Ігор Головань Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Головань і партнери"

Уряд та рішення Европейського суду з прав людини. Не варто навіть перекладати

29 жовтня 2018, 12:14

Рік тому я писав про те, як умив руки ЄСПЛ і як потирали з цього приводу руки українські чиновники.

Тоді ж я написав, що нам слід подумати, як допомгти Комітету Міністрів Ради Європи подолати нашого домашнього чиновного монстра.

Подумавши, наш клієнт звернувся з позовом до Міністерства юстиції України  та Кабінету Міністрів України з вимогою стягненути з державного бюджету 37  млн. грн на відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок протиправної бездіяльності органів державної влади під час здійснення ними своїх повноважень.

Адже всупереч закону стислий виклад рішення Європейського суду з прав людини від 12.10.2017 року у справі "Бурмич     та інші проти України" не підготовлено і не надіслано у встановлений законом строк.

Причетні особи у встановлений законом спосіб і строк про зазначене рішення не сповіщені.

Не забезпечено перекладу та оприлюднення рішення і засвідчення автентичності такого перекладу.

Нарешті, КМ України та Міністерство юстиції України протягом 9 років не вжили ефективних заходів загального характеру на виконання рішення Європейського суду з прав людини від 15.10.2009 року у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України".

Саме під час розгляду таких срав у суді яскраво видно ціну зміні владних фізіономій та перманентним нашим реформам.

Адже теперішній уряд настільки ж нахабно зневажає закон та рішення Європейського суду з прав людини, як це роками робили всі його попередники.

Повернемося до позову про стягнення 37 млн грн. Яку ж позицію зайняли Кабмін та Мін'юст? Очікувану: мовляв, рішення у справі Бурмич – ніяке не рішення ЄСПЛ в розумінні закону. А тому перекладати його жодної потреби нема.

А чиновництво наше виявляється жодним чином не насолоджувалося дев'ятирічною бездіяльністю стосовно рішення ЄСПЛ, а напружуючи всі сили всього через вісім років (у 2017) створило Міжвідомчу робочу групу.

Та Міжвідомча робоча група збиралася, давала прес-конференції та навіть працювала над законопроектом, тобто, впроваджувала надзвичайно ефективні заходи загального характеру на виконання рішення Європейського суду з прав людини від 15.10.2009 року у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України".

Не могли урядовці втриматися від демонстрації зневаги до судової реформи.

Нові процесуальні кодекси ввели сувору стадійність процесу: після певного етапу сторони не можуть надавати докази без поважних причин.

Кабмін і Мін'юст своєчасно не надали у справу жодного доказу, хоча саме на них лежить тягар доведення правомірності своєї бездіяльності.

Але Кабмін і Мін'юст процесуально рівніші за інших, а тому поки що Окружний адміністративний суд Києва доволі поблажливий до владних суб'єктів – усі документи, надані поза межами встановленого законом строку, суд дбайливо долучив до справи.

Наступне судове засідання має відбутися 28 листопада.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Ігор Бондар _ 22.01.2019 17:43
IP: 94.178.213.---
Все правильно пише пан Головань. Одне зауваження. Всі ми прекрасно розуміємо, що головна причина невиконання рішень ЄСПЛ – відсутність коштів. Так от поки при владі буде барига який думає лише про свою кишеню гроші не з'являться.
Scott Ratush _ 17.12.2018 12:02
IP: 46.211.37.---
Індра:
копія Рішення ЄСПЛ від 12.10.2017 заявнику Уповноваженим не надана, виконавче провадження за його поданням не відкрито безпідставно. Вказане підтверджується ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 10 квітня 2018 року у справі N757/11066/18-к
Борис Троян _ 30.10.2018 11:59
IP: 46.98.87.---
Індра:
Коли ВАС заставляли говорити руською мовою що ви робили? Тепер уже ви примушуєте говорити українською. Що робитимуть люди? Правильно, теж буде спротив. Тому потрібно українську мову поширювати БЕЗ примусу. З примусом ви нічим не відрізняєтесь від москалів.
Viktor Golubitsky _ 30.10.2018 11:52
IP: 35.235.227.---
Почему в "Украинской правде" такой мелкий шрифт? Неужели приходится на типографской краске экономить? И при этом слева и справа полно свободного места!
Індра _ 29.10.2018 12:44
IP: 94.76.81.---
Добре, що про все це пишете, але погано, що чимало суржику... Зокрема, що це за дяьки такі комуно-совкові -- Кабмін та МІн'юст?? Українській мові взагалі не типові комуно-совкові словоскорочення – словосполучення. Слід подумати -- до чого тут "слід"? Може – портібно подумати? Той самий мосоквський "внаслідок"; українською це "через". Ну і ще трохи...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter