24 квітня 2013, 14:08

Так хто ж вони – справжні власники ТВі?

Микола Княжицький оприлюднив у себе в блозі копії витягів з Держреєстру, в яких вказані нові власники каналу ТВі.

Ну, солідний розмір статутного фонду у тисячу гривень – факт сам по собі красномовний. Він одразу демонструє серйозний підхід нового інвестора. Зазвичай ми стикаємось з такими сумами статутного фонду, коли розплутуємо корупційні оборудки з фірмами-прокладками.

Але я не про це.

Цікаві дві зарубіжні фірми, на які тепер начебто записані активи каналу ТВі. Перша – це "Вілкокс Венчерз Лтд." з Британських Віргінських Островів – її розмір внеску до статутного фонду – шалена цифра в 50 гривень. Дізнатися її засновників швидко не вийде. Втім, це і не так важливо.

Оскільки, 95% каналу ТВі тепер, як пише Княжицький, належить британській компанії Балмор Інвест Лімітед, зареєстрованій в Лондоні на Шеперд Маркет Стріт 8.

От по цій компанії ситуація більш цікава. Кілька кліків мишкою і у нас на руках статутні документи цієї британської фірми. Директором та власником 100% акцій Balmore Invest Limited є така собі громадянка Нової Зеландії Рейчел Емі Еріксон (Rachel Amy Erickson).Крім нового власника ТВі, вона ще очолює понад двісті фірм, очевидно виконуючи роль номінального директора та засновника.

А ще, як пишуть новозеландські журналісти, Рейчел Емі Еріксон відома тим, що є подругою та матір'ю трьох дітей новозеландця Яна Тейлора (Ian Тaylor).

Цього персонажа знає багато журналістів-розслідувачів. Кілька років тому він створив величне кубло з офшорних компаній в Новій Зеландії для міжнародного відмивання коштів. Послугами Тейлора користувалися: мексиканські та колумбійській наркокартелі, азіатські мафіозні угрупування "Триади", кілька терористичних мереж та навіть уряд Північної Кореї.

Тейлор штампував офшорні компанії пачками, записуючи їх на брата, батька та навіть цивільну дружину – згадану вище Рейчел Емі Еріксон.

А найцікавіше те, що послугами "пральної машини" Тейлора користувалися і українські високопосадовці, наближені до Віктора Януковича.

Наприклад, позаторік через новозеландську компанію Alteron Limited продавалося українське зерно закордон. На новозеландську прокладку зерно відвантажувало скандально відоме ТОВ "Хліб Інвестбуд", яке контролюється єнакіївським друзями президента – Миколою Присяжнюком, Юрієм Іванющенком та Ігорем Філіпенком.

А ще одна новозеландська компанія Apple Finance Limited – теж дітище Яна Тейлора, була засновником українського ПАТ ЗНКІФ "Стандарт Капітал", яке пов'язане з Фондом "Домінанта".Часткою в цьому фонді володіє відоме ТОВ "Танталіт", на яке записані землі під президентською резиденцією Межигір'я.

Звісно, поки рано стверджувати, що новий британський інвестор ТВі з тієї ж енакієвсько-новозеландської обойми. Адже Микола Княжицький та нові інвестори ТВі – люди чесні та порядні. Вони ж не будуть плутатися аби з ким, еге ж?

АПДЕЙТ: Фейсбук-користувач Sergey Koshman надіслав фото офісу нового мажоритарного власника ТВі в Лондоні:

Всё хорошо, прекрасная маркиза?

Известный медиакритик Наталья Лигачева написала колонку: "Почему я не согласна со статьей в "Европейской правде". В ней она возражает журналистам, призвавшим лишить Украину безвизового режима из-за имитации властью реформ...

Офшоргейт Порошенка: замітання слідів

Сьогодні президент Порошенко нарешті прокоментував скандал зі своїми офшорними компаніями. "Я зробив це не для мінімізації податків, це була повністю публічна дія", – заявив президент...

Син Авакова і гроші в рюкзаках

Перепрошую, поки ми тут займалися розслідуванням історії з голландськими картинами, колеги з програми "Схеми" підняли важливу тему. Йдеться про скандальну закупівлю МВС рюкзаків для бійців міліцейських спецпідрозділів...

Ніякої політики в справі Корбана?

Скажу одразу: мені не подобається Корбан. І всі його друзі на чолі з Коломойським, на мою думку, це зграя бандитів, яка за першої нагоди обдирає країну...

Від Васі Біти до Саші Браслета

Сьогодні з'явилася справді вражаюча новина. На неї звернула увагу моя колега Катерина Каплюк. Виявляється, Полтавська обласна рада незабаром запланувала без аукціону (!) роздати вісім (!) газоносних ділянок...

Ветеринар Януковича досі при владі

Вчора я переглядав копії документів, які рік тому ми з колегами знайшли в Межигір'ї після втечі Януковича. І натрапив на цікаву службову записку...