Дмитро Гнап журналіст-розслідувач

Так хто ж вони – справжні власники ТВі?

24 квітня 2013, 14:08

Микола Княжицький оприлюднив у себе в блозі копії витягів з Держреєстру, в яких вказані нові власники каналу ТВі.

Ну, солідний розмір статутного фонду у тисячу гривень – факт сам по собі красномовний. Він одразу демонструє серйозний підхід нового інвестора. Зазвичай ми стикаємось з такими сумами статутного фонду, коли розплутуємо корупційні оборудки з фірмами-прокладками.

Але я не про це.

Цікаві дві зарубіжні фірми, на які тепер начебто записані активи каналу ТВі. Перша – це "Вілкокс Венчерз Лтд." з Британських Віргінських Островів – її розмір внеску до статутного фонду – шалена цифра в 50 гривень. Дізнатися її засновників швидко не вийде. Втім, це і не так важливо.

Оскільки, 95% каналу ТВі тепер, як пише Княжицький, належить британській компанії Балмор Інвест Лімітед, зареєстрованій в Лондоні на Шеперд Маркет Стріт 8.

От по цій компанії ситуація більш цікава. Кілька кліків мишкою і у нас на руках статутні документи цієї британської фірми. Директором та власником 100% акцій Balmore Invest Limited є така собі громадянка Нової Зеландії Рейчел Емі Еріксон (Rachel Amy Erickson).Крім нового власника ТВі, вона ще очолює понад двісті фірм, очевидно виконуючи роль номінального директора та засновника.

А ще, як пишуть новозеландські журналісти, Рейчел Емі Еріксон відома тим, що є подругою та матір'ю трьох дітей новозеландця Яна Тейлора (Ian Тaylor).

Цього персонажа знає багато журналістів-розслідувачів. Кілька років тому він створив величне кубло з офшорних компаній в Новій Зеландії для міжнародного відмивання коштів. Послугами Тейлора користувалися: мексиканські та колумбійській наркокартелі, азіатські мафіозні угрупування "Триади", кілька терористичних мереж та навіть уряд Північної Кореї.

Тейлор штампував офшорні компанії пачками, записуючи їх на брата, батька та навіть цивільну дружину – згадану вище Рейчел Емі Еріксон.

А найцікавіше те, що послугами "пральної машини" Тейлора користувалися і українські високопосадовці, наближені до Віктора Януковича.

Наприклад, позаторік через новозеландську компанію Alteron Limited продавалося українське зерно закордон. На новозеландську прокладку зерно відвантажувало скандально відоме ТОВ "Хліб Інвестбуд", яке контролюється єнакіївським друзями президента – Миколою Присяжнюком, Юрієм Іванющенком та Ігорем Філіпенком.

А ще одна новозеландська компанія Apple Finance Limited – теж дітище Яна Тейлора, була засновником українського ПАТ ЗНКІФ "Стандарт Капітал", яке пов'язане з Фондом "Домінанта".Часткою в цьому фонді володіє відоме ТОВ "Танталіт", на яке записані землі під президентською резиденцією Межигір'я.

Звісно, поки рано стверджувати, що новий британський інвестор ТВі з тієї ж енакієвсько-новозеландської обойми. Адже Микола Княжицький та нові інвестори ТВі – люди чесні та порядні. Вони ж не будуть плутатися аби з ким, еге ж?

АПДЕЙТ: Фейсбук-користувач Sergey Koshman надіслав фото офісу нового мажоритарного власника ТВі в Лондоні:

powered by lun.ua
Коментарі — 10
Vlad Papkoff _ 24.04.2013 17:47
IP: 46.33.239.---
Реальных собственников оффшоров, открывают только странам типа США (в гугл), и то там давление ой-ой-ой. А движение ЧЕСНО однако знатные хунвейбины, да и качество *светочей истины* сующих черт знает шо, тупо в расчете на невежество и тиражирующих эти глупости – проявилось в полной красоте. И вопрос – Если Шевченко назначен в соответствии с законом, ЧЕСНЫЕ хунвейбины будут все приносить извенения, включая редакцию УП?
Геннадій Бистрий _ 24.04.2013 17:01
IP: 37.52.147.---
Для мене більш, ніж очевидним є те, що канал переходить під контроль сім'ї. Останній опозиційний стає провладним. Тепер з усього телепростору України ми будемо чути тільки дифірамби режиму Януковича, як в старі часи співали осанну КПСС. І майбутні вибори вже будуть без вибору.
Игорь Волянский _ 24.04.2013 16:49
IP: 89.209.12.---
Все! кина не будет...
Aresta _ 24.04.2013 16:35
IP: 62.80.175.---
Другий день намагаюся зрозуміти, що відстоюють журналісти ТВі – колишню гендиректорку Катеринчук і виступають проти нового гендиректора Шевченка, чи одного сумнівного (згадайте тяганину між Кагаловським і Гусинським) інвестора і виступають проти іншого сумнівного інвестора? Я бачу в ЗМІ лише базар на дуже примітивному рівні. Чого лише варті "докази" Сюмар про причетність нового керівництва ТВі до влади на підставі того, що у Держреєстрі так швидко з'явилося ім'я Шевченка як гендиректора, адже сьогодні там уже стоїть (за повідомленнями ЗМІ) вже прізвище Катеринчук. Це знову доказ про її причетність до ПР?

Не ганьбіться, панове т.з. журналісти своїми галасливими розборками.

І персонально Дмитру Гнапу. Візьміть Український правопис і вивчіть правила написання слів закордон і за кордоном.
Olga_Heiko@ua.fm
Uruz _ 24.04.2013 16:26
IP: 94.153.48.---
Какая-то странная история закрутилась, надеюсь, сегодня на программе Мустафы Найема, что-нибудь прояснится.
Kill_Bill_ _ 24.04.2013 15:27
IP: 46.202.33.---
Vlad Papkoff:
*новые собственники* – продемонстрируйте старых, нигде не написано что это * новые *, продемонстрировали что схемки нарисованные юристами которым можно доверять – фуфло. ТВИ скорее всего изначально на етих оффшорах и был, или продемонстрируйте док-ты на обратное.
Я погоджуюсь. Дмитро Гнап дає дані на один з офшорів. Алі інший, тей що на BVA скоріше за все такий же брудний. Я думаю така брудна структура власності й була. Сам Дмитро Гнап, який є пасіонарієм без сумніву, працював у компанії з такою темною структурою власності.
Дмитро, давайте зробимо дійсно акціонерне товариство, – максимальна частка на одного громадянина – 1000 грн., наприклад. І стільки капіталу скільки треба, щоб журналістський колектив продовжив роботу. Звичайно ж від цього Альтмана смердить, які і від іншого, в окулярах. Якщо створити ЗАО ТВІ з кількома мільойнами (тішу себе) малих акціонерів, то можна всім колективом піти, а Альтман з Костьєй москвічем хай ділять.
Marina Skichko _ 24.04.2013 14:55
IP: 93.73.6.---
Пане Дмитре, тримайтеся! Канал ТВІ дивилися, саме дивилися, мислячі люди і без всяких "липових" доказів нам зрозуміло, що діється і хто є хто в цьому інциденті! Підтримую Вас і інших чесних і порядних журналістів і, повірте, на якому б каналі такі журналісти не працювали ми будемо Вас дивитися, а Княжицький, Портніков, Шевченко – гуд бай!
Ramsis_ _ 24.04.2013 14:42
IP: 213.160.128.---
не зря же княжицкий боится называть имена и фамилии новых собственников, призывая удовлетвориться подставным "инвестором" из одессы
Ninorov _ 24.04.2013 14:28
IP: 82.144.216.---
За последние 20 лет к классической триаде собственности- "владеть, распоряжаться, управлять" добавился и загадочный полукриминальный глагол "контролировать", обычно присутсвующий в аннотационных справках к биографиях всех сколь-нибудь значимых отечественных олигархов. Кроме желания разложить яйца активов по разным корзинам (кое-что записано на жену, кое-что – на подставную фигуру) явно присутсвует желание избежать персональной ответственности в случае возникновения каких-либо форс-мажоров...
Vlad Papkoff _ 24.04.2013 14:22
IP: 46.33.239.---
*новые собственники* – продемонстрируйте старых, нигде не написано что это * новые *, продемонстрировали что схемки нарисованные юристами которым можно доверять – фуфло. ТВИ скорее всего изначально на етих оффшорах и был, или продемонстрируйте док-ты на обратное.
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter