство/за грошові пожертви повз їх владних кишень... Те, що робить зараз нинішня влада цих хитрозроблених "миздобулів" – має всі риси діяльності звичайної банди/ОЗУ/мафії, яка обманом захопила державну владу, або окупаційного режиму...
(див.продовження)
Віктор Скоп _ 06.10.2015 13:23
IP: 93.72.222.---
У мене питання до виключно української патріотичної громадкості: скільки часу залишилося чинній владі до нового революційного Майдану?,
який вона так настирно провокує своїми злочинними діями.
lola _ 06.10.2015 12:13
IP: 78.111.186.---
а де ПОЛТАВСЬКИЙ РОБІН ГУД каплін.В долі,
Льолік _ 06.10.2015 12:02
IP: 93.171.73.---
Виктор Тарасов:
100%!!! Людина, /Порошенко/ яка виховувалась в середовищі /СОВКУ/, а в незалежній Україні Кримінально- алігархічній системі / суркісята- донбасята-бджолярі і т. д...АПРІОРІ нічого реформувати не зможе... Нам потрібен свій СААКАШВІЛІ ДУДЕК ВАЛЕНСА...Шукати треба за кордоном,іншого на жаль немає. СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Дмитро Максимик _ 06.10.2015 11:11
IP: 37.46.225.---
Доки в Україні не з'являться депутатська, міністерська, судівська, прокурорська "МайжеНебесні Сотні",
будемо ми ходити по колу.
Лариса Клименко _ 06.10.2015 10:56
IP: 37.115.232.---
Копайте далі! Дякую!!
Алєх _ 06.10.2015 09:34
IP: 104.154.34.---
Чудова робота!
Чекаємо з нетерпінням продовження.
Nikus _ 06.10.2015 08:40
IP: 93.75.72.---
Да, рожа показательная у этого Браслета!
karrot _ 06.10.2015 08:05
IP: 178.217.187.---
Шамиль Абдулахман:
Ну так жити ж по-новому...! Чи як?... Чи майданбезполітиків!!!!!!?... Або – юлькавороффффкаааааа!!!!
слов нет.
а сука поставила ультіматум – снізіть ставкі на скважіни – ілі вана не будет галасавать с кааліцієй.
іначе газовщікі разорятся.
ми замьорзнем.
і будет дефолт.

забилі,????

осталось 2 часа.
послушаєм шо сука сьодня запойот.
Владимир Поляков _ 06.10.2015 07:50
IP: 46.33.228.---
Beemon:
-Vesna-:
Ці скважини українського газу – це головна технологічна ланка в газовій корупції.

Коли будете отримувати комунальні платіжки – зразу розумійте, що саме ви (або напряму або через бюджет (платники податків)) оплачуєте надрозкішне життя окремих людей.
Плохо, что самый голосующий лохторат не читает все это.
+
Виктор Тарасов _ 06.10.2015 07:12
IP: 46.175.78.---
Румунський варіант наближається з шаленою швидкістю, бо ніякі "вибори", тим більш по останньому закону, який навіть не читаючи прийняла ВР, не дадуть для народу України потрібного результату. Потрібний результат буде для влади, яка, нарешті, з'єднається в екстазі з недобитками з ПР, Оппоблоку та безлічі їхніх клонів. Не може засновник та ідеолог ПР створити щось інше, по визначенню, бо щоб він не робив – вуха ПР стирчать із "Солідарності" та БПП.
-Vesna- _ 06.10.2015 06:58
IP: 93.72.141.---
Vitaliy Kolomiets:
Нє вєрю:) такі дурнуваті назви як ТОВ АгроНафта такий видатний ФБманіпулятор як Аваков не міг погодити
Так Аваков же присвоїв собі "плоди праці" головного аграрія Шапкокрада Присяжнюка...
Тому і назви такі... такий собі фамільний маркер.

Тобто обєкти схеми просто міняють власника.
А робить перерестраціію та по новій брати всі дозвольні права... це ж світитися.
Шамиль Абдулахман _ 06.10.2015 06:46
IP: 82.193.97.---
Александр Гальченко:
30 тыс – зп уборщицы в европе...
Шамиль Абдулахман _ 06.10.2015 06:44
IP: 82.193.97.---
Ну так жити ж по-новому...! Чи як?... Чи майданбезполітиків!!!!!!?... Або – юлькавороффффкаааааа!!!!
Vitaliy Kolomiets _ 06.10.2015 06:44
IP: 77.52.158.---
Нє вєрю:) такі дурнуваті назви як ТОВ АгроНафта такий видатний ФБманіпулятор як Аваков не міг погодити
Александр Гальченко _ 06.10.2015 02:06
IP: 93.75.8.---
- сбу-шники в доле, а набушники только готовяться перехватить свое?: (((
ONLINE
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter