Ігор Головань Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Головань і партнери"

На круги своя...

15 липня 2014, 13:16

Більше шести місяців не мав доступу до свого блогу на УП. І ось, кілька днів тому адміністрація надала новий пароль.

Інша країна. Інше життя. Війна. Смерть. Руйнування. Біженці.

Горе тому, кому довелося жити в епоху змін. Китайська, здається, мудрість.

Але на жаль, дещо у нас не міняється. Звички пануючого класу, наприклад.

Зараз сперечаються, чи відбулася в країні антиолігархічна революція. Але ж насправді пануючим класом, класом-гнобителем в Україні є не олігархи, а чиновники. Бюрократичний спрут все ще тримає нас за горло. І жодна революція поки не послабила цю хватку.

У листопаді 2012 року я писав як знущалися українські прокурори з норм процесуального закону, що регулює розгляд заяв і повідомлень про злочини.

У старому КПК була стаття 97, відповідно до якої по заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень:1) порушити кримінальну справу;2) відмовити в порушенні кримінальної справи;3) направити заяву або повідомлення за належністю.Що часто-густо робили наші прокурори? Вони заяву та повідомлення про злочин "не впізнавали" і розглядали як звичайне звернення громадянина, не виносячи постанови. Прокурори так все заплутали, що розбиратися з порядком оскарження їх бездіяльності мусив Конституційний Суд.Відповідно до статті 214 чинного КПК, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.


Але виявилося, що працівники прокуратури свої навички зберегли. І новий кодекс їм абсолютно не заважає знову "не впізнавати" повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

Ще кілька місяців тому на протиправний прокурорський креатив можно було знайти управу в суді.

Але чиновники прокурорські і судові швидко знайшли спільну мову.

І судді фактично своїми ухвалами "освятили" право слідчих і прокурорів, без винесення процесуальних рішень на свій розсуд визначати чи підлягає та чи інша заява реєстрації у Єдиному реєстру досудових розслідувань.

Бо бачте, системний аналіз положень ст.ст. 214, 303 КПК України, свідчить про те, що для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні заява чи повідомлення повинна містити достатні дані про наявність ознак кримінально-караного діяння.

Ось приклади таких ухвал

Приклад 1

Приклад 2

Все повернулося на круги своя, як було за часів "старого" КПК. Слідчий чи прокурор хоче впізнає в отриманій заяві заяву про злочин, а схоче – не впізнає. І пустить по довгому колу "у порядку розгляду звернень громадян".

Хтось скаже, треба знову удосконалювати КПК.

А я повторю, треба міняти не кодекс, а тих, кому той кодекс не писаний.

powered by lun.ua
Коментарі — 13
Olga Swan _ 16.07.2014 18:31
IP: 89.252.36.---
Поехала я в свое родное село на Киевщине. Зашла в сельсовет. А там новый-старый голова- золотая цепура в пол-пальца и портрет местного депутата-регионала-бандюка. улыбается так мне и говорит: – Мы теперь тут власть)) на местах))
Ну вот ради чего я с ноября колочусь, ради чего Небесная сотня погибла – чтоб этот упырь мне заявлял, что он теперь и царь и бог "на местах "?
Деньги на армию собирает с людей, а дойдут они до армии?
И это – на киевщине!
Kevin Uxbridge _ 16.07.2014 14:58
IP: 89.105.237.---
Надіюсь, що недовго залишилось чекати остаточної Перемоги у війні, а після цього, найбільші патріоти України повернуться по домівках, але ЗБРОЇ НЕ СКЛАДУТЬ. І ось лише тоді чиновники та корупціонери, які навчились "жити по – новому" з найогиднішими старими звичками, схемами, зв'язками, ..., відчують, що таке відповідальність (=готовність нести матеріальні та моральні збитки, при невиконанні взятих на себе зобов'язань) та покарання
Irina Zory _ 15.07.2014 23:19
IP: 77.52.156.---
Надо быть слепым,глухим и слабым умом,чтобы не видеть -ничего не изменилось! Правящий класс -олигархи,начиная с президента! Кумовство,коррупция,взятки и безнаказанность это было и осталось! Дерибан и междусобойчики -лучшие друзья и старых и новых олигархов!
Алекс Фибер _ 15.07.2014 17:50
IP: 109.162.20.---
Треба просто робити на місцях так як робив Сашко Білий. Тільки на відміну від нього, бути завжди готовим до зустрічі з усілякими "Соколами". Щоб вони при спробі атаки понесли втрати 1 до 3-х. І буде тоді уся держслужбовна сволота працювати за законом, бо народ буде її контролювати. Не через "вибори" та іншу напридуману схему, а безпосередньо.
Юрій Українець _ 15.07.2014 16:36
IP: 93.72.129.---
6 місяців, ...за що така кара.)))? хоча УП банить і за вірші від Ліни Костенко... З ПІСНІ СЛІВ НЕ ВИКИНЕШ.
Видно що робот комп'ютерний старої формації,на УП.
Idd Qd _ 15.07.2014 15:41
IP: 95.134.59.---
Закон о люстрации судей не принимают "чиновники" или, спонсирующиеся олигархами, "нардепы"?
Sergey Bochkarev _ 15.07.2014 15:32
IP: 93.72.192.---
Рад за возможность продолжения автором юридической тематики. И даже согласен с актуальностью поднятого вопроса. И все же, после столь длительного перерыва в творчестве вынужден задать несколько вопросов автору по ранее написанным материалам. Например, что он думает по поводу своего предыдущего материала "О миллиардах и аэропортах", где жаловался на невозможность летать прямыми рейсами из родного донецкого аэропорта в Вену и Франкфурт? Или в следующем материале о том, как у нас бюрократы зажимают рестораны с советом читателю "Я більш-менш уявляю яку зарплату має "обычный госслужащий". А от чого він не шукає собі більш вигідної роботи? Кваліфікація не надто висока? Чи не все так погано у житті?" События на его родине в Донецке никак не навели "донецкую элиту", что она несколько оторвалась в своем понимании жизни от народа? И юриспруденция в том числе. А отсюда все проблемы, которые "образованные статутсные юристы" создают друг другу в своем междусобойчике и яростно их обсуждают.
Vladimir Polyakov _ 15.07.2014 15:17
IP: 37.73.215.---
Мирослав Грицынин:
Марьяна Скачко:]
Автор прав: Украину продолжает душить украинская бюрократия. Огромное облегчение можно сделать стране, если просто пакетно отменять законы, которые напринимала Рада за 20 лет. Просто их отменить и все, так как за ними стоит либо бюрократия либо лоббисты. Это и были бы настоящие реформы.[]
100% правильно, але обовязково люстрація з розстрілами суддів та прокурорів та їх поплічників. ВСІХ.
И как можно быстрее.Никакие призывы к здравому смыслу и увещевания тут не помогут.Слишком все запущено.Если уж и не расстреливать,но отстранять навсегда -Обязательно.
Наталия Шпак _ 15.07.2014 14:18
IP: 93.79.13.---
Здравствуйте,ув.Игорь!Рады Вашему возвращению!
Мирослав Грицынин _ 15.07.2014 13:59
IP: 46.175.240.---
Марьяна Скачко:]
Автор прав: Украину продолжает душить украинская бюрократия. Огромное облегчение можно сделать стране, если просто пакетно отменять законы, которые напринимала Рада за 20 лет. Просто их отменить и все, так как за ними стоит либо бюрократия либо лоббисты. Это и были бы настоящие реформы.[]
100% правильно, але обовязково люстрація з розстрілами суддів та прокурорів та їх поплічників. ВСІХ.
Logic2009 _ 15.07.2014 13:48
IP: 94.179.89.---
Марьяна Скачко:
Просто их отменить и все,
Вам 10 лет?
Сергій Залізняк _ 15.07.2014 13:47
IP: 109.162.83.---
поки не визріла справжня українська еліта – контр-еліта для нинішньої, пост-совкової, кримінальної і етнічно не української, – поки й поміняти буде нікому і ні на кого...
Марьяна Скачко _ 15.07.2014 13:30
IP: 95.132.133.---
Автор прав: Украину продолжает душить украинская бюрократия. Огромное облегчение можно сделать стране, если просто пакетно отменять законы, которые напринимала Рада за 20 лет. Просто их отменить и все, так как за ними стоит либо бюрократия либо лоббисты. Это и были бы настоящие реформы.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter